Silnik zgasł podczas jazdy

Postprzez Spanian » 18 mar 2009, 20:18

Witam,

Wracając dziś z pracy podczas hamowania (delikatnego) zgasło mi auto –( Mazda 6 diesel 121KM 2004 rok przebieg 104 tys). W pierwszym momencie pomyślałem, że zgasł przeze mnie, że był na biegu albo coś... Próbując go uruchomić, kręcił ale nie odpalił. Pierwsza myśl – rozrząd. Był wymieniany przy 94 tys u zaufanego mechanika (chrzestny mojej siostry znam go od dziecka) ale może coś źle ustawił.

Mając w głowie, że jak rozrząd to i tak będę reklamował, spróbowałem jeszcze raz zapalić a nóż może coś innego. Po drugim zakręceniu nic. Po trzecim kręceniu zaczęło coś stukać pod maską (metaliczny dźwięk) oraz poczułem nie przyjemny zapach spalenizny. Wtedy sobie odpuściłem i wezwałem lawete. GOść z lawety po odholowaniu jeszcze zerknął poprosił o zakręcenie i to samo – kręci ale nie odpala i przy kręceniu coś stuka. Powiedział, że możliwe, że jakiś zawór się zerwał. Nie jestem mechanikiem, ale za bardzo nie wydawało mi się to logiczne bo chyba by nie gasł podczas jazdy.

Nie wiem, jutro jadę do warsztatu, ale może ktoś z Was koledzy ma jakiś pomysł albo miał podobną przygodę ze swoim autem to z chęcią bym posłuchał rad.

Dzięki i pozdrawiam,

Spanian
Spanian
 

Postprzez rexwolf » 18 mar 2009, 20:23

CIERPLIWOŚć :) ew. 0,5 l 40 % dla uspokojenia skołatnych myśli
Forumowicz
 
Od: 3 sie 2006, 14:55
Posty: 134
Skąd: warszawa
Auto: 323F 2.0 DITD z IV 1999r.

Postprzez Spanian » 18 mar 2009, 20:28

rexwolf napisał(a):CIERPLIWOŚć :) ew. 0,5 l 40 % dla uspokojenia skołatnych myśli


póki co pije 2 piwo i czekam, na odpowiedzi żeby w razie czego zrozumieć cokolwiek z nich :)

Dodam, że kupiłem to auto pod koniec listopada głównie dlatego, że miało być bezawaryjne :) Na dzień dobry wybuliłem na rozrząd i wymianę oleju i filtrów oraz na nowe zimówki, teraz miałem kupić letnie. Nie muszę chyba dodawać, że do milionera mi daleko :)
Spanian
 

Postprzez Jaksa » 18 mar 2009, 23:17

Spanian napisał(a): kupiłem to auto pod koniec listopada głównie dlatego, że miało być bezawaryjne
Bo jest , kiedys miałem taki podpis " mazdy sie nie psuja , mechanicy nieznający marki ją psuja .
Spanian napisał(a):Na dzień dobry wybuliłem na rozrząd
Co tam załozyłes i jakich firm – postaram sie cos podpowiedziec.
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez misb » 19 mar 2009, 02:10

A w innym aucie nie zmieniłbyś rozrządu ? Nie kupiłbyś oleju czy zimówek ?. Jak narzekasz, to trzeba było kupić egzemplarz świeżo po wymianie rozrządu (w co bym i tak nie uwierzył), oraz z kompletem nowych opon letnich i zimowych.
Rozumiem że według Ciebie zmiana opon z letnich na zimowe to też awaria.
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2008, 20:07
Posty: 80
Skąd: Bytom
Auto: Mazda 323F BJ DiTD 2001r

Postprzez Spanian » 19 mar 2009, 13:58

Jaksa napisał(a):
Spanian napisał(a): kupiłem to auto pod koniec listopada głównie dlatego, że miało być bezawaryjne
Bo jest , kiedys miałem taki podpis " mazdy sie nie psuja , mechanicy nieznający marki ją psuja .
Spanian napisał(a):Na dzień dobry wybuliłem na rozrząd
Co tam załozyłes i jakich firm – postaram sie cos podpowiedziec.


Dzięki, nie wiem dokładnie co w nim jest/było założone, ale już wiem z pewnością, że to pasek rozrządu. Póki co czekam na jakieś konkrety.

Okazuję się, że z kolegą Jaksa mamy wspólnych znajomych :)

Będę informował na bieżąco.

Pozdrawiam,

Spanian
Spanian
 

Postprzez Jaksa » 19 mar 2009, 16:32

Spanian napisał(a):Okazuję się, że z kolegą Jaksa mamy wspólnych znajomych
Tia ? Napisz mi na PW o kogo chodzi – umieram z ciekawosci :)
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Spanian » 19 mar 2009, 20:50

gotowe :)
Spanian
 

Postprzez Globy » 20 mar 2009, 13:40

SCV?
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Spanian » 20 mar 2009, 15:44

Tak jak pisałem w jakimś poście wyżej, niestety awaria to starcie się ząbków paska rozrządu. Na dziś silnik jest rozbierany a w przyszłym tygodniu będę wiedział konkretnie co zostało w związku z tym uszkodzone oraz koszty naprawy.

Dodam jeszcze, że przyczyną wytarcia był kiepskiej jakości pasek (nieoryginalny). Auto przejechało niecałe 10 tys na nim od momentu wymiany.

Pozdrawiam,

Spanian
Spanian
 

Postprzez Yapa » 20 mar 2009, 16:15

Spanian napisał(a):Tak jak pisałem w jakimś poście wyżej, niestety awaria to starcie się ząbków paska rozrządu. Na dziś silnik jest rozbierany a w przyszłym tygodniu będę wiedział konkretnie co zostało w związku z tym uszkodzone oraz koszty naprawy.

Dodam jeszcze, że przyczyną wytarcia był kiepskiej jakości pasek (nieoryginalny). Auto przejechało niecałe 10 tys na nim od momentu wymiany.

Pozdrawiam,

Spanian

współczuję, znaczy się przestroga taka, że trzeba wymieniać rozrząd po zakupie ( chyba że się ma 150 % pewności )
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2007, 16:39
Posty: 527
Skąd: Olsztyn
Auto: GG SportKombi MZR-CD 2003 121 KM

Postprzez Jaksa » 20 mar 2009, 16:16

Globy napisał(a):SCV?
Myslę ze w tym przypadku własciciel bardzo by chciał aby wina była własnie tego zaworu :P
Spanian napisał(a): przyczyną wytarcia był kiepskiej jakości pasek (nieoryginalny
....i wszystko w temacie.
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez MarQs » 20 mar 2009, 17:33

Yapa napisał(a):
Spanian napisał(a):Tak jak pisałem w jakimś poście wyżej, niestety awaria to starcie się ząbków paska rozrządu. Na dziś silnik jest rozbierany a w przyszłym tygodniu będę wiedział konkretnie co zostało w związku z tym uszkodzone oraz koszty naprawy.

Dodam jeszcze, że przyczyną wytarcia był kiepskiej jakości pasek (nieoryginalny). Auto przejechało niecałe 10 tys na nim od momentu wymiany.

Pozdrawiam,

Spanian

współczuję, znaczy się przestroga taka, że trzeba wymieniać rozrząd po zakupie ( chyba że się ma 150 % pewności )



HA! nie tyle wymieniać co wymieniać ori. Jakoś zawsze jest tak, ze jak sie chce zaoszczędzić to potem wylezie podwójdzie a pewnie w tym przypadków podziesiętnie :|

jakie to szczęście, że trafiłem na to forum a w następstwie do Jaksy :)
Pozdrawiam,
MarQs
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2007, 01:06
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Auto: M6 2.0 citd sportbreak ;–) '04

Postprzez maly1 » 20 mar 2009, 18:58

To co za firmy byl ten pasek?
Początkujący
 
Od: 18 gru 2008, 16:43
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX5

Postprzez Spanian » 20 mar 2009, 19:42

[/quote]
współczuję, znaczy się przestroga taka, że trzeba wymieniać rozrząd po zakupie ( chyba że się ma 150 % pewności )[/quote]

Panowie, czytajcie co jest napisane :) Rozrząd wymieniłem tuz po zakupie a mechanikowi wyraźnie powiedziałem, że chcę oryginalne części. Nie wierzę w złą wolę tego Pana albowiem wiele lat u niego serwisowałem inne auta. Zwyczajnie zaufał swojemu dotychczasowemu doświadczeniu i popełnił błąd. Bardzo kosztowny błąd.

Pozdrawiam,

Spanian
Spanian
 

Postprzez Spanian » 20 mar 2009, 19:44

maly1 napisał(a):To co za firmy byl ten pasek?


dzisiaj go wiedziałem, jakieś badziewie wyprodukowane w Rumunii. Conti czy jakoś tak?? Kolega Jaksa będzie chyba lepiej pamiętał bo dziś z nim o tym rozmawialiśmy.

Pozdrawiam,

Spanian
Spanian
 

Postprzez Spanian » 20 mar 2009, 19:47

Jaksa napisał(a):
Globy napisał(a):SCV?
Myslę ze w tym przypadku własciciel bardzo by chciał aby wina była własnie tego zaworu :P


Bardzo zabawne :D
Spanian
 

Postprzez Jaksa » 20 mar 2009, 21:02

Spanian napisał(a):Bardzo zabawne
To nie miało być zabawne bo w Twoim przypadku raczej nie jest .
Spanian napisał(a): Conti czy jakoś tak
Contitech ( chyba tak się to pisze ) nie znam pisowni bo nigdy tego "g" nie kupowałem .
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Yapa » 21 mar 2009, 01:00

Panowie, czytajcie co jest napisane usmiech Rozrząd wymieniłem tuz po zakupie a mechanikowi wyraźnie powiedziałem, że chcę oryginalne części. Nie wierzę w złą wolę tego Pana albowiem wiele lat u niego serwisowałem inne auta. Zwyczajnie zaufał swojemu dotychczasowemu doświadczeniu i popełnił błąd. Bardzo kosztowny błąd.

Pozdrawiam,

Spanian

mea culpa, nie doczytałem
dlatego wymieniałem u Jaksy- gwarancja...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2007, 16:39
Posty: 527
Skąd: Olsztyn
Auto: GG SportKombi MZR-CD 2003 121 KM

Postprzez Mish » 21 mar 2009, 01:30

Spanian napisał(a):Panowie, czytajcie co jest napisane usmiech Rozrząd wymieniłem tuz po zakupie a mechanikowi wyraźnie powiedziałem, że chcę oryginalne części. Nie wierzę w złą wolę tego Pana albowiem wiele lat u niego serwisowałem inne auta. Zwyczajnie zaufał swojemu dotychczasowemu doświadczeniu i popełnił błąd. Bardzo kosztowny błąd.

Pytanie dla kogo kosztowny, w tej sytuacji powinien być dla pana z serwisu...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 gru 2008, 02:36
Posty: 167
Skąd: Upadłych Aniołów
Auto: KIA Soul XL'09 1,6 CRDi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6