Po wymianie SCV dalej problem poniżej -10. Czy to pompa?

Postprzez RadekG126 » 3 lis 2013, 13:49

Witam Enduo pisalem do ciebie na PW ale nie otrzymalem odpowiedzi, wiec pojechalem do tej Mazdy a tam koles mowi ze on by tego nie robil bo to nie potrzebne i juz sam nie wiem co robic. Cena to ok 30-40 Euro
Początkujący
 
Od: 15 sty 2013, 17:52
Posty: 20
Skąd: Brodnica/Glandorf
Auto: Mazda 6, 121KM, 2002r.

Postprzez []gk[] » 3 lis 2013, 22:07

Na tym forum w tematach odnośnie numeracji wtryskiwaczy jest w zasadzie jeden głos, jak nie chcesz mieć problemów to numer wtryskiwacza i kabelka powinien być ten sam. Nie odnalazłem konkretnych informacji za co tak naprawdę odpowiada numeracja. W Twojej sytuacji kalibracja nie ma sensu dopóki nie wyrównasz numerków kabla i wtryskiwacza. Jak to powiedzieli kabareciarze Paranienormalni w skeczu "Biedronka airlines" – ktoś mądrzejszy to od nas wymyślił.
Pozdro
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2009, 18:16
Posty: 50
Skąd: Siedlce
Auto: Mazda 6, GY 2004r. 2.0D 136KM

Postprzez Janusz626 » 3 lis 2013, 22:12

Numeracja polega na nadaniu odpowiedniej wg tabeli rezystancji która jest na przewodzie, tzw kabel oporowy.

...z 4X HD i Tap4...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2007, 16:14
Posty: 1880 (49/17)
Skąd: PTR
Auto: Mazda 6 2.0 Sky-G 2017 SkyPassion

Postprzez RadekG126 » 3 lis 2013, 23:13

No dobrze w takim razie czy mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie mógłbym kupić ten kabelek z nr.17 ?
Początkujący
 
Od: 15 sty 2013, 17:52
Posty: 20
Skąd: Brodnica/Glandorf
Auto: Mazda 6, 121KM, 2002r.

Postprzez Enduro » 4 lis 2013, 13:49

[]gk[] napisał(a):...... .. kalibracja nie ma sensu dopóki nie wyrównasz numerków kabla i wtryskiwacza. Jak to powiedzieli kabareciarze Paranienormalni w skeczu "Biedronka airlines" – ktoś mądrzejszy to od nas wymyślił.

sorry ,ale nie potwierdze tego co tu piszesz.
wtryski poprodukcyjnie w wyniku pomiarów otrzymują w zależności od wartości elektryczno-mechanicznych odpowiedni numerek.
on odpowiada konkretnej rezystancji wg. tabeli.
a to wszystko po to aby komputer PCM/ECU po montażu widział co jest gdzie zamontowane.
po okresie eksplatacji wtryski tracą nominalne wartosci i po to jest kalibracja, aby skorygować dawkę paliwa.
w przypadku używanego wtrysku i niepasującego numerowo kabel oporowego nie odgrywa to roli, pod warunkiem, że wykonamy poprawnie kalibracje
bo ona w realu dopasowywuje proces wtrysku paliwa a jego poprawność jest tu absolutnie najważniejsza!
RadekG126 napisał(a):Witam Enduo pisalem do ciebie na PW ale nie otrzymalem odpowiedzi, wiec pojechalem do tej Mazdy a tam koles mowi ze on by tego nie robil bo to nie potrzebne i juz sam nie wiem co robic. Cena to ok 30-40 Euro

ostatni czas tj. ponad 2 tygodnie, przejeżdzałem Polske od Szczecina do Krakowa i byłem lekko niedostępny, ale dziwi mnie mocno fakt , że nie wykonali tego tobie?!
reszta przez PW.
pozdr.
E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6