Problem z wypalaniem DPF – filtr cząstek stałych

Postprzez krzych » 5 lut 2010, 20:15

Mysle, ze tym razem Ty troche przesadzasz :) Ogolnie wszyscy wiemy, wszyscy chcemy zeby nie, ale raczej wszyscy jezdzimy bez leku, conajwyzej czasem sie przestraszymy dziwnych objawow. I po to mamy ten watek, aby sie nawzajem informowac co jest ok, a co juz nie. Im wiecej informacji, tym wieksza wiedza zamiast wiary.
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez TuneFORCE » 5 lut 2010, 20:17

Zapraszamy wszystkich właścicieli Mazd z systemami BOSCH i filtrem FAP/DPF nadającym się do kosza – już wyłączmy FAP/DPF programowo w Mazdach <spoko>

Sorki za reklamę ale widzę że wiele osób ma z tym "pseudo" ekologicznym tworem duży problem.

Dla forumowiczów przewidujemy oczywiście rabaty, zwłaszcza jak się zbirze większa liczba chętnych.

Opis zabiegu:
odczyt ori softu
"kastracja"
wgranie modyfikacji
usunięcie mechaniczne:
a) wersja ekonomiczna
b) wersja ekologiczna

W razie pytań proszę pisać na adres mailowy dostępny na naszej stronie.
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 23 lip 2005, 16:28
Posty: 104 (0/1)
Skąd: Poznań/Wałbrzych/Gdańsk
Auto: Fajne ;–)

Postprzez piotrek39 » 5 lut 2010, 21:16

kmink napisał(a):Zapraszamy wszystkich właścicieli Mazd z systemami BOSCH i filtrem FAP/DPF nadającym się do kosza – już wyłączmy FAP/DPF programowo w Mazdach <spoko>

Sorki za reklamę ale widzę że wiele osób ma z tym "pseudo" ekologicznym tworem duży problem.

Dla forumowiczów przewidujemy oczywiście rabaty, zwłaszcza jak się zbirze większa liczba chętnych.

Opis zabiegu:
odczyt ori softu
"kastracja"
wgranie modyfikacji
usunięcie mechaniczne:
a) wersja ekonomiczna
b) wersja ekologiczna



W razie pytań proszę pisać na adres mailowy dostępny na naszej stronie.


Nie wiem czy we wszystkich mazdach da się to zrobić.

W mojej maździe 5 chyba niekoniecznie ,co najwyżej emulator.
Pytanie tylko czy usunięcie dpfa nie ma negatywnego wpływu na katalizator .

Mnie natomiast zastanawia sam sens istnienia dpfa.
Piszą ze przejechanie 80 tys km na dpf to 3 kg sadzy mniej w atmosferze naszej matki ziemi.

Pytanie ,ile więcej ropy spali samochód z filtrem od tego bez filtra.
Bo jeśli srednio o 05-1 litra więcej na 100 km to daje nam to od 400-800 litrów bezsensownie wypalonego ON.

Oczywiscie w broszurach piszą ,ze zużucie paliwa nie wzrasta po zamontowaniu dpf ,ale ja w to nie wierzę.
A nawet jeśli mają rację to przecież czytam o niekontrolowanych wyjazdach za miasto w celu przepalenia filtra ,a takze o nagłym pojawieniach się ON w misce olejowej

Do tego dochodzi energia potrzebna do wykonania filtra ,a potem jego utylizacja ,specjalne oleje do silnika, etc.

Koszt konsumenta po to by 3 kg sadzy nie wysypalo się na ulicę wyniesie więc prawdopodobnie kilka tys zł .

To chyba najdroższy sposób ochrony srodowiska jaki sobie mozna wyobrazić.

A zieloni i lobby paliwowe święcą triumfy.

PS .Dla przekory chyba częściej zacznę palić w kominku ,a jak po kilku dniach palenia wyciagnę z niego wiadro sadzy i popiolu z pobłażaniem pomyslę sobie o ekologach i recepcie na 3 kilo sadzy ,he,he
Początkujący
 
Od: 29 sty 2010, 13:48
Posty: 18
Skąd: Lublin

Postprzez TuneFORCE » 5 lut 2010, 22:02

Tylko systemy BOSCHA

Co do reszty posta...powtórzę to co juz gdzie indziej napisałem.."FAP/DPF jest tak samo ekologiczny jak żarówki energooszczędne"....

O zielonych szwadronach, działających nie z przekonania ale z polecenia nawet nie ma co się rozpisywać...kominek, zimne pivko i można rozmawiać i rozmawiać
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 23 lip 2005, 16:28
Posty: 104 (0/1)
Skąd: Poznań/Wałbrzych/Gdańsk
Auto: Fajne ;–)

Postprzez MasterB » 8 lut 2010, 12:15

kmink, gdzie można się dowiedzieć jaki system mam w swoim autku? Ewentualnie w których modelach systemy Boscha były montowane?
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2009, 17:03
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 6 2006 GY 2.0 143KM

Postprzez krzych » 8 lut 2010, 17:37

Z tego co wiem, to w zadnej M6/M5 (ale moze sie myle)
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez TuneFORCE » 8 lut 2010, 19:14

Głównie Mazda 2 i 3
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 23 lip 2005, 16:28
Posty: 104 (0/1)
Skąd: Poznań/Wałbrzych/Gdańsk
Auto: Fajne ;–)

Postprzez MasterB » 9 lut 2010, 00:16

eee tam... :(
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2009, 17:03
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 6 2006 GY 2.0 143KM

Postprzez krzych » 9 lut 2010, 00:18

Czyli, dla PSA kielbasa ;)
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez Mario12 » 9 lut 2010, 15:52

Jak często wypala się wam DPF ????,ja ostatnio duzo jezdze po mieście,także wypalanie mam co 180-220 km.tzn. nie świeci się kontrolka tylko wzrasta spalanie-o jakieś 60%n.-normalnie przy jakiejś tam prędkości 6 litrów i nagle 9,5 l. po wypaleniu spadek do 6 l. ,kilka kilometrów z obrotami około 2200 i spalanie spada znowu do normalnego,to normalne???.Mazde mam krótko,także nie wielkie doświadczenie.
mazda 6 disel rocznik 2006 121KM,przebieg 69 tys.
Mario
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 gru 2009, 23:25
Posty: 82 (0/1)
Skąd: Lubelskie
Auto: Mazda 6 2006 GG MZR-CD
143KM.
Mazda Mx-3 B6 SGI '92r.
Mazda 3 BM HB 2.0 165KM Soul Red

Postprzez widmo82 » 9 lut 2010, 17:21

kmink napisał(a):Zapraszamy wszystkich właścicieli Mazd z systemami BOSCH i filtrem FAP/DPF nadającym się do kosza – już wyłączmy FAP/DPF programowo w Mazdach <spoko>.


A ile dajecie gwarancji? Z tego co wyczytalem to jeszce nikt nie odwazyl sie dac wiecej jak 6mc i ze 30tys km – wielu ma pozniej problemy z ogromna iloscia komunikatow o dziwnych bledach z kosmosu. Co wy na to?
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 09:23
Posty: 3600 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

Postprzez Myjk » 9 lut 2010, 18:03

Mario12 napisał(a):Mazde mam krótko,także nie wielkie doświadczenie

To chociaż poczytaj forum dłużej, bo wszystko jest opisane.
PS posty nie dotyczące tego wątku przenoszę do właściwego tematu...
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez MasterB » 9 lut 2010, 18:19

Mario12 napisał(a):ja ostatnio duzo jezdze po mieście,także wypalanie mam co 180-220 km.tzn. nie świeci się kontrolka tylko wzrasta spalanie-o jakieś 60%n.-normalnie przy jakiejś tam prędkości 6 litrów i nagle 9,5 l. po wypaleniu spadek do 6 l. ,kilka kilometrów z obrotami około 2200 i spalanie spada znowu do normalnego,to normalne???.

Tak, to normalne.
Nie dziwię się koledze że nie chce mu się przekopywać przez 44 strony tego wątku ;)
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2009, 17:03
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 6 2006 GY 2.0 143KM

Postprzez Mario12 » 9 lut 2010, 18:24

:) dzięki za odpowiedz,a i owszem nie chciało sie przekopywać przez 44 strony -skapitulowałem po kilku i poszeedlem na łatwiznę :) :) :)
Mario
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 gru 2009, 23:25
Posty: 82 (0/1)
Skąd: Lubelskie
Auto: Mazda 6 2006 GG MZR-CD
143KM.
Mazda Mx-3 B6 SGI '92r.
Mazda 3 BM HB 2.0 165KM Soul Red

Postprzez TuneFORCE » 9 lut 2010, 20:51

widmo82 napisał(a):
kmink napisał(a):Zapraszamy wszystkich właścicieli Mazd z systemami BOSCH i filtrem FAP/DPF nadającym się do kosza – już wyłączmy FAP/DPF programowo w Mazdach <spoko>.


A ile dajecie gwarancji? Z tego co wyczytalem to jeszce nikt nie odwazyl sie dac wiecej jak 6mc i ze 30tys km – wielu ma pozniej problemy z ogromna iloscia komunikatow o dziwnych bledach z kosmosu. Co wy na to?



1. Jacy inni?
2. Po co taki ton zaczepny?
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 23 lip 2005, 16:28
Posty: 104 (0/1)
Skąd: Poznań/Wałbrzych/Gdańsk
Auto: Fajne ;–)

Postprzez MasterB » 9 lut 2010, 21:16

Ja tu tonu zaczepnego nie zauważyłem... Natomiast pytanie o gwarancję jest jak najbardziej na miejscu ;)
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2009, 17:03
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 6 2006 GY 2.0 143KM

Postprzez krzych » 9 lut 2010, 22:32

44 strony na "palacy temat" to bardzo malo – jest wiele watkow mniej waznych, a majacych cztery razy wiecej stron :P

Ja tez nic zaczepnego nie zauwazylem, conajwyzej powatpiewanie w trwalosc modyfikacji – zreszta moim skromnym zdaniem, bardzo sluszne i bardzo na miejscu jest rozwianie takiego powatpiewania za pomoca niezbitych argumentow/dowodow. Ja osobisnie na przyklad zrezygnowalem z "szemranej" modyfikacji wobec ktorej gdy zaczalem zadawac za duzo pytan, nagle skonczyly sie odpowiedzi ;P. I slusznioe, bo kazda z tych odpowiedzi moglaby byc glupia ;) – ale to temat o DPF w wykonaniu Mazdy, a nie Bosh'a – z Boshem powinno byc latwiej.

PS. Ci "inni" to m. in. reklamujacy sie w tym watku Ci, u ktorych nikt nie odwazyl sie zrobic modyfikacji.
PS2. Mysle ze o wiele bardziej otwarte/fair podejscie jest z opisem na forum, a nie mailem – dlaczego? Bo tu ciezko wciskac kit, zbyt wiele osob to czyta znajacych sie na rzeczy ;) (nie pisze o sobie bynajmniej :) ).
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez widmo82 » 10 lut 2010, 02:01

MasterB napisał(a):Ja tu tonu zaczepnego nie zauważyłem... Natomiast pytanie o gwarancję jest jak najbardziej na miejscu ;)

Potwierdzam. Inni tzn inni ktorzy tez deklaruja ze wywalaja DPF ale jak sie rozpoczyna temat gwarancji to miekna i koncza rozmowe, widze ze mamy tu potwierdzenie. W takich okolicznosciach to moze i ja bede trudnil sie inkasowaniem po tysiaku za wywalenie DPFa.
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 09:23
Posty: 3600 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

Postprzez jarku007 » 10 lut 2010, 12:39

widmo82 napisał(a):... W takich okolicznosciach to moze i ja bede trudnil sie inkasowaniem po tysiaku za wywalenie DPFa.
    Jak mi dasz gwarancję na piśmie na 1-2 lata bez limitu km -- to się zastanowię :P
    widmo82 napisał(a):Inni tzn inni ktorzy tez deklaruja ze wywalaja DPF ale jak sie rozpoczyna temat gwarancji to miekna i koncza rozmowe
    Nikt o zdrowych zmysłach nie podsunie swojego auta do testów . Płacę więc mam wszelkie prawo dostać pełne wytłumaczenie wykonywanej usługi wraz z gwarancją na piśmie , oraz za co ponosi odpowiedzialność firma modyfikująca auto w przypadku poważnej awarii wynikłej z jej winy .
    Pozdrawiam
    Mazda5 Mzr-cd top 07'
    Honda Civic sport vtech 05'
    Obrazek
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2008, 12:42
Posty: 251
Skąd: tyle dymu
Auto: Mazda /Honda /Mercedes

Postprzez TuneFORCE » 11 lut 2010, 00:20

widmo82 napisał(a):
MasterB napisał(a):Ja tu tonu zaczepnego nie zauważyłem... Natomiast pytanie o gwarancję jest jak najbardziej na miejscu ;)

Potwierdzam. Inni tzn inni ktorzy tez deklaruja ze wywalaja DPF ale jak sie rozpoczyna temat gwarancji to miekna i koncza rozmowe, widze ze mamy tu potwierdzenie. W takich okolicznosciach to moze i ja bede trudnil sie inkasowaniem po tysiaku za wywalenie DPFa.



Napisz konkretnie kto z imienia i nazwiska albo podaj nazwę firmy żeby można było potwierdzić te informacje albo zaprzeczyć, po anonimow za klawiatury to mozna wszystko i o wszystkich napisać..

jarku007 napisał(a):
widmo82 napisał(a):... W takich okolicznosciach to moze i ja bede trudnil sie inkasowaniem po tysiaku za wywalenie DPFa.
    Jak mi dasz gwarancję na piśmie na 1-2 lata bez limitu km -- to się zastanowię :P
    widmo82 napisał(a):Inni tzn inni ktorzy tez deklaruja ze wywalaja DPF ale jak sie rozpoczyna temat gwarancji to miekna i koncza rozmowe
    Nikt o zdrowych zmysłach nie podsunie swojego auta do testów . Płacę więc mam wszelkie prawo dostać pełne wytłumaczenie wykonywanej usługi wraz z gwarancją na piśmie , oraz za co ponosi odpowiedzialność firma modyfikująca auto w przypadku poważnej awarii wynikłej z jej winy .


A czy ja Cie namawiam/nakłaniam na usuwane filtra FAP/DPF?
Tak jak kolegę widmo82 proszę i Ciebie o podanie namiaru na firmę/osobę która to mięknie jak zaczyna się temat gwarancji...podajcie tez swoje imiona i nazwiska żeby było można to zweryfikować...
Napiszcie o tych błędach po 30tyś km, gdzie u kogo, jak to zostało poprawione....

Jak na razie to tylko złośliwie "szczekacie" nie podając żadnych konkretów...

Usuwanie/wyłączanie FAP/DPF nie jest obowiązkowe i nikt nikogo do tego nie nakłania/zmusza/namawia, masz problem z FAP/DPF – jedź do serwisu i kup nowy, jak Cie nie stać to zmień auto albo poradź sobie w jakiś inny sposób...masz ochotę to podjedź do nas wyłączymy Ci to "ustrojstwo" albo jak chcesz zaoszczędź "tysiaka" to zrób to sam w domu, najlepiej kabelkiem z alledrogo <lol> , który może Ci się jeszcze przydać gdybyś chciał "naprawić" samochód kolegi.

Gdybyście pracowali w tej branży i gdyby w środku nocy zrozpaczony klient który robił chip tuning dzwonił do Was z zapytaniem czy nie działające wycieraczki maja jakiś związek z podniesieniem mocy to też byście podchodzili ostrożniej do niektórych tematów, gwarancje udzielamy to nie jest żaden problem gdyby nawet w jakiś nadprzyrodzony sposób posypał się soft to wgrywa się nowy i tyle, podobnie jak u naszej konkurencji.
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 23 lip 2005, 16:28
Posty: 104 (0/1)
Skąd: Poznań/Wałbrzych/Gdańsk
Auto: Fajne ;–)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6