uszczelka pod głowicą

Postprzez arekpol84 » 4 lip 2011, 21:41

Wyciek zlikwidowany, uszczelka kolektora dolotowego. Dwóch pseudo fachowców chciało ściągać głowice
Początkujący
 
Od: 1 maja 2011, 17:43
Posty: 21
Skąd: kamyk
Auto: Mazda 6 2,0 citd 136 km 2004

Postprzez darrecki » 17 lut 2013, 19:10

Hubix napisał(a):Objawy uszkodzonej uszczelki pod głowicą jak w każdym pojeździe, a jest ich kilka.

Przedstawię te które są mi znane (część z autopsji):

1. Ubywanie płynu chłodzącego.
a)Może się dostawać do cylindrów i spalać tam
b)Może się dostawać do oleju, wówczas towarzyszyć temu będzie podwyższony stan oleju
c)Masło pod korkiem
2. Pękanie węży od płynu chłodzącego
3. Wywalanie płynu przez korek od chłodnicy (zbyt wysokie ciśnienie płynu)
4. Grzanie się silnika


Czy przy problemie z uszczelka musza wystepowac wszystkie w/w objawy, czy tylko niektore?
U mnie ubywa plyn chlodniczy i olej (nie sa to szczegolnie duze ubytki, w szczegolnosci jesli chodzi o olej) oraz jest straszny syf w chlodnicy pod korkiem. W zbiorniczku wyrownawczym jest w ok, a korek oleju jest czysty (niewielkie ilosci masla pod pokrywa zaworow po jej demontazu). Nie dymi, nie przegrzewa sie, plynu nie wywala, jezdzi jak nalezy. Gdyby nie to "cos" w chlodnicy gotow bym byl stwierdzic ze wszystko jest ok.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 00:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez Riki » 18 lut 2013, 23:54

Najlepiej zmierzyć zawartośc oleju w chłodziwie.

darow napisał(a):Czy przy problemie z uszczelka musza wystepowac wszystkie w/w objawy, czy tylko niektore?

moga niektore

darow napisał(a):U mnie ubywa plyn chlodniczy

z pompy wodnej nie cieknie? lubi na ściane grodziową/wygłuszenie i poźniej nie widać ze coś ubywa bo wyparuje.
darow napisał(a):olej

ile na 10tys.km?

Auto jak rozumiem dogrzewa się podczas jazdy i nie ma ciagle krótkich odcinków?
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 20:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez Janek_z_Lomianek » 29 cze 2013, 23:20

bernardo napisał(a):
Jest może ktoś na forum kto wymieniał uszczelkę pod głowicą oczywiście w Mazdzie 6, 2.0 diesel? Chciałbym się dowiedzieć ile będzie to kosztować wraz z planowaniem głowicy?

Z góry dzięki za odpowiedz


Witam!

Ponawiam pytanie + regeneracja gniazd zaworów – silnik RF5C
Początkujący
 
Od: 18 gru 2012, 19:28
Posty: 11
Auto: Mazda 6 RF5C – 2002r.

Postprzez davider » 9 lip 2013, 09:13

Mój problem wygląda tak, od początku. Po jeździe wróciłem Mazdą do domu a na następny dzień już nie chciała odpalić, lecz w trakcie jazdy wydawało mi sie że była bardzo słaba. Myślałem ze to coś z paliwem lecz po podłączeniu pod komputer niema żadnych błędów. Podczas kręcenia wydaje sie jak by troche chwyta lecz nie odpala nawet na samostarcie!! oraz zauważyłem że bardzo dymi z korka wlewu oleju, zdjąłem pokrywe zaworów i tak jak by dym wydostawał sie z kanałów olejowych, stawiam na uszczelke pod głowicą co o tym sądzicie? Być moze niema kompresji na wszystkich cylindrach i dlatego nie odpala a spaliny dostają sie do silnika. W płynie chłodniczym nie widać oleju, ani oleju w płynie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lut 2012, 17:36
Posty: 30
Skąd: Okolice Zawiercia ;)
Auto: Mazda6 2.0 121 KM rok 2002

Postprzez Neonixos666 » 9 lip 2013, 11:28

ja bym sprawdził podkładki pod wtryskami.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez davider » 9 lip 2013, 14:49

też tak myślałem ale były wymieniane jakieś pół roku temu no i ten dym wydostaje sie jak by z kanałów olejowych z prawej strony obok wtrysku.

Edit: Albo to może być zawór... muszę sprawdzić kompresje ale nie mam przyrządu...

Bardzo słaba kompresja na 3 tłoku
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lut 2012, 17:36
Posty: 30
Skąd: Okolice Zawiercia ;)
Auto: Mazda6 2.0 121 KM rok 2002

Postprzez asia12345 » 4 paź 2013, 07:29

a jak do tego przegrzania dochodzi calkowity brak ogrzewania w samochodzie?
asia12345
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6