Bioester – Kto leje?

Postprzez widmo82 » 12 lip 2009, 21:13

a moze ktos ma dostep do hamowni i sprawdzi autko na BIO i porowna do zwyklej ropki?:)
PS: kumpel z bloku od pol roku ma Fiata Doblo (MULTIJET 2007r 1.3JTD) i od kilku tygodni przestawil sie na BIO ze wzgledu na cene, doszel do wniosku ze swoja polowka ze chyba zaryzykuja i na chwile obecna twierdzi ze nie ma roznicy poza cena. Jak padnie to dam znac:)
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 10:23
Posty: 3600 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

Postprzez marlowe » 26 maja 2010, 23:18

Zatankowałem do 626 GW DiTD '99 pół na pół bioestru i zwykłego ON.
Różnicy nie widzę, będę lał go aż do zimy i jak padnie też dam znać. Chociaż po poprzednich wypowiedziach sądzę, biorąc pod uwagę to, że niektórzy zrobili na bioestrze dziesiątki tysięcy kilometrów, nastąpi to nieprędko. W zasadzie nawet gdyby przytykało bardziej filtry to i tak nadal się opłaca bo filtr się zwraca już przy pierwszym tankowaniu. A niech mi się nawet rozpuszczą uszczelki, za te oszczędności można kupić nowe, te z polietylenu.

Skoro nie widać różnicy – po co przepłacać? :)
Początkujący
 
Od: 30 sie 2009, 22:43
Posty: 27

Postprzez skubiszek » 26 maja 2010, 23:45

dokładnie, zdawajcie relacje co i jak... może ktoś testował na CR??
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2010, 23:30
Posty: 251
Skąd: Zach-Pom
Auto: Audi A6 C6 3.0TDI Quattro
Honda Accord 2.2 iCTDi

Postprzez ruby81 » 27 maja 2010, 13:52

Tak testował to jeden Pan, zalał na BLISKIEJ bo się pomylił z zwykłym dieslem w VOLVO V70, silnik do wymiany i jakieś 60 tys w plecy. auto nowe na gwarancji miał. naprawa gwarancyjna w grę nie wchodziła ponieważ w instrukcji obsługi wyraźnie miał napisane że : Bio dodatku nie więcej niż 5% w ON. głośno o tym było w TVN Turbo- turbokamera czy coś takiego. wiem który to Pan. wiec to nie tylko nowinka z TVN Turbo.
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 2 sie 2009, 20:08
Posty: 13

Postprzez depeszlublin » 22 sie 2010, 15:50

Witam,
Zalałem trzy dni temu do swojej Premacy takie paliwo jak BIOESTER.I to cały bak.Od samego początku zaczęło się coś dziwnego dziać.Nie miała mocy,gasła podczas jazdy na wolnych obrotach, dochodziła podczas jazdy do max 2500 obrotów a przy tym miała 70-80 km/h.Miała problemy z odpalaniem.Po trzech dniach jazdy samochód zaczął jechać.Nie gaśnie na wolnych obrotach, jedzie już normalnie tylko z rury czuć inny zapach.Cóż mozna powiedzieć, raczej nie będę już lał tego paliwa do baku.doleję teraz normalnego ON i zmieszam to co pozostało w baku.Mimo iż autko zaczyna już jeździć jakoś normalnie, to daruję sobie już Bioester.
Raczej nie polecam tego paliwa.
Początkujący
 
Od: 8 lut 2010, 23:59
Posty: 21
Skąd: Lublin/Niemce
Auto: Mazda Premacy 2,0D '00

Postprzez sebekk23 » 31 mar 2012, 15:04

Wiem, że wątek stary – ale nie mogę się powstrzymać żeby nie odpowiedzieć na powyższego posta. Silnik Ci pracował nierówno, ponieważ Biodiesel wyczyścił Ci bak :D. Jak raz to przeszedłeś to nie tankuj już brudnej ropy ;).

Do Admina:
Odp. może się przydać dla innych ;)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 gru 2011, 21:06
Posty: 5
Auto: Mazda 6 GY (2007-12)

Postprzez JerryCold » 31 mar 2012, 17:17

ruby81 napisał(a):VOLVO V70 ... w instrukcji obsługi wyraźnie miał napisane że : Bio dodatku nie więcej niż 5% w ON

Ciekawe... no to wszystkie VOLVO 70 w dieslu od 15 lutego 2012r. nie powinny już jeździć <diabełek>
cytat:
"Do niedawna udział biokomponentów w oleju napędowym wynosił 5 procent, ale w połowie lutego, bez najmniejszego rozgłosu, czy nawet najmniejszej informacji, dominujące na polskim rynku rafinerie zaczęły stosować aż 7-procentowy dodatek biokomponentów"
"Przedstawiciele obu koncernów, ... , przyznają, że takie paliwo jest już na prawie wszystkich stacjach, ale nie widzą potrzeby informowania o tym klientów, ponieważ w świetle obecnych przepisów jest to zwykły olej napędowy
źródło:http://www.mototok.pl/Coraz-mniej-diesla-w-dieslu-rafinerie-po-cichu-zwiekszaja-udzial-biokomponentow-a1659
Jakby ktoś chciał "ponarzekać" na "dominujące na polskim rynku rafinerie" albo udowadniać wyższość stacji X nad Y ;P to cytat z innego artykułu:
" choć koncerny paliwowe niechętnie mówią o tej zmianie, to wiemy, że prawie wszystkie stacje szybko dostosowały swoje paliwo do obowiązujących norm .... Firma BP zawsze stosuje się do obowiązujących przepisów prawa. Podobnie jest w przypadku rozporządzenia jakościowego dla oleju napędowego, co oznacza, że olej napędowy sprzedawany na stajach BP spełnia wymagania przedmiotowego rozporządzenia – powiedziała nam Magdalena Kandefer, rzeczniczka BP"
żródło : http://moto.onet.pl/1658466,1,czy-nowe-paliwo-zaszkodzi,artykul.html?node=13

Tak więc niestety wszyscy tankujemy ON z bio :(

edit:
brii napisał(a):Po lekturze info od Renaulta wiem, że dopuszczają oni tylko 5% zawartości czystego BIODIESLa w ON :(
Renówki też trzeba postawić na "kołki" <spoko>
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2010, 14:54
Posty: 98
Skąd: Zamość
Auto: Mazda MPV 2.0 CiTD 136KM 2004r.
KIA CEE'D 1.6 CRDi
TOYOTA YARIS VERSO 1.4 D4D
Simpa Titane II '99r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6