Słychać przelewającą się wodę / woda w progach

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Slayer » 6 maja 2010, 16:18

Witam! Mam problem ostatnio w jeździe po deszczu i po kilku większych kałużach, usłyszałem w samochodzie jakby "przelewająca" się wodę przy ruszaniu i hamowaniu .Po wstępnych oględzinach w środku samochodu i we wszystkich drzwiach, bagażniku i tylnej klapie (Mazda 6 Diesel 136k kombi) wszędzie sucho. Myślałem że to może ropa w baku, ale raczej nie.Plusk wody słychać jakby w tylnej części samochodu chyba po stronie pasażera.Wcześniej nie słyszałem takiego efektu chociaż żona raz powiedziała mi że słyszała jakby przelewanie, pomyślałem wtedy że to płyn do chłodnicy w bagażniku.Może ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać lub miał podobny problem.
Slayer
 

Postprzez Stivi » 6 maja 2010, 16:27

Zobacz na progach tam lubie sie zbierac woda w M6. Obstawiam ze stamtad ja slyszysz. Nie zdziw sie jak jej zobaczysz troche.
Stivi
 

Postprzez Slayer » 6 maja 2010, 16:41

Jak zapobiec zbieraniu sie wody w progach? Zakładając że u mnie jest tam woda?
Slayer
 

Postprzez Slayer132 » 6 maja 2010, 17:04

Miałem to samo całe auto miałem zalane ale to szczegół.To raczej napewno w progach sprawdz pod progami na na takie długie gumy one są zatrzaskowe można łatwo zdjąć to powinno pomóc pozdro
Slayer132
 

Postprzez krzych » 6 maja 2010, 22:09

A paliwo bulgoczace slyszysz? Jesli nie to pewne ten wlasnie dzwiek to paliwo – upewnij sie zanim rozbierzesz pol samochodu :)
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez Kluczi » 6 maja 2010, 22:26

krzych napisał(a):A paliwo bulgoczace slyszysz? Jesli nie to pewne ten właśnie dzwiek to paliwo – upewnij sie zanim rozbierzesz pol samochodu :)

To pierwsze primo :D , drugie primo ultimo jest takie abyś sprawdził wnękę koła zapasowego tam są takie dwie gumy (służące zresztą do odprowadzenia wody, która w takowej wnęce się znalazła)mogą być zdjęte i wtedy woda chlusta w bagażniku aż miło.
"My nazwaliśmy to doznanie "ZOOM ZOOM" i żyjemy zgodnie z jego duchem. To kwintesencja Mazdy. Zoom zoom rozpala duszę każdego samochodu, którzy tworzymy... bije w sercu każdego kto nim jeździ"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2007, 22:50
Posty: 40
Skąd: Ustka
Auto: Mazda 6 2.0 MZR-CD 121 KM 04r.

Postprzez Slayer » 7 maja 2010, 11:52

Macie chłopaki racje to progi! Wymontowałem gumy i wylało się po lewej stronie z wiadro wody, i jakieś syfy, glony.Dziękuje za pomoc na pewno dłużej by mi zeszło kumanie gdzie to się leje.Widzę że zaczyna sie problem z laniem wody do naszych samochodów.Kilka razy większy deszcz...
Slayer
 

Postprzez Pawko_6 » 7 maja 2010, 12:06

Pod progami z przodu i z tyłu są otwory do odpływu wody, widocznie są zatkane. Udrożnij i będzie dobrze. Przy podnoszeniu podnośnikiem otwory są czasami zagniatane.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 15:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez zmitru » 12 maja 2010, 17:04

Jak miałeś wodę w progach przez dłuższy czas to mogło doprowadzić do korozji. Dobry sposób, kup taką smołę do progów co na gorąco się wprowadza, fachowo nie wiem jak to się nazywa. Podjedz do lakiernika to ci powie co to za środek
Początkujący
 
Od: 29 sie 2009, 12:40
Posty: 15
Skąd: Bolesławiec
Auto: Mazda 6 2.0 MZR-CD 136KM sedan/limuzyna

Postprzez Sebaaaaaaa7 » 14 maja 2010, 11:08

Wczoraj miałem to samo,przelewającą się wode w lewym progu, po wyjęciu zaślepki z pod gumy progu na dole wyleciało chyba z 5 l. wody. Miałem konserwowane podwozie więc mogłem jakiś odpływ zalepić. Gdzie dokładnie znajduje się odpływ wody z progu?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2006, 10:26
Posty: 94
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: Mazda 6 2.0 136KM 03r. Mazda 323f 1.8 96r.

Postprzez Grzyby » 14 maja 2010, 12:38

Przecież masz to napisane w postach Slayer132 i Pawko_6
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez AKURAT » 17 maja 2010, 20:53

Sebaaaaaaa7 napisał(a):Wczoraj miałem to samo,przelewającą się wode w lewym progu, po wyjęciu zaślepki z pod gumy progu na dole wyleciało chyba z 5 l. wody. Miałem konserwowane podwozie więc mogłem jakiś odpływ zalepić. Gdzie dokładnie znajduje się odpływ wody z progu?


gdzie jest ta zaślepka? Nie moge jej zlokalizować a leje i leje wiec chce zobaczyc czy sie gdzieś woda nie zbiera
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2008, 13:39
Posty: 136
Auto: Mazda 6 2.0 Benz, 2003

Postprzez Sebaaaaaaa7 » 18 maja 2010, 11:55

Pod progiem od strony zewnętrznej przez całą dlugość progu jest przykręcona guma na wkręty, odkręcasz wkręty, zdejmujesz gume i wyjmujesz ten plastik w którym był wkręt, najlepiej pierwszy za przednim kołem jest on na wcisk więc jak podważysz śrubokrętem to wyskoczy. Natomiast otwory odpowiedzialne za odprowadzenie wody z progu jak dobrze się zorientowałem są dokładnie pod progiem gdzie podstawia się lewarek do podnoszenia auta, otwory są dwa idealnie pod takim zgrubieniem oznaczającym gdzie podstawić lewarek od strony zewnętrznej-zgrubienie, a otwór od wewnętrznej progu lub z pod spodu progu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2006, 10:26
Posty: 94
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: Mazda 6 2.0 136KM 03r. Mazda 323f 1.8 96r.

Postprzez Szalotka » 21 maja 2010, 23:22

Najlepiej zdjac zaslepki gumowe z przudu i z tylu. Odprowadzanie wody bedzie wtedy perfecto :) Wiekszos samochodow ma odplywy na rynienkach progow. Mazda 6 tego nie ma i zdejmujac zaslepki masz dwa ujscia. Woda nie zdazy sie tam nabrac bo otwory sa na tyle spore ze wszystko wylatuje. O korozje nie ma sie co martwic bo stojaca woda wywola ja predzej niz przelewajaca sie przez nie tylko. Patrzylem na podwozie Nissana Maxima i np. jego progi nie maja zaslepek ale maja kilka malych prostokatnych otworow w rynienkach i woda spokojnie wylatuje. W M 6 tego nie ma a są zaslepki. Nalezy je zdjac i po problemie :)
Szalotka
 

Postprzez Pawko_6 » 22 maja 2010, 09:35

Odpływ wody z progów w 6-ce jest, jak opisał wyżej kolega Sebaaaaaaa7 i jeżeli są one drożne, to nie ma problemu. Otwory tak skonstruowano, żeby nie dostawały się zanieczyszczenia do progów, wyjęcie zaślepek może to powodować.
Problem z odpływem wody przez otwory najczęściej występuje po wymianie błotnika, blacharze nie zastanawiają się do czego one służą i je zaślepiają. Nieumiejętne podnoszenie auta też powoduje zaciskanie otworów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 15:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez Szalotka » 24 maja 2010, 00:28

Zgadza sie. Ale zanieczyszczenia w progach nie powodują korozji. Zawsze je ta woda przepluka. Natomiast stojąca tam woda moze doprowadzic do kosztownej naprawy blacharsko-lakierniczej. Bo nawet jesli są udroznienia to ta woda i tak przeleje sie sie przez nie. Tak czy siak nie wolno doprowadzac do tego zeby ona tam stala i przelewala sie w malej ilosci wydalania ;)
Szalotka
 

Postprzez raul_ole » 29 cze 2010, 07:34

Panowie rowniez mam wode w progach odkrecilem zaslepki i sporo jej wylecialo. Zostawie je otwarde by zapobiec zbieraniu sie w nich wody. Mam natomiast wiekszy problem nie wiem skad ale leje mi sie woda po deszczu do srodka samochodu glownie podloga jest mokra od strony kierowcy i pasazera za nim. Rozebralem wykladzine, zdjalem fotel, sprawdzalem kanaliki odplywow i nie mam pojecia skad ona sie tam dostala, lalem szlaufem wszedzie i nie widac skad tam sie wziela, do progow natomiast leje sie od nadkola. Zaradzil ktos temu problemowi ?
Początkujący
 
Od: 21 cze 2010, 09:06
Posty: 17
Auto: Mazda 6, 2.0 – 136km, 2003r

Postprzez raul_ole » 30 cze 2010, 21:49

pomoze ktos? dziwne by do 7 letniego auta lala sie woda
Początkujący
 
Od: 21 cze 2010, 09:06
Posty: 17
Auto: Mazda 6, 2.0 – 136km, 2003r

Postprzez Pawko_6 » 1 lip 2010, 08:23

Może do progów wlało się tyle, że aż się przelała ma podłogę. Jeżeli nie, to Ty znasz chyba najlepiej historię swego auta, czy było naprawiane, bo najczęściej w w źle zrobionych miejscach są przecieki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 15:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez raul_ole » 4 lip 2010, 08:28

wy tez macie wode w progach? wlewa sie wam ?
Początkujący
 
Od: 21 cze 2010, 09:06
Posty: 17
Auto: Mazda 6, 2.0 – 136km, 2003r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6