Wymiana foteli

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez D4vor » 8 lis 2009, 18:22

Zastanawiam sie nad zakupem skurzanych foteli od mps do mojej szostki w dieslu i nie wiem czy beda pasowac. Fotele sa elektryczne, czy mozna je podlaczyc akos. Zauwazylem ze sa jakies kostki pod fotelami.
Dzieki
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lip 2008, 21:14
Posty: 30
Auto: Mazda6 2.0 CiTD TS 136KM 2005

Postprzez zenon » 8 lis 2009, 19:39

MPS to sedan więc jeśli masz HB t tylne siedzenia pasować raczej nie będą.
Benzyna ... paliwo idealne.
..................ale...................
....Teraz smakuję diesla....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2009, 09:17
Posty: 85
Auto: M6

Postprzez Enduro » 8 lis 2009, 19:58

wg. mnie....nie pasuja!
bo MPS ma wyzsza podloge z tylu
a to poprzez tylny dodatkowy naped!
Enduro
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Karol » 8 lis 2009, 20:48

Enduro a czy np. fotele z przed lifta beda pasowac do polifta???
Sprzedam felgi 17'' nowe z m3////felgi 17'' z oponami czarny polysk////lapmy tyl m6 polift ///fotele m6 polift /// PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2009, 15:38
Posty: 1476 (1/0)
Skąd: READING/ Ostroleka
Auto: MOJA PIEKNA I BESTIA

Postprzez grzegi » 8 lis 2009, 22:10

Przerabialem ostatnio ten temat poniewaz wymienialem fotele na skorzane. Zasilanie w kostkach pod fotelami jest zawsze nawet jesli jest to najubozsza wersja, wiec elektryka bedzie dzialala. Fotele z MPSa pasuja wylacznie do sedana. Drugi problem jak to juz ktos wczesniej na forum opisal w polifcie inne maty obecnosci osoby wmontowane w siedzenia (sprawdzone osobiscie i moge to potwierdzic). Trec_Londyn jesli szukasz czegos do swojego modelu i jest to HB poliftowy to mozliwe ze moge cie naprowadzic na miejsce w Birmingham gdzie takowe znajdziesz.

Przy okazji pytanie czy ktos przerabial wczesniej temat montowania konsoli srodkowej tzn podlokietnika z przyciskami do ogrzewania foteli? Zastanawia mnie czy kazdy model ma pociagniete kable do ogrzewania czy trzeba bedzie samemu to robic. Po wymontowaniu stojaka na kubki jest tam widoczna wolna wtyczka ale za to pod fotelami nie moge znalezc okablowania. Moze sa one gdzies schowane i trzeba je tylko znalezc?
Początkujący
 
Od: 1 sie 2009, 18:15
Posty: 9
Skąd: Oxford
Auto: 6 Sport GG MZR-CD 143 KM '06

Postprzez Enduro » 8 lis 2009, 22:24

Trec_Londyn napisał(a):Enduro a czy np. fotele z przed lifta beda pasowac do polifta???

nie, bo mata ma inny wtyk, nawet "grzegi" o tym wspomnial –>czytaj nizej!
choc ktos zawziety, mozne fotele rozebrac no i przelozyc kpl. maty!!!
grzegi napisał(a): Fotele z MPSa pasuja wylacznie do sedana.

inny sa tylne, bo MPS ma z tyl dyfer!!!

grzegi napisał(a):Drugi problem ....w polifcie inne maty obecnosci osoby wmontowane w siedzenia (sprawdzone osobiscie i moge to potwierdzic).


Przy okazji pytanie czy ktos przerabial wczesniej temat montowania konsoli srodkowej tzn podlokietnika z przyciskami do ogrzewania foteli? Zastanawia mnie czy kazdy model ma pociagniete kable do ogrzewania czy trzeba bedzie samemu to robic. Po wymontowaniu stojaka na kubki jest tam widoczna wolna wtyczka ale za to pod fotelami nie moge znalezc okablowania. Moze sa one gdzies schowane i trzeba je tylko znalezc?

pod uchwytem na napoje jest biale gniazdo.i tam nalezy wpiac kabel od przyskiskow foteli tzn.: przygotowane jest pod podlaczenie ogrzewanych foteli.reszta jest juz tez przygotowana!
pozdr.
Enduro
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez D4vor » 10 lis 2009, 23:32

Wyjde troche po za temat ale czy zderzaki pasuja MPS do HB?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lip 2008, 21:14
Posty: 30
Auto: Mazda6 2.0 CiTD TS 136KM 2005

Postprzez Enduro » 11 lis 2009, 00:22

D4vor napisał(a):Wyjde troche po za temat ale czy zderzaki pasuja MPS do HB?

[jaki?] na pewno: nie!
[jaki?] moze pasowac!
pozdr.
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Stivi » 11 lis 2009, 10:37

D4vor napisał(a):Wyjde troche po za temat ale czy zderzaki pasuja MPS do HB?

ja tez wyjde poza temat.
Czy mozna zalozyc lampy od MPSa do Fiata 125P?
Stivi
 

Postprzez Karol » 11 lis 2009, 12:06

Stivi wszystko jest mozliwe tylko dobry blacharz jest potrzebny i dlaczego nie <glupek2> <glupek2> <glupek2> <glupek2>

Pozatym temat walkowany chyba kilkanascie razy
Sprzedam felgi 17'' nowe z m3////felgi 17'' z oponami czarny polysk////lapmy tyl m6 polift ///fotele m6 polift /// PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2009, 15:38
Posty: 1476 (1/0)
Skąd: READING/ Ostroleka
Auto: MOJA PIEKNA I BESTIA

Postprzez Enduro » 11 lis 2009, 13:05

Stivi napisał(a):
D4vor napisał(a):Wyjde troche po za temat ale czy zderzaki pasuja MPS do HB?

ja tez wyjde poza temat.
Czy mozna zalozyc lampy od MPSa do Fiata 125P?

przednie czy tylne!
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez hoke » 9 lut 2011, 19:22

Witam

Chciałem wymienić w mojej M6 2003 tylną kanapę oraz fotele materiałowe na skórzane czarne i tu się rodzą pytania :

– czy fotele od anglika będą pasowały do wersji europejskiej ?
– moje fotele nie maja elektrycznej regulacji oraz nie są podgrzewane – co jeśli podłącze fotele z takimi opcjami ?
-czy fotele z SEDANA będą pasować do HB ?
-w przednich fotelach znajdują się poduszki powietrzne (tak mi się przynajmniej wydaje) czy to nie jest kolejny problem jeśli zamontuje nowe fotele ?
-jesli nie mam elektrycznej regulacji fotela a podłącze fotel z regulacja do pasażera – czy regulacja bedzie sprawna ?


Takich parę rzeczy mnie interesuje, nie znalazłem podobnego tematu dotyczącego mazdy 6, będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
auto bije w kieszeń
Początkujący
 
Od: 29 maja 2010, 22:35
Posty: 12
Auto: Mazda 6 HB 2003 dizel ;o
z rudym na nadkolach

Postprzez bieski » 9 lut 2011, 19:30

hoke napisał(a):– czy fotele od anglika będą pasowały do wersji europejskiej ?


Powinny pasowac, tyle że sterownie elektryczne bedzie miał pasazer a nie ty :>


hoke napisał(a):– moje fotele nie maja elektrycznej regulacji oraz nie są podgrzewane – co jeśli podłącze fotele z takimi opcjami ?


To musisz jeszcze kupić nowy podłokietnik zeby podlaczyc przyciski do wlaczenia podgrzewania, kable juz powinny być.

hoke napisał(a):-jesli nie mam elektrycznej regulacji fotela a podłącze fotel z regulacja do pasażera – czy regulacja bedzie sprawna ?


Wg. mnie powinna być sprawna.
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez Enduro » 10 lut 2011, 00:32

to generalnie kpl inne fotele
bo np. mata pasażera jest na innym miejscu a regulacja podnoszenia fotela jest po stronie pasażera..itp
jedynie co możesz na 100% wykonać, to zdemontować i przemontować tapicerke.
nie jest to wprawdzie proste, ale wykonalne..pozdr.E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez hoke » 10 lut 2011, 02:09

no pasażer by miał regulacje :D chodzi mi tylko o zmianę na skórę – łatwiejsza do czyszczenia jest i bardziej estetyczna, ten material co teraz mam brudzi sie bardzo, wole myc skore i pozniej ja pastowac niz szorowac te materiały ;o

i ważne :D HB i sedan maja takie same kotele i kanape tylna ?
auto bije w kieszeń
Początkujący
 
Od: 29 maja 2010, 22:35
Posty: 12
Auto: Mazda 6 HB 2003 dizel ;o
z rudym na nadkolach

Postprzez bieski » 10 lut 2011, 09:28

hoke napisał(a):i ważne :D HB i sedan maja takie same kotele i kanape tylna ?


kombi:
http://www.japancars.ru/cat/mazda/index ... blk=5750AA

Hatchback:
http://www.japancars.ru/cat/mazda/index ... &blk=5750B

Sedan:
http://www.japancars.ru/cat/mazda/index ... &blk=5750A

Sprawdz sam :D
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez zurek05 » 10 lut 2011, 13:30

Musisz przełożyć tapicerki razem z matą pasażera jak będziesz kupował to sprawdz matę bo jak będzie zepsuta to dodatkowa gimnastyka. Swoją droga to chyba ciężko znaleść anglika z podgrzewanymi siedzeniami. Miałem ich pare i nigdy nie miałem podgrzewanych siedzeń. ogólnie zamiana tapicerki jest bardzo prosta.
Początkujący
 
Od: 1 mar 2010, 18:02
Posty: 5
Auto: Mazda 6GY 2.0 Pb

Postprzez hoke » 11 lut 2011, 00:39

ale ja nie chce z podgrzewaniem :D
chodzi o to czy nie bedzie to sie samo jakos grzało bez sterowania itp. pytalem o takie rzeczy ktore enentualnie by mogly wystapic, nie potrzeba mi grzania ;] nie jestem wygodnis taki ;P no i mam 21lat wiec dupa mi moze jeszcze troche marznąc w zime :D
auto bije w kieszeń
Początkujący
 
Od: 29 maja 2010, 22:35
Posty: 12
Auto: Mazda 6 HB 2003 dizel ;o
z rudym na nadkolach

Postprzez bieski » 11 lut 2011, 09:21

hoke napisał(a): no i mam 21lat


No jak masz tylko tyle to lepiej jajek sobie nie grzac. Mozesz potomstwa sie nie doczekac :D

hoke napisał(a):chodzi o to czy nie bedzie to sie samo jakos grzało bez sterowania


No chyba jak nie podlaczysz przycisków to raczej grzac nie bedzie.
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez Enduro » 11 lut 2011, 17:14

bieski napisał(a):
hoke napisał(a): no i mam 21lat

No jak masz tylko tyle to lepiej jajek sobie nie grzac. Mozesz potomstwa sie nie doczekac :D
...

bardziej szkodliwa jest na "jajca" ewidentnie wysoka lub podwyzszona temperatura niz ta niska...
hoke napisał(a):ale ja nie chce z podgrzewaniem :D... no i mam 21lat wiec dupa mi moze jeszcze troche marznąc w zime :D

posiedz sobie troche tak na przymiarke na przemarznietej skorze, to stwierdzisz, ze podgrzewanie jest raczej warte polecenia...pozdr.E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6