System Keyless,co i jak? /Ciągłe świecenie lampki KEY

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez holek5t » 27 wrz 2012, 22:06

W drzwiach działa. Drugie naciśnięcie; ryglowanie+podwójny sygnał dźwiękowy i kierunki.
Problem tkwi w klapie bagażnika. Mogę jedynie zamknąć „na raz” czyli bez alarmu.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 kwi 2012, 21:07
Posty: 27
Skąd: Mediolan
Auto: Mazda6 2.0 MZR-CD (143KM) 2006
Astra 1,7 DTI
Master 2,5D

Postprzez ekolives » 1 paź 2012, 20:01

Nikt nie napisał więc podpowiem, że po naciśnięciu gumki w drzewiach mrugnie dioda na karcie pod warunkiem że jest ona w odległości nie większej niż ok 100 cm od auta. U mnie na max wyciągniętej ręce zrywa komunikację. Bateryjki wymienione 3 dni temu. Tak łatwo można sprawdzić stan baterii

OK chyba rozszyfrowałem jak naprawić KEYLESS w moim przypadku będzie to zerwany przewód łączący GR5H676N1A z centralą. Ma może ktoś schemat połączenia z wtyczką która jest koło kabli świateł prawy tył. Jutro zrobię zdjęcia i opiszę w jaki sposób zdiagnozować i naprawić problem

Ok to na początek co u mnie:
Odnalazłem przerwany kable od czujnika z tyłu samochodu
Obrazek
Można go znaleźć pod zderzakiem. Czujnik łączy się o takim złączem do kabla
Obrazek
Jak widać zmieniają się już kolory okablowania. Następnie wiązka biegnie w kierunku [jakich?] świateł gdzie łączy się z kolejną wtyczką.
Obrazek
Z góry wygląda tak
Obrazek
Do tej wtyczki dobiegają już trzy przewody u to znów innego koloru.
Czy może ktoś przesłać połączenie tych kabli ?
Ostatnio edytowano 4 paź 2012, 16:06 przez ekolives, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 wrz 2012, 09:11
Posty: 7 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: Volvo, kiedyś mazda6

Postprzez ekolives » 4 paź 2012, 08:24

Sorry że post pod postem ale może się przyda.

Poradnik jak zdiagnozować niedziałający KEYLESS
1. Słownik:
a) Auto – Samochód osobowy marki Mazda model 6 (w moim przypadki rocznik 2007 wersja kombi)
b) Karta – Zbliżeniowa karta (klucz) do auta
c) Gumka – gumowy przycisk znajdujący się przy klamkach drzwi przednich oraz na klapie bagażnika
d) Guziki – przyciski na karcie
e) Dioda – czerwona dioda znajdująca się na karcie

2. Sprawdź karty
a) w tym celu podejdź do auta z kartami, zamknij wszystkie drzwi i po kolei odblokuj i zablokuj auto przez guziki na karcie sprawdź czy tym czy zapala się czerwona dioda na karcie.
b) Odłóż jedną kartę min 2 m od samochodu. Podejdź z kartą do drzwi i naciśnij na gumkę przy klamce. Karta powinna odezwać się mrugnięciem diody. Czynność tą wykonaj dla wszystkich drzwi również przy bagażniku. Sprawdzanie wykonaj dla drugiej Karty.
c) Karta pozostawiona np.: przy drzwiach lewych a wciśnięta gumka przy drzwiach prawych nie spowoduje mrugnięcia diody. Karta musi być w odległości min 1m od drzwi dla których wciśniemy gumkę

3. Wnioski z diagnozy
a) Wszystkie karty mrugają przy wszystkich drzwiach a samochód poprawnie otwiera i zamyka się po przez gumki przy klamkach drzwi. – Brak awarii
b) Wszystkie karty mrugają, ale nie dla wszystkich drzwi. – Uszkodzenie czujnika położenia karty. Awaria może obejmować:
– Złącza okablowania (najczęściej)
– Przerwanie kabla
– Uszkodzenie gumki
c) Nie mrugają karty, nawet gdy wciskasz guziki na karcie a auto nie reaguje. – Uszkodzenie kart lub wyładowana bateria. Wymień baterię i o ile tego wymaga, przyucz karty do samochodu.
d) Karty mrugają ale auto nie reaguje na odblokowanie przez guzik na karcie – Brak przyuczenia karty – przyucz karty do samochodu.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 wrz 2012, 09:11
Posty: 7 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: Volvo, kiedyś mazda6

Postprzez WarunekPL » 25 paź 2012, 18:04

Witam. Mam problem z tym systemem. Od jakiegoś czasu używałem jedynie kluczyka bo karta coś szwankowała. Karta była u fachmana i powiedział, że coś się w niej przełamało i nie wysyła sygnału radiowego i dupa. Mam tylko jedną kartę która się własnie popsuła a w aucie nie wiadomo skąd uzbroił się alarm i teraz po otwarciu centralnego kluczykiem i otwarciu auta włacza się alarm auto można odpalić ale na wyjącym alarmie nie ma jazdy...
Co robić ? Jak to obejść ? Da się ten zjebany system przerobić na normalny kluczyk scyzoryk ????
POMOCY auto stoi pod blokiem i nie wiadomo co mamy robic :/
Ostatnio edytowano 25 paź 2012, 18:40 przez dobrzyn22, łącznie edytowano 1 raz
Powód: wulgaryzmy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2010, 19:51
Posty: 133
Skąd: Łapy
Auto: M5 CR 2009r,
2.0B+LPG 146 KM

Postprzez gug0l » 30 paź 2012, 15:32

Jak przyuczyć kartę, bo nigdzie nie mogę tego znaleść?
Początkujący
 
Od: 27 maja 2010, 11:44
Posty: 7
Auto: Mazda 6 2,0 Diesel 143km

Postprzez holek5t » 10 lis 2012, 21:53

WarunekPL napisał(a):Witam. Mam problem z tym systemem. Od jakiegoś czasu używałem jedynie kluczyka bo karta coś szwankowała. Karta była u fachmana i powiedział, że coś się w niej przełamało i nie wysyła sygnału radiowego i dupa. Mam tylko jedną kartę która się własnie popsuła a w aucie nie wiadomo skąd uzbroił się alarm i teraz po otwarciu centralnego kluczykiem i otwarciu auta włacza się alarm auto można odpalić ale na wyjącym alarmie nie ma jazdy...
Co robić ? Jak to obejść ? Da się ten zjebany system przerobić na normalny kluczyk scyzoryk ????
POMOCY auto stoi pod blokiem i nie wiadomo co mamy robic :/


Jaki masz alarm? Mój to fabryczny „MZ01” Mogę go stale wyłączyć za pomocą klucza magnetycznego. Czytnik znajduje się na bocznej ściance deski rozdzielczej po stronie kierowcy, jest widoczny dopiero po otworzeniu drzwi.
Jeżeli masz taki alarm to posiadam do niego instrukcje (PL)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 kwi 2012, 21:07
Posty: 27
Skąd: Mediolan
Auto: Mazda6 2.0 MZR-CD (143KM) 2006
Astra 1,7 DTI
Master 2,5D

Postprzez WarunekPL » 12 lis 2012, 15:31

holek5t napisał(a):Jaki masz alarm? Mój to fabryczny „MZ01” Mogę go stale wyłączyć za pomocą klucza magnetycznego. Czytnik znajduje się na bocznej ściance deski rozdzielczej po stronie kierowcy, jest widoczny dopiero po otworzeniu drzwi.
Jeżeli masz taki alarm to posiadam do niego instrukcje (PL)

Z alarmem poradziłem sobie, mam taki mały guziczek na lewo na dół od kierownicy, którym uzbraja sie i rozbraja alarm. Bardzo chciałbym przerobić to na pilocik zamykać otwierać z pilota i kluczyk immobi...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2010, 19:51
Posty: 133
Skąd: Łapy
Auto: M5 CR 2009r,
2.0B+LPG 146 KM

Postprzez pizza70 » 12 gru 2012, 19:06

Witam!
Jestem posiadaczem M6 kombi z 2006r 143km diesel z systemem keyless i pojawił mi się poważny problem mianowicie: przestała mi działać możliwość odpalenia bezkluczykowego, byłem w ASO w Rzeszowie powiedzieli że komputer wogóle nie widzi kluczy przypisanych do tego auta, widzi natomiast 2 karty i wszystkie pozostałe rzeczy, auto da się otworzyć przyciskiem na klamce nie używając karty (karty działają) natomiast odpalić (do tej pory zaślepką na miejscu klucza) można już tylko za pomocą kluczyka z karty co też jest dla nich dziwne. Wskazują na moduł immobilizera, że podobno w nim jest element odpowiadający za bezkluczykowe odpalanie. W momencie jak zapytałem o przekodowanie modułu powiedzieli że nie chcą tego robić gdyż nie wiedzą czy im się to uda i czy przypadkiem nie uszkodzą modułu a ewentualny koszt (3000 zł w ASO za taki moduł) będę musiał pokryć sam! Proszę o Pomoc gdyż taki rachunek to zdecydowanie za dużo jak na moją kieszeń. Jak można jeszcze rozwiązać ten problem? Czy faktycznie taki moduł jest aż tak drogi? Gdzie ewentualnie szukać pomocy? Czy są możliwości naprawy takich modułów?
Dzięki za pomoc
Początkujący
 
Od: 3 kwi 2012, 21:55
Posty: 9
Auto: mazda 6 2.0 citd 143km

Postprzez pdrozd » 12 cze 2013, 09:40

Witam,

jestem nowy na tym forum, ale mam podobny problem z systemem keyless w mojej M6. Nie mogę ani otworzyć ani uruchomić silnika za pomocą karty. Mogę jedynie odpalić auto kluczykiem z karty.
nie wiem dokładnie co jest powodem tego.
Dodam, że przy wciskaniu gumek na drzwiach dioda na kartach nie świeci. Natomiast przy wciskaniu guzików na karcie dioda miga. Na desce rozdzielczej mam ciągle podświetloną ikonkę KEY.

Auto kupiłem niedawno i na jednej z kart są "powycierane" guziki więc prawdopodobnie można było otwierać samochód z karty, niestety teraz nawet to nie działa.

Jeżeli możecie to proszę pomóżcie, bo to bardzo uciążliwe ciągłe otwieranie samochodu za pomocą kluczyka.

P.S. Poradziłem sobie z Navi, jeszcze mi został Keyless oraz głośność czujników cofania:)
Początkujący
 
Od: 23 maja 2013, 13:05
Posty: 4
Auto: Mazda 6 Kombi GY, 2005, 2.0 143KM

Postprzez Macieq » 18 cze 2013, 12:42

holek5t napisał(a):Ha, ha... Niech żyje instrukcja obsługi!!! <czytaj>
A więc tak panowie ( i może panie) jeżeli ktoś ma fotel regulowany elektrycznie z funkcją „SET” i przynajmniej dwie karty, lub klucze z pilotem, może sobie zaprogramować jedno dodatkowe ustawienie do każdego klucza. A robi to się tak:

-Stacyjka w położeniu „LOCK”
Zamknąć drzwi kierowcy.
-Ustawić żądane położenie fotela.
-Wcisnąć przycisk „SET” Nie puszczając go wcisnąć na karcie przycisk otwierania drzwi.
-Programowanie kończy krótki sygnał „bip”


Faktycznie można przyporządkować inne ustawienie fotela do każdej karty.
Tyle, że u mnie programowanie foteli możliwe jest tylko przy otwartych drzwiach.
Już po zaprogramowaniu, położenie fotela zmienia się po otwarciu drzwi konkretnym pilotem.
Pozdrawiam
Macieq
Początkujący
 
Od: 22 lut 2008, 22:39
Posty: 18
Auto: Mazda 6 diesel '06

Postprzez pdrozd » 28 cze 2013, 10:45

Widzę, że już chyba nikt nie zagląda na forum z problemem keyless :(
jak już wcześniej pisałem dalej mam problem z kartami w mojej M6.
może macie informację w jaki sposób przyuczyć karty do samochodu? może to jest mój problem ponieważ jak wciskam gumkę w drzwiach to miga mi dioda na karcie (tylko na jednej, druga nie miga) ale nie otwiera mi drzwi w samochodzie. Guzikami z karty też nie mogę otworzyć auta.
Dodam, że patenty z trzykrotnym przekręcaniem kluczyka w stacyjce oraz otwieraniem/zamykaniem drzwi i wciskaniem guzików w karcie u mnei nie działają.

Bardzo proszę o pomoc. Z góry dzieki:)
Pzdr.
Początkujący
 
Od: 23 maja 2013, 13:05
Posty: 4
Auto: Mazda 6 Kombi GY, 2005, 2.0 143KM

Postprzez MIROSLAV » 7 lip 2013, 14:47

Kolego, miałem podobny problem, opisywałem w tym wątku. U mnie było zaśniedziałe złącze od gumki do instalacji key less, wywaliłem go i zrobiłem na tradycyjne małe wsuwki, lub porostu trzeba zlutować.
zdejmij boczki drzwi i mniej więcej na wysokości głośnika masz małą biała złączkę z pomarańczowa zaślepką. możesz zdjąć zaślepkę i miernikiem oraz wizualnie sprawdzić czy jest OK, o ile pamietam powinno się pojawiać napięcie 5V.
Ten system nie jest doskonały, u mnie ostatnio przez dwa tygodnie nie działał o obfitych deszczach tylko świeciła się czerwona lampka KEY, wymieniłem baterie z pilota sprawdziłem antenki i nic. dziś odłączyłem akumulator i o dziwo wszystko wróciło do normy. Mam takie nieodparte wrażenie że mógł narozrabiać telefon komórkowy który leżał obok karty.

To tyle. Powodzenia
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2010, 22:17
Posty: 45
Auto: Mazda 6 Kombi Diesel Lift 143KM

Postprzez pdrozd » 19 lip 2013, 15:50

MIROSLAV dzięki za podpowiedź, dzisiaj spróbuję coś zerknąć na złącza, choć mam jeszcze jedną wątpliwość bo mimo nie działania gumek przy drzwiach powinno być można otworzyć drzwi za pomocą przycisków w karcie (a u mnie nic nie działa niestety).
Chociaż obym się mylił :)
Początkujący
 
Od: 23 maja 2013, 13:05
Posty: 4
Auto: Mazda 6 Kombi GY, 2005, 2.0 143KM

Postprzez kraczek84 » 4 mar 2014, 20:40

Witam wszystkich

Mój problem jest taki ... kilka tygodni temu nagle przestały działać przyciski systemu keyless -na desce świeci się czerwony napis KEY. Otwieranie i zamykanie z Karty działa, samochód widzi kartę w środku (odpala bez wkładania kluczyka do stacyjki). Dodam że baterię wymieniłem na nową działa z ok 30 m

Po diagnostyce ELM 327 + ForScan uzyskałem:
===DTC B1131===
Kod: B1131 – Usterka obwodu anteny niskich częstotliwości na drzwiach tyłu nadwozia/bagażniku
Moduł: Otwieranie zamków drzwi za pomocą pilota (bez kluczyków)===END DTC B1131


Po skasowaniu błędu kontrolka gaśnie system żyje <jupi> Wszystkie przyciski działają sprawdziłem kilka razy.
Ale moje szczęście nie trwa długo otwarcie i zamknięcie drzwi i problem pojawia się znowu.

Proszę o pomoc
Początkujący
 
Od: 4 mar 2014, 20:22
Posty: 7
Auto: Mazda 6 GY, 2006 RF-7J, 143KM

Postprzez thesilent » 5 mar 2014, 10:59

kraczek84 napisał(a):===DTC B1131===
Kod: B1131 – Usterka obwodu anteny niskich częstotliwości na drzwiach tyłu nadwozia/bagażniku
Moduł: Otwieranie zamków drzwi za pomocą pilota (bez kluczyków)===END DTC B1131


Proszę o pomoc


Heh, trzeba czytać ze zrozumieniem. Skoro Ci wywala błąd anteny i problem powraca, to chyba samo kasowanie błędu nie naprawi fizycznie anteny lub jej obwodów kablowych. Pewnie się gdzieś wtyczka od anteny zaśniedziała, albo kabelek gdziesik ułamał. Musisz sprawdzić obwód anteny, jak Ci mądry LM powiedział.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2013, 20:11
Posty: 293 (9/13)
Skąd: Sollstedt, Niemcy
Auto: Mazda 6 2.0 LPG 2004r.
Citroen Grand C4 Picasso 2.0 HDI 2007r.

Postprzez kraczek84 » 6 mar 2014, 22:44

po kolejnych próbach wszystko funkcjonowało jak należy .. otwierałem każde drzwi <rotfl>
ale po 10 min radochy – znowu ten sam problem

postaram sie sprawdzić to innym programem .. jak się nie uda to chwycę na narzędzia ...

potrafię czytać ze zrozumieniem tylko nie chcę bez pewności rozkręcać całego tyłu auta ...
(chyba po to powstały takie narzędzia diagnostyczne :)
Początkujący
 
Od: 4 mar 2014, 20:22
Posty: 7
Auto: Mazda 6 GY, 2006 RF-7J, 143KM

Postprzez KyRy » 19 lip 2014, 20:13

Brakuje mi w Maździe5 pokrętła zapłonu.
Orientuje się ktoś czy np. z szóstki będzie pasować do mojej stacyjki?
I gdzie można coś takiego dostać poza ASO?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2006, 15:02
Posty: 2302 (0/3)
Skąd: Kotlina Kłodzka
Auto: są:
121 1,3 92
Mx-5 1,6 95
Mx-5 1,8 96
Mx-5 1,6 92
Mx-5 1,6 93
były:
Mx-5 1,6 89
Mx-5 1,6 93
Mx-5 1,8 97
Mx-5 1,6 95
Mx-5 1,8 97
Mx-5 1,6 96
Mx-5 1,6 94
Mx-3 1,6 95
Mx-3 1,8 92
M5 2,0 05
Xed6 2,5 95

Postprzez mike6 » 5 gru 2014, 14:36

Witam,
widzę, że wątek trochę zapomniany, ale miałem podobny problem jak kolega kraczek84, rozwiązałem go więc może opiszę swoją historię...
Od razu po zakupie auta nie działało otwieranie i zamykanie guzikami przy klamkach oraz odpalanie bez kluczyka z kraty. Auto otwierałem guzikami na karcie lub kluczykiem. Po wymianie baterii w karcie, odłączeniu akumulatora zaczęło działać odpalanie bez kluczyka ale otwieranie dalej nie działało. Napis KEY cały czas palił się na czerwono, cały czas pojawiał się błąd jak u kolegi kraczek84. Co najdziwniejsze w tym wszystkim po naciśnięciu guzika przy klamce na drzwiach lub przy bagażniku karta mrugała na czerwono, nawet przy bagażniku gdzie zgodnie z błędem była jakaś usterka. Czyściłem wszystkie złącza zgodnie z radami z forum ale nic nie pomagało. Sugerowałem się też opinię, że anteny nie psują się.
Postanowiłem pewnego razu przy okazji rozbierania boczku zamienić antenę z jednych z drzwi z tą spod zderzaka z tyłu auta. Anteny mają różne końcówki ale kolory kabli takie same więc da się to zrobić bez niszczenia końcówek. Wtedy wyszło, że niesprawna jest antena spod zderzaka zgodnie z tym co pokazuje błąd. Mylące w tej całej sytuacji jest tylko to, że po zbliżeniu do tyłu auta i naciskaniu gumki nad tablicą rejestracyjną karta mrugała jakby była wykrywana przez tą uszkodzoną antenę, która powodowała błąd:

===DTC B1131===
Kod: B1131 – Usterka obwodu anteny niskich częstotliwości na drzwiach tyłu nadwozia/bagażniku
Moduł: Otwieranie zamków drzwi za pomocą pilota (bez kluczyków)===END DTC B1131

Zakupiłem antenę od Mazdy CX 9 bodajże, przerobiłem końcówkę i wszystko działa jak należy. Może komuś pomoże to w przyszłości, bo system sprawny jest całkiem wygodny. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 kwi 2014, 11:19
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.3 2006 rok

Postprzez kraczek84 » 7 sty 2015, 22:10

Witam wszystkich

chyba czas na posumowanie
u mnie autko samo się naprawiło, sprawdzałem styki przy tylnej antenie wyglądały dobrze.
po kasowaniu błędu kilka razy wszystko działało później znowu błąd.

od jakiegoś czasu wszystko działa ...na starej antenie.... może słońce i wiosna jej pomogły

Dzięki
Początkujący
 
Od: 4 mar 2014, 20:22
Posty: 7
Auto: Mazda 6 GY, 2006 RF-7J, 143KM

Postprzez paniczw » 16 kwi 2015, 21:10

Witam

Ja mam problem z przyciskiem od strony kierowcy i zauważyłem, że problemem jest czujnik sprawdzający zamknięcie drzwi (wyłączający oświetlenie), tak jakby robił jakieś zwarcie, jak udało mi się zamknąć drzwi od strony pasażera przyciskiem na klamce to potem od strony kierowcy znowu działał (zamykał i otwierał), po otwarciu drzwi kierowcy dalej działał, bo pikało po przyciśnięciu przycisku, że drzwi są otwarte, ale po zamknięciu lipa, nie działało już i czerwona kontrolka key świeci, po odkręceniu i przykręceniu tego czujnika, oraz otwarciu i zamknięciu przyciskiem drzwi od strony pasażera (tak jakby reset całego mechanizmu czy coś) przycisk zamykający drzwi na klamce działa bez problemu i czerwona kontrolka key nie świeci już po odpaleniu auta, ale czasami znowu przestaje dopóki nie pomanipuluje się tym czujnikiem zamykania drzwi, w najbliższym czasie przyjże się temu jeszcze, ale jak ktoś ma problem to może warto sprawdzić u siebie ten czujnik.

Pozdrawiam
paniczw
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6