Gdzie i jak zamontowac CB radio? Fotorelacja str.4

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Blaster7 » 23 sty 2009, 12:34

No to samo co Uniden 520 tylko z bajerkami......-- Dobry wybó,r spróbuj pod fotelem przecież raz ustawisz czułość i masz koniec....


Ale to już twój wybór ... mnie już jedno radyjko wytargali z auta...
MOJA MAZDA http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... highlight=
NA PJ http://www.polskajazda.pl/Samochody/Mazda/6/42933
http://www.ath-hinsberger.de – compleet bodykid
Eibach -30mm

NAPRAWA SKRZYŃ BIEGÓW – SYNCHROCAR Piotr Tarka Żory ul. Fabryczna 1 tel 32 435 90 26
507 144 039 http://www.synchrocar.pl/
ZAPRASZAM NA SERWIS KLIMATYZACJI!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 maja 2008, 07:31
Posty: 220 (0/1)
Skąd: Tarnowskie Góry
Auto: Mazda 6 2003 2 CITD, 121KM, GY

Postprzez Krstof82 » 23 sty 2009, 12:36

A ja wywaliłem CB bo nie miałem gdzie właśnie zamontować... i przymierzam się do antyradaru...
Jeżeli wszystko masz pod kontrolą to znaczy że nie jedziesz jeszcze dostatecznie szybko...
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2008, 17:56
Posty: 42
Skąd: Jelenia Góra
Auto: GLA250 4Matic

Postprzez Wieszczu » 23 sty 2009, 13:15

Witajcie,
Ja właśnie postanowiłem zneutralizować schowek na okulary. Jak się zdejmie cały plastik pod kierownica (chyba 3 zatrzaski + zdjecie linki od maski) i wyjmie schowek jest w ciuuul miejsca. Trzeba troszke plastiku odpiłować, dorobilem sobie uchwyt i radyjko pięknie sie miesci a mam duże radio (Alan 18). Radia prawie nie widac w ciagu dnia. Gruszka lezy idealnie za kierownica. Bardzo wygodne rozwiazanie. Kabel progiem poprowadzony do tyłu.
Jesli ktos ma ochote mogę zrobić fotki.
Pozdrawiam,
Paweł
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2008, 19:48
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GY 2004r 2,0 136KM

Postprzez Myjk » 23 sty 2009, 13:17

Wieszczu napisał(a):Jesli ktos ma ochote mogę zrobić fotki.

Poprosimy. :)
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez mih » 24 sty 2009, 21:01

Panowie i Panie..
generalnie zwyciestwo, jakis czas temu wrocilem z autka po jakis 3h dlubiania.
Poza tym, ze wymienilem sobie zaroweczki w guzikach do podswietlania klimy, oraz doprowadzilem 12V do schowka na podszybiu to..

w koncu zainstalowalem CB

na poczatek chcialem wladowac je pod fotel, ale mam tam silniki same od elektrycznego sterowania wiec tam nie wlazlo... :(

potem sprawdzilem jak blisko ja lub narzeczona jestesmy w stanie podjechac fotelem, okreslajac odleglosc zaczalem przyklejac radyjko do srodkowego tunelu od strony kierowcy, ale te rzepy jakos sie nie chcialy trzymac, pomyslalem przykrece ten wieszaczek i powiesze, ale plastki na tunelu jakies takie watle mi sie wydaly, dodatkowo wieszaczek powoduje ze lekko radio odstaje wiec pomysl odpadl...

i w koncu przyczailem sie do pudelka na okulary... po wyjeciu szufladki chcialem juz rozwazyc jak ja przyciac, ale... srubokrecik zaczalem w wyjeta szyfladke wciskac i.. odpadlo od klapki/zaslepki wszystko w czym okularki mozna trzymac. Zostala sama klapka. W dziure po szufladce wcisnalem swojego UNIDENA, wszedl normalnie pasuwka mmm. Jak by tam bylo dla niego miejsce. Glosnik wystaje na dól bo nie ma na jego poziomie juz plastikow, po odlaczeniu gruchy i zalozeniu klapeczki zamyka sie i radyjka nie widac.
Antene mam na magnes kolo anteny radiowej, ale po stronie kierowcy, wiec kabelek idzie przez tylne okno (chatchback) na kabelku, po drodze, zamontowalem czincze (meski/zenski) tak ze moge rozlaczyc antene i polozyc do bagaznika natomiast kabelek jest na stale i idzie za siedzeniem, pod plastikiem przy podlodze przez cale auto, wychodzi pod kierownica w miejscu gdzie mam radio.

Jutro podlacze jeszcze zasilanie gdzies spod kierownicy i bedzie full wypas. W koncu zadnych kabli!!!
W koncu bedzie komfort, bo miejsce po lewej stronie idealnie sie nadaje, blisko, widac cyferki jak sie uchyli
klapeczke, latwo robi sie glosniej cisze, dobrze slychac mmm same plusy!!!!!!

Polecam taki sposob montazu CB.
--- M6GG, 136KM, Exclusive, Disel 2.0 ----
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sty 2007, 19:57
Posty: 31
Skąd: Toruń
Auto: Mazda6 GG, 2.0, disel 2003

Postprzez Mish » 24 sty 2009, 21:04

hmm... chyba się do Ciebie kolego uśmiechnę i tak samo podziałamy u mnie...
btw. skąd masz żaróweczki od klimy? oryginałki? ja muszę jeszcze wymienić w drzwiach (sterowanie lusterkiem) i w regulacji intensywności podświetlenia deski rozdzielczej
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 gru 2008, 02:36
Posty: 167
Skąd: Upadłych Aniołów
Auto: KIA Soul XL'09 1,6 CRDi

Postprzez mih » 24 sty 2009, 21:05

Wieszczu napisał(a):rzeba troszke plastiku odpiłować


Ja niczego nie pilowalem!! Moja instalacja jest w pelni odwracalna.
--- M6GG, 136KM, Exclusive, Disel 2.0 ----
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sty 2007, 19:57
Posty: 31
Skąd: Toruń
Auto: Mazda6 GG, 2.0, disel 2003

Postprzez Wieszczu » 24 sty 2009, 21:38

No ja odpiłowałem troszeczke plastiku, bo radio nie mieściło się niestety w ten sposób żeby klapke zamknąć :( W każdym razie jest super i nie przeszkadza mi to. W najgorszym wypadku kupie gdzieś ten plastik i już :)
P.S. Jutro w ciągu dnia postaram się zrobić fotki.
Pozdrawiam,
Paweł
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2008, 19:48
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GY 2004r 2,0 136KM

Postprzez Myjk » 24 sty 2009, 22:21

mih napisał(a):ale te rzepy jakos sie nie chcialy trzymac,

Miałem dokładnie ten sam problem. :|

mih napisał(a):ale plastki na tunelu jakies takie watle mi sie wydaly,

Bo one są cieniutkie. Dlatego trzeba rozebrać tunel. Ja planuję tam dać kawałek drewnianej beleczki 5x5 cm i długości jakichś 20-30 cm (w zależności ile tam miejsca jest). To powinno dać dobrą podwalinę do umocowania "holdera" od radia, a także usztywnić automatycznie plastik. Jednocześnie mam też zamiar podłączyć się z prądem bezpośrednio pod zapalniczkę.

Schowek na okulary w moim przypadku odpada. Antenę mam w sedanie na klapie. Kabla starcza max do wysokości konsoli po stronie pasażera. Zresztą nie widzę jakoś rozwiązania w schowku po okularach ze względu na plątającą się gruszkę.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez syberek1 » 25 sty 2009, 01:00

Panie mih gratulacje udanego montażu CB :) ale najpierw zostałem skrytykowany :P
Wyrzucam smutek, zostawiam pamięć o nich
Twarze z przeszłości, duchy, których nie chcę wygonić
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 16:32
Posty: 130
Skąd: starachowice
Auto: Mazda 6 Mzr-cd 2.0 2003r 136KM

Postprzez mih » 25 sty 2009, 12:25

syberek1 napisał(a):ale najpierw zostałem skrytykowany


oj tam :) :) :) ;p Pozdr
--- M6GG, 136KM, Exclusive, Disel 2.0 ----
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sty 2007, 19:57
Posty: 31
Skąd: Toruń
Auto: Mazda6 GG, 2.0, disel 2003

Postprzez mih » 25 sty 2009, 12:26

Myjk napisał(a):Antenę mam w sedanie na klapie. Kabla starcza max do wysokości konsoli po stronie pasażera.

Wiadomo ze oryginalnego kabla nie starczy, ale wystarczy kupic dobry koncentryk (ale nie taki do satki, tylko taki z linka w srodku) i daje rade.
--- M6GG, 136KM, Exclusive, Disel 2.0 ----
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sty 2007, 19:57
Posty: 31
Skąd: Toruń
Auto: Mazda6 GG, 2.0, disel 2003

Postprzez momores » 25 sty 2009, 15:48

Myjk napisał(a):Mam Lafayette ERMES i zaraz przyjdzie do mnie President Harry II.
To pierwsze nie chce się trzymać na pionowej ściance tunelu przy fotelu pasażera.


Ja mam już drugi rok radyjko zamontowane tak jak opisałem w tym wątku http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... c&start=20 i nic się nie odkleja, może to jest kwestia użytego rzepa
_________________
Najlepszym dowodem na istnienie inteligencji pozaziemskiej jest to, że się z nami nie kontaktują
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2006, 20:36
Posty: 83
Skąd: Piaseczno
Auto: M6 GY MZR-CD 143kM ACTIVE `07

Postprzez DeadlY » 25 sty 2009, 15:49

Felix_M6 napisał(a):Ja mam po stronie pasażera przyklejone do tunelu, tak, że faktycznie gada w kolano drugiej osobie :)
Ale to jest lepsze rozwiązanie niż po swojej stronie. Mi przeszkadzało...

Przekrec radio w swoja strone ;pp ja mam tylko wlozone – juz w 2 samochodzie tak – miedzy tunel a siedzenie pasazera, idealne miejsce, a jak chce schowac to bach pod siedzonko ;)
Myjk napisał(a): Zasilanie mam zamiar podpiąć
bezpośrednio do portu zapalniczki i ukryć kabelki "dołem".
Nie wiem też co wtedy zrobić z gruszką, między nogami ją trzymać? :P

Jesli masz mozliwosc podlacz bezposrednio do akumulatora, bo niektore urzadzenia podpiete pod zapalniczke moga ci zaklócac CB u mnie np palm z nawi to robi. A gruche to trzymaj obok w korytku.... jesli nie bedzie bolało <lol>
WINNING BLUE MICA
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2008, 11:35
Posty: 552
Skąd: 3miasto
Auto: Mazda 3 BK LF było....

Postprzez Myjk » 25 sty 2009, 16:38

momores napisał(a):i nic się nie odkleja, może to jest kwestia użytego rzepa

Możliwe, muszę się pokusić o rzep 3M. Chyba że zostało Ci go trochę?
To byś mi odstąpił przy okazji spotkania na DynoDay... ;)
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez momores » 25 sty 2009, 16:39

Myjk napisał(a):Jednocześnie mam też zamiar podłączyć się z prądem bezpośrednio pod zapalniczkę.

Tylko wtedy radio będzie zasilane dopiero po przekręceniu kluczyka
_________________
Najlepszym dowodem na istnienie inteligencji pozaziemskiej jest to, że się z nami nie kontaktują
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2006, 20:36
Posty: 83
Skąd: Piaseczno
Auto: M6 GY MZR-CD 143kM ACTIVE `07

Postprzez Myjk » 25 sty 2009, 16:44

momores napisał(a):Tylko wtedy radio będzie zasilane dopiero po przekręceniu kluczyka

No to prawidłowo, przynajmniej nie zostawię włączonego na noc. ;)
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez dominik_p » 27 lut 2009, 23:47

Ja swoje zamontowalem pod kierownica po prawiej stronie przy kolumnie srodkowej. Jest tam wystarcajo miejsca nad kolanem. Radio to president Johny II – jest ono male wiec w sam raz tam pasuje. Znakomity dostep to funkcji radia, a nie trzeba sie wychylac. Tak samo z wyswietlaczem – widac wszystko bez nadmiernego odrywania wzorku od kierowania. Glosnik niczym nie jest zakryty i nie absorbuje za bardzo pasazerow. Bardzo latwo wtedy takze poprowadzic kabel do zasilania z tylu – do konsoli srodkowej. Konsole rozebralem i podpialem zasilanie pod zapalniczke nacinajac izolacje kabli od wlasnie zapalniczki. Proscizna. Kabel od anteny poprowadzilem przez cala konsole srodkowa, wycieraczka tylna pasazera i pod ta czescia tylnej kanapy. Antene stawiam w tylnym lewym rogu na dachu. Starczyl do tego oryginalny kabel, jest na styk (z 15 cm rezerwa, ktora sobie zrobilem w konsoli srodkowej).
kto nie dmie z nami ten przeciwko nam
Początkujący
 
Od: 12 sty 2009, 23:58
Posty: 17
Skąd: PL

Postprzez Lorento » 28 lut 2009, 10:03

dominik_p napisał(a):Ja swoje zamontowalem pod kierownica po prawiej stronie przy kolumnie srodkowej. Jest tam wystarcajo miejsca nad kolanem.

Miejsce to gwałtownie się zmniejszy przy lekkiej nawet stosunkowo kolizji. :] W każdym razie protezy kolanowe są dosyć drogie....
Czy myślisz, że Toyota czyni fanaberię montując poduszki kolanowe kierowcy?
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez dominik_p » 28 lut 2009, 11:40

Coś w tym jest.
Muszę to przemyśleć.
:)
kto nie dmie z nami ten przeciwko nam
Początkujący
 
Od: 12 sty 2009, 23:58
Posty: 17
Skąd: PL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ciuchel, Google [Bot] i 12 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6