Webasto – jak rozbudować dogrzewacz do ogrzewania

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Felix_M6 » 6 sty 2009, 19:40

A ja z checią spotkałbym się z kimś z Mazowieckiego, kto ma u siebie taką przeróbkę ;)
Pozdro

Rafał
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2008, 19:40
Posty: 68
Skąd: Wołomin
Auto: Mx-5 NBfl Unplugged

Postprzez grubby » 7 sty 2009, 11:07

a ja chetnie z kims z dolnoslaskiego :) ktos juz to przeszedl?

pzdr
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2008, 22:35
Posty: 105
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 6 2.0MZR-CD 136KM 2003r

Postprzez cammus » 7 sty 2009, 16:37

To moze ja doprecyzuje, czasem bywam w Plocku i Wawie, jesli bylby ktos stamtad z mozliwoscia przerobienia webasto to tez bylbym hepi (od biedy do Poznania moge dojechac – czyli w zasadzie w promieniu 100km od Inowroclawia)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2008, 02:05
Posty: 98
Skąd: Inowrocław
Auto: M6 GY 121KM

Postprzez XEDOS6 » 7 sty 2009, 18:36

ja mam u siebie caly komplet...przychodze rano silnik i kabina juz nagrzane... nic nie przerabialem czyli posiadam webasto suche i mokre...tak mam to rozumiec?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2006, 23:29
Posty: 229
Skąd: Wroclaw
Auto: Xedos 6 2.V6 24V 1996

Postprzez cammus » 8 sty 2009, 07:03

XEDOS6 napisał(a):ja mam u siebie caly komplet...przychodze rano silnik i kabina juz nagrzane... nic nie przerabialem czyli posiadam webasto suche i mokre...tak mam to rozumiec?


juz sie tak nie chwal dobra? :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2008, 02:05
Posty: 98
Skąd: Inowrocław
Auto: M6 GY 121KM

Postprzez XEDOS6 » 8 sty 2009, 23:38

:) spoko jest dobrze..jestem zadowolony.. ostatnie straszne mrozy podbudowaly mnie jezeli chodzi o diesla nowszej generacji.... pali na dotyk......-24 ^ i jest ok. pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2006, 23:29
Posty: 229
Skąd: Wroclaw
Auto: Xedos 6 2.V6 24V 1996

Postprzez daro77 » 10 sty 2009, 22:15

Hello. No więc moja dzidzia od dzisiaj grzeje się z pilota ;)
Bajer jest fajowy, pewnie w ciągu najblższego czasu docenię działanie :)
Tak tylko chciałem się pochwalić :P
Korzystając z forum chciałem podziękować Mariomixowi gdyż to dzięki niemu Madzia i oczywiście ja będziemy miali ciepło :D
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2008, 11:45
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 MZR-CD '04

Postprzez mariomix » 11 sty 2009, 11:53

nie za ma co wszystkiemu jest winny qzym, który mnie zaraził tematem webasto (opcja pilot timer lub włącznik), zrobiłem to najpierw w swojej M6 mogę zrobić i innym. Zapraszam na PW posiadaczy mazdy 6 przed liftem z na rozbudowę webasta do ogrzewania postojowego woj. lubelskie (warunek: sprawny piecyk webasto)
Ostatnio edytowano 24 sty 2009, 15:15 przez mariomix, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2008, 20:23
Posty: 81
Skąd: Chełm
Auto: M6 i nie tylko

Postprzez qzym » 18 sty 2009, 13:49

Przecież to forum po to jest!!!
Wymieniamy się doświadczeniami, opiniami, itp, etc, .

Więc korzystajmy z tego dobrodziejstwa !!!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 paź 2008, 14:04
Posty: 217 (1/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda CX-3 Skyenergy, 2,0 AWD

Postprzez Myjk » 18 sty 2009, 13:56

Pytanie dodatkowe, jak wygląda zapach w kabinie po postojowym dogrzewaniu samochodu?
Nie śmierdzi spalinami?
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez qzym » 18 sty 2009, 14:04

No coś ty!!! Żadnego smrodku!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 paź 2008, 14:04
Posty: 217 (1/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda CX-3 Skyenergy, 2,0 AWD

Postprzez Myjk » 18 sty 2009, 14:11

Pytam, bo gdy odpalam samochód po nocy i mam włączony nawiew, to zaraz zaciąga spaliny z webasto.
Czyżby postojowe ogrzewało nie ciągnąć powietrza z zewnątrz (tryb obiegu wewnętrznego)?
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Pawnik » 19 sty 2009, 10:49

Myjk napisał(a):Pytam, bo gdy odpalam samochód po nocy i mam włączony nawiew, to zaraz zaciąga spaliny z webasto.
Czyżby postojowe ogrzewało nie ciągnąć powietrza z zewnątrz (tryb obiegu wewnętrznego)?

Wylot spalin od webasto ( z dołożonym tłumikiem ) jest od spodu po środku w tunelu gdzieś na wysokości siedzeń kierowcy i pasażera. W czasie pracy webasta na postoju spaliny unoszą sie do góry, moga wylatywać bokami przy drzwiach kierowcy i pasażera ( w zalezności gdzie zawieje). Mogą też zostać zaciągane przez wentylacje z zewnątrz. To normalne.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2007, 21:45
Posty: 580 (0/1)
Auto: Mazda 6 Kombi MZR-CD 136 PS

Postprzez Myjk » 19 sty 2009, 12:39

drzwi to akurat w Mazdach są cholernie szczelne (dlatego się tak cicho zamykają). Ogólnie cały samochód jest szczelny, dlatego z pewnością zasysa przez wentylację. Dlatego się pytam – bo u mnie zawsze jak się zatrzymam, to czuć webasto. Inaczej nie może być przy postojowym grzaniu – dlatego może nawiewa z obiegiem zamkniętym? Jeśli nie, to da się tak zrobić? Parować nie powinno, nie ma przecież wtedy żadnego źródła generującego mocno skroplone powietrze, vide człowiek.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Pawnik » 19 sty 2009, 13:15

Myjk napisał(a):drzwi to akurat w Mazdach są cholernie szczelne (dlatego się tak cicho zamykają). Ogólnie cały samochód jest szczelny, dlatego z pewnością zasysa przez wentylację. Dlatego się pytam – bo u mnie zawsze jak się zatrzymam, to czuć webasto. Inaczej nie może być przy postojowym grzaniu – dlatego może nawiewa z obiegiem zamkniętym? Jeśli nie, to da się tak zrobić? Parować nie powinno, nie ma przecież wtedy żadnego źródła generującego mocno skroplone powietrze, vide człowiek.

Po pierwsze – samochód nigdy nie będzie idealnie szczelny i spaliny wydostajace się spod podwozia w przedniej części mogą przenikać do wewnatrz, choćby otworami technologicznymi. Nie będzie ich jednak dużo.
Po drugie – przy obiegu zewnętrznym spaliny od webasta nie mogą być zasysane do wewnątrz, ponieważ powietrze jest wtedy pobierane ze środka samochodu koło wentylatora przy schowku pasażera.
Po trzecie – jezeli nie chcesz mieć spalin w samochodzie podczas grzania na postoju, to włacz obieg wewnetrzny przy ustawieniu czasu włączenia webasta. Ustawienia grzania i wentylacji sa takie jak je ustawisz, dotyczy to tez obiegu wewn.
A tak w ogóle, ja spaliny z webasta czuję tylko okresowo koło samochodu, a najczęściej w garazu, kiedy po jeździe piec się wentyluje. W samochodzie czuje je rzadko.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2007, 21:45
Posty: 580 (0/1)
Auto: Mazda 6 Kombi MZR-CD 136 PS

Postprzez cammus » 19 sty 2009, 16:31

Pawnik napisał(a):A tak w ogóle, ja spaliny z webasta czuję tylko okresowo koło samochodu, a najczęściej w garazu, kiedy po jeździe piec się wentyluje. W samochodzie czuje je rzadko.


mam podobnie (webasto w wersji silnikowej), czuje czasem w garazu, podczas jazdy nie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2008, 02:05
Posty: 98
Skąd: Inowrocław
Auto: M6 GY 121KM

Postprzez zorro77 » 21 sty 2009, 11:36

No i zrobione WEBASTO :)

ALE HISTORIA POUCZAJĄCA DLA KAŻDEGO....

Słuchajcie – doszedłem do wniosku, że lepiej robi się w grupie roboczej – z kimś kto to przeszedł – wycieczka do MARIOMIXA ...

Cośmy się namordowali .... od 19.00 do 3.00 rano ! Czemu – bo okazało się że moje WEBASTO tylko startowało – ale nie działało dobrze.. a więc wydarcie piecyka... rozbiórka... sprawdzenie – a skończylo się wymianą piecyka bo elektronika częściowo przygrzana... [dobrze, że ma tylu znajomych -to moment i była szt. zamienna :)]

Sam nic bym nie zrobił – nawet gdybym dobrze podłączył – bo bym nie wiedział, że zrobiłem dobrze – a WEBASTO leży ... wiec jakieś 3 dni zaoszczędzone....

Naprawdę Mariomix to jest GOŚĆ !!! DZIĘKI ZA POMOC! POLECAM GO !!!!!!!!!

PS. WEBASTO dobrze działające huczy jak Boing :) inaczej podejrzenie że coś nie tak ...
PS.2 Wstępnie ustaliłem, że szykujemy z Mariomixem – dokładny opis – co i jak robić ....
----
*******Sprzedam szybko i tanio:******
1. Manetka świateł i kierunkowskazu (bez przednich halogenów) Mazda 6
2. Zawór EGR (mechaniczny bez elektroniki) Mazda6

>>>choruję na Mazdę6 w nowej budzie :D To był dobry wybór ! ...aha odpaliłem http://www.slubowisko.pl – zapraszam!
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2008, 14:58
Posty: 76
Skąd: Rzeszów
Auto: Ford Mondeo była Mazda6 2.0

Postprzez Myjk » 21 sty 2009, 14:30

Super, że są tacy ludzie jak mariomix, szacunek. :)
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez daro77 » 21 sty 2009, 22:28

Myjk napisał(a):drzwi to akurat w Mazdach są cholernie szczelne (dlatego się tak cicho zamykają). Ogólnie cały samochód jest szczelny, dlatego z pewnością zasysa przez wentylację. Dlatego się pytam – bo u mnie zawsze jak się zatrzymam, to czuć webasto. Inaczej nie może być przy postojowym grzaniu – dlatego może nawiewa z obiegiem zamkniętym?

Mam to samo. Czasami kiedy się zatrzymam to wali spalinami z nawiewów, ale jest to czasami, pewnie jak zawieje bardziej do przodu. Natomiast przy odpaleniu z pilota, kiedy wsiadam do samochodu nigdy nie czułem żadnych spalin (wentylator działa z obiegiem zewnętrznym).

P.S. Jeśli ktoś ma chęć rozbudować webasto to polecam Mariomixa, facet jest naprawdę rzetelny i konkretny
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2008, 11:45
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 MZR-CD '04

Postprzez Myjk » 21 sty 2009, 22:32

daro77 napisał(a):kiedy wsiadam do samochodu nigdy nie czułem żadnych spalin (wentylator działa z obiegiem zewnętrznym).

Właśnie o to mi chodziło... dzięki. ;)

daro77 napisał(a):P.S. Jeśli ktoś ma chęć rozbudować webasto to polecam Mariomixa, facet jest naprawdę rzetelny i konkretny

Tylko do mariomixa trochę daleko... ;)
mariomix, czy wg Ciebie można zamontować postojowe ogrzewanie w M6 po lifcie?
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6