Samoistnie włącza się wyświetlacz.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Dortann » 3 lut 2009, 15:02

Ja nie mam nic podłączonego do zapalniczki. Wyraźnie słychać hałas ze zmieniarki, która coś tam sobie bzyczy.
Madzia i Misiek to zgrana para.
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2007, 16:03
Posty: 237
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 diesel kombi

Postprzez Śpiewak » 3 lut 2009, 15:12

ok, ale czy to rozwiąże problem ciągłego świecenia wyświetlacza? W tej chwili w gniazdku zapalniczki nic nie mam a wyświetlacz nadal świeci :(
Początkujący
 
Od: 2 lut 2009, 16:18
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 6 diesel kombi 2002

Postprzez magicadm » 3 lut 2009, 15:26

Dortann napisał(a):Wyraźnie słychać hałas ze zmieniarki, która coś tam sobie bzyczy

Zblokowało się zwierze :|
Wyciągnąłbym panel i odpiął zostawiając radio
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Śpiewak » 3 lut 2009, 15:26

"Odłącz i sprawdź jak się wtedy zachowuje wyświetlacz – tak na początek." Rozumiem że mam to zrobić poprzez wyciągnięcie bezpiecznika, czy chodzi tu o bezpiecznik Car Audio: 15A? nie jestem pewien czy to ten odpowiada za wyświetlacz. Proszę o radę
Początkujący
 
Od: 2 lut 2009, 16:18
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 6 diesel kombi 2002

Postprzez Dortann » 3 lut 2009, 16:13

magicadm napisał(a):
Dortann napisał(a):Wyraźnie słychać hałas ze zmieniarki, która coś tam sobie bzyczy

Zblokowało się zwierze :|
Wyciągnąłbym panel i odpiął zostawiając radio


Takbym zrobił gdybym a) nie miał dwóch lewych 'ręcy' b) miał odrobinę czasu. Potrzebuję fachowca, do którego odwiozę auto i potem je odbiorę.
Madzia i Misiek to zgrana para.
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2007, 16:03
Posty: 237
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 diesel kombi

Postprzez magicadm » 3 lut 2009, 16:24

Dortann napisał(a):Takbym zrobił gdybym a) nie miał dwóch lewych 'ręcy'

Tego (teoretycznie) nie da rady spie..szyć. Na forum są opisy jak rozebrac konsolę.
Dortann napisał(a):b) miał odrobinę czasu

Max 30 minut na wszystko (przynajmniej na wymontowanie uszkodzonej zmieniarki)
Dortann napisał(a):Potrzebuję fachowca, do którego odwiozę auto i potem je odbiorę.

Pozostaje Ci szukanie naprawy CA. Polecam Airboba – ale to Wrocław :|
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Śpiewak » 3 lut 2009, 19:32

udało mi się rozwiązać problem, myślę że dzięki podpowiedzi [b]magicadm[/b] o podłączonych badziewiach. do gniazda zapalniczki podłączyłem ponownie odtwarzacz i cb no i w tym momencie wyświetlacz się wyłączył ale zapaliły się diody na wtyczkach które wpiąłem do gniazd zapalniczki. dziwne ale tak było. więc rozłączyłem kostki od gniazd zapalniczki i problem zniknął.
Początkujący
 
Od: 2 lut 2009, 16:18
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 6 diesel kombi 2002

Postprzez Dortann » 4 lut 2009, 13:18

Nie rozumiem. Odłączyłeś kostkę od gniazdka zapalniczki i się naprawiło?
Madzia i Misiek to zgrana para.
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2007, 16:03
Posty: 237
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 diesel kombi

Postprzez Śpiewak » 4 lut 2009, 20:16

Wiesz co sam tego nie rozumiem. dzisiaj po jakimś czasie ponownie się włączył wyświetlacz. więc ponownie włączyłem wtyczkę od cb radia na której jest dioda sygnalizująca że jest napięcie w gniazdku zapalniczki. obserwowałem ją i widziałem jak gaśnie. po jakimś czasie wyjąłem ją z gniazda i wyświtlacz się nie odpalił. nie mam pojęcia co się dzieje, nie jestem elektrykiem no i teraz tego żałuję. zobaczę co będzie jutro.
Początkujący
 
Od: 2 lut 2009, 16:18
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 6 diesel kombi 2002

Postprzez Dortann » 15 cze 2009, 11:42

Dobra. Odświeżam temat bo już drugi raz w ciągu 2 miechów padł mi przez to akumulator – zostawiłem auto na 7 dni na parkingu i już nie odpaliłem. Mam kilka pytań
a) ile musi chodzić silnik, by doładować akumulator przynajmniej o to, co zostało zużyte przy rozruchu zakładając ruch miejski
b) czy permanentnie świecący wyświetlacz lub samoistnie włączający się w nocy wyświetlacz to awaria stacyjki czy radia?
Madzia i Misiek to zgrana para.
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2007, 16:03
Posty: 237
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 diesel kombi

Postprzez Dortann » 3 gru 2009, 12:10

Dobra. Problem został rozwiązany i okazało się nawet, że problemy z wyświetlaczem (samoistnie włączający się wyświetlacz czy też nie gasnący wyświetlacz po wyjęciu kluczyka) i problemy ze zmieniarką mają jedno źródło. Wymieniłem płytę główną radia i oba problemy zniknęły. Koszt to trochę ponad 600 zł niestety.
Do Adminów: może warto by dodać ten problem wraz z rozwiązaniem do listy problemów z Mazdą 6 GG? Ten wątek jest mocno zaszyty na forum i inni mogą mieć problem z jego znalezieniem.
Madzia i Misiek to zgrana para.
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2007, 16:03
Posty: 237
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 diesel kombi

Postprzez Aga 31 » 28 wrz 2010, 22:39

Witam.Mam problem z radiem.Nie gaśnie po wyłączeniu auta.Czasami gaśnie zupełnie od razu,innym razem po paru sekundach gaśnie i co najgorsze włącza się w nocy i już kilka razy rozładował mi akumulator.Dodam że radio fabryczne.Byłam u jednego elektromechanika i powiedział że takie rzeczy to tylko w serwisie mazdy a ja mam 140 km do serwisu mazdy. Dodam że auto kupione w Niemczech i poprzedni właściciel miał zamontowany zestaw głośnomówiący.Czy możliwe że coś uszkodzili przy instalacji tego systemu?Czytając wypowiedzi innych mogę dodać że wszystko można wyłączyć ręcznie ale świeci się panel i dwie kreski na nim.
Aga 31
 

Postprzez Aga 31 » 20 paź 2010, 18:01

Mój problem rozwiązany.Trwało to trochę ale znalazłam osobę która była uparta i znalazła błąd .Na jednym z procesorów 1 ze 120 widełek był ułamany.A przy okazji wymienił mi 2 uszkodzone tranzystory i wszystko ok. :)
Aga 31
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6