Wyciek wody w kabinie – odprowadzenie wody z klimy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez tomalaaa » 3 lip 2015, 20:59

No to w tym momencie co mam sprawdzać? Czy skraplacz jest walnięty? Bo już nerwicy dostaje przy tym..... A teraz jeszcze te upały... Jak się wkurzę to zrobię z Niej Cabrio :D :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2015, 15:54
Posty: 93 (1/1)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 2005 2.0 MZR-CD 121 KM

Postprzez NightStalker » 4 lip 2015, 01:43

Nie skraplacz tylko parownik!
Skraplacz jest przed chodnicą silnika,a parownik pod deską rozdzielczą!
Pytasz już o to samo w trzech tematach. Ja Ci pisałem o zapchanym odpływie wody z parownika i raczej na tym bym się skupił. Jeśli cokolwiek innego z układu klimatyzacji miałbyś nieszczelnego, to uwierz mi – klimatyzacja zniknęłaby co najwyżej po kilku godzinach.
Skoro jednak woda spływa pod samochodem, to prawdopodobnie masz ten wężyk pęknięty i skrapla Ci zarówno pod samochód jak i do wnętrza.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2013, 11:12
Posty: 133 (2/2)
Skąd: Polkowice
Auto: Mazda 6 2.0 143KM DPF Kombi 2007r.

Postprzez tomalaaa » 5 lip 2015, 21:29

No dobra to co mam wykonać w tym momencie? :) Na spokojnie mi powiedz :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2015, 15:54
Posty: 93 (1/1)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 2005 2.0 MZR-CD 121 KM

Postprzez NightStalker » 6 lip 2015, 10:43

No cóż, trzeba prześledzić cały odpływ od parownika, aż do wylotu pod podwozie co jednoznacznie wiąże się raczej i tak z demontażem deski.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2013, 11:12
Posty: 133 (2/2)
Skąd: Polkowice
Auto: Mazda 6 2.0 143KM DPF Kombi 2007r.

Postprzez jonks » 18 lip 2015, 09:46

Witam chcialbym sobie przeplukac temat kretem ale opisy slowne sie malo sprawdzaja a zdjecia sa juz nie aktywne. Zatem bardzo bym prosil o sprecyzowanie. Zalaczam zdjecie bebechow obok filtra kabinowego i wentylatora. O ile dobrze zrozumialem trzeba odkrecic wentylator 3 sruby i pod nim jest wlot w ktory trzeba lac kreta? Staralem sie okrecic go ale nie moglem dosjc do 1 sruby i zeobilem wycofke zeby zdobyc odpowiedni klucz ale zanim orzystapie do dzialania wole sie upewnic. Zatem prosze o pomoc zrobie dokumentacje foto dla oochodnych mojej osoby

https://goo.gl/photos/eagTA4HbTcfQyn8g7

https://goo.gl/photos/9LuT1NYyCFhAo6LU6
Ostatnio edytowano 12 sie 2015, 20:33 przez jonks, łącznie edytowano 3 razy
jonks
 

Postprzez Pawel 32 » 20 lip 2015, 20:57

Podgląd z komory silnika odpływ klimatyzacji
Załączniki
Zdjęcie-0085.jpg
Zdjęcie-0086.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2014, 20:07
Posty: 98 (0/7)
Skąd: Zachodniopomorskie
Auto: Mazda6

Postprzez andrzej129 » 26 lip 2015, 10:10

witam wszystkich,problem jak wyzej ,auto stoi pod drzewami caly rok ,do tego nie umiejetna wymiana filtra kabinowego-zawsze cos spadnie na dol,powod zatkany wylot,i okolo litra wody po stronie pasazera,uwazam ze nie ma sensu zalepiac niczego silikonem tylko dobrze udroznic doplyw gdzie woda jest wydmuchiwana za pomoca wentylatora,
Najlepsze rozwiazanie odkrecic od gory sensor wsadzic tam odkurzacz a od zewnatrz sprezone powietrze,u mnie pomoglo, :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2007, 11:39
Posty: 31
Skąd: Jastrzebie Hamburg
Auto: M6 2.3 a+.07 GG

Postprzez ugh » 4 sie 2015, 19:42

Witam serdecznie !

Bardzo proszę o pomoc w określenie elementu winnego wyciekowi wody z klimatyzacji do kabiny.
Na zdjęciach które wykonałem wyraźnie widać miejsce wycieku. Widać też pęknięty plastik w miejscu z którego wycieka woda. Co to jest za element ? Czy da się do samemu łatwo wymontować do ew. klejenia ?
Czy też może można ten element bezproblemowo wymienić. Wg. mojej oceny może być to część odpływu skroplin na zewnątrz. U mnie to jest pęknięte i woda ścieka z tego miejsca do kabiny.

Darek

PS: Przyczyną u mnie była pęknięta tacka do której skrapla się woda z klimy. Poklejone i jest ok.
Załączniki
PHOTO_20150804_170729.jpg
Miejsce wycieku wody i pęknięcia.
PHOTO_20150804_170800.jpg
PHOTO_20150804_170821.jpg
Ostatnio edytowano 13 cze 2016, 20:55 przez ugh, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 7 cze 2013, 19:34
Posty: 13 (1/0)
Skąd: Kamienna Góra
Auto: Mazda 6 GG 2003 2.0 141KM

Postprzez jonks » 12 sie 2015, 20:22

Andrzej mogłbys bardiej obrazowo wyjaśnić?

dałem zdjecia wyżej chciałbym znajelść drogę do tego sensora i gdzie ten odkurzac czy tam kreta wcisnać
jonks
 

Postprzez andrzej129 » 15 sie 2015, 11:16

juz podpowiadam jonks, mam problem przy wklejaniu do naszego forum fotek wiec sprubuje opisac ,po zdieciu schowka widzisz tunel i od gory zobaczysz po prawej wentylator i po jego lewej pek paru kabli przymocowany 4 srubami i to trzeba odkrecici(wszystko od gory) tam wsadzic na voll mocy odkurzacz ,jego rure,a z zewnatrz sprezone powietrze (dobrze by bylo z kompresora)
Gdyby nadal byl problem ze zlokalizowaniem to a pw :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2007, 11:39
Posty: 31
Skąd: Jastrzebie Hamburg
Auto: M6 2.3 a+.07 GG

Postprzez jonks » 17 sie 2015, 17:56

Znalazłem odkręciłem przepchałem powietrzem i wciągnałem odkurzaczem. Tzn chyba bo zauwazylem ze woda dość swobodnie spływa przez wylot. WIec moze nie byl wcale zapchany, niemniej sie okaże przy najbliższej okazji dluzej podrózy z klimą.

dzięki za pomoc
Załączniki
20150714_173438.jpg
jonks
 

Postprzez andrzej129 » 17 sie 2015, 18:34

Super...powodzenia,nawiasem -super fotka :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2007, 11:39
Posty: 31
Skąd: Jastrzebie Hamburg
Auto: M6 2.3 a+.07 GG

Postprzez gregory_z » 1 wrz 2015, 07:24

Hej Panowie,
Czy problem został rozwiązany?
Proszę o info...
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 15 gru 2012, 23:12
Posty: 28
Skąd: Świdnica
Auto: Mazda 6 (vel. Foczka) 2003 rok sedan 141 km Gaz + LPG ESGI II

Postprzez tomalaaa » 29 cze 2016, 16:55

Znów mi się to objawiło po roku... Już nie pamiętam jak to wtedy robiłem ale teraz nie wiem co robić... Czytając wasze posty mam ochotę się za to zabrać głebiej bo jak mi się nie myli wtedy tak tego nie rozbierałem. Mam tylko takie pytanie czy jest ktoś z Poznania lub okolic by móglbym miec pomoc z tym dylematem? Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2015, 15:54
Posty: 93 (1/1)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 2005 2.0 MZR-CD 121 KM

Postprzez cichy29 » 5 wrz 2016, 23:12

I u mnie wystąpił problem z kapaniem wody na wycieraczkę. Raz to był zatkany odpływ, drut do środka i mała powódź w kanale – problem rozwiązany.
Niestety za drugim razem przetykam przetykam i nic. Schowek na bok, dolna część tunelu zdjęta i niemiła niespodzianka – miska sucha a wyciek w standardowym miejscu, jak na zdjęciu. Wydaje mi się że problemem jest jakiś paproch w środku który powoduje, że woda spływa po ściance widocznych plastików i przez to podcieka na łączeniu miski z obudową klimy (na zdjęciu czerwone zaznaczenie, ale też od tyłu tego elementu).

Naprawiłem, jednak robota dość uciążliwa, przydatne małe ręce i pomagier. Z narzędzi śrubokręt krzyżakowy krótki, trochę dłuższy, i grzechotka z bitem krzyżakowym i przedłużka koło 5cm, nasadka 10 i coś do nakładania silikonu.
Zdejmujemy schowek, dolną część tunelu, górną część tunelu i zabieramy się za odkręcanie miski. Dwie śrubki od strony kierowcy, od strony pasażera dwie albo trzy dobrze widoczne i jedna schowana za wylotem nawiewu na nogi i jedna najtrudniejsza od tyłu wystającego elementu miski (żółta strzałka na zdjęciu). Z nią poradziłem sobie tą grzechotką z przedłużką. Trzeba trafić na ślepo albo ewentualnie wsadzić jakimś cudem palec i wymacać. Na koniec duży zatrzask od strony panelu z radiem i nakrętka 10 przy rurce przechodzącej przez gródź. Teraz już pozostaje tylko pół godziny szarpania się z miską tak żeby zrobić sporą szparę w miejscu zaznaczonym na czerwono. Uwaga na kołki które są obok niektórych śrub! Ja wysunąłem miskę tak że ta super krótka rurka odpływowa znalazła się cała we wnętrzu auta. Pakujemy silikon na całej długości łączenia (niebieski kolor na schemacie, na zdjęciu tylko fragment na czerwono) i szybko składamy. Przed złożeniem tunelu warto odkurzyć wnętrze miski.

Może i by pomogło samo obsmarowanie silikonem tej krawędzi bez rozkręcania ale po pierwsze szukałem przyczyny a po drugie kto wie;)

Zdjęcie pożyczyłem, mam nadzieje że właściciel nie ma nic przeciwko.
Załączniki
PHOTO_20150804_170729.jpg
miska.PNG
Początkujący
 
Od: 23 wrz 2014, 14:39
Posty: 12
Skąd: Łódź
Auto: jest M6 GY 2.0 147KM LPG 2006
była M6 GG 2.0 136KM Diesel 2003

Postprzez obiad2 » 10 paź 2016, 07:18

Witam,

Czy zna ktoś może z okolic trójmiasta (nawet do 100 km) warsztat/magika, który podjąłby się naprawy cieknącej klimatyzacji, włącznie z rozebraniem całej deski – bo już i takie sugestie słyszałem dzwoniąc po różnych serwisach. Układ podobno mam drożny, ale i tak cały czas cieknie
Z góry dzięki za sugestie
Adam
Początkujący
 
Od: 12 lut 2011, 00:04
Posty: 19 (1/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 6 Diesel 2.0 134 kW rok 2003

Postprzez 91Krystian » 22 paź 2016, 12:13

Dzisiaj rano zastała mnie taka niespodzianka na miejscu pasażera <płacze> Obrazek
Początkujący
 
Od: 9 maja 2015, 15:25
Posty: 7 (1/0)
Auto: Mazda 6 2.3 Benzyna 2002 (166KM)

Postprzez PANDA16 » 31 sie 2017, 13:54

jonks napisał(a):Znalazłem odkręciłem przepchałem powietrzem i wciągnałem odkurzaczem. Tzn chyba bo zauwazylem ze woda dość swobodnie spływa przez wylot. WIec moze nie byl wcale zapchany, niemniej sie okaże przy najbliższej okazji dluzej podrózy z klimą.

dzięki za pomoc
jonks napisał(a):Znalazłem odkręciłem przepchałem powietrzem i wciągnałem odkurzaczem. Tzn chyba bo zauwazylem ze woda dość swobodnie spływa przez wylot. WIec moze nie byl wcale zapchany, niemniej sie okaże przy najbliższej okazji dluzej podrózy z klimą.

dzięki za pomoc


Odkręciłem wentylator od spodu i nie mogłem znaleźć rury (rurki) odpływowej. Czy odkręcając górną część (tą ze zdjęcia) łatwiej będzie mi znaleźć ową rurkę odpływową?
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2011, 20:45
Posty: 55
Skąd: Kraków
Auto: M6 -2.0 Diesel (CiTD) GY 136KM

Postprzez marcinwroc » 5 sie 2018, 16:59

Witam czy temat aktualny ?Tez mam wyciek od strony pasazera udplyw raczej drozny ile wleje wody tyle wyleci przez odplyw a jednak woda sie zbiera na postoju pol godiny trzymalem auto na klimie i ani 1 kropli ....dziwne jak troche pojezdze to kauza...gdzie moze byc problem?
Początkujący
 
Od: 5 sie 2018, 16:54
Posty: 3
Auto: Mazda 6 2006 kombi 2.0 benzyna 147km (lpg)

Postprzez Koniol88 » 28 sie 2018, 16:55

Popatrz z której strony dostaje się woda:
jeśli zbiera się od góry na dywaniku – przyczyną będzie pęknięta tacka lub przytkany odpływ.
Jeśli woda sączy się wygłuszeniem pod dywanikami (można pomacać wsadzając rękę przez klapkę na VIN :D ) – przyczyną będzie sparciała uszczelka przy rurce wylotowej klimy (podczas jazdy lub postoju pod górkę woda ścieka po zewnętrznej ściance rurki ,przez sparciałą uszczelkę wsiąka w wewnętrzne wygłuszenie i zbiera się pod nogami pasażera) Można to łatwo naprawić montując rurkę odpływową o której wspominano wcześniej.
Dla leniwych małe "how to":
potrzebujemy 50cm wężyka 1/2cala , cybant 16mm i trytkę (wężyk można nabyć w Casto na dziale "ogród")
1.Końcówkę węża lekko podgrzewamy , naciągamy na króciec odpływowy i ściskamy z wyczuciem cybantem .
2. Wąż wypuszczamy dołem pomiędzy maglownicą i drążkiem stabilizatora (należy uważać żeby rurka się nigdzie nie zagięła i nie biegła zbyt blisko kolektora wydechowego)
3.Mocujemy końcówkę trytką (ja zrobiłem dziurkę w plastiku na trytkę)
Na końcu można zrobić test – przejechać z 10 km po drodze szybkiego ruchu i na na parkingu sprawdzić czy rurka nie jest zbyt nagrzana od temperatury kolektora i czy woda będzie wyrzucana rurką podmuchem powietrza za każdym razem gdy włączy się wentylator klimy (przynajmiej u mnie tak to wygląda :P ) W dieslach pewnie będzie gorzej z dostępem i miejscem na pociągnięcie rurki.
Załączniki
1.JPG
Miejsce odpływu
2.JPG
Ułożenie rurki
3.JPG
Wypust rurki
Początkujący
 
Od: 28 sie 2018, 11:44
Posty: 1
Auto: Mazda 6 GY 06' 1.8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6