Przerobienie M6 anglik na lewa strone mozliwe?(przekładka)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Rocco1985 » 18 cze 2008, 21:59

Witam
Wychodzę z zapytaniem czy ktoś ma jakaś wiedzę na temat Przeróbki Auta angielskiego na na stronę większości europejskiej. Chodzi konkretnie o Mazdę 6 Disel 2005r przed fejs-liftingiem wyposażenie Sport. chciał bym znać cenę razem z czesciami czy jest to bezpieczne i czy robi to ASO ?? Nie mam na ten temat zadnej wiedzy a jak mam sprzedać ja to wole przełożyć kierownice (jeśli to możliwe). i mieć przyjemność z jazdy...Auto kupione od pierwszego właściciela pełna dokumentacja niski przebieg gwarancja (3 lata) wiec chce przy tym aucie pozostać. Proszę o pomoc i wyrozumiałość. Cenna każda uwaga...


Pozdrawiam Bartek ;)
Ostatnio edytowano 4 lut 2012, 02:18 przez dobrzyn22, łącznie edytowano 1 raz
Powód: edycja tematu
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 8 maja 2008, 15:17
Posty: 8
Skąd: Sosnowiec / Anglia-Lincoln
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136 PS

Postprzez Pawnik » 18 cze 2008, 22:18

Rocco1985 napisał(a): gwarancja (3 lata)

to akurat po przeróbce stracisz... ASO tego nie zrobi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2007, 21:45
Posty: 580 (0/1)
Auto: Mazda 6 Kombi MZR-CD 136 PS

Postprzez magicadm » 18 cze 2008, 22:23

Rocco1985 napisał(a):czy robi to ASO

Wątpliwe, a jeże już to napewno się nie opłaci.
Przerobić teoretycznie dasz radę każde autko :) Musisz tylko określić ile możesz na to wydać – to określi granicę druciarstwa :)
...a co z zarejesrowaniem??? Podobno już to się nie bardzo udaje... :|
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Rocco1985 » 19 cze 2008, 00:36

Liczę się z tym ze gwarancja przepadnie ale chciałem znać opinie czy sie opłaca czy warto? Jestem wstanie dać tyle ile trzba aby nie było fuszery zebym nacisnoł na klakson zeby trabił a nie włączał klimę ha ha ha. Wiec aso tego nie robi;>?? ich był bym najpewniejszy przynajmniej maja wiedze na temat auta i doświadczenie.z zarejestrowaniem tez problem na razie wszystko raczej na nie... :(
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 8 maja 2008, 15:17
Posty: 8
Skąd: Sosnowiec / Anglia-Lincoln
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136 PS

Postprzez Jarun » 19 cze 2008, 07:48

Jest możliwość przeróbki (fachowo – przekładki :D ). Ale są pewne ale, a mianowicie:
– cała kompletna deska,
– ręczny bedziesz miał odwrotnie, chyba , że wymienisz cały tunel
– fotel pasażera będzie jako kierowcy,
– nie wiem jak ze sterowaniem el. szybami, lusterkami – nie we wszystkich autkach jest możliwość przeniesienia panelu sterującego na lewą stronę, a do tego wiązka sterująca tego panelu,
– wlew paliwa i dżwigienkię do otwierania korka będziesz miał po prawej stronie,
– mechanizm wycieraczek,
– nie wiem jak z reflektorami, czasami trzeba założyć od wersji "europejskiej" bo angielskie mają zbyt mały zakres regulacji.
DUUUŻO roboty i duża kasa. No i oczywiście zapytaj się jak się mają sprawy z rejestracją, bo do grudnia było ok – tzn. wystarczały tylko certyfikaty, a teraz tj. od stycznia trzeba mieć komplet angielskich dokumentów. Kumpel tak się naciął w styczniu, że Mondeo musiał oddać na części. Najlepiej dopytaj w Urzędzie Komunikacji. Powodzenia <lol>
JarunToruń
-----------------------------------
Madzia, Magdulek i bliźniaki
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2008, 23:38
Posty: 72
Skąd: Toruń
Auto: Mazda6 CD 136PS 2004 TOP KOMBI

Postprzez xANDy » 21 cze 2008, 17:17

Jest też inna klimatyzacja, wspomaganie, inne wiązki okablowania w desce i sporo detali. Za dużo papraniny niestety względem efektu końcowego.

To nie czasy komuny, gdzie dało się to robić za śmieszne pieniądze. To po prostu przestaje być opłacalne.
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez Rocco1985 » 21 cze 2008, 19:44

Wiec jednak nic z tego nie będzie chciałem skorzystać z tego ze już mam auto angielskie i nie rozstawać sie z nim ale to nie ma po waszych wypowiedziach sesnu
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 8 maja 2008, 15:17
Posty: 8
Skąd: Sosnowiec / Anglia-Lincoln
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136 PS

Postprzez szoszon1983 » 21 cze 2008, 20:21

Ja slyszalem, ze nawet przednia szybe trzeba wymienic
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 paź 2007, 12:20
Posty: 195
Skąd: ok. Radomia/ Reading UK
Auto: M6 GH 2008r. 2,0 klekot 168KM

Postprzez magicadm » 21 cze 2008, 21:05

szoszon1983 napisał(a):Ja slyszalem, ze nawet przednia szybe trzeba wymienic

???? :|
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez cool_mario » 21 cze 2008, 21:33

szybę – pewnie , przecież w angliku wycieraczki działają od lewej :D
chodzi o to że jak kupisz "polski" mechanizm wycieraczek to i tak nie dasz rady go przykręcić do angielskiej szyby .

od taka tam pierdoła hahaha
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2007, 21:43
Posty: 32
Skąd: wRZESZCZ
Auto: 6 136

Postprzez magicadm » 21 cze 2008, 22:19

cool_mario napisał(a):przykręcić do angielskiej szyby

od kiedy to przednie wycieraczki do szyby się przykręca????????? hahaha
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez cool_mario » 22 cze 2008, 13:02

magicadm czyta się pełnymi zdaniami a nie ostatnie wyrazy <lol>

Warszawiaku . przecież nigdy sam nie wymieniałeś szyby a ja to właśnie czyniłem iiii dlatego mam zdanie na ten temat ... a na tematy na których się nie znam się nie odzywam :P
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2007, 21:43
Posty: 32
Skąd: wRZESZCZ
Auto: 6 136

Postprzez magicadm » 23 cze 2008, 00:20

cool_mario napisał(a):magicadm czyta się pełnymi zdaniami a nie ostatnie wyrazy

A czego to niby nie doczytałem???
cool_mario napisał(a):Warszawiaku . przecież nigdy sam nie wymieniałeś szyby a ja to właśnie czyniłem iiii dlatego mam zdanie na ten temat ...

Skąd ta pewność?
cool_mario napisał(a):a na tematy na których się nie znam się nie odzywam

Mam rozumieć, że Ty się na czymś znasz, ale nie podzielisz się wiedzą z "Warszawiakiem"??? :|

Śledziłem kilka przeróbek anglików, w jednej (niestety) brałem udział, ale nigdy nie było potrzeby wymiany przedniej szyby. Więc jak masz coś mądrego do powiedzenia w temacie – to pisz.
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez cool_mario » 23 cze 2008, 22:15

ściągnij Sobie podszybie i zobacz w którym miejscu masz w szybie wycięcie i zastanów się poco ono się tam znajduje :] na pewno Twoje myślenie nie pójdzie na marne

mechanikiem nie jestem

ale znam się bardzo dobrze na ubezpieczeneniach :P – możemy pogadać :D
pozdro
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2007, 21:43
Posty: 32
Skąd: wRZESZCZ
Auto: 6 136

Postprzez magicadm » 24 cze 2008, 01:02

cool_mario napisał(a):ściągnij Sobie podszybie i zobacz w którym miejscu masz w szybie wycięcie i zastanów się poco ono się tam znajduje na pewno Twoje myślenie nie pójdzie na marne


Jak miło na forum spotkać kogoś kto chetnie i bezinteresownie podzieli sie swoją wiedzą.
Podaj mis wój numer konta i wyceń ile jest warta dla mnie ta infomacja, skoro przez 3 posty robiłeś z niej tajemnicę. A o moje myslenie się nie martw :P. To raczej w Twoim są jakieś zakłócenia, skoro nie potrafisz wprost odpowiedziec na pytanie i bredzisz bzdury o mocowaniu wycieraczki do szyby
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Grzesiu » 24 cze 2008, 09:00

może znajdziesz jakiś zakład na stronie http://www.angliki.fora.pl/ jest ich tam dość sporo , ale swojego czasu jak chciałem przerabiać anglika to nie znalazłem ani jednej firmy która robi japońskie auta :( może Tobie sie ta sztuka uda :) ogólnie cena przeróbki kształtowała się w granicach 6-7 tyś zł , choć wiadomo wszystko zależy od marki i modelu pojazdu , co do rejestracji dzwoniłem do urzędu komunikacji i wystarczy że auto przejdzie przegląd zerowy i można spokojnie zarejestrować ale jak sie ma sprawa z dokumentami niestety nie mam pojecia więc nie pomoge
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2007, 20:31
Posty: 824 (0/3)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mx5 NA 93’ Canada
Rx7 SA 79'
3 BM Nakama
Mx5 ND RF
6 GJ

Postprzez Murray » 24 sie 2009, 16:28

Tygodni motor NR14/2009 tam jest temat ''CZY WARTO KUPIĆ AUTO Z ANGLII'' Strona 44. I nawet na fotkach jest mazda 6 od środka.
....... BP ........
„Killswitch Engage – My Curse”
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2007, 23:40
Posty: 344
Skąd: Białystok, Wa-wa
Auto: Mazda 323F BA-BP
1840cm3,114 KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6