Przekładka kierownicy na lewą stronę (wersja angielska, RHD)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Gość » 26 lut 2009, 23:19

magicadm napisał(a):Powodzenia przy wyprzedzaniu życzę

ja takze.

Moje zdanie na ten temat.
Nie powinni tego dopuszczac do ruchu. Po pierwsze ze wzgledu bezpieczenstwa,auto po przeszczepie <glupek2> ja bym tym nie jezdzil. Jak sie zgodza to bedzie znowu tysiace aut sprowadzanych z Uk ze wzgledu na nizsze koszta i przez amatorow przerabiane zeby pomniejszyc koszta.
Drugie. To fakt przy wyprzedzaniu to tez jest niebezpieczne,duzo gorzej jest wyprzedzac ze strony "pasazera",nie ma dobrej widocznosci. To tak samo jak w Uk jezdzic autem z kierownica po lewej stronie.

PS. Czy nie lepiej by to bylo wrzucic do Ogolnego?
Gość
 

Postprzez artik26 » 27 lut 2009, 01:32

magicadm napisał(a):
artik26 napisał(a):. Więc całkiem możliwe że nie trzeba będzie przekładać kierownicy

Powodzenia przy wyprzedzaniu życzę :D



Nie ma tragedii po mieście nie czuje różnicy , a co do dłuższych tras to wmontowałem sobie kamerkę do lusterka pasażera , radio mam z monitorem 7 calowym więc jakoś daje radę, no i nie raz trafia się cyknięty pasażer który robi za pilota :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 10 kwi 2008, 21:44
Posty: 13
Skąd: Zielona Góra
Auto: Mazda 626 GXI 1999r GF FS 2.0

Postprzez Gość » 27 lut 2009, 10:33

artik26 napisał(a):Nie ma tragedii po mieście nie czuje różnicy ,

w korkach napewno nie.
artik26 napisał(a):a co do dłuższych tras to wmontowałem sobie kamerkę do lusterka pasażera , radio mam z monitorem 7 calowym więc jakoś daje radę, no i nie raz trafia się cyknięty pasażer który robi za pilota

czyli " same schody ".
Gość
 

Postprzez artik26 » 27 lut 2009, 13:28

pavlos napisał(a):
artik26 napisał(a):Nie ma tragedii po mieście nie czuje różnicy ,

w korkach napewno nie.
artik26 napisał(a):a co do dłuższych tras to wmontowałem sobie kamerkę do lusterka pasażera , radio mam z monitorem 7 calowym więc jakoś daje radę, no i nie raz trafia się cyknięty pasażer który robi za pilota

czyli " same schody ".


no może nie jest to luksus ale jakoś daje radę , przerabiać nie będę bo później trudno sprzedać taki samochód , a jeździć będę aż skończy się ubezpieczenie i przegląd , a później to chyba kupie sobie drugi taki sam z kierą po właściwej stronie , bo fajnie mi się mazdą jeździ.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 10 kwi 2008, 21:44
Posty: 13
Skąd: Zielona Góra
Auto: Mazda 626 GXI 1999r GF FS 2.0

Postprzez wszyp » 6 mar 2009, 00:46

Nie powinni tego dopuszczac do ruchu. Po pierwsze ze wzgledu bezpieczenstwa,auto po przeszczepie

Jest chyba tylko jeden samochod fabrycznie przystosowany do przeróbki "zrób to sam" w garażu z prawej na lewą i odwrotnie i jest to jakis mały Land Rover, chyba Discovery zdaje mi się.
Ponizej wklejam autentyczna fotke Polak potrafi. Szacunek dla blacharza-lakiernika, bo wyszlo bardzo ladnie ale z racji wykonywanego kiedys zawodu musze powiedziec ze to sie nie miesci w glowie. Nie badzmy hipokrytami, zdecydowana wiekszosc pojazdow w PL jest z jakąś tam przeszloscia (czasami nawet gorszą niż ta ze zdjęcia) i pelnoletnią (ponad 10 lat) linią życia.
Czym sie rozni przekładka anglika ze wspawana scianą grodziową od samochodu po powaznym wypadku? Chyba niewiele tak naprawdę.
Ostatnio edytowano 29 kwi 2010, 22:49 przez wszyp, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 4 mar 2008, 00:03
Posty: 25
Auto: Mazda 6 2.0D 2003 TS2
Mazda 5 2.0i 2006 Sport

Postprzez Diablotic » 14 kwi 2009, 14:37

Najprostszym autem do przekladki jest Landrover Freelander.
Wszystkie czesci podane sa na http://angliki.info/topics29/land-rover ... -vt132.htm

Auto banalnie proste w przekladce.
Diablotic
 

Postprzez stefan81 » 10 maja 2009, 19:09

Witam, chętnie udzielę informacji na temat przełożenia kierownicy w mazdzie 6.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 3 maja 2009, 19:28
Posty: 4
Skąd: Łochów ,mazowieckie.
Auto: MAZDA 6 DIESEL 02

Postprzez mcgregor944 » 11 maja 2009, 10:39

poczekamy jeszcze z 10 lat – wybuduja w polsce autostrady , wtedy troche cierpliwosci na drogach lokalnych i nikt wyprzedzac na czuja nie bedzie musial ;)

aha no i jeszcze kultura jazdy musi sie znacznie poprawic w PL.
http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,672 ... ginal.html
nawet na torze wyscigowym nie jestes bezpieczny !!

sprzedam alusy do mazdy 6 pojedynczo lub w komplecie – info na PW

sprzedam olej Dexelia Ultra 5W30
Forumowicz
 
Od: 9 maja 2009, 17:27
Posty: 45
Skąd: Piastów / Milanówek / Glasgow
Auto: Mazda 6 TS GY 136 KM

Postprzez stefan81 » 12 maja 2009, 14:45

Dostałem kilka wiadomości na temat przekładki mazdy 6,wiec udzielę odpowiedzi na forum.
Mazda 6 jest samochodem jak inne angolę w którym nie obejdzie się bez rzeżbienia. Do wymiany jest kupa części..... Ściana grodziowa,prekładnia kierownicza z przewodami,przednia szyba,nagrzewnica z całym osprzętem. wszystkie pedały.Kąpletna deska rozdzielcza,licznik i jego zabudowa. Panel z radiem zostaje jak i środkowy tunel. Do wymiany jest ręczny i tak zwane kubki. Najlepiej zmienić drążek zmiany biegów (jest przegięty w drugą stronę) i jego zabudowę. dywany i wygłuszenie ściany grodziowej (jedna i druga strona).Wymienia się przełączniki elektrycznych szyb,wycieraczki szyb i mechanizm oraz podszybie.Do wymiany jest rączka do wlewu paliwa. Serwo i pompa hamulcowa może zostać.Instalacja elektryczna zostaje,ale trzeba ją przerobić.DO wymiany są przewody klimatyzacji Lampy przód.Koszt części waha się w granicy pięciu tysięcy. robota trzy tyś.Nie ma żadnych podstaw prawnych zabraniających rejestrację samochodów z Anglii Jak nie chcą zarejestrować to jest ich własny wymysł. trzeba postraszyć sądem.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 3 maja 2009, 19:28
Posty: 4
Skąd: Łochów ,mazowieckie.
Auto: MAZDA 6 DIESEL 02

Postprzez Karol » 12 maja 2009, 15:14

Anonymous napisał(a):
magicadm napisał(a):Powodzenia przy wyprzedzaniu życzę

ja takze.

Co wy za bzdury piszecie ..... hehehe w PL 30% aut to przeszczepy wszystko skladane z 2 albo z 3 aut kazde ogloszenie sprzedam auto przed wypadkowe ....
A wy anglika sie obawiacie bauhahaha
Pracowalem na warsztacie i srednio bylo przeszczepiane jedno auto na tydzien i to wszystko praktycznie na legalu wiec mysle ze pare angoli nie zrobi roznicy
Sprzedam felgi 17'' nowe z m3////felgi 17'' z oponami czarny polysk////lapmy tyl m6 polift ///fotele m6 polift /// PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2009, 14:38
Posty: 1476 (1/0)
Skąd: READING/ Ostroleka
Auto: MOJA PIEKNA I BESTIA

Postprzez ptaku » 12 maja 2009, 20:37

Szczerze mówiąc wolałbym jeździć profesjonalnie przerobionym anglikiem niż samochodem z Włoch złożonym z 3 różnych samochodów. Niestety nigdy nie można przewidzieć czy zakład jest profesjonalny lub czy auto jest bezwypadkowe... zawsze jest ryzyko ;)
PS. Z tym wyprzedzaniem nie ma takiej masakry jak wy tu piszecie. Owszem trzeba zachować odstęp żeby widzieć drogę ale ja nie narzekam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2006, 20:06
Posty: 384 (2/0)
Skąd: Doncaster/Sosnowiec
Auto: Mazda 6 2.5 Sport

Postprzez Ukman » 13 maja 2009, 17:32

Dokladnie bylem juz 5 razy w Polsce samochodem z czym nie mialem wiekszych problemow nawet w Warszawie w godzinach szczytu . Co do wyprzedzania trzeba zachowac wiekszy dystans po czym wychylic sie i gazu :) Jedyni co potepiają tego typu sprawy to ludzie ktorzy podjezdzają do zderzaka samochodu ktory zamierzaja wyprzedzic ... Jak nie ma problemu to ludzie sobie go stworzą :)
Avatar użytkownika
 
Od: 9 lip 2008, 20:01
Posty: 579
Skąd: Wawa/Northampton
Auto: Mazda 6 Ts2 SL

Postprzez Buszownik » 29 maja 2009, 08:48

Mam pytanie do osób które byly swoimi samochodami z Wysp w Polsce w zimie. Kupujecie opony zimowe ???? przed wyjazdem, czy gdzies na trasie/w Polsce ? Nie zakladam nowego tematu, bo w tym siedzi kilku wyspiarzy :D
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2008, 21:05
Posty: 40
Skąd: Navan/IE
Auto: MAzda 6, 2.0, Benzyna, 2003,

Postprzez Ukman » 29 maja 2009, 16:58

Ja co roku jezdze na letnich , ale znajomego znajomy mial wlasnie problem bo go wrocili i musial kupic zimowki
Avatar użytkownika
 
Od: 9 lip 2008, 20:01
Posty: 579
Skąd: Wawa/Northampton
Auto: Mazda 6 Ts2 SL

Postprzez ptaku » 29 maja 2009, 19:52

jeśli jechałbym w zimę to kupiłbym zimówki ponieważ w Niemczech jest obowiązek posiadania tych że.... po drugie bezpieczeństwo... ;)
Pozdro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2006, 20:06
Posty: 384 (2/0)
Skąd: Doncaster/Sosnowiec
Auto: Mazda 6 2.5 Sport

Postprzez darrecki » 29 maja 2009, 22:17

Buszownik napisał(a):Mam pytanie do osób które byly swoimi samochodami z Wysp w Polsce w zimie. Kupujecie opony zimowe ???? przed wyjazdem, czy gdzies na trasie/w Polsce ? Nie zakladam nowego tematu, bo w tym siedzi kilku wyspiarzy :D


2 zimy przejezdzilem na letnich, za 1szym razem luzik – cos tam spadlo sniegu ale dalem rady, nawet fajnie sie slizgalo po miescie :) Ale po przygodach za 2gim razem wiecej nie zaryzykuje i tej zimy jade na wlasciwych oponach. Felgi juz mam, szukam opon :)
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 00:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez Jaksa » 30 maja 2009, 13:43

magicadm napisał(a):Darmo bym nie chciał takiego samochodu –

Myslę ze " za free" łykał bys <lol> ale to inny temat . Widziałem przerobioną szostkę GH i powiem szczerze zajefajnie wszystko zrobione – profesjonalnie , cała operacja kosztowała z materiałem 18 tys zł co przy aucie z 2008 roku daje sporą oszczednosc ....
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 22:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez ptaku » 30 maja 2009, 21:42

Jaksa a wiesz gdzie ta Mazda była przekładana? Dobrze wiedzieć gdzie robią profesjonalnie tym bardziej, że mało który zakład podejmuje się japończyków...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2006, 20:06
Posty: 384 (2/0)
Skąd: Doncaster/Sosnowiec
Auto: Mazda 6 2.5 Sport

Postprzez Jaksa » 30 maja 2009, 22:04

ptaku napisał(a):Jaksa a wiesz gdzie ta Mazda była przekładana
Auto było u mnie w serwisie ale nie mam namiarów do klienta , jak się pokaze to o wszystko zapytam.
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 22:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Piotrus » 30 maja 2009, 22:08

Buszownik napisał(a):Mam pytanie do osób które byly swoimi samochodami z Wysp w Polsce w zimie. Kupujecie opony zimowe przed wyjazdem, czy gdzies na trasie/w Polsce ? Nie zakladam nowego tematu, bo w tym siedzi kilku wyspiarzy


Ja kupilem sobie oponki zimowe na www.mytyres.co.uk (w Polsce www.oponytanio.pl )
dostawa w cenie opony,za przekladke opon placilem 40 funtow z wywarzeniem <glupek2> ale mam juz felgi,wiec w zime tylko szybka podmianka i w droge.
Tylko glupiec patrzy na palec,kiedy palec wskazuje mazde.

[img=http://images43.fotosik.pl/1673/3ddeb0b9e03a7befm.jpg]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2007, 11:16
Posty: 63
Skąd: Jelcz-Laskowice/Leamington Spa-UK
Auto: MAZDA 6,benzyna 2,0 (2002r.)-byla
Mazda 6,benzyna 2,0 (2006r,)-jest

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6