Przekładka kierownicy na lewą stronę (wersja angielska, RHD)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Enduro » 26 cze 2009, 19:25

brylek22 napisał(a):ale przespawania ściany grodziowej i ingerencja konstrukcie pojazdu jest wadą pojazdu o której sprzedający mnie nie poinformował,

wg. mnie nie bedzie to proste,
bo droga cywilna jest trudna i czasochlonna
no i kosztochlonna!
lepiej przycisniej sprzedawce,
moze jakis rabat otrzymasz?
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 21:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Grzyby » 26 cze 2009, 20:25

Enduro napisał(a):wg. mnie nie bedzie to proste,
bo droga cywilna jest trudna i czasochlonna
no i kosztochlonna!

A co w tym trudnego? Zlecasz temat prawnikowi (a jest wygrany) i się nie martwisz.
To że trochę czasu zejdzie to inna sprawa.
A w końcowym efekcie koszty poniesie osoba która przegra (sprzedający)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Enduro » 27 cze 2009, 09:08

Grzyby napisał(a):koszty poniesie osoba która przegra (sprzedający)

oby...!
bo tutaj nie jest to 100%
wg. mnie,choc ja nie prawnik!
ale moge sie oczywiscie mylic
pozdr.
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 21:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez ptaku » 27 cze 2009, 09:26

Sprawa teoretycznie do wygrania ponieważ sprzedawca nie poinformował o wadach ukrytych.
Życzę powodzenia.
Osobiście nie mam nic przeciwko przekładkom jeśli są robione z głową. Szwagier ma przekładane auto i wszystko wygląda bardzo dobrze. W każdym razie sprzedający powinien poinformować, że to przekładany samochód i cena powinna bo odpowiednio niższa.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2006, 20:06
Posty: 384 (2/0)
Skąd: Doncaster/Sosnowiec
Auto: Mazda 6 2.5 Sport

Postprzez zenon » 27 cze 2009, 11:02

sprzedawca nie poinformował o wadach ukrytych

Tylko co tutaj jest wadą ukrytą?
Kierownica tam gdzie trzeba, przegląd OK, rozumię że wizualnie nabywca też żadnych zastrzeżeń nie miał.

To tak jak by ktoś miał pretensję że poprzedni właściciel wymienił wahacz w samochodzie.

No chyba że ściana wspawana nie fachowo i trzeba poprawić no to faktycznie wada ukryta.[/quote]
Benzyna ... paliwo idealne.
..................ale...................
....Teraz smakuję diesla....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2009, 08:17
Posty: 85
Auto: M6

Postprzez brylek22 » 29 lip 2009, 11:08

Ostatnio byłem u AutoJaksy żeby mi sprawdzili samochód zanim wejdę na stronę sądową.Po ich oględzinach postanowiłem zostawić sobie samochód. Przekładka jest bardzo dobrze zrobiona;
Wiązka elektryczna jest odwrócona,
ścian grodziowa dobrze przespawana i zabezpieczona przed korozją,
przewody hamulcowe ok,
pompa hamulcowa od diesla a zdarza się ze są wsadzane od benzynowych,
komputer nie wywala żadnych błędów poza EGR,
poduszki pozostają stare w grę wchodzi przełożenie tylko jednej poduszki od pasażera,
prowadzi się pewnie,
nie ma z nią żadnych problemów,
Więc jeżeli taka przekładka w grę wchodzi to wydaje mi się że może być.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2009, 10:58
Posty: 87
Skąd: BiałobrzegiRad/Sandomierz/ kiedyś był jeszcze Lublin
Auto: Mazda6 GY 2,0D 136kM 2004
Honda VFR 800 FI

Postprzez brylek22 » 29 lip 2009, 11:11

zenon napisał(a):
sprzedawca nie poinformował o wadach ukrytych

Tylko co tutaj jest wadą ukrytą?
Kierownica tam gdzie trzeba, przegląd OK, rozumię że wizualnie nabywca też żadnych zastrzeżeń nie miał.

To tak jak by ktoś miał pretensję że poprzedni właściciel wymienił wahacz w samochodzie.

No chyba że ściana wspawana nie fachowo i trzeba poprawić no to faktycznie wada ukryta.
[/quote]


Sam fakt o przespawaniu ściany grodziowej jest już wadą ponieważ nie zrobiła tego fabryka i nie jest to część przewidziana do wymiany.Jest to element konstrukcyjny.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2009, 10:58
Posty: 87
Skąd: BiałobrzegiRad/Sandomierz/ kiedyś był jeszcze Lublin
Auto: Mazda6 GY 2,0D 136kM 2004
Honda VFR 800 FI

Postprzez Grzyby » 29 lip 2009, 11:12

zenon napisał(a):No chyba że ściana wspawana nie fachowo

samo wspawanie jest już na dzień dobry "niefachowe"
Nastąpiła ingerencja w konstrukcję pojazdu. Niezależnie jak świetny fachowiec by to robił. Wystarczy.
Twój przykład z wahaczem jest mocno nie trafiony. Wahacz to część eksploatacyjna ulegająca normalnemu zużyciu.

brylek22 napisał(a):Po ich oględzinach postanowiłem zostawić sobie samochód. Przekładka jest bardzo dobrze zrobiona

Ja osobiście nie chciałbym takiego auta ale Twój wybór.
Licz się z ewentualnymi problemami przy późniejszej odsprzedaży.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez brylek22 » 29 lip 2009, 11:34

dokładnie problemy mogą być przy sprzedaży. Co do wahacz to nie ja porównywałem tylko kolega zenon. Nie chce teraz chodzić po sądach, mam teraz taką sytuacje rodzinną że stres jest nie potrzebny, a co do samochodu to tylko tej ściany grodziowej się można czepić, po za tym jest dobrze zrobiona. Specjalnie byłem u Jaksy żeby mi dobrze samochód prześwietlili.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2009, 10:58
Posty: 87
Skąd: BiałobrzegiRad/Sandomierz/ kiedyś był jeszcze Lublin
Auto: Mazda6 GY 2,0D 136kM 2004
Honda VFR 800 FI

Postprzez zenon » 29 lip 2009, 13:23

Grzyby napisał(a):Ja osobiście nie chciałbym takiego auta

Tylko nie mów że wolał byś auto z wymienioną podłużnicą/progiem+słupiem/ćwiartką/albo pupą z dachem (niepotrzebne skreślić).

brylek22 napisał(a):Sam fakt o przespawaniu ... jest już wadą ponieważ nie zrobiła tego fabryka

Jeśli 'spawanie' było by wadą, to naprawy powypadkowe odbywały się poprzez wymianę nadwozia a nie wymianę jego elementów, oczywiście zgadzam się ze taka naprawa może obniżać wartość pojazdu, ale napewno go nie dyskwalifikuje.

Osobiście gratuluje decyzji o pozstawieniu pojazdu, z trzech dostępnych "rodzajów" pojazdów (tłuczony, nadprzebieg ze skręconym licznikiem, przerobiony anglik) trafiłeś chyba najlepiej, bo taki anglik napewno nie jest gorszy od samochodu "po kolizji" czy pojazdu z nadprzebiegiem.

Jeszcze dwa słowa w kwestii:
problemy mogą być przy sprzedaży

Jeśli tak to dlaczego twój samochód znalazł nabywcę? ... tak tak brylek22, o Tobie mowa.
Jakiekolwiek auto byś chciał sprzedać, zawsze może znaleźć się klient który się rozmyśli bo coś mu nie pasuje a ktoś inny powie że z takimi samochodami to są problemy przy sprzedaży.
Benzyna ... paliwo idealne.
..................ale...................
....Teraz smakuję diesla....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2009, 08:17
Posty: 85
Auto: M6

Postprzez Grzyby » 29 lip 2009, 13:37

zenon napisał(a):Tylko nie mów że wolał byś auto z wymienioną podłużnicą/progiem+słupiem/ćwiartką/albo pupą z dachem

Co to ma do auta przerobionego z wersji L na P? Do tego się odniosłem.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez brylek22 » 29 lip 2009, 15:47

widze że kolega zenon to z tych co takie rzeżby robią

zenon napisał(a):Tylko nie mów że wolał byś auto z wymienioną podłużnicą/progiem+słupiem/ćwiartką/albo pupą z dachem (niepotrzebne skreślić).
Bo to co napisałeś niec innego jak rzeżba!!!!
a puzniej sie dziwić że przy lekkim udeżeniu samochód rozsupuje sie na 3 różne cześci bo z tylu samochodów był żłożony!! <killer>

taka przerubka od razu u mnie by dyskwalfilowała samochód Nie wiem jak ty ale ja chce żyć
zenon napisał(a):Jeśli tak to dlaczego twój samochód znalazł nabywcę? ... tak tak brylek22, o Tobie mowa.


tylko że ja go kupiłem nie świadamie pomijając to że powiniennem go sprawdzić to sprzedający mnie zapewnił ze samochód nie posiada napraw lakierniczych, i że pocgodzi z Holandii Gdzybym wiedział ze jet po przekładce to oczywiście że bym go nie kupił
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2009, 10:58
Posty: 87
Skąd: BiałobrzegiRad/Sandomierz/ kiedyś był jeszcze Lublin
Auto: Mazda6 GY 2,0D 136kM 2004
Honda VFR 800 FI

Postprzez Enduro » 5 sie 2009, 18:34

ptaku napisał(a): W każdym razie sprzedający powinien poinformować, że to przekładany samochód i cena powinna bo odpowiednio niższa.

ale dlaczego?
jesli kupujacy spytal a sprzedajacy zatail te informacje
a do tego potwierdzil to pisemnie,
ze to nie angol..
to jest to w pewnym sensie wada ukryta..
ale jesli nie, to nie...
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 21:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez BNA » 14 sie 2009, 19:51

przy wyprzedzaniu kolego wlasnie bedzie sie bardziej uwazac!!! nie jezdziles nigdyanglikiem to sie nie wypowiadaj
Początkujący
 
Od: 24 mar 2009, 14:43
Posty: 6 (1/1)
Skąd: Kraków

Postprzez BNA » 14 sie 2009, 20:01

panowie jak z tymi przepisami mozna tymi anglikami smigac po polsce juz czy nie!! jesli tak to w podpunktach 1.2.3.4.5........ prosze opisac co robic by wyrysc uzedasow >>>>



sorka za powyszy post to ni do was:P
Początkujący
 
Od: 24 mar 2009, 14:43
Posty: 6 (1/1)
Skąd: Kraków

Postprzez Damianek90 » 27 sie 2009, 09:10

Ostatnio Byłem w Bułgarii i widziałem mnóstwo samochodów na Bułgarskich blachach z kierownicą po Prawej stronie :D Bułgaria jest w unii więc możliwe że prawo europejskie na to zezwala :D
Początkujący
 
Od: 22 sie 2009, 15:53
Posty: 10
Skąd: Białystok

Postprzez Grucha » 27 sie 2009, 09:12

Potwierdzam w zeszłym roku zadnego tam nie widziałem a w tym to juz zatrzęsienie i jak widac mozna
Grucha
 

Postprzez dyzioo » 27 sie 2009, 14:01

wszyp napisał(a):
Nie powinni tego dopuszczac do ruchu. Po pierwsze ze wzgledu bezpieczenstwa,auto po przeszczepie


Ponizej wklejam autentyczna fotke Polak potrafi. Szacunek dla blacharza-lakiernika, bo wyszlo bardzo ladnie ale z racji wykonywanego kiedys zawodu musze powiedziec ze to sie nie miesci w glowie.
. Ponizej obrazek z ogledzin powypadkowych i samochodu w trakcie "naprawy" dwa miesiace pozniej... Chyba nie trzeba mowic ze to byla tzw. "szkoda calkowita" – koszt naprawy zgodnie z technologia produkcji dość poważny....

http://img.auctiva.com/imgdata/2/9/3/7/ ... 6542_o.jpg



Takich "kowali", takei "dziuple" powinni zamykac..masakra..
Jestem ciekaw czy przy sprzedazy tego golfa, pokazali nowemu nabywcy zdjecie przed "kolizja", bo tu nie mozna mowic o wypadku...
a w ogloszeniu napewno ..."oryginalny przebieg, potwierdozna ks serw, jeden wlasciciel, garazowane, jezdzila nia 80 letrnia dziewica w niemczech..."
Pozdro600
Dyzioo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2008, 12:56
Posty: 247 (0/3)
Skąd: Gumilas
Auto: byla M6 GG 2.0 D 2005
byla M6 GH 2.0 2008
jest M6 GJ 2,0 Pb AT 2013

Postprzez cyranek » 21 paź 2009, 16:01

Witajcie!
Ja wam powiem że mam warsztat który przerabia angliki.
Mazd 6 zrobiłem już parę sztuk.
Zgadza sie, bo ścianę grodziową trzeba spawać. Weźcie pod uwagę to że jak się ścianę wspawa to ma więcej miejsc zaczepienia niż fabryczne zgrzewy. Jeżeli ktoś jest chętny przerobić to zapraszam.
cyranek
 

Postprzez zenon » 3 lis 2009, 14:05

Kolega chyba nie wziął pod uwagę faktu że to ile zgrzewów potrzeba to ktoś kiedyś policzył, a dawanie więcej to tak jak by ktoś dolał do silnika więcej oleju niż trzeba żeby było lepiej.

Pozdrawiam
Benzyna ... paliwo idealne.
..................ale...................
....Teraz smakuję diesla....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2009, 08:17
Posty: 85
Auto: M6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6