Problemy z reflektorami ksenonowymi (xenon)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez tenten » 4 gru 2007, 22:24

Ostatnio wymieniałemi oba żarniki w warsztacie.
Mechanik dostał się do nich przez nadkola.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 lip 2007, 10:53
Posty: 5
Auto: Mazda 6 2.0 MZR-CD 136KM Kombi

Postprzez wwy » 5 gru 2007, 09:56

Witam,

Ja chciałbym powrócić do postu kolegi Platini, który pisał o braku poziomowania jedej z lamp.
Temat o tyle ciekawy dla mnie, że od wczoraj obserwuję to w moim samochodzie.
Zauważyłem to najpierw na obu lampach, ale wyłączenie światel i stacyjki pomogło – podniosły się.
Później po kilku godzinach, przy następnym wyjeździe samochodem, nie podniosła się prawa lampa, ale ponowny restart auta i włączenie ponowne świateł znów pomogło.

I oczywiste pytanie w związku z tą sytuacją, co się dzieje z moimi ksenonami....??

Pozdrawiam,
Robert
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lis 2004, 15:52
Posty: 39
Skąd: Wyszków / Jabłonna
Auto: Mazda 6 2.0 CD GH 2010r. – przed FL – 173KM/411Nm

Postprzez Jaksa » 5 gru 2007, 11:25

wwy napisał(a):po kilku godzinach, przy następnym wyjeździe samochodem, nie podniosła się prawa lampa, ale ponowny restart auta i włączenie ponowne świateł znów pomogło
Sprawdz stan akumulatora – jego prąd w trakcie rozruchu silnika ( bardzo wazna informacja )
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 22:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez lukbob » 8 gru 2007, 15:51

Witam!

od wczoraj też mam problem z autopoziomowaniem lewej lampy xenonowej, świeci na maxa w dół. Po włączeniu zapłonu widzę, że prawy reflektor działa prawidłowo, lewy niestety nie rusza się. Przyłożyłem
ucho do lewego reflektora i słyszę, że silniczek kręci, tylko nie przekłada się to na poziomowanie.
Ze względu na dość czasochłonne "wydłubanie" reflektora może ktoś oświeci mnie i napisze w jaki sposób
jest to tam rozwiązane, co najprawdopodobniej stało się w moim reflektorze?

Nie chce dwukrotnie rozbierać wszystkiego, wolałbym się najpierw przygotować zaopatrując w potrzebne
elementy do naprawy.

Pozdrawiam
Łukasz
Początkujący
 
Od: 11 paź 2007, 18:48
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 6 GG 2003r, diesel 136KM

Postprzez Marcos » 2 sty 2008, 22:14

Witam,

A u mnie od dzisiaj problem z dwoma. Wogole nie poziomują, żaden restart silnika czy inne zabiegi które dawniej pomagały teraz nie pomagają. Ciekaw jestem czy coś ma do tego temperatura na zewnątrz, w chwili obecnej -9. Swiecą całkowicie w dol. Wkurzające jest ze samemu nie można tego ustawić jakoś ręcznie.

Aha, chciałem dodać ze ładowanie akumulatora sprawdzone i wkazuje od 13.9 do 14.1V.

Dzięki za ewentualne porady.

Pozdrawiam,
Marek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 lis 2007, 19:38
Posty: 12
Skąd: Stalowa Wola
Auto: Mazda6 2.0 MZR-CD (136 km)

Postprzez gacek » 3 sty 2008, 08:23

Zauwazyłem , jezdżąc po NIemczech na trybie auto,,kiedy zapadnie zmrok że ksenony poziomuja się tak jak przypadku, włacz światła >>>> przekręć kluczyk>>> światła idą góra , dół
Ta procedura jest identyczna w trybie auto
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 kwi 2007, 08:04
Posty: 98
Skąd: Łódź

Postprzez makj1 » 3 sty 2008, 20:02

Witam.
A co powiecie na coś takiego: włączam światła a tu lewe nie świeci, pukam w lampe nic otwieram mache postukuje w obudowelampy też nic. To wyłączam światła i z powrotem włączam i świeci.Zrobiło mi sie tak 2 dni temu wieczorem. Dzisiaj problem znowu wystąpił co to może być , dodam że świecą prawidłowo (barwa itp.) poziomowanie też OK.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2007, 13:45
Posty: 60
Skąd: Łódź
Auto: mazda 6 kombi,CiTD 136PS

Postprzez scichy » 3 sty 2008, 21:18

gacek napisał(a):Zauwazyłem , jezdżąc po NIemczech na trybie auto,,kiedy zapadnie zmrok że ksenony poziomuja się tak jak przypadku, włacz światła >>>> przekręć kluczyk>>> światła idą góra , dół
Ta procedura jest identyczna w trybie auto


to nie jest poziomowanie.... To auto-diagnostyka – wykonywany jest ruch blendy góra/dół w całym zakresie.

Samopoziomowanie odbywa się dynamicznie ....

Seb
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2007, 17:12
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GY/LF

Postprzez Cichyq » 4 sty 2008, 09:00

makj1 napisał(a):Witam.
A co powiecie na coś takiego: włączam światła a tu lewe nie świeci, pukam w lampe nic otwieram mache postukuje w obudowelampy też nic. To wyłączam światła i z powrotem włączam i świeci.Zrobiło mi sie tak 2 dni temu wieczorem. Dzisiaj problem znowu wystąpił co to może być , dodam że świecą prawidłowo (barwa itp.) poziomowanie też OK.


Albo konczy sie juz palnik ksenonowy, albo przetwornica, albo akumulator :)

Pozdrawiam,
Cichy
Nie kłóć się z głupim, bo zniży Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 6 kwi 2007, 20:11
Posty: 176 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda CX-7 Sport DISI Turbo 260KM '10

Postprzez Dortann » 4 sty 2008, 10:16

Powiedz jeszcze na jaki kolor świeci Ci ta felerna lampa czy czasem nie jest bardziej fioletowa od drugiej na przykład? Jak mi się kończył żarnik to mrugał, gasł czasem potem znów się zapalał i świecił mocno na różowo-fioletowo.
Madzia i Misiek to zgrana para.
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2007, 15:03
Posty: 237
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 diesel kombi

Postprzez makj1 » 4 sty 2008, 16:00

Świeci tak samo jak przed, oba xenony mają taką samą barwe poziomowanie chodzi. Zawsze jak sie nie zapali wyłączam światła i jeszcze raz włączam i wtedy działa. Dziwnie tak jakby przy włączaniu impuls gdzieś umykał nie dochodząc do lampy, ale przecież postojowe sie świeci. A i próbowałem jak sie nie zaświeciła mrugać długimi też nic , musiałem zgasić i wtedy było OK. No i akumulator też OK przy – 10 st. C. odpala bez problemu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2007, 13:45
Posty: 60
Skąd: Łódź
Auto: mazda 6 kombi,CiTD 136PS

Postprzez mcbeth » 5 sty 2008, 16:34

Może jest jakieś przebicie ale tylko na wysokim napięciu? Wilgoć ? Wtedy impuls zapalający łuk 'idzie gdzieś bokiem' ?
2B || !(2B) ? by mcbeth
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2007, 13:29
Posty: 817
Skąd: 3miasto
Auto: M6 GG1 MZR-CD 143KM '07 Active+ / Legacy 2.0R 165KM AT S-AWD '07

Postprzez scichy » 5 sty 2008, 17:40

makj1 napisał(a): Zawsze jak sie nie zapali wyłączam światła i jeszcze raz włączam i wtedy działa. Dziwnie tak jakby przy włączaniu impuls gdzieś umykał nie dochodząc do lampy, ale przecież postojowe sie świeci. A i próbowałem jak sie nie zaświeciła mrugać długimi też nic , musiałem zgasić i wtedy było OK. No i akumulator też OK przy – 10 st. C. odpala bez problemu.


Tak sobie myślę..... tam po drodze jest przekaźnik (skrzynka z bezpiecznikami w przedziale silnika)... Może po prostu ten przekaźnik nawala ... <glupek2>

SEb
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2007, 17:12
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GY/LF

Postprzez magicadm » 5 sty 2008, 20:41

scichy napisał(a):Może po prostu ten przekaźnik nawala ...

Optymista :D

Ja zadam inne pytanie – czy można sprawdzić, czy przetwornica jest zasilana +12V i czy daje WN na żarówkę???
Czy można tą przetwornicę podmienić na inną – lepszej (lub) tańszej firmy???
Czy układ poziomowania działa niezależnie od układu zasilającego?
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 01:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez mazdus » 6 sty 2008, 17:51

A ja z innej troszke półki.
Czy mozliwe jest wymiana zwykłych lamp na lampy xenonowe bo chciałbym miec takie w swojej mazi i czy to duży koszt? I dużo pracy przy tym?
To pytanie kieruje od rzu do jaksy bo konkretny z niego gość.
Dzięki
Początkujący
 
Od: 30 gru 2007, 16:23
Posty: 27
Skąd: Mansfield
Auto: Mazda6 2.0td 2002 kombi

Postprzez scichy » 6 sty 2008, 21:15

magicadm napisał(a):Optymista zeby

Nie optymista... tylko najłatwiej sprawdzić zanim zacznie się grzebać głębiej...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2007, 17:12
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GY/LF

Postprzez magicadm » 7 sty 2008, 18:00

mazdus napisał(a):Czy mozliwe jest wymiana zwykłych lamp na lampy xenonowe bo chciałbym miec takie w swojej mazi i czy to duży koszt? I dużo pracy przy tym?

A ja odwróce pytanie – czy duzo roboty wymaga downgrade Xenonów do "Normalonów" ???
Chcę wiedzieć, czy jak już mi znudzi się zabawa w naprawy – mogę tanio wsadzić cos co świeci???

Ps
Tylko nie każcie mi sie zamieniać lampami z mazdus-em hahaha
mazdus napisał(a):To pytanie kieruje od rzu do jaksy bo konkretny z niego gość.

A reszta to niby jaka??? <jelen>

PS2
Pytania kierowane "od razu" piszemy na PW
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 01:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Piterx » 7 sty 2008, 19:53

ja własnie przeszedłem na xenony no ale jak ma odpowiadac Jaksa.... to nie bede sie wcinac...

No Jaksa odpowiadaj <lol> :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2007, 18:47
Posty: 188 (0/1)
Skąd: Ziemia Lubuska
Auto: Mazda 6 CiTD-121KM >>156KM!!!

Postprzez Marcos » 7 sty 2008, 20:06

A u mnie dzisiaj zaczelo działać poziomowanie w prawej lampie (ocieplenie?). Lewa nadal pozostaje w pozycji świecąc w dol. Krew mnie zalewa :( .

Pozdrawiam,
Marek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 lis 2007, 19:38
Posty: 12
Skąd: Stalowa Wola
Auto: Mazda6 2.0 MZR-CD (136 km)

Postprzez Gawro57 » 7 sty 2008, 22:32

Marcos napisał(a):A u mnie dzisiaj zaczelo działać poziomowanie w prawej lampie (ocieplenie?). Lewa nadal pozostaje w pozycji świecąc w dol. Krew mnie zalewa .


A podnieś ręcznie śrubokretem (krzyżakowym-choć tam jest imbus -chyba 6 ) .
Tam jest regulacja zarówno kąta świecenai jak i wysokości (stań przed ścianą i zauważysz ,którą śrubką trzeba kręcić).
Wtedy podniesiesz a gdy zacznie działać samopoziomowanie to obniżysz.
Takie awaryjne wyjscie doraźne a może jak to ruszysz to zacznie działać !
Jestem zauroczony moją Mazdą...
Link do wykresów z hamowni: str.2
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... c&start=15
1) momentu obrotowego w NM 2) mocy w KM
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 gru 2006, 11:37
Posty: 87
Skąd: Głogów
Auto: Mazda6 2002 – 136 KM hatchback

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6