Wymiana żarówek (mijania – H1 / przeciwmgielne – H3 / postojowe)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Guiliano » 12 lis 2010, 22:03

Czy nie macie wrażenia, że reflektory halogenowe w "6" są słabe? Kiepsko rozświetlają drogę przed autem. Czy tylko ja mam takie wrażenie?
________________________
___________________
__________
So far so good
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2010, 11:09
Posty: 141
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6/ 2.0 CITD/ 136KM/ kombi/ rok 2002/ wer. exlusive bez xenonów i navi:(

Postprzez mądry » 12 lis 2010, 22:28

To prawda. Kiepsko świecą. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest założenie xenonów. Zrobiłem tak u siebie i efekt jest naprawdę bardzo duży :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2009, 08:33
Posty: 637 (0/8)
Skąd: Kołbiel
Auto: Mazda 6 MZR-CD 2.0 TD 121 KM,
Yamaha DT 125 32 KM

Postprzez piksel » 13 lis 2010, 11:30

jaki koszt? zastanawiam się z montażem u siebie
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2009, 23:11
Posty: 30
Skąd: wrocław
Auto: Mazda 6 2006 2.0 benzyna 147 km

Postprzez skubiszek » 13 lis 2010, 11:33

zapewne chodzi o HIDy – czyli Chińskie Zenony – ale jak widać kilku ma i nie narzekają
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2010, 22:30
Posty: 251
Skąd: Zach-Pom
Auto: Audi A6 C6 3.0TDI Quattro
Honda Accord 2.2 iCTDi

Postprzez Lorento » 13 lis 2010, 16:31

mądry napisał(a):To prawda. Kiepsko świecą. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest założenie xenonów. Zrobiłem tak u siebie i efekt jest naprawdę bardzo duży :D

No to się bracie pilnuj, niedługo bardziej zmasowana akcja wyłapywania zenoniarzy w mazowieckiem ( nie bez mojej inicjatywy :P ).
He, he ostatnio gostek ciął i klął rozcinając na poboczu kabelki w nowym accordzie, zrobił zwarcie, został bez świateł, laweta, dowód do odebrania w UM po badaniach technicznych. Nowy tegoroczny accord a w soczewkach królowały zenony za kole 90 PLN-ów <rotfl>
Chceta mojej rady? Umyjta se soczewy, załóżta dobre halusy H jedynki i świat stanie sie jaśniejszy zgodnie z przepisami. Przy brudnych zmlekowiałych soczewach zenony g..o dadzą a jeszcze bardziej będą tłukły innych po oczach. Tyle mojej rady...
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 20:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez mądry » 13 lis 2010, 16:57

piksel- koszt wraz z instalacją spryskiwaczy to 800zł
skubiszek- dokładnie tak HIDy, jak wydasz na przetwornice i palniki ponad 200zł to będzie ok.
Lorento- możesz mi powiedzieć po czym policjant będzie mógł poznać że są to HIDy a nie oryginalne xenony?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2009, 08:33
Posty: 637 (0/8)
Skąd: Kołbiel
Auto: Mazda 6 MZR-CD 2.0 TD 121 KM,
Yamaha DT 125 32 KM

Postprzez bieski » 13 lis 2010, 19:18

Guiliano napisał(a):Czy nie macie wrażenia, że reflektory halogenowe w "6" są słabe?


Ja nie narzekam. Dla mnie świecą miodzio. Wszystko ładnie widać.
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 08:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez skubiszek » 13 lis 2010, 19:46

wszystko zależy jak wspominał Lorento od "czystości" soczewek

ja ostatnio miałem okazję jeździć M6 na halogenowych żarówkach po czyszczeniu soczewek i moje xenony (ori) chowały się przy świeceniu na wprost- nie jest może źle i długie mam kapitalne ale do mijania małe zastrzeżenia

dlatego biorę się za czyszczenie w tyg.
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2010, 22:30
Posty: 251
Skąd: Zach-Pom
Auto: Audi A6 C6 3.0TDI Quattro
Honda Accord 2.2 iCTDi

Postprzez Lorento » 14 lis 2010, 09:36

mądry napisał(a):Lorento- możesz mi powiedzieć po czym policjant będzie mógł poznać że są to HIDy a nie oryginalne xenony?

Z daleka? Po sianiu zenonami po poboczu na wysokość 2 piętra.
Podczas kontroli? Rzutem oka na deskę rozdzielczą....
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 20:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez MiMic » 14 lis 2010, 13:36

Możecie wyjaśnić, czym wyczyścić soczewkę ? To jakaś tajemna metoda czy szmatką to :]
Wracałem wczoraj w deszczu i na światłach mijania, moim zdaniem dramat, słabe rozproszone światło. Wybieam się do diagnosty na regulację ale temat czyszczenia soczewki też mnie ciekawi !
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 31 paź 2010, 20:13
Posty: 23
Skąd: Poznań/Sieraków
Auto: Mazda 6|GY|LF-DE|'05

Postprzez Guiliano » 14 lis 2010, 16:29

Czyli nie jest to moje jednostkowe spostrzeżenie. światła mijania w szóstce są słabe i prawdopodobnie jest to wynikiem zabrudzenia soczewek.
________________________
___________________
__________
So far so good
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2010, 11:09
Posty: 141
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6/ 2.0 CITD/ 136KM/ kombi/ rok 2002/ wer. exlusive bez xenonów i navi:(

Postprzez eszo67 » 14 lis 2010, 19:21

koledzy jak ktos wie niech sie wypowie jak wyczyscic i czym te soczewki.pozdr.eszo
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2010, 16:35
Posty: 222
Skąd: chelm-Zomergem
Auto: M6 Hatchback MZR-CD 136HP 2005r.

Postprzez bieski » 14 lis 2010, 19:37

Guiliano napisał(a):Czyli nie jest to moje jednostkowe spostrzeżenie. światła mijania w szóstce są słabe i prawdopodobnie jest to wynikiem zabrudzenia soczewek.


Ja nie mam problemu ze światłami, wszystko ładnie świeci.

Co do czyszczenia to moze to wam pomoze:
viewtopic.php?p=1776409#p1776409
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 08:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez mądry » 14 lis 2010, 21:37

Lorento napisał(a):
mądry napisał(a):Lorento- możesz mi powiedzieć po czym policjant będzie mógł poznać że są to HIDy a nie oryginalne xenony?

Z daleka? Po sianiu zenonami po poboczu na wysokość 2 piętra.
Podczas kontroli? Rzutem oka na deskę rozdzielczą....

No dobra, apropo siania- jak to możliwe że po montażu zenonów byłem na stacji kontroli pojazdów a i ostatnio byłem na przeglądzie i w każdym przypadku diagnosta nie miał najmniejszych zastrzeżeń co do świateł?
A jeśli chodzi o kwestię pokrętła regulacji świateł to wiadomo że można ten problem rozwiązać i to w bardzo prosty sposób ;) .
Rozumiem że już wtedy to chyba podstaw do zabrania dowodu rejestracyjnego to chyba nie będzie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2009, 08:33
Posty: 637 (0/8)
Skąd: Kołbiel
Auto: Mazda 6 MZR-CD 2.0 TD 121 KM,
Yamaha DT 125 32 KM

Postprzez Lorento » 14 lis 2010, 22:13

Myslałem, że nick zobowiązuje i rozumowanie będzie w miarę logiczne, ale widzę że trza łopatą.
Otóż podstawa do zabrania dowodu rej zajdzie, jeżeli polic poweźmie uzasadnione podejrzenie, ze w pojeździe zamontowano nie homologowany element, zwłaszcza ten wpływający na bezpieczeństwo. Vide: zenony. Czy na prawdę uważasz, że jak se włożysz zaślepkę w pokrętło regulacji świateł, to dowód nie pójdzie do UM (UG)? Gdzie bracie spryski, gdzie samopoziom? Jak Ci zenony nie walą na boki skoro nie wymieniłeś reflektora na oryxenon z odpowiednio zmodyfikowaną wiązką światła? Ten od zwykłych H1, ma co prawda oznaczenie DC ale ono odnosi się do klosza a nie wkładu. A może spuściłeś se przesłonę w lampie i zrobiłeś światła symetryczne USA? Mało kumaty lebo łapowniczy biernie diagnosta to może i przepuścił, ale kolejna kontrola może to zmienić. Nie przepuści ci za to upierdliwy zakład ubezpieczeń w razie kolizji, gdzie biegły łatwo ci stwierdzi druciarstwo po stronie reflektorów głównych, a i odszkodowanko poleci. Jeszcze raz namawiam usilnie do czyszczenia soczewek, a nie zenonowania na brudach...
"Xenony dla ubogich" to zły pomysł. Odradzam i zwalczam, he he
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 20:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez mądry » 15 lis 2010, 18:21

Lorento napisał(a):Myslałem

<lol>
Lorento napisał(a): Gdzie bracie spryski

mądry napisał(a):koszt wraz z instalacją spryskiwaczy to 800zł

wystarczy czytać, jak widać w twoim wypadku również bez łopaty się nie obędzie...
Lorento napisał(a):Mało kumaty lebo łapowniczy biernie diagnosta to może i przepuścił

Wyobraź sobie że byłem na dwóch różnych stacjach kontroli pojazdów i na żadnej z nich nie było zastrzeżeń, więc?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2009, 08:33
Posty: 637 (0/8)
Skąd: Kołbiel
Auto: Mazda 6 MZR-CD 2.0 TD 121 KM,
Yamaha DT 125 32 KM

Postprzez skubiszek » 15 lis 2010, 19:11

moim zdaniem są nie douczeni :) sprawdzają tylko to co muszą, rutyna (chociaż to też powinni) i zawiecha, luzy i następny a kasa się zgadza.

ale jak trzepną gliniarze będzie bolało, chyba że upomnienie się wyprosi.

w sobotę biorę się za czyszczenie soczewek- tylko jeszcze muszę dorwać manuala do rozebrania lamp
jak nie zapomnę aparatu, zrobię też porządną foto relację


zadam jeszcze czysto hipotetyczne pytanie:


mając na pokładzie xenony-oczywiście fabryczne z samopoziomowaniem i spryskiwaczami – czy można na długie założyć HIDy?? za i przeciw – myślę Loreto, że możesz tu się też wypowiedzieć jako znawca tematu bo wiem, że sporo na ten temat wiesz :)

widziałem u kolegi w Passacie taki zestaw założony- wszystko idealnie spasowane i świeciło ładnie – o świeceniu po oczach raczej się nie mówi chyba, że się nie przełączy z drogowych na mijania :) <lol>
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2010, 22:30
Posty: 251
Skąd: Zach-Pom
Auto: Audi A6 C6 3.0TDI Quattro
Honda Accord 2.2 iCTDi

Postprzez piksel » 18 lis 2010, 20:01

skubiszek i co z tą fotorelacją :) z chęcią też swoje wyczyszczę , ostatnio jeździłem dużo poza miastem i również stwierdzam że słabo świecą
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2009, 23:11
Posty: 30
Skąd: wrocław
Auto: Mazda 6 2006 2.0 benzyna 147 km

Postprzez Lorento » 18 lis 2010, 21:20

skubiszek napisał(a):zadam jeszcze czysto hipotetyczne pytanie:


mając na pokładzie xenony-oczywiście fabryczne z samopoziomowaniem i spryskiwaczami – czy można na długie założyć HIDy?? za i przeciw – myślę Loreto, że możesz tu się też wypowiedzieć jako znawca tematu bo wiem, że sporo na ten temat wiesz :)

widziałem u kolegi w Passacie taki zestaw założony- wszystko idealnie spasowane i świeciło ładnie – o świeceniu po oczach raczej się nie mówi chyba, że się nie przełączy z drogowych na mijania :) <lol>

Zarówno z punktu widzenia prawa jak i techniki oraz logiki – NIE MOŻNA!
Lampa do świateł drogowych jest w M6 homologowana na żarówkę halogenową. Niezależnie jednak od tego zakładanie xenona do lamp drogowych jest bez sensu od strony technicznej oraz wymogów bezpieczeństwa. Palnik xenonowy potrzebuje dużo czasu na wystartowanie i wygrzanie się do uzyskania temperatury świecenia odpowiednim światłem. Nie jest więc możliwa natychmiastowa reakcja na załaczenie świateł drogowych co w nocy ma istne znaczenie i może zagrażać bezpieczeństwu. Poz tym częste włączanie i wyłączanie żarników xenonowych szybko je wykańcza. Uprzedzajac pytanko odnośnie ory zestawów montowanych fabrycznie w lampach drogowych, to stosuje się wtedy tzw. reflektory bixenonowe, gdzie załaczenie świateł drogowych następuje przez przesunięcie przesłony, zaś żarnik cały czas się pali i to ma wtedy sens. Uwaga: nie mylić z tzw. biksenonami- zenonami na trzonku h4 z allegro! <dupa>
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 20:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez skubiszek » 18 lis 2010, 23:03

o i elegancko wyjaśnione :) takie rzeczowe odpowiedzi mają sens i uświadomienie jak powinno postępować się zgodnie z prawem


kolego piksel tak jak napisałem w poście powyżej w sobotę czyli 20 listopada :) mam zamiar to zrobić zobaczymy jak mi pójdzie, kanał mam, narzędzia też, garaż i pomocnika jak najbardziej.
Ostatnio edytowano 19 lis 2010, 00:06 przez skubiszek, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2010, 22:30
Posty: 251
Skąd: Zach-Pom
Auto: Audi A6 C6 3.0TDI Quattro
Honda Accord 2.2 iCTDi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6