Wymiana żarówek (mijania – H1 / przeciwmgielne – H3 / postojowe)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Lorento » 7 sty 2011, 11:37

Jeżeli facet nie potrafi wymienić żarówki halogenowej ( nie xenona ) w M6 to jest <dupa> a nie chłop i jego kobita moze z czystym sumienim się za niego wstydzić. On sam zas nie ma wstydu zadając pytania i rozwijając ten wątek ( zbędny zresztą ) ponad miarę...
Co do przeciwmgły: przepisy wymagają tylko jednej lampy z tyłu, a i to IMHO za dużo...
Bur. ćwikłowe, których w PL nie brakuje nadużywaja tych świateł na prawo i lewo. Walą po gałach nielitosciwie. Mnie się nigdy nie zdarzyło jechac na przeciwmgle z tyłu...
Więc lepiej, że nie ma 2 przeciwgieł w M6. Włączone powodują oślepienie i możliwość braku reakcji na światła stopu.
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez dobrzyn22 » 7 sty 2011, 12:49

Cantore,mi się udało zobaczyć ten zaczep i to nawet bez żadnego lusterka,więc mi tu nie gadaj,że nie widać.Jak nie widzisz z jednej strony,to spójrz na drug lampę,tam gdzie masz lepszy dostęp.A skoro prawie wszystko w tym temacie to odpowiedzi takie ,jak dałem wcześniej,to prośba do moda-wywalić te 90% z tego tematu,a zostawić same konkrety(np to oznaczone zdjęcie,na którym wszystko widać)
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez martyrdom » 18 sty 2011, 16:44

Właśnie wymieniłem prawą postojówkę.
W instrukcji jest obrazek na którym jest pokazane, że oprawkę się przekręca w lewo i wyciąga.
Prawda jest taka, że nic się nie przekręca tylko się ciągnie i oprawka wychodzi razem z żarówką.
Ile ja się nakombinowałem z tym przekręcaniem.... <rotfl>
Forumowicz
 
Od: 2 paź 2010, 23:20
Posty: 76
Skąd: Galway, Irlandia
Auto: Mazda 6, 1.8, sedan, 2004

Postprzez Guiliano » 19 sty 2011, 23:35

Lorento napisał(a):Jeżeli facet nie potrafi wymienić żarówki halogenowej ( nie xenona ) w M6 to jest <dupa> a nie chłop i jego kobita moze z czystym sumienim się za niego wstydzić.


Proszę nie ubliżać mojej skromnej osobie.
________________________
___________________
__________
So far so good
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2010, 12:09
Posty: 141
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6/ 2.0 CITD/ 136KM/ kombi/ rok 2002/ wer. exlusive bez xenonów i navi:(

Postprzez epik » 24 sty 2011, 23:07

Witam
W zeszłą sobote wymieniłem komplet żarówek (postojówki i mijania). Jeszcze zanim sie za to zabrałem poczytałem trochę na forum i za poradą niektórych forumowiczów zacząłem odkręcać obudowe filtra powietrza. Przez przypadek sruba wpadła na osłone pod silniekiem i tyle ją widzieli.
Dałem sobie już spokój z demontażem czegokolwiek i wymieniłem wszystkie żarówki bez najmniejszego problemu. Postojówki wystarczy tylko wysunąc (bez przekręcania) założyć nową i wsunąć, a żarówki mijania odpiąc zaczep (jak na fotce wcześniej), wymienic bańkę i zapiąc jak było wcześniej. Oczywiście po uprzednim odkręceniu osłony przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 lis 2010, 22:41
Posty: 17
Skąd: Redditch UK
Auto: Mazda 6 TS2 2.0 Diesel (136) Kombi

Postprzez adrian0513 » 23 maja 2011, 16:34

witam wszystkich poniewaz to moj pierwszy post.
Dzis zabralem sie za wymiane zarowek h1, i po przeczytaniu postow zabralem sie do roboty, i dziwie sie dlaczego jeszcze nikt nie wpadl na pomysl, aby to zrobic przez nadkole? :| nie wiym czy lubicie sie tak gimnastykowac i jeszcze z pensetami i lusterkami bawic czy jak :/ z poczatku tez myslalem po przeczytaniu wszystkiego, ze widocznie trzeba sie pomeczyc, no ale pozniej zobaczylem ze tam pod tym zaraz jest nadkole i wystarczy zdjac tylko 3 zaczepy i mamy wszytsko jak na dloni z duzo lepszym dostepem :D pozdrawiam wszytskich :)
adrian0513
 

Postprzez Wojtek » 23 maja 2011, 19:11

adrian0513, gratuluje pomyslowosci :)
a ile czasu zajela Tobie wymiana obu zarowek H1?


Ps. czy mozesz uzupelnic swoj profil uzytkownika?
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez dobrzyn22 » 23 maja 2011, 19:50

na forum już była opisana wymiana żarówki w ten właśnie sposób(poprzez demontaż plastikowej osłony w nadkolu),Generalnie dla kogoś ze zwinnymi,nie za grubymi dłoniami wymiana taka nie jest jakimś mega problemem :)
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez Wojtek » 23 maja 2011, 20:07

dobrzyn22 napisał(a):na forum już była opisana wymiana żarówki w ten właśnie sposób(poprzez demontaż plastikowej osłony w nadkolu),Generalnie dla kogoś ze zwinnymi,nie za grubymi dłoniami wymiana taka nie jest jakimś mega problemem :)


tak wiem...
ja wymienialem zawsze "od gory" i 2sztuki zajmowaly mniej niz 5 minutek, dlatego ja sie nie bawilem w odkrecanie nadkola...
pytanie zadalem, poniewaz chcialbym wiedziec ile na to czasu trzeba... :)
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez adrian0513 » 23 maja 2011, 20:15

67igor1 napisał(a):adrian0513, gratuluje pomyslowosci :)
a ile czasu zajela Tobie wymiana obu zarowek H1?


nie liczylem czasu, ale chwilka :) tam z tego nadkola to tylko takie zaczepy wystarczy zdjac i pozniej juz tylko wyjac zarowke i wlozyc nowa:) ze stoperem nie siedzialem i specjalnie sie nie spieszylem ale wydaje mi sie ze taki sposob jest lepszy :) nie trzeba nic tam wyjmowac i jest wiecej miejsca dla dloni :)
adrian0513
 

Postprzez Stolaros » 15 cze 2011, 16:09

Witajcie
Pozwólcie, że pokrótce opiszę swoją wymiankę żarówek mijania. Padła lewa, po stronie kierowcy, jako, że jestem zwolennikiem wymiany kompletów, zakupiłem dwie nowe H1-ki, wcześniej przeglądając siedem stron tematu nieco się wystraszyłem, a co się okazuje-żaden to kłopot ta wymiana, nie trzeba do niej żadnych narzędzi poza przydatnym lusterkiem, co by sobie podejrzeć jak to wygląda.Plastikowe, okrągłe dekle trzeba po prostu z czuciem odkręcić, a potem odpowiednio spasować kończąc robotę, natomiast co do metalowego zabezpieczenia/drutu trzymającego żarówkę na miejscu to wystarczy lekko je odgiąć do wewnątrz (w stronę silnika), a potem już lekko podnosi się do góry, po wymianie bez mała samo to zabezpieczenie "wraca na miejsce".

Podsumowując-czas pracy-do 15 minut (z czyszczeniem plastikowych dekli ;–) )
Wrażenia-bezcenne :)
Za wszystko nie zapłaciłem grosza (oprócz żarówek oczywiście), a teraz popijam żubra i pozdrawiam papa
Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 maja 2011, 14:58
Posty: 12
Skąd: lubuskie-Lubsko
Auto: Mazda 6 GY RF5C

Postprzez Pamek » 15 cze 2011, 17:05

Koledzy chciałem dzisiaj wymienić postojówkę no i nie ma jak. Koniecznie trzeba wykręcić obudowę filtra powietrza?

Igor wybacz niechcący z złym poście napisałem mógłbyś przenieść. Dzięki.
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2010, 08:21
Posty: 224
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 6 GY 2.0 RF5C 136km 03r.

Postprzez Wojtek » 15 cze 2011, 17:17

Pamek napisał(a):Koniecznie trzeba wykręcić obudowę filtra powietrza?

nie musisz... ja tylko rozpinalem gore filtra i bylo na tyle miejsca, aby to wykonac :)

Ps. przenioslem :D
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez Pamek » 15 cze 2011, 17:55

Dzięki wielkie też miałem to w planie ale zrezygnowałem. Jutro jeszcze raz podejdę do tego :)
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2010, 08:21
Posty: 224
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 6 GY 2.0 RF5C 136km 03r.

Postprzez skabol_87 » 29 cze 2011, 23:38

magicadm napisał(a):
tomekrvf napisał(a):A nie masz instrukcji obsługi samochodu?


Naprawdę, bez instrukcji nie można "wykumać"???


sorry chlopaki ze na przywitanie walne taki post ale musze;
Poprzednio przesiadywalem na forum a3 i tam wszyscy wiedza od czego jest forum...
A mianowicie "czegos nie wiesz napisz jak bedziemy w stanie pomozemy" i to powinna byc glowna reguła a jak nie chcesz nic pozytywnego wniesc w temat to sie nie udzielaj. Dla mnie taka odpowiedz jest bez sensu bo moze ma ktos z tym problem i co z tego jak chcesz to pomoz jak nie to nie ma sensu sie udzielac. Oczywiscie trzeba pamietac o tym zeby nie zasmiecac forum niepotrzebnymi watkami ale od tego sa moderatorzy... sorry za OT
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2011, 18:34
Posty: 56
Skąd: Tychy
Auto: mazda 6 2.0 citd 2003r

Postprzez mawa » 4 lip 2011, 19:15

Wymiana żarówki świateł mijania po lewej stronie banalnie prosta. Wystarczy zdjąć pokrywę od bezpieczników, żeby ułatwić sobie dostęp. Nic więcej nie trzeba rozkręcać. Całość zajęła mi 5min.

Zastanawiam się czemu żarówka przepaliła mi się po 4 miesiącach użytkowania. Styki są czyste bez nalotu. Zauważyłem, że niestety mam złamany jeden ząbek w tym zakręcanym wieczku zasłaniającym żarówkę. Czyżby wilgoć?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 cze 2010, 19:13
Posty: 97
Skąd: Kraków
Auto: M6 GG LF

Postprzez Stolaros » 21 sie 2011, 17:06

Właśnie jestem po powrocie z Chorwacji, po drodze w Austrii niestety musiałem wymieniać żarówki H1-koszt Osram H1 12V 55W na stacji benzynowej-7,99 euro-wrażenia po raz kolejny bezcenne ;–) Na szczęście kiedyś pierwszą wymianę robiłem za dnia więc było mi łatwiej-ku przestrodze dla pozostałych użytkowników-po odkręceniu dekielka z tyłu, zanim wyjmiecie spaloną żarówkę spójrzcie na jej ułożenie w reflektorze-daję Wam słowo-dodatkowe zaoszczędzone minuty na "dopasowywanie" żarówki.
Całkowicie na marginesie-też zastanawiam się czemu po około dwóch miesiącach przestały mi świecić żarówki-ale pewnie to kwestia ich ceny ;–)
Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 maja 2011, 14:58
Posty: 12
Skąd: lubuskie-Lubsko
Auto: Mazda 6 GY RF5C

PostTen post został usunięty przez Gość 20 lis 2011, 22:42.
Powód: prosze czytac watki, bo padla juz odpowiedz na to pytanie

Postprzez dobrzyn22 » 20 lis 2011, 13:15

przemek_bsi napisał(a):Jak wyciąga się żarówkę od świateł postojowych?


a co,czytać się nie chce?? mi znalezienie odpowiedzi zajęło jakąś minutę...oczywiście wszystko jest opisane w tym wątku <oczy>
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

PostTen post został usunięty przez Gość 20 lis 2011, 22:43.
Powód: prosze stosowac zasady naszego forum, a nie krytykowac...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6