RadioCD Zmieniarka BOSE

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez yorimo » 20 lut 2018, 11:44

Witam,
mam pytanie odnośnie radia a mianowicie CD w Mazda 6 GG( 2002) Kombiak
Jak to z tymi zmieniarkami bywa – psują się. No i mi się popsuła. <serduszka>
Jak na swoje lata, wytrwała dość długo. Mam oczywiście system BOSE. Objaw był taki, że już po włożeniu płyty nie chciał nawet oddać "NO CD". Teraz jak rozebrałem radyjko z panelem to wyjąłem płytę (górą) przeczyściłem laser. Po zamontowaniu słychać teraz za każdym razem po przekręceniu kluczykiem bicie przez 30sekund xD <spoko>
Generalnie wyjąłem raz jeszcze i niestety...za dużo tam śrubek, śrubeczek, nakręteczek, sprężyneczek i zębatek. Mówię – Nie tykam. Więc chyba raczej kupię używkę na allegro.
Pytanie: Czy wszystkie radia od mazda6 (02-07) ze zmieniarką na 6 płyt to też BOSE?
Załączniki
e95aeeeb4f84b1170b8e5d6121bb.jpg
Początkujący
 
Od: 14 maja 2012, 17:36
Posty: 2

Postprzez airbob » 1 mar 2018, 01:16

Fabrycznie wszystkie radia ze zmieniarką 6CD to są wersje bose.
ALE istnieje możliwość dozbrojenia standardowego radia w zmieniarkę i wtedy powyższa reguła przestaje obowiązywać. W związku z tym, kupując z rynku wtórnego możesz trafić na takiego składaka.
Ale tym nie ma się co przejmować bo sprawną zmieniarkę 6CD możesz przełożyć do swojego radia.
Jest też opcja naprawy zmieniarki.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Neptung » 20 mar 2018, 14:36

No właśnie ja ostatnio miałem podobny problem co autor postu. Rozkręciłem zmieniarkę, żeby spróbować naprawić jej mechanizm ale się poddałem. W związku z tym zamówiłem sobie na allegro całe radio, które miało zmieniarkę na 6 płyt i rzekomo miał być to BOSE.

Po otrzymaniu przesyłki okazało się, że gościu wysłał mi radio w wersji podstawowej ze zmieniarką na 6 płyt. Pomyślałem sobie, że skoro radio nie działa (nie było dźwięku) to przełożę samą zmieniarkę... AKURAT, zupełnie inne podłączenia, nie pasowała do mojego starego radia ;)

Także, nie jest do końca tak jak piszesz airbob – sęk w tym, że zanim zamówiłem radio przyjrzałem się Twoim postom, gdzie zapewniałeś, że zmieniarki w wersji przedliftowej można swobodnie przekładać. Oczywiście nie mam żalu ani pretensji, ale piszę to, żeby inni nie popełnili tego samego błędu co ja. Występowały różne wersje tych zmieniarek i niestety, nie zawsze będą pasować – proszę zwracać uwagę na zdjęcia tylnej części radia, będzie to bardzo przydatne.

Autorze posta, jeśli zastanawiasz się nad zamówieniem zmieniarki z aukcji, której zdjęcie wrzuciłeś, to szczerze polecam. W zeszłym tygodniu dostałem od niego przesyłkę i tym razem radio pasowało, działa jak należy.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim jak najmniejszych problemów z tymi sprzętami!
Początkujący
 
Od: 23 lip 2017, 09:43
Posty: 8
Auto: Mazda 6 GG Hatchback 2002
Silnik: 2.3 Benzyna 166 KM

Postprzez airbob » 20 mar 2018, 15:27

Neptung napisał(a):Także, nie jest do końca tak jak piszesz airbob – sęk w tym, że zanim zamówiłem radio przyjrzałem się Twoim postom, gdzie zapewniałeś, że zmieniarki w wersji przedliftowej można swobodnie przekładać. Oczywiście nie mam żalu ani pretensji, ale piszę to, żeby inni nie popełnili tego samego błędu co ja.


Jeśli coś tutaj piszę jako pewnik to jestem o tym przekonany. I podtrzymuję to co napisałem a moja wiedza jest poparta wieloletnim doświadczeniem w serwisowaniu car-audio w Mazdzie.
Nikt nie wie co dokładnie kupiłeś i czy problem był w tym, że dostałeś nieodpowiednie moduły czy po prostu nie potrafiłeś ich przełożyć.

Przed liftem można sobie dowolnie przekładać napędy 1CD/6CD itd.
Neptung napisał(a):Występowały różne wersje tych zmieniarek i niestety, nie zawsze będą pasować


Były dwie wersje napędów 6CD nowsza i starsza ale są całkowicie zamienne. Zamienia się całe moduły a nie same bebechy.
To że nie poradziłeś sobie z ich zamianą to wybacz ale nie każdy ma predyspozycje i wiedzę aby zajmować się serwisem. W związku z tym nie zawsze dobrym rozwiązaniem jest kupowanie sobie kolejnych radiów nie mając pełnej wiedzy, nieraz prościej jest naprawić swoje i nie robić doktoratu.

Wrzuć zdjęcia swojego sprzętu i tego co kupiłeś, to odpowiem gdzie jest problem.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Neptung » 20 mar 2018, 15:49

Były dwie wersje napędów 6CD nowsza i starsza ale są całkowicie zamienne. Zamienia się całe moduły a nie same bebechy.
To że nie poradziłeś sobie z ich zamianą to wybacz ale nie każdy ma predyspozycje i wiedzę aby zajmować się serwisem. W związku z tym nie zawsze dobrym rozwiązaniem jest kupowanie sobie kolejnych radiów nie mając pełnej wiedzy, nieraz prościej jest naprawić swoje i nie robić doktoratu.


Nie rozumiem skąd w Twojej wypowiedzi tyle jadu, napisałem tylko jak to wyglądało u mnie. Podłączenia były zupełnie inne – w starym nie było taśmy podłączeniowej, a w drugiej zmieniarce była i nijak, nie pasowało to w żaden sposób. Porobiłbym zdjęcia, żeby Ci to zobrazować ale niestety tamtą zmieniarkę już spakowałem do wysyłki, więc nie będę jej znowu rozpakowywał na potrzeby forumowych batalii.
Początkujący
 
Od: 23 lip 2017, 09:43
Posty: 8
Auto: Mazda 6 GG Hatchback 2002
Silnik: 2.3 Benzyna 166 KM

Postprzez airbob » 20 mar 2018, 16:08

Neptung napisał(a):Podłączenia były zupełnie inne – w starym nie było taśmy podłączeniowej, a w drugiej zmieniarce była i nijak, nie pasowało to w żaden sposób.


Bo jak się przekłada same mechanizmy to tak jest, jak byś przekładał całe moduły to by nie było problemu.

Neptung napisał(a):Nie rozumiem skąd w Twojej wypowiedzi tyle jadu


Nie ma tu jadu, tylko stanowczość.
Nie masz pełnej wiedzy ale "przestrzegasz" i wprowadzasz w błąd innych czytelników. Później na forum jest kupa nierzetelnych informacji powielanych przez innych. Wciąż są pytania o to samo i wciąż trzeba tłumaczyć.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Neptung » 20 mar 2018, 16:18

Ok, możliwe, że masz rację. Jednak by nie być gołosłownym, podeślę później zdjęcia swojej starej zmieniarki oraz jej podłączenia. Określisz wtedy co trzeba było jeszcze "przełożyć", gdyż radia samego w sobie nie rozbierałem a próbowałem przełożyć moduł zmieniarki (cały stelaż, jej też samej w sobie nie rozbierałem). Jeśli się myliłem, to chociaż będzie to instrukcja dla innych użytkowników czego się wystrzegać.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 20 mar 2018, 21:37 przez dobrzyn22, łącznie edytowano 1 raz
Powód: nie cytujemy całego ostatniego posta -nie ma takiej potrzeby
Początkujący
 
Od: 23 lip 2017, 09:43
Posty: 8
Auto: Mazda 6 GG Hatchback 2002
Silnik: 2.3 Benzyna 166 KM

Postprzez Michazzz » 4 cze 2018, 08:59

Ja tylko dodam, że kupiłem dwie zmieniarki do swojej M6 i raz było to komplet z radiem BOSE, w drugim przypadku było to radio 1CD zestaw Mazda. Nie było problemu z pracy za przełożeniem, natomiast po krótkim czasie zmieniarka zdechła i wysyłałem do Airbob na serwis. Od tej pory działa.
Forumowicz
 
Od: 17 paź 2017, 12:20
Posty: 74 (5/1)
Auto: Mazda 6, Diesel 1998 cm3, 121KM, 2004, GY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6