Czyszczenie odbłyśników bez rozklejenia lampy czy możliwe ?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez YATES » 25 gru 2017, 12:52

Mam takie pytanie. Mazda 6 rocznik 2003 lampy ksenony fatalnie świecą. Przyczyny oczywiście mogą być dwie : albo bardzo zużyte żarówki ksenonowe ( są chyba jeszcze fabryczne) albo zmatowiałe odbłyśniki albo co najbardziej prawdopodobne obydwie przyczyny naraz. Poczyniłem już pierwszy krok , kupiłem dwa nowe palniki D2S oryginalne OSRAM z pewnego żródła. Jak będzie po świętach w miarę ładna pogoda to zdemontuję nadkola i je wymienię. Pewnie będzie jakaś poprawa ale obawiam się , że nie taka zasadnicza gdyż nie wiadomo w jakim stanie są odbłyśniki .
Ta Mazda to moje takie drugie auto więc nie chcę inwestować dużych pieniędzy w nią gdyż rzadko nią jeżdzę.
Moje pytanie – czy ktoś z was domowym sposobem wyczyścił odbłyśniki bez rozklejania całej lampy ?
Chodzi mi o czynność polegającą na demontażu zderzaka , wyjęciu lampy i wlaniu jakiegoś płynu od strony otworu na żarówkę np . spirytusu czy coś podobnego. Czy w taki sposób można choć w lekkim stopni wyczyścić odbłyśnik w lampie ? Oczywiście wiem , że efekt nie będzie taki jak po regeneracji w specjalistycznym zakładzie który napyla w odbłyśniku nową warstwę aluminium ale czy choć w lekkim stopniu można samemu wyczyścić odbłyśnik za pomocą jakiegoś płynu który wyczyści wewnątrz czarny nalot , a następnie wyparuje z lampy ?
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2012, 22:20
Posty: 182 (1/1)
Auto: Mazda 6 Kombi rocznik 2003 silnik 2,0 MZR-CD 136KM

Postprzez dobrzyn22 » 26 gru 2017, 15:54

nie ma takich cudów niestety – bez rozklejenia się nie obejdzie. Fotorelację znajdziesz na forum
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6