Mazda 6 MPS 2.3t 2007 – Nie działa radio, oświetlenie, zamykanie z pilota

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez semperfidelis » 22 lis 2017, 18:53

Cześć,
Czy ma ktoś może pomysł, co może być powodem tego, że podczas jazdy dzisiaj nagle wyłączyło mi cały panel radia, po czym okazało się, że oprócz tego nie działa zamykanie z pilota, nie ma oświetlenia w środku, nie działa panel grzania tylnej szyby/AC/ – ten, który znajduje się między radiem a pokrętłami nawiewów i nie daje napięcia na złączu OBD co uniemożliwiło odczytanie błędów.

Po każdym wyłączeniu silnika resetował się licznik przejechanych kilometrów (TRIP).

Po szybkim sprawdzeniu bezpieczników w środku okazało się, że spalił się 15A o oznaczeniu ROOM.
Po wymianie i przejechaniu kilku kilometrów, w chwili, kiedy przycisnąłem gaz tak, że obroty podskoczyły do ok. 4k rpm znowu zgasło radio – znowu spalił się bezpiecznik. Wymieniłem bezpiecznik tym razem na 20A i sytuacja analogiczna – po mocniejszym przyciśnięciu gazu po raz kolejny wywaliło wszystko.

Oprócz tego samochód jedzie prawidłowo.

Czy ktoś z was ma może pomysł, co może być powodem palenia tego właśnie bezpiecznika i takich objawów? Co robić? Co sprawdzić w pierwszej kolejności?

Dodam, że przez jakiś czas miałem w drzwiach wodę – zapchały się odpływy i woda wlała się do środka, przez co miałem mokro po lewej stronie z przodu i z tyłu.
Początkujący
 
Od: 23 sie 2014, 10:55
Posty: 4

Postprzez airbob » 26 lis 2017, 23:32

Nie mam pomysłu co może mieć wspólnego zasilanie kabiny z obrotami silnika. Czy to samo dzieje się na postoju? Może po tym zalaniu jest jakiś moduł uszkodzony i np. po przekroczeniu jakiejś prędkości próbuje wykonać jakąś funkcje i przeciąża zasilanie.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6

cron