Webasto – opis regulacji i ustawiania.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez wujek_loki19 » 30 lis 2008, 10:06

Witam chłopaki ja np nie wiem czy u mnie jest webasto mam mazde 6 z 2003 wersja angielska bo w angli przebywam no i ja mam takie coś puki samochód sie nie rozgrzeje to z prawej strony słychać takie wycie ale to tylko do momentu rozgrzeana samochodu i nie wiem czy to jest webasto i ja nie wiem nic na ten temat prosze o odpKamil
Kamil22
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2008, 23:01
Posty: 29
Skąd: bath uk
Auto: Mazda 6 2.0

Postprzez zorro77 » 4 gru 2008, 08:20

O tym WEBASTO i sterownikach pisze też w tym temacie:

<a href="http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=62172&postdays=0&postorder=asc&highlight=webasto&start=40"> LINK TO TEMATU </a>
----
*******Sprzedam szybko i tanio:******
1. Manetka świateł i kierunkowskazu (bez przednich halogenów) Mazda 6
2. Zawór EGR (mechaniczny bez elektroniki) Mazda6

>>>choruję na Mazdę6 w nowej budzie :D To był dobry wybór ! ...aha odpaliłem http://www.slubowisko.pl – zapraszam!
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2008, 13:58
Posty: 76
Skąd: Rzeszów
Auto: Ford Mondeo była Mazda6 2.0

Postprzez P.P » 8 gru 2008, 14:19

witam wszystkich jestem nowy na tym forum wiec prosze o cierpliwosc, chodzi mi o to webasto, jak na dworze jest zimno po odpaleniu samochodu slychac jak chodzi, po zgaszeniu okolo 20 sekund, czy to jest webasto ? w kabinie nie ma zadnego sterowania ani pilota, da sie to ustawic aby grzalo na wylaczonym silniku ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2008, 14:09
Posty: 61
Skąd: Gostyń
Auto: Mazda 6

Postprzez martinpl » 8 gru 2008, 15:21

Kolego P.P dokladnie post wyzej jest link do temtu, czytaj ze zrozumieniem :) temat poruszany wiele razy na tym forum
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2005, 13:08
Posty: 298 (0/3)
Skąd: Bialystok
Auto: Mazda 6 2.0 MZR-CD

Postprzez izykk » 14 sty 2009, 11:22

Witam,

panowie apropos bezpiecznika, czy webasto posiada swoją kostkę czy wpięty jest w kostkę w której znajdują się wszystkie bezpieczniki. Mam następujący problem. Jakiś czas temu miałem rozrząd wymieniany, po odebraniu auta nie przyszło mi do głowy że coś może być nie tak z webasto. Pewnego dnia postanowiłem je odpalić –> moim oczom pojawiła się dziwna rzecz. Ustawiam zegar, wciskam "płomyk" na panelu sterującym, dioda zapaliła się na sekundę i webasto przestaje działać i zeruje zegar.

Dziś już kompletnie się wyłączył i nie mogę go włączyć.

Może to być wina bezpiecznika ? Czy raczej mistrzowie z warsztatu zapomnieli o podłączeniu czegoś ?

Zamierzam wybrać się do dobrego serwisu (chyba wybiorę się do Sulejówka-słyszałem że jest polecany) ale wcześniej wolę sam spróbować zdiagnozować przyczynę bo może być trywialna i banalna ;)

Dodam tylko iż posiadam Mazdę Premacy 2.0 w dieslu.

Pozdrawiam
izykk
 

Postprzez Blaster7 » 14 sty 2009, 12:01

Przy wymianie rozrzadu można ewentualnie pomylić przewody z wody przy podpinaniu pompy,..... Nic z webasto sięnei robi Bezpieczniki masz z prawej strony komory silnika przy pod szybiu....
MOJA MAZDA http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... highlight=
NA PJ http://www.polskajazda.pl/Samochody/Mazda/6/42933
http://www.ath-hinsberger.de – compleet bodykid
Eibach -30mm

NAPRAWA SKRZYŃ BIEGÓW – SYNCHROCAR Piotr Tarka Żory ul. Fabryczna 1 tel 32 435 90 26
507 144 039 http://www.synchrocar.pl/
ZAPRASZAM NA SERWIS KLIMATYZACJI!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 maja 2008, 06:31
Posty: 220 (0/1)
Skąd: Tarnowskie Góry
Auto: Mazda 6 2003 2 CITD, 121KM, GY

Postprzez baco » 18 sty 2009, 01:23

Grzyby napisał(a):Każda wersja diesla na Europę ma fabryczne webasto jako dogrzewacz silnika. W opcji można było dokupić sterownik – można go również zamontować poza ASO. Wtedy mamy webasto jako ogrzewanie postojowe.


a wiesz może gdzie w okolicach Krakowa można zamontować taki sterownik? Mam websto w "szóstce" w wersji dogrzewania silnika.
Początkujący
 
Od: 11 paź 2008, 21:43
Posty: 6

Postprzez baco » 18 sty 2009, 01:26

Grzyby napisał(a):Każda wersja diesla na Europę ma fabryczne webasto jako dogrzewacz silnika. W opcji można było dokupić sterownik – można go również zamontować poza ASO. Wtedy mamy webasto jako ogrzewanie postojowe.


a wiesz może gdzie w okolicach Krakowa można zamontować taki sterownik? Mam websto w "szóstce" w wersji dogrzewania silnika.
Początkujący
 
Od: 11 paź 2008, 21:43
Posty: 6

Postprzez igorm » 7 mar 2009, 14:52

Czy u Was jak włącza się webasto to włącza się też dmuchawa? Bo u mnie nie (mam z tym prostokątnym panelem), a chyba powinna. Czyli tak jakby webasto tylko podgrzewało silnik. Dodam że na zewnątrz dość głośno chodzi (porównywalnie z silnikiem).
Początkujący
 
Od: 28 lut 2008, 19:12
Posty: 6
Skąd: Przysucha
Auto: Xedos 6 2.0 sekwencja '99

Postprzez zorro77 » 21 mar 2009, 13:58

Problem z WEBASTO po serwisie w MAZDA... :)

Zmieniłem rozrząd i teraz WEBASTO raz pali raz nie (z zegara). Po zapaleniu silnika słychać że huczy. Nie słyszę też standardowego 'dmuchania' po wyłączeniu pracy silnika ...
Z 'palca' na zegarze – startuje i nadmuch się włącza, słychać pompowanie paliwa – prztyk i wyłączony system ... komunikat F--

Resetowałem wyciągając bezpieczniki (ten niebieski 20A – kostka)– nie wiem czy dobrze. Zegar migał 0... i po naciśnięciu dowolnego przycisku odzyskiwał zaprogramowane godziny... może reset niepełny? Odpiąłem tez na 30 minut akumulator...

Czy ktoś się spotkał z tym? Co to może być?
Zapowietrzony układ paliwa? Ale wtedy by po starcie silnika chyba nie działało WEBASTO...

Inna sprawa, że zdarzyło mi się nalać deko benzynki do baku .... /jakis wpływ?/

Sam nie wiem...[/b]
----
*******Sprzedam szybko i tanio:******
1. Manetka świateł i kierunkowskazu (bez przednich halogenów) Mazda 6
2. Zawór EGR (mechaniczny bez elektroniki) Mazda6

>>>choruję na Mazdę6 w nowej budzie :D To był dobry wybór ! ...aha odpaliłem http://www.slubowisko.pl – zapraszam!
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2008, 13:58
Posty: 76
Skąd: Rzeszów
Auto: Ford Mondeo była Mazda6 2.0

Postprzez patbaj » 10 maja 2009, 12:01

czy ktoś ma taki model webasto? możecie podać nazwę tego modelu oraz jak ustawić nagrzewanie kabiny? raz włączyłem, ale nie wiem jak... sposób z opisanego tu modelu nie działa...

Obrazek
pozdrawiam
Patryk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2009, 07:01
Posty: 113 (1/1)
Skąd: ...
Auto: Mazda 5 2007 CR 2.0 143 KM
Superb 2011 2.0 TDI DSG
323f BJ 2001r 2.0 DiTD

Postprzez Wojtassk » 3 paź 2009, 02:38

Witam, (323P, 1.3 benzyna, 97')

Mam taki sam model webasto (z wygladu – kwadrat, nie jajo). Wydaje mi sie, ze on (przynajmniej u mnie) podgrzewa tylko silnik. Pod autem znalazlem takie cos:

http://i72.photobucket.com/albums/i190/ ... 4812-1.jpg (zdjecie znalezione na tym forum – nie moje)

a drugi koniec odnalazlem pod maska w rejonie akumulatora. Auto mam od ok 1,5 roku, ale dopiero teraz przed zima – nie wiem jak u was, ale w Szczecinie juz jesien sie konczy ;) sie tym zainteresowalem. Wymienialem pare dni temu akumulator i cyferki na webasto mi migaly. Jako, ze nie umialem tego ustawic (zeby nie migaly) wciskalem przyciski i musialem przypadkiem to wlaczyc. Zaczelo cos cicho "pracowac", naciskajac kolejne – sie wylaczylo. Dmuchawa w srodku nie zareagowala. Odnalazlem instrukcje na forum, w wolnej chwili przetestuje. Zastanawiam sie tylko czy "wylot" webasto, ten kolo akumulatora, powinien tam byc czy nie ma to znaczenia, czy moze powinien byc gdzie indziej (jakies konkretne, zalecane miejsce). Skoro to ma grzac silnik, to moze jest jakies miejsce, gdzie ten "wylot" powinien byc skierowany?
Wojtassk
 

Postprzez patbaj » 3 paź 2009, 07:34

a ten wylot Panie to nie jest od klimy??? tamtędy woda, która powstaje z wilgoci "odessanej" z powietrza uchodzi.
pozdrawiam
Patryk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2009, 07:01
Posty: 113 (1/1)
Skąd: ...
Auto: Mazda 5 2007 CR 2.0 143 KM
Superb 2011 2.0 TDI DSG
323f BJ 2001r 2.0 DiTD

Postprzez patbaj » 3 paź 2009, 07:36

[quote="patbaj"] jak ustawić nagrzewanie kabiny?
już rozpracowałem jak się włącza tego drania!
jak ktoś ma pytania to pisać.
pozdrawiam
Patryk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2009, 07:01
Posty: 113 (1/1)
Skąd: ...
Auto: Mazda 5 2007 CR 2.0 143 KM
Superb 2011 2.0 TDI DSG
323f BJ 2001r 2.0 DiTD

Postprzez Wojtassk » 3 paź 2009, 12:20

Patbaj, nie mam klimy :)
Wojtassk
 

Postprzez igorm » 5 paź 2009, 08:47

patbaj powiedz jak ustawic nagrzewanie kabiny
Początkujący
 
Od: 28 lut 2008, 19:12
Posty: 6
Skąd: Przysucha
Auto: Xedos 6 2.0 sekwencja '99

Postprzez paweledi » 5 paź 2009, 11:50

allegro czy pasuje czy nie ????????????
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=761284444
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2009, 20:10
Posty: 107
Skąd: Wawa

Postprzez Wojtassk » 5 paź 2009, 18:21

Ja chyba tez juz wszystko wiem. Dmuchawa dziala z webasto, jak sie ja wlaczy (a nie ustawi na 0 <lol> ). Problem moj nowy sie pojawil, iz mimo, ze jest wlaczone to nie grzeje. Mozliwe to, ze nie ma wymaganej temperatury? Cos mi sie obilo o uszy, ze niby webasto dziala ponizej 7 czy 8 stopni. Powyzej wlacza sie, ale nie nagrzewa. U mnie sie wlacza, ale nie czuje cieplego powietrza, silnik tez nie jest nagrzany po porannej akcji z webasto. Patbaj, u Ciebie od razu leci gorace powietrze (kabina) i silnik jest nagrzany jak go odpalasz?

P.S. ta rura kolo akumulatora to sie okazalo, ze wciaga powietrze, a nie wypuszcza. Generalnie rozbilo to moje wyobrazenie na temat dzialania wabasto. Bo skoro pod maska zasysa to niby drugi koniec, ktory mam pod podwoziem a nie kolo silnika, wypuszcza cieple?
Czy moze webasto jakos inaczej nagrzewa silnik a te rurki to tylko wlasnie do powietrza i moze jakis odplyw wody, ktora sie moze pojawiac w takim zestawie...?
Ostatnio edytowano 5 paź 2009, 23:01 przez Wojtassk, łącznie edytowano 1 raz
Wojtassk
 

Postprzez patbaj » 5 paź 2009, 21:33

A więc tak:
1. Nastawiamy pokrętło temperatury na pole czerwone!!!
2. Ustawiamy kierunek powietrza na szybę (najszybciej odmarznie) lub na wnętrze.
3. Ustawiamy prędkość wiatraka na 2 (tak wg. instrukcji)
4. Włączmy przyciskiem płomyczka, albo pragramujemu czas za pomocą przycisku SET.
Po włączeniu Webasto puka stuka i tyka, aż po chwili (do 2-3 min im zimniej tym wydaje mi się, że dłużej) z nawiewu leci przyjemne ciepełko.
pozdrawiam
Patryk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2009, 07:01
Posty: 113 (1/1)
Skąd: ...
Auto: Mazda 5 2007 CR 2.0 143 KM
Superb 2011 2.0 TDI DSG
323f BJ 2001r 2.0 DiTD

Postprzez igorm » 6 paź 2009, 10:35

no ja tak robilem i niestety zadne powietrze nie leci z nawiewow. tylko jakby sam silnik zagrzewalo to webasto
Początkujący
 
Od: 28 lut 2008, 19:12
Posty: 6
Skąd: Przysucha
Auto: Xedos 6 2.0 sekwencja '99

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6