Zmieniarka 6 CD + MP3 [Mazda 6, '03 r.]

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Schlosser » 3 sie 2005, 05:40

Czy ktoś się zetknął z taką opcją:

http://www.shopland.de/shops/artikeldet ... g=2&id=378

part number: GR1A-79-EGX
Czy zmieniarka z wersji facelift rzeczywiście nie pasuje do starszych szóstek?
2003 Lapis Blue 6i ATX, 18" felgi RX-8, DZDesign lusterka, DZDesign progi, przeciwmgielne, PIAA Xtreme White, NRG hood dampers
Moja Mazda
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 maja 2005, 21:56
Posty: 136 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 2003 Lapis Blue 6i ATX

Postprzez Pawko_6 » 3 sie 2005, 09:34

Na Amerykańskiej stronie Mazdy można dokupić CD/MP3 za 350$, oraz wiele innych ciekawych rzeczy które zapewne nie są dostępne w Europie .

http://accessories.mazdausa.com/

Wertując Amerykańskie fora o Maździe 6 natrafiłem na kogoś, kto zajmuje się produkcją płytek które sie podpina do gniazda w tylnej części odtwarzacza BOSE, na tej płytce jest gniazdo pod które możemy podłączyć dowolny odtwarzacz typu CD/MP3/DVD.

http://www.sylfex.com/products/AuxMod/

Może ktoś z Amarykańskich użytkowników przeglądających nasze Forum spotkał się z tego typu urządzeniem?
Co o tym sądzicie?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 14:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez Feeko » 12 lut 2007, 13:48

Mam możliwość dość tanio nabyć części BOSE (Tweetery, SubWoofer, wzmacniacz) pytania moje są takie.
Czy da się zamontować to do MAZDY 6 bez bose?
Sub do koła – prosta sprawa – ewentualnie inny wzmacniacz.
Tweetery – też proste bo pod głośniki w drzwiach można podpiąć
Pytanie czy wzmacniacz będzie współpracował ze standardowym audio?
Czy w wersji bose jest jakaś inna jednostka centralna?
No i gdzie jest miejsce na wzmacniacz?
Feeko
 

Postprzez Xionc » 12 lut 2007, 20:09

Wydaje mi się, ze BOSE prócz głośników to także wiązki i wytłumienie. Zależy za ile...
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 22:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Feeko » 13 lut 2007, 08:59

Wychodzi na to, że wiązki są :–). Brakuje Kawałka lub dwóch, ale to też pewnie będę mógł dokupić.
Wytłumienie chwilowo można pominąć – chodzi mi o sam fakt działania BOSE.

Nie wiem tylko czy w przypadku bose jednostka centralna pozostaje ta sama?

Może już ktoś robił upgrade do BOSE i wie z czym jest problem, a może nie ma problemów...
Feeko
 

Postprzez Schlosser » 13 lut 2007, 22:11

Feeko napisał(a):Nie wiem tylko czy w przypadku bose jednostka centralna pozostaje ta sama?


jest zdecydowanie inna. (tylko CD/ MD/ kasetowiec jest taki sam). Jeżeli jesteś expertem elektronikiem, możesz bawić sie w dopasowanie jednostki non-bose do wzmacniacza bose. Z jednostki bose wychodzi więcej kabli sygnałowych – chociażby do subwoofera.
Stopień skomplikowania podłączenia bose, jest wg mnie taki sam jak zrobienie custom audio.
2003 Lapis Blue 6i ATX, 18" felgi RX-8, DZDesign lusterka, DZDesign progi, przeciwmgielne, PIAA Xtreme White, NRG hood dampers
Moja Mazda
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 maja 2005, 21:56
Posty: 136 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 2003 Lapis Blue 6i ATX

Postprzez Feeko » 13 lut 2007, 23:56

Chyba jednak nie masz racji.
Dorwałem schematy elektryczne mazdy i ilość wyjść ze wzmacniacza ma niewiele wspólnego z ilością wyjść z jednostki centralnej.

Niestety ja też pewności nie mam, ale jeżeli jest coś inaczej to tylko poziom sygnału na wyjściu z jednostki centralnej.
Feeko
 

Postprzez janek kos » 17 mar 2007, 22:26

No i jak rozwiązał sie ten problem bo jestem ciekaw??
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 mar 2007, 01:07
Posty: 17
Skąd: Piaseczno
Auto: Mazda 6 2,0 MZR-CD 121KM

Postprzez Feeko » 18 mar 2007, 11:23

Olałem BOSE...
Hertze w drzwi + subwoofer i jest lepiej niż BOSE.
Sub od BOSE to też kupa, daje niskie tony, ale mały głośniczek wiele nie zdziała.
A jak by się komuś jeszcze chciało wzmacniacz wstawić to już była by rewelacja.
Feeko
 

Postprzez jareki007 » 20 mar 2007, 07:43

Sub faktycznie nie narobi zamieszania w aucie (podwójna podłoga i mała średnica) ale w połączeniu z resztą głośników ładnie to wszystko się komponuje. Do codziennego słuchania wystarczy sopkojnie. No i BOSE chyba wytłumiło drzwi bo jak się odkręci na max głośniść to nie ma żadnych drgań i nic nie trzeszczy nie wspominając, że głośniki nawet nie zacharczą przy tym :) Jak ktoś jest fanem mocnego uderzenie to lepiej zrobić cobie custom CA.
Początkujący
 
Od: 7 mar 2007, 15:44
Posty: 20
Skąd: Rzeszów

Postprzez Nexus6 » 25 mar 2007, 16:22

jareki007 napisał(a):Jak ktoś jest fanem mocnego uderzenie to lepiej zrobić cobie custom CA


nie trzeba byc fanem mocnego uderzenia, wystarczy chciać posłuchać dobrego brzmienia, a tego fabryczny zestaw Bose jest tylko namiastką
______________
Stealth Mode On
www.tdituning.pl
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 lip 2006, 09:40
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Auto: Skoda Octavia SportCombi

Postprzez jareki007 » 26 mar 2007, 05:59

Wcale nie jest namiastką, bo gra bardzo czysto i w dobrych częstotliwościach, jakby wymienić suba na takiego, który uzupełni dolne pasmo to byłoby świetnie.
Początkujący
 
Od: 7 mar 2007, 15:44
Posty: 20
Skąd: Rzeszów

Postprzez faszczak » 29 mar 2007, 13:19

Wiecie, kto w Polsce moze robić taką płytkę o ktorej mowa wyżej, żeby podłączyć dodatkowe źrodło audio? Proszę o pomoc.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2007, 19:07
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Auto: mazda 6 2.5 MZR GH

Postprzez faszczak » 29 mar 2007, 13:24

bose ma inna instalacje, pewny nie jestem ale chyba bose ma mniejszy opor nominalnie. Jezeli ktos bedzie zainteresowany mam gdzies fotki z instalacja bose i "standart"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2007, 19:07
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Auto: mazda 6 2.5 MZR GH

Postprzez Feeko » 29 mar 2007, 13:32

Oczywiście
BOSE ma 2 ohm a standard 4 ohm
Aby zamontować bose należy:
wymienić głośniki w drzwiach, dodać tweetery, dodać subwoofer, dodać wzmacniacz.
Potrzebna jest jeszcze pewna wiązka kabli, która pozwala na podłączenie wzmacniacza BOSE.

Gra nie warta świeczki:
Za pieniądze, które trzeba wydać na głośniki subwoofer i wzmacniacz zrobisz CA o wiele lepsze.
Za same tweetery handlarze chcą ponad 300 zł (sam się skusiłem na początku i kupiłem) mam je, ale BOSE nie robię.
Wymieniam głośniki w drzwiach na większe (Hertz albo JBL) i dokładam suba (małego, aktywnego) – efekt będzie nie gorszy niż z BOSE (a pewnie lepszy) i jedyne co muszę zrobić to zasilanie do suba do kufra. Być może i to okazać się banalne bo jest fabrycznei w instalacji kable do suba z BOSE.
Feeko
 

Postprzez faszczak » 29 mar 2007, 13:38

Zgadzam sie z Feeko. Mam firmowe bose, gra ok, ale na kolana nie rzuca. Myślę ze całkowity koszt bose to dobrej klasy CA. Przyznaję ze bose gra o pare klas wyzej niz standardowe audio w Mazdzie ale za tą kasę można naprawdę poszaleć.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2007, 19:07
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Auto: mazda 6 2.5 MZR GH

Postprzez Gość » 17 kwi 2007, 11:15

A jakiego rzędu jest to wydatek i komu zleca się taką robotę?
Gość
 

Postprzez faszczak » 17 kwi 2007, 11:20

Matt2501 napisał(a):A jakiego rzędu jest to wydatek i komu zleca się taką robotę?

widziałem firmowe bose na allegro w granicach 1000-2000 sam sprzet do tego głośniki wyjdzie w granichach 3k. Myśle ze to sie nie opłaci. Jak bedziesz chciał w serwisie to w ogóle abstrakcja. Myśle ze w kazdym garazu car audio cos takiego zrobią. Kwestia czego oczekujesz od sprzetu. Ladne brzmienie, firmowy sprzet za duze kase – bose. Czy taniej ale nie oryginalny.
pozdr
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2007, 19:07
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Auto: mazda 6 2.5 MZR GH

Postprzez Kerad » 23 kwi 2007, 07:18

Dość sporo nawieźli rozbitków z których można kopić zestaw tanio, wystarczy trochę podzwonić i (mnie udało sie kopić za 400zł). Muszę jeszcze wymienić radio bo mam bez CD, właśnie zastanawiam się jakie kopić na 1 czy zmieniarkę 6 płytową. Ma ktoś może informacje czy któreś z wyżej wymienionych obsługuje MP3
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2007, 19:56
Posty: 46
Skąd: południe
Auto: Mazda 6 2.0 (136 KM) CiTD

Postprzez faszczak » 23 kwi 2007, 08:07

Kerad napisał(a):Dość sporo nawieźli rozbitków z których można kopić zestaw tanio, wystarczy trochę podzwonić i (mnie udało sie kopić za 400zł). Muszę jeszcze wymienić radio bo mam bez CD, właśnie zastanawiam się jakie kopić na 1 czy zmieniarkę 6 płytową. Ma ktoś może informacje czy któreś z wyżej wymienionych obsługuje MP3



Z tego co wiem to nie. Mozna przerabic zeby było dodatkowe wejscie audio (zamiast md np) ale troche zachodu jest. Chyba ze kupisz takie małe cos wpinane z tylu w radio U na s ciezko dostepne. A tak na marginesie, jak ktos znajdzie cos takiego w Polsce bardzo prosze o namiar.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2007, 19:07
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Auto: mazda 6 2.5 MZR GH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6