Zmieniarka 6 CD + MP3 [Mazda 6, '03 r.]

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Feeko » 23 kwi 2007, 09:51

1. Nie zmienia się radia, tylko dokupuje moduły (CD, 6CD, Tape, lub MD) tak jak być CD-ROM wstawiał do kompa.

2. 6CD (zmieniarka) słynie z zacinania się (nawet nowa) już na pewno nie brał bym z rozbitego bo jednak było uderzenie a tam są precyzyjne mechanizmy.

3. Ja nabyłem to coś podłączane z tyłu radia. Mam teraz MP3. CD nowe w ASO kosztuje koło 1000 zł, mnie udało się nabyć za 100 zł, ale nie wszystkie nagrane płyty czyta. MP3 kosztowało mnie mniej jak 500 zł (sprowadzane ze stanów). Do CD musisz doliczyć trim (zaślepka) w ASO ponad 100 zł.

4. BOSE – sam chciałem na początku kupić i już prawie kupiłem, ba nawet część już kupiłem (mam tweetery od bose), ale nie warto:
4a. Bose ma 2 OHM (głośników nie wymienisz bez wymiany wnętrza drzwi)
4b. Aby podłączyć wzmacniacz potrzebna jest dodatkowa wiązka w instalacji
4c. Musisz pamiętać o subwooferze bez niego to nie BOSE. – sub jest słaby generalnie, ale musi być aby był pełny dźwięk.

5. Radio w standardzie i w przypadku BOSE jest takie samo – wchodzi dodatkowa wiązka i sygnał zamiast na głośniki idzie do wzmacniacza (pod fotel pasażera) a ze wzmacniacza wraca też tą dodatkową wiązką i idzie na głośniki.

6. Za cenę bose warto:
– zmienić głośniki na lepsze (fabryczne nie są złe)
– dodać subwoofer – to jest najważniejsze
Wyjdzie taniej niż BOSE, nie trzeba rozbierać tule w autku i grało będzie lepiej.

7. Jeżeli komuś mało mocy (bo faktycznie w standardzie zrobili zabieg pogorszenia – 4 głośniki są identyczne, ale z tyłu grają ciszej i gorzej – tak wychodzi z radia) to zamiast Bose, przy którym trzeba sporo porozbierać warto zrobić CA z dodatkowymi wzmacniaczami.

Jak ktoś ma BOSE to ma i niech mu gra :–)
Jak ktoś nie miał tyle szczęścia to niech bardzo nie żałuje. Za niewielkie pieniądze da się zrobić porównywalnie (bez znaczka bose), a za podobną kasę co BOSE, da się zrobić dużo lepiej.
Feeko
 

Postprzez Kerad » 14 maja 2007, 10:05

Właśnie jestem po wymianie głośników (i nie trzeba wymieniać wygłuszenia drzwi) Faktycznie jest para głośników większa niż były ale daje się z przodu zamontować wystarczy przekręcić po przekątnej są miejsca gdzie pasują śruby. Faktycznie nie pasują ramki bo właściwe głośniki są w ramkach mocowane i z drugiej strony jest oblane plastikiem miejsce gdzie są wkręcone, dlatego trzeba wyciąć mały trójkąt :]

Wie ktoś może gdzie się podpina wzmacniacz pod konsolą, oczywiście posiadam oryginalna wiązkę kabli

@faszczak
Jestem zainteresowany fotkami z montażu Bose

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2007, 20:56
Posty: 46
Skąd: południe
Auto: Mazda 6 2.0 (136 KM) CiTD

Postprzez Feeko » 14 maja 2007, 12:25

No nie wiem, w standardzie są 5x7 a od BOSE okrągłe 16 cm.
Ale jak Ci się udało to brawo, tylko dziur w koło nie pozostawiaj bo szkoda roboty...
I pamiętaj że standard to 4 ohm a bose 2 ohm.
Wiązkę się podpina chyba gdzieś za konsolą, na dole. Musiał bym zerknąc na schematy, ale nie mam teraz czasu.

Generalnie z konsoli z głośników idzie do wzmacniacza...
Feeko
 

Postprzez Kerad » 14 maja 2007, 13:06

Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2007, 20:56
Posty: 46
Skąd: południe
Auto: Mazda 6 2.0 (136 KM) CiTD

Postprzez Feeko » 14 maja 2007, 13:27

Już rozumiem...
Ale z kablami i tak będziesz miał zabawy trochę :(
A jak z subwooferem?
No i nie podłączaj tych głośników do fabrycznego radia bo możesz sobie bigosu narobić...
Feeko
 

Postprzez Kerad » 14 maja 2007, 13:53

subwoofer
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/623265c68a40c950.html
podłączenie
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49ab9b512d83e678.html

sadze że będzie wtyczka pod konsola przednią od wzmacniacza
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2007, 20:56
Posty: 46
Skąd: południe
Auto: Mazda 6 2.0 (136 KM) CiTD

Postprzez Feeko » 14 maja 2007, 14:47

Tam jest tak, że musisz rozłączyć jedną kostkę wpiąć zamiast głośników wzmacniacz a na wyjściu wzmacniacza podłączyć głośniki (powinna załatwić to ta dodatkowa wiązka.
Nie wiem jak jest ze sterowaniem (zasilaniem) suba, przekaźnik jest na pewno, ale w tych wiązkach jest też kable który daje sygnał na ten przekaźnik.

Generalnie, dla tego dałem sobie spokój z BOSE, nie chciało mi się rozbierać całego auta (wykładziny).

Wymiana głośników na Hertza + Subwoofer Hertza (w sumie, około 1500 zł) no i BOSE nie ma szans – na prawdę.

Najlepsze jest to, że moc fabrycznego audio jest taka samo jak BOSE.
Różnicę robią lepsze głośniki i subwoofer. Oczywiście wzmacniacz BOSE na pewno jest lepszy niż to co w standardzie, ale nie na tyle, aby się za tym uganiać...

Zrób ładna fotorelację...
Jeżeli Ci się uda wiele osób może na tym skorzystać.
Feeko
 

Postprzez Feeko » 14 maja 2007, 15:04

Jeszcze jedno.
Nie wiem czy przy BOSE nie jest inna jednostka centralna.
Być może z takiej od BOSE wychodzi inny sygnał (nisko-napięciowy).

Tego nie wiem na pewno, wizualnie to jednostka od BOSE nie wita się "Hello" tylko "BOSE SOUND" i w ustawieniach tonów do dyspozycji jest tylko "bass" i "treble" ja nie mając BOSE mam jeszcze "MID" (czyli w BOSE EQ jest dwupasmowy a w standardzie trój pasmowy (bas, mid, treble)).
Feeko
 

Postprzez kprzemo24 » 14 maja 2007, 22:55

Witam, jakies 3 tygodnie temu zakupiłem Mazde 6. W bagazniku kiedyś był sub ale poprzedni właściciel go sobie wziął usmiech i w tym momencie została jedynie kostka. W związku z tym moje pytanie brzmi w jaki sposób mogę pod ta wtyczke podpiąć jakiegoś suba, bo wtyczke trzeba jakos przerobić. Nie ma mowy o oryginalnym subwooferze BOSE gdyż po prostu nigdzie takiego nie ma, a jak już jest to ceny są astronomiczne. Proszę pomóżcie
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 kwi 2007, 11:20
Posty: 54
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 6, RX-8, 626, MX-3

Postprzez Feeko » 14 maja 2007, 23:06

Kostka jest w każdej 6...
Tak samo jak kostki na soprany (za zaślepkami przy lusterkach)

Masz BOSE?
Jeżeli masz to będzie proste – są tam 4 piny (o ile się nie mylę, ale w razie co mam schemat) 2 to zasilanie i 2 to sygnał.
Jeżeli nie masz BOSE to nie zawracaj sobie głowy tą kostką, bo aby było na niej zasilanie, jednostka centralna musi dać sygnał do przekaźnika (nie jest to podłączone), no i sygnał audio nie jest podłączony.

Poza tym, na większego suba trochę kable za cienkie.
Ten od Bose ma głośnik 16 cm (w sedanie 20) i parędziesiąt Wat.
Feeko
 

Postprzez kprzemo24 » 15 maja 2007, 09:49

Nie mam Bose. Ok, dzieki za info
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 kwi 2007, 11:20
Posty: 54
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 6, RX-8, 626, MX-3

Postprzez Pawnik » 1 lip 2007, 20:19

Feeko napisał(a):Kostka jest w każdej 6...
Tak samo jak kostki na soprany (za zaślepkami przy lusterkach)

Masz BOSE?
Jeżeli masz to będzie proste – są tam 4 piny (o ile się nie mylę, ale w razie co mam schemat) 2 to zasilanie i 2 to sygnał.
Jeżeli nie masz BOSE to nie zawracaj sobie głowy tą kostką, bo aby było na niej zasilanie, jednostka centralna musi dać sygnał do przekaźnika (nie jest to podłączone), no i sygnał audio nie jest podłączony.

Poza tym, na większego suba trochę kable za cienkie.
Ten od Bose ma głośnik 16 cm (w sedanie 20) i parędziesiąt Wat.

można zapytać: do czego podpiąłeś sooba? Miał wzmacniacz? jeżeli ak do czego go podpiąć? Bo wywlanie pół tapicerki też mi się nie uśmiecha ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2007, 21:45
Posty: 580 (0/1)
Auto: Mazda 6 Kombi MZR-CD 136 PS

Postprzez pastik » 2 lip 2007, 18:58

Witam wszystkich mazda 6 2006 po liftingu
chciałbym poprawić dzwięk w mazdzie 6
a zabardzo niechciał bym kombinować dołożyć chcę suba skrzynie aktywną i podpiąć pod kostkę z suba bose tylko trochę cienkie przewody są
i głośniki drzwiowe na jakie wymienić
Moglibyście coś zaproponować z swojego doświadczenia

mam wersje komfor( golas ) czy przerabiałiście zmiane pokręteł na panel klimatronika z bogatrzej wersji.
co trzeba zmienić żeby to chodziło.
Początkujący
 
Od: 28 paź 2004, 09:26
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Auto: Xedos 6 98r 2.0 aut

Postprzez michal-szeliga » 24 wrz 2007, 01:25

FeekoWitam, widze ze jesteś obeznany w audio mam Mazde 6 combi 2003 bez bose :
czy da sie wsadzić wiekdze głośniki w boczki przednie bez poważniejszych przeróbek ???
no i jak podłączyć wzmaka do radia fabrycznego ???
Pozdrawiam czekam z niecierpliwościa na odp
michal-szeliga
 

Postprzez Feeko » 24 wrz 2007, 08:33

A po co Ci większe głośniki?
Jest tak, wszystko się da, ale nie jest to łatwe. Według mnie nie ma to też sensu (wkładanie większych średnicą głośników), ja Ćwiczyłem także wkładanie lepszych (Hertz) i też nie mam to sensu.

Spotkaj się, że mną a pokaże Ci co można uzyskać lekko modyfikując fabryczne audio i dokładając syczki od BOSE i subwoofer (Hertz) nie tuba z MM, bez wymiany głośników w drzwiach.
Feeko
 

Postprzez Kerad » 28 wrz 2007, 13:15

Jestem już po następnych modyfikacjach na drodze do wymiany nagłośnienia na Bose.
Jeśli chodzi o instalacje to jest tak że niby jest wszystko ale jednak niema:
1. brak kabelka do sterowania z radia do wzmacniacza
2.brak kabelka zasilania do wzmacniacza (można spod radia wziąć)
3. brak kabelka z przekaźnika Bose do wzmacniacza (do zlokalizowania jesli nie znajdę będę zmuszony poprowadzić nowy)
pozostałe kable są dość łatwe do zlokalizowania i podłączenia i oczywiście jednostka centralna (radio oraz CD) do bose jest inna od standardowego nagłośnienia.

Może ktoś podpowie którędy najlepiej poprowadzić w M6 kabel z komory silnika do kabiny
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2007, 20:56
Posty: 46
Skąd: południe
Auto: Mazda 6 2.0 (136 KM) CiTD

Postprzez michal-szeliga » 29 wrz 2007, 15:16

Feeko
No dobra chętnie zobacze i spotkam sie z Tobą tylko kiedy i gdzie ???
Ja jestem z pod W-wa ???
michal-szeliga
 

Postprzez Feeko » 30 wrz 2007, 09:09

Na GG mnie łap.
To się dogadamy...
Feeko
 

Postprzez krzych » 4 mar 2009, 03:29

faszczak napisał(a):
Kerad napisał(a):Dość sporo nawieźli rozbitków z których można kopić zestaw tanio, wystarczy trochę podzwonić i (mnie udało sie kopić za 400zł). Muszę jeszcze wymienić radio bo mam bez CD, właśnie zastanawiam się jakie kopić na 1 czy zmieniarkę 6 płytową. Ma ktoś może informacje czy któreś z wyżej wymienionych obsługuje MP3



Z tego co wiem to nie. Mozna przerabic zeby było dodatkowe wejscie audio (zamiast md np) ale troche zachodu jest. Chyba ze kupisz takie małe cos wpinane z tylu w radio U na s ciezko dostepne. A tak na marginesie, jak ktos znajdzie cos takiego w Polsce bardzo prosze o namiar.


Oczywiscie ze jest zmieniarka CD/MP3. W instrukcji obslugi nawet mozna o tym zapisek znalezc a i handlarze oferuja szostki z BOSE +MP3. Problem tylko w tym, skad wziac taka zmieniarke luzem :P
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez airbob » 6 mar 2009, 14:07

zmieniarka 6CD z mp3 nie spotkałem
czy może chodzi o 1CD z mp3 ? taki widziałem
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6