centralny zamek – problemy (zdjęcia na str.11)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez cisiel1981 » 26 paź 2014, 16:36

Rozgryzłem to podwójne puknięcia zamka centralnego to "podwójne ryglowanie drzwi", ale dlaczego występuje to nieregularnie. Tj. raz się uaktywnia a raz nie. Jak można to całkowicie wyłączyć. Pytam ponieważ mam małe dzieci.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sie 2014, 19:36
Posty: 167 (0/1)
Skąd: LODZ
Auto: Obecnie:
Mazda 3 (15.07.2007)
1.6 benzyna

Poprzedni:
Mazda 6 (27.05.2005)
Model – GM1J EAH
MOTOR – L8
FARBE 29Y GH7

Postprzez michalodz88 » 22 lis 2014, 20:37

A ja mam pytanko z innej beczki. Irytuje mnie to iż po zamknieciu auta muszę uważać chowajac klucze do kieszenie żeby nie wcisnąć otwarcia auta. Ma ktoś jakiś pomysł ?? Są jakies piloty z zasuwana klapką przycisków ?? Nie jednokrotnie mi się to już zdazyło i robi się to irytujące.
Pozdrawiam.
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2014, 08:34
Posty: 64 (0/2)
Skąd: Centrum
Auto: Mazda 6 GY 2003
2.0 141KM LF
Tutaj jestem

Postprzez xRafalx » 22 lis 2014, 20:51

Mazda 6 (przynajmniej moja tak ma) to pewnie tak Ty też masz, że jeśli wciśniesz przycisk otwarcia auta, a nie otworzysz żadnych z drzwi to zamek zamknie się sam ponownie po 30 sekundach :)
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 10:37
Posty: 3599 (51/69)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Postprzez cisiel1981 » 22 lis 2014, 21:50

Potwierdzam przedmówcę. U mnie jest identycznie. :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sie 2014, 19:36
Posty: 167 (0/1)
Skąd: LODZ
Auto: Obecnie:
Mazda 3 (15.07.2007)
1.6 benzyna

Poprzedni:
Mazda 6 (27.05.2005)
Model – GM1J EAH
MOTOR – L8
FARBE 29Y GH7

Postprzez michalodz88 » 22 lis 2014, 22:16

U mnie też tak jest. Mimo wszystko wolał bym auta nawet na 30s nie pozostawiać z możliwością otwarcia. Zamykam i amen. A nie że idę do klatki z ktorej pilot łapie. Auyo mi się otwiera i ktoś je otwiera. Irytujacy jest fakt że nim wejde do domu odloze kluczyki na swoje miejsce, muszę patrzeć czy w auvie nie mam gościa. Wracam do domu o różnych porach, a osiedle że tqk powiem pod wzgledem bezpieczeństwa auta mam słabe. Wystarczy że ktoś zna szóstkę podleci otworzy zamknie drzwi jak się otworzy i już ma auto otwarte :)
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2014, 08:34
Posty: 64 (0/2)
Skąd: Centrum
Auto: Mazda 6 GY 2003
2.0 141KM LF
Tutaj jestem

Postprzez Mandey » 25 lis 2014, 09:07

Trzymaj kluczyki w ręce i odłóż w domu, najbezpieczniej i najtaniej :P
Obrazek Mazda 6 [2.0 DISI]

Obrazek Mazda 6 [2.5 MZR]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2012, 01:09
Posty: 1808 (21/23)
Skąd: Żory, PL
Auto: Mazda 6 [GH], 155 KM, 2.0 DISI, Rok prod.: 2011

Mazda 6 [GH], 170 KM, 2.5 MZR, Rok prod.: 2008

Postprzez foxucjusz » 30 sty 2015, 00:33

Witam, ja mam również problem z centralnym zamkiem, zamyka mi się normalnie, ale podczas otwierania robi to 10 razy. Już po pierwszym razie wszystkie drzwi są otwarte, ale centralka otwiera je jeszcze 9 razy, czyli razem 10.
Nie wiem jaka może być tego przyczyna.
Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 10 sty 2015, 21:27
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GY 2.0 Diesel 2004r
121 KM

Postprzez kinderek3 » 12 mar 2015, 20:16

A co może być powodem gdy zamek tylko w drzwiach kierowcy nie reagują na pilota wszystkie inne się zamykają i otwierają a drzwi kierowcy nie, dodam że gdy zamykam i otwieram kluczykiem wszystko jest ok.
Początkujący
 
Od: 6 mar 2015, 15:52
Posty: 4
Auto: Mazda 6 2.0cd 121km

Postprzez jazda_mike » 26 kwi 2015, 20:58

Witam zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na to co dzieje się u mnie w aucie.

Mianowicie centralny zamek nie domyka mi prawych drzwi pasażera tak samo dzieje się z kluczyka. Pomaga naciśnięcie jeszcze raz zamknięcia drzwi na pilocie bądź przekrecenie jeszcze raz kluczyka w drzwiach kierowcy. Dodam że wygluszalem ostatni drzwi i sciagalem linki od zamka i klamki.
Kolejna rzecz jaka zauważyłem to przy otwieraniu rygiel przy klamce podwójnie odbija(jakby chciał dwa razy otworzyć)
Programowalem pilota, baterie nowe.
Początkujący
 
Od: 24 lut 2014, 04:28
Posty: 17
Skąd: Legnica dolnośląskie
Auto: Mazda 6 diesel 136 km rok 2004

Postprzez madzik79 » 13 lip 2015, 17:09

Witam!!! Mój tata posiada Mazde 6 2.3 l 2006r. od paru dni nawala mu centralny zamek, co objawia się dziwnym "klikaniem " i nie mogącym zamknąć się autem. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co zrobić można samemu, czy zostaje tylko ratunek u elektryka????
madzik79
 

Postprzez patryczak » 13 lip 2015, 21:44

Hej.
Postanowiłem spróbować w tym temacie ponieważ wcześniej nie uzyskałem odpowiedzi na mój problem. Gdyby ktoś mógł coś podpowiedzieć to bardzo proszę ;)
Chyba po prostu założę nową centralkę z pilotem jakiegoś polskiego producenta, np. ta PROXIMA <co?>

Poniżej treść posta i link do pierwotnej wiadomości.
viewtopic.php?f=397&t=58613&start=120


patryczak napisał(a):Witam.

Nie działa mi pilot od centralnego zamykania.
Zakupiłem Premacy razem z kluczykiem (poniżej zdjęcie 1). Próbowałem go zakodować, ale bezskutecznie. Sprawdzałem wszystkie sposoby, tzn. z wyjęciem kluczyka i bez wyjmowania go ze stacyjki. Sprawdziłem baterię. Wszystko powinno grać.
W rozpaczy zakupiłem drugi pilot. I znowu to samo. Bez efektów.

Problem jest w pkt. 5. (post marcili z wątku: viewtopic.php?f=397&t=58613 )

"1. Wsiąść do samochodu od strony kierowcy
2. Otworzyć drzwi kierowcy
3. Przycisnąć na krótko zamek centralnego zamka (przystryczek przy szybie) – normalnie odbije bo drzwi otwarte.
4. Przekręcić kluczyk do pozycji on i z powrotem off z wyjęciem kluczyka ze stacyjki – czynność powtórzyć 3 x
5. Zamykasz i otwierasz drzwi (zamknąć nie oznacza złapanie za klamkę – normalnie należy zatrzasnąć drzwi) x 3. Samochód powinien dać znać (albo piknie albo centralny zamek zamknie się i otworzy)
NA TYM ETAPIE AUTO NIE ODPOWIADA.
6. 2 x przycisnąć jakikolwiek przycisk na pilocie. JAK Pilot dział to znowu samochód da znać przez pikniecie centrala lub zamkniecie – otwarcie centralka.
7. Po kilku s samochód znowu da sygnał o zakończeniu programowania przez kilka piknięć centrala lub biperem"


Postanowiłem podjechać do "fachowca" u mnie w mieście.
Jak usłyszał MAZDA i PREMACY to się przeraził i powiedział, że z 50 razy próbował i nie udało mu się zakodować. Jak się dowiem jak to zrobiłem to żebym mu powiedział :D <cisza>
Zaproponował za to montaż nowego centralnego za 250ziko.
Coś takiego dokładnie: http://allegro.pl/sterownik-centralnego ... 78122.html

Poniżej zdjęcia pilotów jakie nabyłem oraz centralki i sterownika. Dodatkowo wrzucam fotkę schematu centralnego którą kiedyś zapisałem bodajże od użytkownika Yard z forum.

Jakieś pomysły/podpowiedzi od czego zacząc?
Według mnie:
1) Pilot chyba nie od tej centralki..
2) Możliwe, że coś się przepaliło skoro auto przy kodowaniu nie odpowiada.
Chciałbym to ogarnąć w miarę możliwości samemu.
Trzecia opcja to montaż nowej centralki, np. takiej jak z linku zgodnie z fotorelacją: viewtopic.php?f=423&t=167054

Na co dzień jestem w Wawie – gdyby ktoś chciał pomóc to proszę pisać.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 8 gru 2014, 20:25
Posty: 19 (0/1)
Auto: jest: 5 CW 1.6(Y6) diesel 2010
była: Premacy 2.0DITD 2004

Postprzez skorpion1985 » 19 lip 2015, 14:32

Witam u mnie szwankuje centralny od strony pasażera. Raz ten rygiel oddaje i drzwi otwierają się i zamykają a raz nic się nie dzieje. Wszystkie inne strony działają. Dzieje się tak i z pilota i z kluczyka.
skorpion1985
 

Postprzez Pepa » 20 lip 2015, 17:53

Ot tak pilot przestał mi działać. Żeby dostać się szybko do auta, musiałem zbić szybę (nie miałem innego wyjścia). To jednak nieistotne.

Robię wszystko tak:
http://www.lightsound.com.pl/jak-zaprogramowac-kluczyk-mazda-6-3-programowanie-kluczyka-pilota-mazda-6-nie-dziala-centralny-zamek-z-pilot/

Próbuję zaprogramować pilota według powyższych wskazówek, ale wszystko idzie dobrze do kroku nr 7. Wówczas centralny nie reaguje na naciśnięcia przycisku na pilocie. Ani na jednym, ani na drugim. Dodam, że sprawdzałem u fachowca i pilot jest już sprawny – wysyła stabilny sygnał. Bateria nowa. Macie pomysł co może być przyczyną tego, że pilot nie chce się zaprogramować.
Początkujący
 
Od: 4 wrz 2014, 06:29
Posty: 6
Auto: Mazda 6, rok 2003, 2.0 2.0 i Diesel, I4, 16/OHC, Turbo, 121 KM, RF-5C

Postprzez Velkozz » 30 lip 2015, 23:37

Witam. Mam maly problem z madzia. mianowicie;
Odlaczalem ostatnio akumulator na dluzszy czas podczas wycinania dpfu i programowania ecu. Po ponownym podlaczeniu gdy wciskam przelacznik zamkniecia drzwi od srodka po stronie kierowcy teoretycznie powinny zaryglowac sie wszystkie drzwi. Praktycznie rygluja sie tylko jedne.(kieroecy) Czy ktos jest mi w stanie wytlumaczyc w jaki sposob mozna to zaprogramowac spowrotem do punktu wyjsciowego?
Velkozz
 

Postprzez Greg88 » 31 lip 2015, 06:30

A nie dało rady wejść do auta przekręcając kluczyk w zamku? <rotfl>
Avatar użytkownika
 
Od: 25 mar 2015, 08:23
Posty: 282 (16/9)
Skąd: Częstochowa
Auto: Mazda 6 GG 2002 2.3 MZR 166 KM

Postprzez Krzysiek1980 » 31 lip 2015, 12:46

No właśnie, przecież przednie drzwi można otworzyć przez zamek? Z tym programowaniem to spotkałem dwa opisy i trochę się różniły. Nie pamiętam dokładnie, bo aktualnie jestem w pracy a mam to skopiowane do pliku w domowym kompie, ale chodziło o któryś podpunkt w którym trzeba było otworzyć drzwi i w jednym opisie było chyba że robi się to manualnie ( po prostu otwiera i zamyka drzwi kierowcy) a w innym że za pomocą przycisku na pilocie. Nie wiem który opis jest poprawny. Jak kolega będzie chciał, to moge wieczorkiem przesłać oba?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2007, 20:29
Posty: 341 (0/9)
Skąd: Ozorków
Auto: Mazda 6 (GG) 2.0 benzyna/147KM, 2005r po lifcie, hatchback

Postprzez Krzysiek1980 » 31 lip 2015, 12:57

Raczej wątpię żeby to było programowalne jak np. szyby. Ja też niedawno odpinałem akumulator ale tylko na chwilę i blokada działa. Czyli u ciebie jak zablokujesz po stronie kierowcy to te zapadki nie zaskakują w pozostałych drzwiach?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2007, 20:29
Posty: 341 (0/9)
Skąd: Ozorków
Auto: Mazda 6 (GG) 2.0 benzyna/147KM, 2005r po lifcie, hatchback

Postprzez Velkozz » 1 sie 2015, 18:14

Dokladnie tak jak mowisz. Gdy zanykam przy kierowcy zamykaja sie tylko drzwi kierowcy, co mnie dziwi bo wczesniej zamykaly sie wszystkie:) nigdzie nie moge znalezc opisu jak to przywrocic do poprzedniej formy. W ksiaze serwisowej nic nie znalazlem..
ps; jesli masz mozliwosc to mozesz podeslac bede wdzieczny:) jak zadziala stawiam piwo;)
ps2; zauwazylem ze jak chce zamknac dzwi kluczykiem z zamka zamyka tylko drzwi kierowcy. Probowalem programowac sposobem opisanym na forum. Programuje drzwi normalnie lecz problemu nie rozwiazuje. Ktos ma jakis pomysl?
Velkozz
 

Postprzez Pepa » 4 sie 2015, 10:44

Greg88 napisał(a):A nie dało rady wejść do auta przekręcając kluczyk w zamku? <rotfl>


Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem, to dotarłoby do Ciebie, że napisałem o tym, że nie miałem innego wyjścia. Wyjaśnię to szerzej specjalnie dla Ciebie: okazało się, że nieużywany miesiącami zamek w drzwiach najzwyczajniej w świecie się zaciął i przekręcanie kluczyka nic tu nie dało. Musiałem później rozbierać drzwi i sam naprawiać zamek.

I taka propozycja dla Ciebie: jeśli nie masz propozycji rozwiązania zgłaszanego przez innych forumowiczów problemu, to po protu nie zabieraj głosu w dyskusji. Myślałeś, że będziesz zabawny i mądry, bo spróbujesz zrobić durnia z innego użytkownika, który nie wie, że wystarczy przekręcić kluczyk w zamku, ale tym razem Ci nie wyszło. Efekt jest odwrotny.
Początkujący
 
Od: 4 wrz 2014, 06:29
Posty: 6
Auto: Mazda 6, rok 2003, 2.0 2.0 i Diesel, I4, 16/OHC, Turbo, 121 KM, RF-5C

Postprzez Moraless » 18 wrz 2015, 21:28

Witam,
przeczytałem temat lecz nie znalazłem odpowiedzi. Tak jak ktoś wyżej napisał o nieregularnym podwójnym ryglowaniu drzwi. W mojej Maździe 6 2004r przedliftowej od niedawna zauważyłem, że po zamknięciu pilotem tylne drzwi pasażera za kierowcą zamkną się z opóźnieniem. Kostki przeczyszczone i brak rezultatu. Czasami wszystkie na raz się zamkną i jest tylko raz zamknięcie(kierunkowskazy i dźwięk ryglowania) a czasami właśnie jakby te tylne drzwi zamykały się z opóźnieniem zamyka się dwa razy. Jest to irytujące trochę, sprawdzanie czy na pewno zamknięte wszystkie drzwi... :|
Miał ktoś taki przypadek?
Pozdrawiam
Moraless
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6