Czujniki parkowania – wymiary, montaż, problemy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez mckoper » 5 sie 2009, 23:30

silvan poprawiałem temat na zgodny z Regulaminem.
Na przyszłość radzę nie pisać posta pod postem bo będzie kosz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2007, 23:22
Posty: 3955 (0/2)
Skąd: GDYNIA
Auto: Toyota Land Cruiser VZJ90

Postprzez silvan » 6 sie 2009, 15:58

mareq78 napisał(a):da sie ! ja wlasnie tamtedy przepchalem (miejsce na kable do haka) tylko nie zapomnij uszczelnic !


Ale gdzie jest to miejsce?
Początkujący
 
Od: 29 cze 2009, 00:15
Posty: 19
Skąd: Edinburgh
Auto: Mazda 6 S 1.8 HB Facelift

Postprzez duch » 29 sie 2009, 02:22

Witam!
Z góry sorki jeżeli to już było ale trochę zależy mi na czasię a pobieżne przeszukanie forum nie dało mi odpowiedzi na takie pytanko: Gdzie zamontować tyllne czujniki parkowania w mazdzie 6 kombi? Kupiłem sobie zestawik z podwieszanym wyświetlaczem tak bym miał go z tyłu na klapie wszystko pięknie już okablowałem centralka będzie przy kole zapasowym, pozostał jednak jeden problem. Tam gdzie idealnie pasowały by sensory jest pod spodem metalowa belka zderzaka, czy można w niej wywiercić otwory? Czy raczej zamieścić gdzieś wyżej (chyba się nie da) lub niżej. Druga sprawa którędy póścić przewody? Jest gdzieś jakiś otwór fabryczny by z zewnątrz dostać się do kabiny? Narazie nie zdejmowałem zderzaka więc nie wiem, chciałem raczej tego uniknąć a może ktoś z forumowiczów już to przerabiał i mógł by się podzielić wiedzą praktyczną.
Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 2 sie 2008, 02:40
Posty: 10
Skąd: Kielce
Auto: MAZDA 6 kombi CD136KM '03

Postprzez Enduro » 29 sie 2009, 10:39

duch napisał(a): Jest gdzieś jakiś otwór fabryczny by z zewnątrz dostać się do kabiny? .

na kazdym boku zderzak jest otwor wielkosci monety 2 pln,
zaslepiony gumowym korkiem,
i one idealnie nadaja sie do wyprowadzen przewodow...

pozdr
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez duch » 29 sie 2009, 11:40

O to będę musiał poszukać, dzięki.
Został jeszcze problem czy można zrobić dziury w belce. Napewno osłabi to zderzak więc nie wiem czy powinno się to robić z drugiej strony poniżej belki czujniki będą chyba trochę za bardzo pod kątem.
Początkujący
 
Od: 2 sie 2008, 02:40
Posty: 10
Skąd: Kielce
Auto: MAZDA 6 kombi CD136KM '03

Postprzez Enduro » 29 sie 2009, 12:28

duch napisał(a):O to będę musiał poszukać, dzięki.
Został jeszcze problem czy można zrobić dziury w belce. Napewno osłabi to zderzak więc nie wiem czy powinno się to robić z drugiej strony poniżej belki czujniki będą chyba trochę za bardzo pod kątem.

raczej mozna ja zamontowac bez wiercenia!

E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Myjk » 3 wrz 2009, 08:42

–> Elektronika
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez duch » 3 wrz 2009, 10:25

Myjk napisał(a):–> Elektronika

Dzięki Myjk, w sumie to nie byłem pewien czy to tu trzeba było zamieścić.
Ja już jestem po montażu, więc się podzielę spostrzeżeniami. Faktycznie czujki zmieściły się pomiędzy belką a zderzakiem. Ale w górnej części zderzaka, tak z 1cm od góry. Ogólnie nad belką jest około 2,5-3cm luzu, po drugie belka jest lekko zaokrąglona a po trzecie jest ona prostopadle do jezdni a zderzak lekko skośnie, tak więc w górnej części pomiędzy belką a zderzakiem robi się też trochę luzu. Kabelki faktycznie przeprowadziłem przez gumowe korki. Z tym że dwa przez jeden, dwa przez drugi. Oba naciąłem w środku nożykiem. Potem wyciągnąłem je owalnymi dziurkami w które wchodzi plastikowa listwa progowa pomiędzy bagażnikiem a zderzakiem, znowu dwa z jednej i dwa z drugiej. Trochę martwiłem się czy zmieszczą się kabelki i kołek naprowadzający od listwy w jednej dziurze ale się udało. Raczej nie proponuję przekładania przez dziurki prostokątne bo tam wchodzą zatrzaski. Centralka jest przy kole zapasowym więc tam ostatecznie dochodzą. Ekranik mam podwieszany więc umieściłem sobie go z tyłu na klapie. Są problemy z oryginalną taśmą przylepną, albo ja źle oczyściłem plastiki, bo co parę godzin mi się to odklejało, w końcu przylepiłem na trochę większą inna taśmę i na razie jakoś się trzyma, ale można od razu pomyśleć o przykręceniu. Plastik osłaniający światło stop przy szybie schodzi na zatrzaski, tylko trzeba zwrócić uwagę przy ponownym zakładaniu czy wszystkie zaczepy wchodzą na swoje miejsce i nie zaplątał nam się jakiś kabelek. Zasilanie wzięte z lewej lampy. Coś nie dałem rady rozebrać wtyczki więc ostatecznie naciąłem izolację i dolutowałem. Potem kabelki poszły przez gumowy łącznik w klapie. Trochę Ciężko było przełożyć wtyczkę od wyświetlacza ale jakoś poszło. Po namyśle zasilanie powinienem podłączyć raczej do wtyczki która właśnie pod osłoną stopu gdyż przy ewentualnym odkręcaniu klapy odpięło by się tylko wtyczkę a tak to trzeba wyciągać z powrotem wszystkie kabelki albo je rozcinać. Trochę się rozpisałem ale może to komuś pomoże. Dla zainteresowanych jeszcze link do kilku zdjęć.

http://img35.imageshack.us/gal.php?g=20090902361.jpg
Początkujący
 
Od: 2 sie 2008, 02:40
Posty: 10
Skąd: Kielce
Auto: MAZDA 6 kombi CD136KM '03

Postprzez dyzioo » 8 gru 2009, 19:57

Bracia i siostry...
Dziś zamontowałem czujnik cofania, no i mam zagwozdkę taką że nie wiem gdzie się wpiąć w instalacje...
Kombi ma światła cofania w klapie... a poprowadzić kabelek to nie takie proste, znaleźć kabelek wstecznego...hoho...
Może ktos wie co i jak... gdzie może sie znajdować kabelek od świateł wstecznego biegu...?
Powiem ze to POLIFT...dieasel...no i jak wczesniej KOMBI..
Pozdro600
Dyzioo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2008, 13:56
Posty: 247 (0/3)
Skąd: Gumilas
Auto: byla M6 GG 2.0 D 2005
byla M6 GH 2.0 2008
jest M6 GJ 2,0 Pb AT 2013

Postprzez Doloress » 9 gru 2009, 14:18

Ja zakładałem czujnik cofania z wyświetlaczem w lusterku, jest z tym dużo zabawy bo wszystkie kable po rozebraniu tyłu podsufitki (wystarczy opiąć trzy zatrzaski z tyłu i uchylić – robi się dostęp do dachu) są spięte z lewej strony (patrząc z tyłu samochodu) są czarne, więc opis który kabel jest utrudniony. Zastosowałem moją starą metodę z igłami. Wrzucasz wsteczny, tak aby zapaliło się światło wsteczne i po kolei wbijasz igłę przez izolację, do igły podłączasz miernik i szukasz dopóki nie trafisz na napięcie. Niestety lepszej metody nie opracowałem... Miłej pracy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 maja 2009, 12:32
Posty: 52
Skąd: Bełchatów
Auto: mazda 6 2006 2,0 diesel 143KM

Postprzez chinol » 7 wrz 2010, 19:01

Elo Panowie. Czy mógłby ktoś uprzejmy co ma oryginalne czujniki parkowania w M6 hatchback zmierzyć odległości między czujnikami (od środka do środka czujnika) i jak wysoko od ziemi są zamontowane? Dzięki z góry. Pozdro...
--Nigdy nie polemizuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem--
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2009, 13:47
Posty: 126
Skąd: Kraj kwitnącej wiśni
Auto: Była...Mazda 6 GG 1,8 benzin...
Jest Ford Focus Mk3 Titanium EcoNetic

Postprzez PLaster » 7 wrz 2010, 23:03

–>GG
www.czelej.net
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 4 lut 2008, 02:41
Posty: 2350 (22/37)
Skąd: Mark k. Warszawy/Podlasie
Auto: GH '10 L5 125KW
CR '08 LF 107KW

Postprzez galantgalant » 7 wrz 2010, 23:17

Popatrz tutaj – wszystko jest http://wyslijto.pl/files/download/m0cd8k3fab pozdrowienia. <czytaj>
Edit: Zmiana linku na aktywny od "bieski".
Ostatnio edytowano 11 maja 2012, 00:53 przez galantgalant, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2010, 03:42
Posty: 30
Skąd: IRL
Auto: Mazda 6 1.8 TS 2003 hatch

Postprzez chinol » 9 wrz 2010, 15:22

galantgalant napisał(a):Popatrz tutaj – wszystko jest http://www.bymanne.de/downloader/einpar ... m6face.pdf pozdrowienia. <czytaj>


Elo. Dzięki pomocne a nie na tyle żebym dowiedział się na jakiej wysokości są te czujniki. Są tam paski o odpowiednim rozmiarze które się nakleja na auto tym samym wyznaczając gdzie ma być czujnik, ale wymiaru od czujnika do podłoża to nie ma :). Pozdro...

P.S.Mógłby ktoś poprostu zmierzyć? Dzięki...
--Nigdy nie polemizuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem--
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2009, 13:47
Posty: 126
Skąd: Kraj kwitnącej wiśni
Auto: Była...Mazda 6 GG 1,8 benzin...
Jest Ford Focus Mk3 Titanium EcoNetic

Postprzez maselek » 9 wrz 2010, 19:14

Od środka do środka czujnika 45cm, od podłoża do środka czujnika ok. 57cm :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2008, 20:51
Posty: 523 (1/2)
Skąd: E£K
Auto: M6' GH 2.0 Pb

Postprzez chinol » 9 wrz 2010, 21:45

maselek napisał(a):Od środka do środka czujnika 45cm, od podłoża do środka czujnika ok. 57cm :)

Dziękuję uprzejmie o to mi chodziło :D Pozdro...
--Nigdy nie polemizuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem--
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2009, 13:47
Posty: 126
Skąd: Kraj kwitnącej wiśni
Auto: Była...Mazda 6 GG 1,8 benzin...
Jest Ford Focus Mk3 Titanium EcoNetic

Postprzez Pankuba » 10 wrz 2010, 08:42

maselek napisał(a):Od środka do środka czujnika 45cm, od podłoża do środka czujnika ok. 57cm :)


W całej rozciągłości nie potwierdzam :) .
U mnie środki 2 wewnętrznych czujników oddalone są od siebie o 44 cm (tak jak w załączonym przez galantgalant pdf-ie).
Ale większe (być może istotne przy montażu) różnice są przy pomiarze od podłoża: 2 wewnętrzne czujki: po 54 cm, 2 zewnętrzne jakby nieco wyżej: po 55 cm.
Możesz złapać dla pewności wymiar od kantu/zagięcia bagażnika przy klapie do środka wewnętrznych czujników: u mnie 10 cm.
Wybór należy do ciebie ;)
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2008, 16:44
Posty: 550 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: M6 GG '05 141 KM

Postprzez Ramirez78 » 10 wrz 2010, 10:46

Czy jak się użyje tych szablonow z pdf'a to nie trafi sie akurat w to metalowe wzmocnienie za zderzakiem?
Czy to może wcale nie ma znaczenia, bo i tak jest tam tyle miejsca, że zmieści sie każdy czujnik, nie tylko oryginalny?
Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 25 kwi 2010, 00:27
Posty: 12
Skąd: Bełchatów
Auto: Mazda 6 GG MZR-CD '04

Postprzez galantgalant » 10 wrz 2010, 13:45

Ramirez78 napisał(a):Czy jak się użyje tych szablonow z pdf'a to nie trafi sie akurat w to metalowe wzmocnienie za zderzakiem?
Czy to może wcale nie ma znaczenia, bo i tak jest tam tyle miejsca, że zmieści sie każdy czujnik, nie tylko oryginalny?

Wg szablonów czujniki są nad belką. Sam montowałem u siebie i nie były to parkpilot-y tylko chińszczyzna która zresztą świetnie się spisuje, :D . Dodam jeszcze że temat o czujnikach i wyświetlaczach jest w poradniku. <diabełek>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2010, 03:42
Posty: 30
Skąd: IRL
Auto: Mazda 6 1.8 TS 2003 hatch

Postprzez chinol » 10 wrz 2010, 19:12

galantgalant napisał(a):
Ramirez78 napisał(a):Czy jak się użyje tych szablonow z pdf'a to nie trafi sie akurat w to metalowe wzmocnienie za zderzakiem?
Czy to może wcale nie ma znaczenia, bo i tak jest tam tyle miejsca, że zmieści sie każdy czujnik, nie tylko oryginalny?

Wg szablonów czujniki są nad belką. Sam montowałem u siebie i nie były to parkpilot-y tylko chińszczyzna która zresztą świetnie się spisuje, :D . Dodam jeszcze że temat o czujnikach i wyświetlaczach jest w poradniku. <diabełek>

Elo tez mam chińszczyznę i nie bardzo mi sie ona podoba bo nie działa tak jak tego oczekiwałem.
Pytałem o wymiary dlatego bo zastanawiałem się czy to zależy od złego zamontowania, ale widzę po tych oryginalnych wymiarach że mam bardzo podobnie także zamocowanie ok z tym że otwory/czujniki wyszły na metalowej belce i spokojnie się zmieściły (zamocowanie czujników od ziemi 52 cm). Może to też kwestia ustawienia nie wiem.
A jaką tą chińszczyznę masz? I jak u Ciebie z wykrywaniem słupków? Pozdro...
--Nigdy nie polemizuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem--
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2009, 13:47
Posty: 126
Skąd: Kraj kwitnącej wiśni
Auto: Była...Mazda 6 GG 1,8 benzin...
Jest Ford Focus Mk3 Titanium EcoNetic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 16 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6