oprawka – światła pozycyjne

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez szusteer » 24 sie 2010, 15:30

Witam,

Po zakupie mojej Mazdy 6 (2002r, benzyna 1.8) zauważyłem, że zostały w niej wymontowane oprawki na światła pozycyjne. Przy reflektorze zwisa luzem kabelek z kostką, do której jak dobrze rozumuje montuje się oprawkę z gniazdem na żarówkę. Czy orientuje się ktoś, gdzie mogę zdobyć taki gadżet? Może ktoś z forumowiczów ma takie coś na zbyciu? Szukałem na różnych forach, allegro, google i nic ... W ASO powiedzieli mi, że takiej rzeczy jak oprawka na światła pozycyjne nie ma w Mazdzie 6 (przynajmniej w katalogu nie mogli znaleźć). Może poradzicie, co mam zrobić – może jakiś zamiennik, który podpasuje pod klosz w reflektorze?

Z góry dzięki za każdą informację,
Pozdrawiam,
szusteer
szusteer
 

Postprzez maselek » 24 sie 2010, 15:42

szusteer
czy przypadkiem nie pomyliłeś przeciwmgłowych z pozycyjnymi <co?>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2008, 19:51
Posty: 523 (1/2)
Skąd: E£K
Auto: M6' GH 2.0 Pb

Postprzez szusteer » 24 sie 2010, 16:12

Wydaje mi się, że nie. Chodzi mi o światła postojowe z przodu. Najmniejszy klosz patrząc z przodu reflektora , trzeci od lewej.
szusteer
 

Postprzez Stivi » 24 sie 2010, 16:29

Po Twoim opisie wlasnie mozna sugerowac ze to jednak oprawki na przeciwmgielne. One sa przykrecane. Tak jak Ci ASO powiedzialo na postojowe nie ma oprawek. Postojowki sa kolo dlugich swiatel. Te trzecie w kloszu to wlasnie przeciwmgielne.
Stivi
 

Postprzez szusteer » 24 sie 2010, 20:41

No jasne! Myliłem się. Postojowe są w tym samym kloszu co drogowe w górnej jego części. Klosz obok tego na światła postojowe i drogowe to rzeczywiście klosz ze światłami przeciwmgielnymi. Dzięki wielkie za wskazówki.
szusteer
 

Postprzez Stivi » 25 sie 2010, 01:01

Tak myslalem ze Ci sie pomylilo. Tym ze nie masz przeciwmgielnych to sie nie martw,nie wszystkie M6 je mialy. Zobacz na manetce tam gdzie masz tylne przeciwmgielne,jesli sa przednie zaznaczone to wtedy mozesz pomyslec ze ktos wymontowal. Jesli sa tylko tylne to nie ma obaw. Zawsze mozna dokupic manetke i wklady.
Stivi
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6