brak nawiewu

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez cold » 20 cze 2015, 13:08

witam,

ostatnio podczas upału klima chodziła na maksa i po kilku minutach działania przestała działać dmuchawa.

Na wyświetlaczu wszystko ładnie chodzi – pokazuje kontrole temperatury oraz siłę nadmuchu.
Nawet czuć zimno z nawiewów, ale nic go nie wydmuchuje na zewnątrz.

Nawiew nie działa na żadnym z biegów.

Brak napięcia na kablach od dmuchawy. Masa jest ok.

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki od kierowcy i pod maską oraz przekaźniki.

No i teraz nie za bardzo wiem co robić dalej, posprawdzałbym ten kabel biało niebieski od zasilania dmuchawy, ale dość ciężki dostęp jest tam dalej za maską rozdzielczą.
Czytałem też o jakichś bezpiecznikach od webasto, ale nie wiem gdzie one dokładnie się znajdują, ogólnie jestem laikiem w tych rzeczach, ale stwierdziłem, że skoro mam miernik i wydaje się, że coś tam po prostu nie przekazuje prądu to może sam do tego dojdę :)

Wszystkie wskazówki mile widziane :)
cold
 

Postprzez cold » 6 lip 2015, 14:31

gdyby ktoś miał podobny problem to u mnie problemem było nieoryginalne webasto, mechanicy z AS powiedzieli, że takiego jeszcze nie widzieli i je odłączyli (i tak nie korzystałem), problem ustąpił :)
cold
 

Postprzez gores » 15 gru 2017, 15:07

Witam. jak w temacie . w mojej maździe wystepuje dziwny problem. brak w samochodzie nawiewu a co za ty idzie nie działa klimatyzacja i podgrzewanie tylnej szyby. na wyświetlaczu tam gdzie jest zegar od godziny nic nie świeci się tam gdzie jest pole od nawiewu. chodzi mi o miejsce gdzie jest siła nadmuchu ustawiona temperatura itp. nie działają tez ( tzn nie sa podświetlone i nie można ich włączyc) pokrętła od nawiewu , klimy i np podgrzewania tylnej szyby. Druga rzecz... podczas jazdy samochodem czasami wszystkie informacje na wyswietlaczu sie pojawią ( tak jakby wszystko było sprawne ) ale niestety nic nie dmucha. Rok temu też mnie to spotkało, miałem już jechać do mechanika ale "samo sie naprawiło" i działało do dzisiaj. samochód na dzień dzisiejszy nie nadaje się do jazdy wszystkie szyby zaparowane, ehh. Liczę na pomoc i pozdrawiam :)
gores
 

Postprzez dobrzyn22 » 16 gru 2017, 06:50

na początek trzeba by było sprawdzić wtyczki do panelu, wyciągnij i dociśnij jeszcze raz mocno. Do tego oczywiście bezpieczniki do kontroli
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez gores » 16 gru 2017, 06:54

Jak dostać się do tych wtyczek? Mogę prosić o wytłumaczenie?

Dopisano 16 gru 2017, 06:33:

Dodam jeszcze że grafika na wyświetlaczu pojawia się gdy operuje się sprzęgłem. Nie wiem czy to akurat zbieg okoliczności czy ma to jakiś zwiazek. Ale nawet jak grafika się załączy to i tak nic nie dmucha
gores
 

Postprzez laba » 16 gru 2017, 10:18

od strony kierowcy przy nogach masz bezpieczniki. Zdejmnij ten plastik, ale nie tą zaślepkę tylko ten większy do ktorego mocuje się tą zaślepke (jest przykręcony na jednej śrubie). Tak żebyś widział kable które tam idą ;)

Umnie miałem podobny problem, okazało się że ktoś jak dokładał webasto dał złączkę którą skręcasz dwa kable, ale chyba słabo stykało i stopiło tam własnie kable. Efekt nie działał nadmuch
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2014, 19:14
Posty: 255 (0/4)
Skąd: Opolskie
Auto: Mazda 6 GY RF-5C 121KM '03
Mazda 6 GJ 2.0B 165km '13

Postprzez gores » 16 gru 2017, 13:48

Widzę ta śrubę. Ale za cholere nie wiem jak ja odkręcić. Wygląda jakby była wkręcona odwrotnie. Widzę chyba tylko sam gwint
gores
 

Postprzez laba » 16 gru 2017, 19:18

Nie wiem jak jest oryginalnie przykręcone bo u mnie już nie było nakrętki i sam dołożyłem.

Jeśli nie ma nakrętki to spróbuj wyszarpać czy coś ;) W każdym bądź razie u mnie też czasami nawiew przestawał działać po zrobieniu na nowo kabli w tamtym miejscu, nie miałem jeszcze problemu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2014, 19:14
Posty: 255 (0/4)
Skąd: Opolskie
Auto: Mazda 6 GY RF-5C 121KM '03
Mazda 6 GJ 2.0B 165km '13

Postprzez dobrzyn22 » 17 gru 2017, 18:30

gores napisał(a):Wygląda jakby była wkręcona odwrotnie.

bo to nie śruba tylko nakrętka ;)
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez airbob » 30 gru 2017, 01:37

Ja bym obstawiał na zły kontakt na stykach między klimatronikiem a panelem radia. Pod klimatronikiem są dwa złącza, widać je dopiero po zdemontowaniu klimatronika. Należy wymontować klimatronik z panelu i ponownie go wpiąć. Zdarzało się, że potrafiło się tam rozłączyć, zwłaszcza jak panel centralny w przeszłości był demontowany na siłę.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Cezarowsky » 23 sie 2020, 22:26

Cześć
Zakupiłem Mazdę 6 1.8 benzyna / gaz z 2003r. Na drugi dzień okazało się że nie mam kompletnie nawieiu na wyświetlaczu wszystko elegancko pokazuje, lecz jak wyżej wspomniałem nie ma najmniejszego podmuchu.
Rozkręciłem cały środkowy panel a w nim sprawdziłem
– Płytkę klimatornika
– kostki czy się nie wypięły przypadkiem
Pomyślałem że może padł silniczek nawiewu tak więc zacząłem poszukiwania rozkręciłem sprawdziłem probówka czy jest napięcie w kostce lecz niestety nic nie pokazuje tak więc poszedłem z silnikiem do akumulatora i sprawdziłem kręci pięknie.
Pomyślałem że może rezystor odkręciłem przeczyściłem zdjąłem ten plastik i według mnie ok pomóżcie co robić siedzę któryś dzień przy tym..

Za każdą odp będę wdzięczny


EDIT<moderator> :
Proszę o zapoznanie się z zasadami obowiązującymi na forum:
1. W pierwszej kolejności szukamy tematów nas interesujących... do tego celu proszę użyć wyszukiwarki...
2. Czytamy je
3. Jeżeli nie znaleźliśmy odpowiedzi na nasz problem, to zadajemy nasze pytanie na końcu tego wątka
4. Jeżeli nie ma takiego tematu, wtedy możemy założyć nowy...

tym razem łączę z istniejącym wątkiem
Początkujący
 
Od: 23 sie 2020, 22:10
Posty: 1
Auto: Mazda 6 1.8 2003 benzyna / gaz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6