Wyciek z webasto

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez qzym » 15 wrz 2010, 21:31

mazda 6 diesel nie ma w zbiorniku paliwa pompy, tylko filterek siatkowy. paliwo zasysa poma Denso.
jeżeli silnik pracuje to pompa zasysa paliwo i jesli wtedy zdejmiesz przewód paliwowy zasilajacy webasto to paliwo poleci, natomiast jeśli silnik nie pracuje, absolutnie nie ma tam żadnego przepływu paliwa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 paź 2008, 14:04
Posty: 217 (1/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda CX-3 Skyenergy, 2,0 AWD

Postprzez Rafcio.s » 16 wrz 2010, 10:44

mrowa83 napisał(a):Bylem u elektronika i powiedział, że podpięcie pod kompa nic nie da

Wczoraj podpinalem wlasne webasto, wystarczy miec kabel np vaga i podpinasz po linii K i do pina wtyczki po BUS w webasto. (z tego co pozniej widzialem po kablach to mozna podpiac przy sterowniku w kabinie)
Odpalasz programik i masz caly monitoring webasta z bledami, mozesz odpalic kazdy podzespol z osobna zeby sobie sprawdzic – zarabista sprawa
U mnie sie okazalo ze mam padniety soft i niestety elektronika do kosza :(
Koszt plytki to 200zeta, wrrrrrr
Forumowicz
 
Od: 27 sie 2010, 10:18
Posty: 105
Skąd: Skarzysko-Kam
Auto: Mazda 6 MZR-CD 2003
Mazda 323F BA 1995

Postprzez mrowa83 » 4 paź 2010, 20:35

Cześć,

nadal walczę z tym webasto ale już jakiś sukces jest :). Na odcinku przewodu paliwowego między filtrem paliwa a pompką paliwa (jeżeli się nie mylę. Chodzi mi o urządzenie na pasku rozrządu nad alternatorem) jest duże ciśnienie gdy auto pracuje. Po zgaszeniu silnika nadal tam jest duże ciśnienie. Ściągając ten wąż na wyłączonym silniku rozpryskuje mi ropę po całej komorze silnika. Na tym odcinku jest także rozgałęzienie na webasto więc rozumie dlaczego pompka piecyka przepuszcza paliwo. Na próbę zatkałem ten trójnik i podłączyłem się przed filtrem paliwa do webasto. I co ... cud. Webasto pracuje i nie cieknie :). W filtrze musi być chyba jakiś zawór zwrotny bo między filtrem a bakiem nie ma już takiego ciśnienia. Tylko martwi mnie ta sytuacja. Któryś z mechaników podpowiedział mi, że może być niedrożny przewód paliwa "powrotny" do baku. Ściągnąłem go i spróbowałem przedmuchać ale się nie da. Jest tak jakby zatkany albo ma jakiś zawór w sobie. Nie znam działania takich układów. Czy jest może na forum jakiś schemat układu paliwowego??? Albo ktoś się na tym zna ??. Z góry dzięki za pomoc
Początkujący
 
Od: 26 lip 2010, 23:27
Posty: 14
Auto: Mazda 6 MZR-CD 121KM Kombi 2004r

Postprzez qzym » 4 paź 2010, 21:00

No, powoli ci się pojaśnia !!!
Pisałem, że prawdopodobnie masz żle podpięte przewody paliwowe..i co.. ?? Miałem rację !!
Tak właśnie masz.
To urzadzenie na pasku rozrządu nad alternatorem to właśnie pompa DENSO ( główna pompa układu Common Rail).

Na przewodzie powrotnym paliwa nie ma żadnego zaworu zwrotnego. W filtrze jest pompka podtłaczająca z zaworkiem. Być może przewód powrotny masz gdzieś zagnieciony- warto sprawdzic jego stan od silnika aż do baku.

Podaj mi na PW maila to podeślę ci schemat układu paliwowego. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 paź 2008, 14:04
Posty: 217 (1/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda CX-3 Skyenergy, 2,0 AWD

Postprzez mrowa83 » 14 paź 2010, 19:01

Sprawę uznaję za zakończoną. Podłączyłem po prostu webasto przed filtrem paliwa a nie za i jest ok. Działa i nie cieknie. :). Piszę to bo może komuś się przyda. Pojawił się inny problem (dymienie z webasta :) ) ale to już inna bajka. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
Początkujący
 
Od: 26 lip 2010, 23:27
Posty: 14
Auto: Mazda 6 MZR-CD 121KM Kombi 2004r

Postprzez civic99 » 29 gru 2010, 19:32

siemka, a może ktoś powiedzieć który to jest dokładnie bezpiecznik, bo i u mnie przestało dogrzewać, ładnie huczało i nagle przestało,. może w ogóle przepalił się bezpiecznik, kazdy pisze o bezpieczniku, ale nadal nie wiem który to.,
pozdrawiam i dzięki,..,
Początkujący
 
Od: 1 maja 2010, 14:34
Posty: 23
Skąd: warszawa
Auto: Mazda 6, 136 kucy, kombi

Postprzez marekck-83 » 5 lis 2012, 13:45

Czołem po dłuższej przerwie;)
Odgrzewam kotleta. Porobiło się z webasto w mojej mazdzie tak jak opisał to kolega mrowa83 w pierwszym poście. Z tym, że mazdę mam już 3 lata, poprzednie 2 zimy webasto działało jak należy. Nagle przy pierwszych przymrozkach zaczęło kopcić i lać paliwo z wydechu. Nic nie było w między czasie grzebane w webasto, z przewodami paliwowymi także nie było nic robione. Co się porobiło?
pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 8 lut 2011, 11:19
Posty: 18
Skąd: Opole
Auto: M6 2.0 D GY 145PS

Postprzez iwi » 12 gru 2012, 23:09

Czy ktoś spotkał się z wyciekami płynu chłodzącego – czy znacie jakiś zakład w Krakowie, który może usunąć wyciek? W Serwisie Mazdy byłem to niestety tylko wymiana całego webasta za kilka tys zł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2011, 00:33
Posty: 408 (0/4)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 5 2,0 Diesel 2006r. 150KM
6,5-8,0l / 100km
230000km

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6