SRS air bag kod 47

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez mac8126 » 31 mar 2010, 01:10

Witam Serdecznie.

Problem dotyczy kodu 47 który jest wyświetlany na desce .Doczytałem już iż jest to problem z matą w fotelu pasażera.Pojawiły się fajne opisy dotyczace 323,626 i premacy z fotorelacjami.iż można to obejść gdy mata jest uszkodzona przecinajac kabelek przy module srs, który dzieki temu zabiegowi nie widział błędów układu srs, a poduszki będą normalnie działały. Link poniżej:
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?p=1600359#1600359
są tu zdjęcia i opis jednak są to mazdy 323 ,626 i premacy.Nie ma nic o MPV.
moduł SRS w MPV wyglada następująco :
Obrazek
Znalazłem go po chwili szukania i jest tak jak w większości mazd przy pedale gazu po prawej stronie za plastikiem .Niestety zmartwiłem się gdy zobaczyłem kostke :(
W 323,626 i premacy jest identyczny moduł ale kabeki w kostkach są innego koloru i akurat ten kabelek który miałem przeciąć po prostu go nie ma, jest tam pusty pin !!
Na zdjęciu widać w pierwszej wtyczce od prawej kabelek niebieski, później biały ,a trzeci pin jest pusty !!
Jeśli ktoś się z tym fantem uporał to proszę o podpowiedź.Wiem ,że można zakupić emulator i kupić nową matę ale jednak w innych mazdach koledzy sobie poradzili więc może i z MPV nie będzie tak źle.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Maciek
MPV 2.0 , 2000r
Początkujący
 
Od: 9 sty 2010, 17:01
Posty: 8

Postprzez Lukas2011 » 31 maja 2011, 15:36

Witam,

Po przeprowadzeniu opisanej operacji pozbycia się maty, wystąpiła w sterowniku Usterka wewnętrzna, której nie można naprawić. Nie polecam takiej naprawy. Teraz pozostaje mi wymiana sterownika na nowy lub ze szrotu o ile będzie sprawny.

Pozdrawiam
Lukas
Lukas2011
 

Postprzez cypisplus » 31 maja 2011, 20:29

Moja wypowiedz z innego wątku. kurat dotyczy mazdy 626 GF 98r

"Witajcie koledzy ,
Jestem z okolic Łodzi i tak jakoś wyszło iż swego czasu w drugiej Madzi ***nie ta co na avatarze ***
też miałem słynny błąd 47. Kombinowałem też licząc że naprawię matę. niestety po kilku dniach stwierdziłem że mój czas przerósł koszt sprawnego fotela (z działającą matą). W tym momencie postanowiłem szybko i bezboleśnie załatwić sprawę.
Poczytałem <nauka> na forum trochę o emulatorach, lecz nie dowiedziałem się czy one tak naprawdę działają.
Nikt nie wie. przynajmniej się nie chwalił. mimo to Pojechałem kupić emulator
186ae918e261d18c.jpg

Przez chwilę się zastanawiałem gdzie co jest we wtyczce ale pomierzyłem i polutowałem co trzeba i jak należy. W załączniku fotka jak polutować dla tych co się nie chce sprawdzać...
957831e5ec25df77.jpg

Podłączyłem i z sercem na ramieniu przekręcam stacyjkę....... i działa :D .... poduszki nie wywaliły od razu. :D i nie ma błędów AIR BAG, SRS
No więc złożyłem wszystko przyczepiłem pod fotel.

I tak cały zadowolony z myślami czy to w ogóle działa <co?> jeździłem sobie polskimi dziurawymi ulicami. Aż tu raptem po miesiącu jazdy wyjechał mi koleś laguną przede mnie! I STAŁO SIĘ!!!!! <płacze> <płacze> <płacze> nie zdążyłem zamknąć oczu! i było wielkie BUUUMMM. (około 40km/h ale tu nie ma co się chwalić).
i co – PODUCHY WYWALIŁY !!!!!!!!! a wraz z nimi napinacze, mimo iż nie było pasażera na fotelu.
W związku z tym stwierdzam empirycznieemulator działa prawidłowo.
(fotkę dorzucę jak znajdę)

No i ważne jeszcze to iż samochodzik już jeździ.
Straty to: pas przedni z maską i błotnikiem, chłodnice i wentylatory, poduchy i pasy bezpieczeństwa. i najciekawsze że silnika nie ruszyło <ok> .

pozdrowienia dla wszystkich walczących z emulatorem maty pasażera. <spoko>"
Ostatnio edytowano 16 mar 2015, 16:47 przez Yard, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zdjęcia
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 30 lip 2006, 23:01
Posty: 16
Skąd: Gałkówek /k Łodzi
Auto: mazda 626 98r GF 1.8

Postprzez danielek54 » 5 lip 2011, 22:16

Witam wszystkich
Chciałem zakomunikować , że też miałem problem z błendem nr 48 ,zakupiłem na Allegro emulator , zamontowałem według instrukcji i błąd znikną.
Jedyne co musiałem rozgryźdz to , który kabelek w mojej madzi6 2004 diesel 136 to plus, minus, i sygnał.
A wiec brązowy to minus, czerwony to plus a biały to sygnał no i po sprawie pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 16 maja 2010, 16:24
Posty: 8

Postprzez zachu » 1 sty 2014, 16:02

cześć u mnie w premacy świeci bład 47. kupiłem chiński emulator ale po podłączeniu błąd świeci numerem 42.
$(KGrHqN,!lUFJ,)DuFHSBSb)y,rkJ!~~60_58.JPG

nie wiem dlaczego, czy emulator źle działa czy trzeba jeszcze zrobić jakiś reset błędów komputera.

ostatnio znalazłem na matę:
DSC06346_zps54081122.jpg
DSC06348_zpsfbdf594f.jpg


chciałbym ją kupić ale czy to usunie mój błąd?
moja mazda premacy 2.0 ditd jest z 2000r a ta mata na zdjęciach pochodzi z premacy 1.2 diesel gxi z 2004 roku.
moje pytanie jest czy to mata z sensorem pasazera czy moze to podgrzewanie siedzenia? czy wszystkie mazdy miały ta sama mate?

dziekuje pozdrawiam
edit
Kupiłem tą matę , błąd znikną, teraz tylko muszę ją zamontować na miejsce starej. Emulator u mnie nie zadziałał :( teraz szukam fotorelacji z montażu maty.
edit
mata wymieniona , godzinka spokojnej zabawy. i 8 śrubek odkręciłem żeby porobić to wszystko.
Początkujący
 
Od: 10 gru 2013, 00:33
Posty: 26 (1/0)
Skąd: tarnobrzeg/stoke-on-trent
Auto: premacy 2.0 ditd /2000r – rf3f

Postprzez michal1984 » 1 gru 2015, 08:53

Witam
W sprawie błędu SRS 47 – mata fotela pasażera. Rozwiązanie jest banalnie proste, ale wymaga inwestycji 50 groszy i jest bezinwazyjne. na matę pasażera nakładamy kółeczka od kluczy (muszą być twarde) które ściskają ją symetrycznie. Jedno kółeczko dajemy z lewej strony maty i jedno symetrycznie z prawej strony maty. Pod kółeczka z taśmy robimy "małe wałeczki", które docisną czujniki w macie. Komputer widzi w tym miejscu pasażera. Minusem jest to, że w przypadku zderzenia wystrzeliwują obie poduszki – kierowcy i pasażera, nawet gdy jedzie tylko kierowca. U mnie patent z kółeczkami zadziałał od razu, cała choinka od SRS na desce zgasła. Kółeczka zabezpieczamy potem taśmą, żeby się nie zsuwały. Żeby dobrać się do maty trzeba zdemontować tylko plastikowy boczek siedziska od strony lewarka biegów, który się trzyma na dwóch śrubkach krzyżakowych. Tapicerkę fotela wypinamy z drutu ciągnąc ją w dół do podłogi. Patent działa, nic nie trzeba ciąć, demontowalne w każdej chwili. Pozdrawiam. U mnie i kumpla pomogło.
Załączniki
201412291963.jpg
michal1984
 

Postprzez bax » 1 gru 2015, 19:30

A później kółeczka nie uwierają ? ;)
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2015, 22:42
Posty: 143 (0/5)
Skąd: Gorzów Wlkp.

Postprzez michal1984 » 9 gru 2015, 22:58

bax napisał(a):A później kółeczka nie uwierają ? ;)
nie uwiera nic a nic, mazda ma dość sztywne fotele w porównaniu z np. francuzami. Kółeczka są ponadtto przykryte tą szarą seryjną gąbką, jak i tapicerką, która też jest dosyć sztywna . Dla 4liter, kółka są niewyczuwalne :D
michal1984
 

Postprzez Dave » 12 gru 2015, 10:34

Ciekawy patent ;–)

Sent from my E2105 using Forum Fiend v1.3.3.
Była MAŹDZINKA 323C BA 1,3 B3, 323F BA 1,8 BP, MPV LW 2.0 FS-DE
Jest: M5 CR 2.0 z podtlenkiem gazu
Mitsubishi Colt 05 1.3 ;)
Siemandero
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 sie 2013, 22:59
Posty: 1399 (412/119)
Skąd: Bydgoszcz, Pruszcz k./Gostycyn
Auto: Obecnie: Mazda 5 2.0 Pb+LPG '07
Mitsubishi Colt CZ3 1.3 '05
Kiedyś: Mazda 323c BA 1.3 '94
Mazda 323f BA 1.8 '94
Mazda MPV LW 2.0 '00

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy