Jak zdobyć instrukcję demontażu radia w MPV LW?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez muzygog » 13 maja 2013, 20:46

Witam.
W dziale MPV LW była kiedyś instrukcja czy fotorelacja demontażu radia w MPV LW.
Teraz napisano, że pliku nie ma.
Czy ktoś się obraził i usunął?
Jakikolwiek byłby to powód, bardzo proszę o kontakt do człowieka, który tę fotorelację wyprodukował.

Bardzo, bardzo proszę.

muzygog@o2.pl
Początkujący
 
Od: 7 kwi 2008, 21:33
Posty: 26
Skąd: Płock
Auto: MPV LW 2.0D 2005

Postprzez Norby » 17 maja 2013, 20:22

Kolego demontujesz maskownicę (tę carbon) kilka śrub i wyciągasz na zatrzaskach i masz jak na dłoni cztery śruby obok radia. Wysuwasz radio i odpinasz wtyczkę prościej nie da się opisać
Była MPV
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2009, 05:16
Posty: 272
Skąd: Lubin
Auto: MPV

Postprzez Guinness » 17 maja 2013, 20:35

Dokładnie jak kolega wyżej napisał , łatwo i przyjemnie .
Są dwie śrubki na śrubokręt gwiazdkowy nad licznikiem a potem z wyczuciem od kratki wentylacyjnej z lewej strony z wyczuciem pociągnąc a zatrzaski listwy się wypną . Dalej już jak na dłoni masz te cztery śrubki od radia , odkręcasz i wysuwasz radio , odpinasz kostki i kabel antenowy i po robocie . Jak dojdziesz do wprawy to zrobisz to w niecałe dwie minuty .
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2011, 20:31
Posty: 662 (0/4)
Skąd: Skarżysko Kamienna
Auto: Była Mazda MPV
Jest Opel Astra H

Postprzez muzygog » 17 maja 2013, 21:40

Czyli nie aż tak skomplikowane jak myślałem...

Od kilku miesięcy zacinają się płyty CD (dowolne: oryginalne i te nagrywane na komputerze). Tylko przy wstrząsach. Nie "przeskakują", a "zapętlają" się. Wystarczy przywalić w radio i wszystko gra ładnie dalej do następnej dziury w jezdni.

Czy ktoś z Panów wie jak zbudowane są zabezpieczenia antywstrząsowe w samochodowych odtwarzaczach? A może to zmęczony laser? Czy są jakieś płyty CD czyszczące? Bo może od tego należałoby zacząć.
Czy naprawa jest możliwa? A może coś trzeba kupić i wymienić?

W tym właśnie celu planuję to rozmontować.
Początkujący
 
Od: 7 kwi 2008, 21:33
Posty: 26
Skąd: Płock
Auto: MPV LW 2.0D 2005

Postprzez Guinness » 17 maja 2013, 22:07

Dalej nie jestem w stanie ci pomóc , mam kaseciaka i używam transmitera . Nawet się sprawdza .
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2011, 20:31
Posty: 662 (0/4)
Skąd: Skarżysko Kamienna
Auto: Była Mazda MPV
Jest Opel Astra H

Postprzez Norby » 18 maja 2013, 07:12

Zabezpieczenie antywstrząsowe polega na tzw buforowaniu odtwarzanego utworu, czyli muzyka ładuje się i odtwarza z pamięci a w momencie przerwy np na dziurze owa cisza jest niwelowana zapasem. Przerwa fizycznie jest ale my jej nie słyszymy. Jeśli taka sytuacja pojawiła się u ciebie to chyba laser już nie wydala.
Była MPV
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2009, 05:16
Posty: 272
Skąd: Lubin
Auto: MPV

Postprzez muzygog » 18 maja 2013, 07:23

Spodziewałem się raczej jakich mechanicznych "resorów".
Ale pomysł dobry, nie odtwarza z płyty, a z pamięci w której wcześniej buforuje.
Dzięki za informację. Rozbiorę to w wolnej chwili i wyczyszczę laser.
Co potem to się zobaczy.
Na razie czekam na to, czego brakuje mi najbardziej – czas wolny.

A wczoraj przestała świecić żaróweczka oświetlająca wskaźnik temperatury. To też może być interesujące wyzwanie...
Kiedyś, pamiętam wymieniałem żaróweczkę podświetlającą popielniczkę. Wydawało mi się, że wsadzę łapę i wymienię, a trzeba było zdemontować schowek.
Początkujący
 
Od: 7 kwi 2008, 21:33
Posty: 26
Skąd: Płock
Auto: MPV LW 2.0D 2005

Postprzez Norby » 18 maja 2013, 18:01

Trochę po murzyńsku ale ze zdjęć dasz radę wymienić żarówki w zegarach

http://www.mpvclub.com/diy.php?id=101
Była MPV
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2009, 05:16
Posty: 272
Skąd: Lubin
Auto: MPV

Postprzez VPM » 18 maja 2013, 21:30

ja dziś wyjąłem radio żeby zamontować wzmacniacz i okazało sie ze radio ma wyjście sterujące wzmacniaczem tylko pinu w kostce nie ma testy poszły pomyślnie jutro kończę i wrzucę jakieś zdjęcia zobaczycie jak wyszło
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2013, 20:29
Posty: 419 (0/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: MPV 2,0 16V 2000r exclusive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy