lampa zespolona tył – demontaż

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez bchmiel » 8 lut 2012, 11:32

Hello!

Przepaliła mi się żarówka świateł pozycyjnych w lewej tylnej lampie zespolonej. Nie bardzo mogę się do niej dobrać, mimo odkręcenia dwóch śrub mocujących, bo prawdopodobnie są tam jakieś zatrzaski. Nie chciałem się szarpać na mrozie, bo nie dość, że ręce szybko zgrabiały, to jeszcze jest obawa o urwanie plastiku, który w takich temperaturach mógł się zrobić kruchy.

Czy ma ktoś jakiś sposób na dostanie się do żarówek lampy tylnej bez niszczenia czegokolwiek?
Jaki jest symbol żarówki światła pozycyjnego? Bo z całą pewnością nie jest to coś typowego. Żółty człowiek znowu coś ciekawego wymyślił...... <glupek2>

Za pomoc serdecznie dziękuję
Bartek
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2009, 13:58
Posty: 61 (0/1)
Auto: Mazda MPV 04 diesel

Postprzez enkai » 8 lut 2012, 11:58

bchmiel napisał(a):Czy ma ktoś jakiś sposób na dostanie się do żarówek lampy tylnej bez niszczenia czegokolwiek?
Nie.

Po odkręceniu śrubek, przesuwasz całą lampę w kierunku na zewnątrz.
Ściągnij instrukcję z mazdauss.com i popatrz.
Babskie auto, wersja amerykańska viewtopic.php?f=313&t=118894
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2010, 18:22
Posty: 359 (3/0)
Skąd: Crack
Auto: Мазда МПВ '2004 LW AJ 24V6 / Corolla EE111
LPGTECH 516 / czysta benzyna
NIKO300SMC+ / brak
Hana 2000 zielona / /brak

Postprzez bchmiel » 8 lut 2012, 12:55

No dobra, doszukałem się. Dzisiaj będę sprawdzał.
A skąd wziąć symbol żarówki, jaką mam wymienić? Chodzi o światło pozycyjne.
W przeróżnych Owner's manualach czy innych Hits & Tips nic konkretnego nie znalazłem.

Pozdrawiam
Bartek
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2009, 13:58
Posty: 61 (0/1)
Auto: Mazda MPV 04 diesel

Postprzez bchmiel » 8 lut 2012, 21:14

Halo halo, to jeszcze raz ja! <jupi>

Zapisuję tutaj, żeby zostało dla innych userów MPV. Udało mi się dobrac do lampy zespolonej i oto, jakie tam siedzą żarówki (od góry):
W21/5W – dwużarnikowa, postojowe i zdaje się hamulec
WY21W – pomarańczowa do kierunkowskazu
W16W (18W)
W21W

Wszystkie żarówki są wciskane ze stykami na "wąsy". Brak klasycznego metalowego cokoła.
Koszt – z Allegro – około 10zł. Czyli jeszcze ujdzie w tłoku.

Pozdrawiam
Bartek
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2009, 13:58
Posty: 61 (0/1)
Auto: Mazda MPV 04 diesel

Postprzez Cerber » 11 kwi 2012, 22:10

bchmiel napisał(a): Nie chciałem się szarpać na mrozie, bo nie dość, że ręce szybko zgrabiały, to jeszcze jest obawa o urwanie plastiku, który w takich temperaturach mógł się zrobić kruchy.


dobrze, że odpuściłeś w zimę, ja kombinowałem i mimo, że wiedziałem gdzie są zaczepy i jak lampę zdjąć to wszystko było tak zmarznięte, że urwałem górny uchwyt (wyłamał się razem z kilkucentymetrowym kawałkiem odbłyśnika) pękło także szkło :(((( byłem na siebie tak wściekły, że nie masz pojęcia... wściekłem się jeszcze bardziej jak zobaczyłem ile kosztuje używana tylna lampa na allegro...
"To nie prędkość zabija, lecz gwałtowna jej utrata" – to takie motocyklove ;)

Kredyty dla firm! Finansowanie bieżącej działalności, inwestycje, leasingi – zapraszam :) Szeroka oferta! :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2012, 22:13
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda MPV 2.0 diesel 2002r

Postprzez pyra79 » 13 lis 2014, 10:27

Witam,
troszkę odświeżę temat, mam pytanie, bo blacharz mi ciut źle skręcił lampy z tyłu.
Mam wersje amerykańską i przeciwmgielna została dorobiona (mam dodatkowy włącznik w kabinie) ale teraz nie pamiętam czy z tyłu jako normalne światła palą się tylko kółka u góry czy pala się i kółka i dolne czerwone prostokąty. Bo teraz jak zapalę światła to z lewej strony mam tylko kółko a z prawej i kółko i prostokąt. A przeciw mgłowa nie działa (chyba, bo może to jest właśnie ten dolny prostokąt i z drugiej strony powinienem go też podłączyć?), migacze, wsteczny i hamulce mam ok.
Czy może mi ktoś napisać jak od góry powinny te żarówki po kolei świecić?
Czy poniższa lista jest ok w wersji amerykańskiej.
W21/5W – dwużarnikowa, postojowe i zdaje się hamulec
WY21W – pomarańczowa do kierunkowskazu
W16W (18W)
W21W
te dwie ostatnie żarówki to od czego powinny być. Chwilowo nie mam opcji się tym zająć ale w sobotę rozkręcę i będę testować żarówki. Tylko chciałbym wiedzieć do czego mam dążyć ;).
Z góry dziękuję za pomoc i zabieram się za info w googlach:).

Pozdrawiam
Pyra79
Początkujący
 
Od: 7 lis 2013, 12:39
Posty: 11
Skąd: WLKP
Auto: MPV LW 3,0 2003

Postprzez pyra79 » 17 lis 2014, 15:18

Witam,
aktualizacja po weekendzie.
Jedyne co udało mi się wymyślić to to, iż światło przeciwmgielne zostało dorobione z zwykłych mijania /obrysowych.
Czyli na co dzień paliły się i kółeczka u góry i kwadraty na dole, by nic nie kombinować wyjąłem żarówke z prawej strony i na co dzień mam tylko czerwone kółeczka górne. A jak potrzeba przeciwmgielne to załączam lewy kwadracik i jak policja będzie pytać to mówię ze żarówka słaba :).
Pozdrawiam
pyra
Początkujący
 
Od: 7 lis 2013, 12:39
Posty: 11
Skąd: WLKP
Auto: MPV LW 3,0 2003

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy