Pilot do Webasto

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez ZyZy » 14 lip 2011, 20:11

Mam webasto ze sterownikiem "jajeczko" pytałem w serwisie o dołożenie pilota do niego, jest taka możliwość ale cena to 2tys!!! Może jest jakaś tańsza metoda dołożenia pilota?
ZyZy
 

Postprzez skarkop » 15 lip 2011, 07:34

Od miesiaca spedzam urlop na polwyspie (winsurfing) i poznalem tu Niemca, ktory pracuje przy montazu webasto. Wypilismy razem troche piwa i wodki i dokladnie przedstawil mi montaz opcji webasto do mojej mpv. Koszt zestawu z pilotem z wyswietlaczem wyjdzie mnie ponizej 2tys. Przygotuje mi on juz zestaw z gotowymi wtyczkami pod monje auto. Mam juz dokladna instrukcje montazu. Co prawda po niemiecku, ale po samych zdjeciach mozna wszystko zrozumiec. Znad morza wracam we wrzesniu i wtedy zabiore sie za webasto.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2006, 14:42
Posty: 200
Skąd: Gliwice, Dębica
Auto: 6 2.0i '07
MPV 2.0CDVi '05

Postprzez sokoli_majster » 15 lip 2011, 09:31

Oryginalny, nowy pilot z centralką kupiłem za około 900zł, dołożenie w serwisie we Wrocławiu za chyba 350zł. Poczytaj o mojej MPV-ce to tam wszystko opisałem <czytaj>
sokoli_majster
 

Postprzez Cerber » 4 lis 2012, 18:54

hmm kusząca rzecz z tym rozbudowaniem Webasto :) muszę poszukać serwisu Webasto w okolicy bo niestety z braku czasu nie dam rady tego sam ogarnąć :( no chyba, że zostawię to do wakacyjnego urlopu ;) Macie może namiary gdzie można kupić części do rozbudowy?
"To nie prędkość zabija, lecz gwałtowna jej utrata" – to takie motocyklove ;)

Kredyty dla firm! Finansowanie bieżącej działalności, inwestycje, leasingi – zapraszam :) Szeroka oferta! :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2012, 23:13
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda MPV 2.0 diesel 2002r

Postprzez ZyZy » 23 gru 2012, 21:28

Zamontowałem sterowanie do webasto z telefonu. Zakupiłem tzw. ekspander gsm zmomontowałem i działa. Jak puszczę sygnał to webasto włącza się na 30 min, jak temp. w samochodzie osiągnie (zaprogramowane) 7 stopni to ekspander puszcza sygnał. Działa ok i jest tańsze od oryginalnego pilota do webasto.
ZyZy
 

Postprzez ravenrs » 24 gru 2012, 11:25

Ja za to się wlutowałem w jajko w styki które przycisku "świeczki" i podpiąłem to pod dodatkowy alarm który mam dołożony bo pilota nie miałem i podpiąłem pod wolny kanał od bagażnika i wszystko ładnie chodzi :D

pozdrawiam raven
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 cze 2012, 22:06
Posty: 20
Skąd: Sulechów
Auto: Mazda MPV 2,0 CiTD 2003

Postprzez JerryCold » 26 gru 2012, 13:22

ravenrs napisał(a):podpiąłem to pod dodatkowy alarm

Tylko wytłumacz mi jaki jest sens takiego rozwiązania ?? Tylko po to by mieć ??
Zasięg pilota od autoalarmu to "strzelam" 50 metrów. Tylko że jak już jestem tak blisko auta to jaki problem nacisnąć przycisk na jajku ??.
Zasięg oryginalnego pilota od WEBASTO to około 1 kilometra i to już jest jakieś rozwiązanie. Można z mieszkania odpalić WEBASTO w aucie które stoi na parkingu pod blokiem np.
Pozdrawiam.
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2010, 14:54
Posty: 98
Skąd: Zamość
Auto: Mazda MPV 2.0 CiTD 136KM 2004r.
KIA CEE'D 1.6 CRDi
TOYOTA YARIS VERSO 1.4 D4D
Simpa Titane II '99r.

Postprzez sokoli_majster » 26 gru 2012, 16:07

Potwierdzam! Pilot od Webasto ma daaaaleki zasięg, ale ten kilometr to na otwartej przestrzeni choć w praktyce mnie zawsze wystarczało.
A z pilotem od auta też nie jest tak źle. Jak masz mocne baterie to z bloku z okna mnie fabryczny działał bo składałem sobie w ten sposób lusterka :D a i czemu nie włączać w ten sposób Webasto. Piloty do Webasto po 1000 zł chodzą więc każdy sposób dobry żeby zaoszczędzić. Gdybym znał takie rozwiązanie wtedy gdy robiłem swojego pilota, kto wie czy właśnie bym nie zaoszczędził.
sokoli_majster
 

Postprzez skarkop » 26 gru 2012, 16:31

Mi udalo sie kupic caly oryginalny zestaw do rozbudowy webasto pod MPV z pilotem 100 ponizej 2000zl. Instrukcje montazu tez dostalem
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2006, 14:42
Posty: 200
Skąd: Gliwice, Dębica
Auto: 6 2.0i '07
MPV 2.0CDVi '05

Postprzez ravenrs » 30 gru 2012, 11:43

JerryCold napisał(a):Można z mieszkania odpalić WEBASTO w aucie które stoi na parkingu pod blokiem


ale moje auto stoi pod blokiem i pilot sięga aby webasto włączyć rano jak się gdzieś jedzie to jest zawsze przyjemniej :)

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 cze 2012, 22:06
Posty: 20
Skąd: Sulechów
Auto: Mazda MPV 2,0 CiTD 2003

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy