zimny nawiew po stronie kierowcy ,ciepły po stronie pasażera .

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez jackort » 15 lis 2010, 11:38

witam!Mam problem z ogrzewaniem w MPV 2,0 2000.
Z prawego kanału dmuchawy leci ciepłe powietrze, a z lewego zimne . Z tyłu tak samo.
Wymieniłem przerdzewiałe przewody w instalacji wodnej, odpowietrzyłem układ
i nic to nie dało . Od 3 lat mam instalację gazową BRC, ale do tej pory grzało symetrycznie.
Problem pojawił sie nagle, po odcięciu przewodów do tylnej nagrzewnicy i zaslepieniu ukladu z powodu wycieków. Ledwo letnie powietrze leciało, ale tylko po stronie pasażera , więc postanowiłem wymienić przewody na plastikowo-metalowe (tak jak opisał to jeden z forumowiczów ). Niestety po wymianie przewodów grzeje po prawej, a po lewej leci zimne powietrze ; nieco lepiej jest przy przełaczeniu nadmuchu na nogi , dolną dysza leci letnie powietrze po ubu stronach . W pozycji nawiewu na szybę – po prawej leci ciepłe,a po lewej zimne . Z tyłu taksamo : prawa strona grzeje , a po lewej dmucha zimne powietrze .
Dzięki z góry za pomoc lub ewentualne zainteresowanie tematem.
Początkujący
 
Od: 26 lis 2008, 13:05
Posty: 5
Skąd: Śląsk
Auto: mazda MPV 2.0 2000r

Postprzez enkai » 15 lis 2010, 12:08

Tu masz TSB na temat, choć czy to się dzieje u Ciebie, sam musisz sprawdzić.
http://www.mpvclub.com/tsb.php?id=156
Babskie auto, wersja amerykańska viewtopic.php?f=313&t=118894
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2010, 19:22
Posty: 359 (3/0)
Skąd: Crack
Auto: Мазда МПВ '2004 LW AJ 24V6 / Corolla EE111
LPGTECH 516 / czysta benzyna
NIKO300SMC+ / brak
Hana 2000 zielona / /brak

Postprzez jackort » 15 lis 2010, 18:27

wielkie dzięki!
byc moze to jest przyczyną, przynajmniej tłumaczy zachowanie nawiewu z przodu , ale z tyłu dzieje sie to samo . Czyżby w obu nagrzewnicach popsuł się w jednym czasie podobny element? Bo wydaje sie że układ wentylacji jest oddzielny z przodu i z tyłu, no ido pewnego stopnia niezależny .
Początkujący
 
Od: 26 lis 2008, 13:05
Posty: 5
Skąd: Śląsk
Auto: mazda MPV 2.0 2000r

PostTen post został usunięty przez Yard 20 maja 2014, 20:26.
Powód: dublowanie własnych wpisów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy