Stuki w tylnym zawieszeniu

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez krachns » 19 sty 2013, 17:25

Wiesz że taraz mi przypomniałeś disgnosta cos mowil o gumkach stabilizatora tylnego ale mechanik to olał. Sprawdze jak wejde pod autko moze w poniedzialek. Chociaz diagnostycy wchodzili i nie znalezli nic..... ale dzieki za sugestie....
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 15 sty 2013, 20:23
Posty: 5
Auto: Mazda Premacy 1.8 benzyna 1999r.

Postprzez Andi_79 » 19 sty 2013, 18:48

U mnie też stukało ale okazało się. że to zakrętka od mocowania toczyska amortyzatora w kielichu górnym.
Zdjąłem tapicerkę odkręciłem od koła dół amortyzatora i cały zespół wyjąłem z samochodu. Rozkręciłem i na toczysko amortyzatora dałem podkładkę. Wsadziłem wszystko z powrotem i od tego czasu cisza.
Forumowicz
 
Od: 22 wrz 2011, 13:13
Posty: 93
Skąd: Gliwice Śląsk
Auto: Mazda Premacy 2002r 1,8 74kW (Pb+LPG STAG Hana+Magic III)

Postprzez Rychu1984 » 15 lut 2014, 19:06

tomaszek21t napisał(a):Witam,

U mnie wyjaśniło się co puka z tyłu po prawej stronie – na 2 stacjach diagnostycznych, u dwóch renomowanch mechaników nic nie stwierdzono, amorki sprawne na 85 procent, tulejki wszystkie całe, łączniki wymienione a dalej puka. Przyczynę znalazł wiejski mechanik, który ma warsztat 200m ode mnie. Wg niego jest to mocowanie amorka, raczej górne lub amorek. Kazał to olać, może poszuka coś taniego. Na razie temat olewam, robie głośniej radio. Co wy na to ?


Mam to samo. Jak sprawdzic mocowanie tylnych amortyzatorów?
Początkujący
 
Od: 17 mar 2013, 10:35
Posty: 9
Auto: Mazda Premacy 1.8 benzyna 1999 rok.

Postprzez nick555 » 29 wrz 2014, 21:24

Dziś wesoła sytuacja (choć wtedy mi do śmiechu nie było :P ) jadę sobie nagle łup i stuka...
Wcześniej wymienione gumy na stabilizatorze, łączniki, dłuższy okres temu poprzeczne wahacze, w zimie łożysko. Cichutko, ale dalej stukało... Wykminiłem, że górne mocowanie amortyzatora, bo wszytkie graty, schowki wykluczyłem. Co się okazało, rzeczywiście górne mocowanie amortyzatora, szkoda tylko że wyrwało się na amen na jakiejś dziurze... Masakra, że zardzewiało akurat w takim miejscu. No i kto by pomyślał, żeby tam kontrolnie zaglądać...
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2008, 11:18
Posty: 39 (1/1)
Skąd: Lublin/Bełsznica
Auto: Premacy 2.0 DiTD '99
3 BL 2,0 Disi '10

Postprzez eddi666 » 17 lis 2014, 01:57

między innymi ja pomyślałem jak po wymianie całego tylnego zawieszenia nadal stukało. Samochód na diagnostykę (do znajomego co ma centrum diagnostyczne) i tu zonk. Po 20min szarpaniu nic. Przełączył na 3,5t i ciekawostka:
Stukot nie do wytrzymania na tyle i skoki kola w prawo i w lewo nieznacznie.
Zdejmuje boczki i znowu szarpiemy. Amor latał co 2-5mm w lewo i prawo. Mocowanie tylko wyglądało na sprawne. Po rozebraniu ponownie amora okazało się że dostała się woda i powstały pęknięcia.
Później tylko gumy pod spodem na głównym drążku i stukanie ustało.

Sprawa główna i bardzo ważna:
1. To auto ma beznadziejne wygłuszenie, które równe jest prawie 0
2. Jest to mini van więc stuki w zawieszeniu tak czy owak jak wszystko jest sprawne, będą słyszalne.
W zwykłych sedanach itp nie ma dostępu bezpośredniego do bagażnika bo najczęściej jest blacha pomiędzy tylną kanapą a bagażnikiem(lub jest on dobrze obudowany od góry przy kanapie dzielonej.

Ja już się przyzwyczaiłem do tzw lekkich stuków itp. Jedynie jak coś bardziej niepokojącego i monotonie się powtarzającego przykuwa moją uwagę i sprowadza mnie do znajomego na szybki wgląd w zawieszenie. Na razie od pukać nic się nie dzieje :D
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 lis 2012, 21:20
Posty: 18
Skąd: Częstochowa
Auto: Mazda Premacy 2.0 DiTD Exclusive

Postprzez Bambam87 » 26 kwi 2015, 12:08

Witam..mam problem który nie był opisane w żadnym poście powyżej..mianowicie podczas jazdy tylne zawieszenie wydaje stuki, które jednak po lekkim wciśnięciu pedału hamulca podczas jazdy znikają..im szybciej jade tym większa częstotliwość stuków..jeśli podczas jazdy lekko zaciągne hamulec ręczny i w ten sposób kontynuuję jazdę stuków wogóle niema..co może być przyczyną takich stuków??
Bambam87
 

Postprzez Yard » 26 kwi 2015, 13:05

Klocki lub zaciski
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy