Zablokowane tylne koło. Brak możliwości ruszenia autem...

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez kantor » 3 mar 2013, 15:27

Witam.
Chciałem dziś pojechać mazdą zatankować. Jednak w czasie próby ruszenia tylne lewe koło było zblokowane. Delikatne próby ruszenia w tył bądź w przód nie pomogły. Zmuszony zostałem odkręcić koło i po kilku uderzeniach młotkiem w bęben wszystko wróciło do normy. Dziwi mnie ten fakt i nie wiem co mogło byś przyczyną. Teraz jest wszystko ok. Autem głównie jeździ Żona, ale zawsze było ok i nigdy żadnych problemów mi nie zgłaszała. Nadmienię, że auto nie jeździło od 3 tygodni, ponieważ Żona jak jest duży śnieg to jeździ autobusem. Nie zauważyłem żadnych wycieków z cylinderka, na przeglądzie koło to zawsze prawidłowo hamowało, ręczny też działa bez problemów. Co mogło mieć wpływ na taki rozwój wydarzeń???
Ostatnio edytowano 3 mar 2013, 15:53 przez kantor, łącznie edytowano 1 raz
Kantor
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 mar 2010, 22:46
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda Premacy 1.8 2000 r.

Postprzez Yard » 3 mar 2013, 15:35

Wpływ miał postuj samochodu. Pordzewiało razem z błotem i zablokowało. Samochody zawsze najbardziej się niszczą gdy stoją.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez Lukandrel » 15 kwi 2013, 17:24

Jeśli to by się powtórzyło jeszcze raz proponował bym zajrzeć do zacisku hamulca ręcznego z tej strony co zatrzymało się koło.
Ja też taki miałem i po wymianie mechanizmu igiełkowego wszytko wróciło do normy (230 zł :)).
Można by było jeszcze profilaktyczne obejrzeć uszczelki na cylinderku czy nie ma żadnej dziurki.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 cze 2010, 06:25
Posty: 16
Skąd: Lublin
Auto: Mazda Premacy 1,8 Benzyna, 101 KM, 2002 rok prod.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy