Błąd ABS,TSC,kontrola trakcji ręczny.

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez sQubany » 17 sty 2018, 20:26

Witam.Mam taki temat do okiełznania.Mazda premacy 1,8 w gazie. Gdy mam włączoną klimatyzację zaświecają mi się kontrolki od ABS,TSC,ręczny i kontrola trakcji.Kontynuując jazdę po chwili zostaje tylko TSC .Ale za jakiś czas znów wszystkie się zapalają i znów zostaje TSC. Dzieje się tak tylko przy wł klimatyzacji .Klima stop problem stop.Kasowanie usterki zatrzymanie auta zgaszenie i odpalenie od nowa.Przy spokojnej jeżdzie na niskich obrotach problem zdarza się częściej .Wymieniony regulator napięcia alternatora podejrzenie ze on jest przyczyną.Mądre komputery i diagnostyki zero błędów.Może ktoś coś doradzi.Z góry dziękuję bo już ręcę opadają.
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2014, 19:41
Posty: 106 (1/4)
Auto: Mazda cx9

Postprzez lukaszrg » 18 sty 2018, 18:36

Wydaje mi się że alternator nie jest przyczyną. Myślę że pada ci któryś z czujników ABS. Pomierz ich wartości to będzie wiadomo. Możliwe że gdzieś jest słaby styk. Zresztą na forum jest pełno tematów z ABS TCS
Forumowicz
 
Od: 23 paź 2015, 12:02
Posty: 227 (0/2)
Auto: 626 gf 2.0b 16v 115hp

Postprzez lucxxx » 19 sty 2018, 08:37

A akumulator to ty masz sprawny? Może już kończy swój żywot? Z doświadczenia wiem że rozładowany akumulator powoduje właśnie zaświecenie się choinki na desce rozdzielczej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 lip 2012, 11:20
Posty: 190 (14/14)
Skąd: Krosno
Auto: Reno Laguna 2010, 2.0 dCi, 150 KM/
była Mazda Premacy Sportive 2002, 2.0 131 KM, LPG

Postprzez sQubany » 20 sty 2018, 18:44

Czujniki nie wykazały błedów nie ma również błędu abs ale to było diagnozowane komputerem przez obd .Zobaczę jeszcze i przemierzę omomierzem .Ja bym szedł bardziej w stronę masy jak myślicie?Akumulator nowy na starym tak samo się robiło.Myślę jednak że gdyby to był bląd czujnika abs to awaria zdarzała by się bez względu na włączoną klimę a to się dzieje tylko jak mam włączoną klimę.Ma ktoś może schemat elektryczny instalacji klimatyzacji ?Zastanawiam się czy gazownik który podpinał gaz (Kupiłem z gazem)coś nie pomieszał w kablach .Z góry dziękuję
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2014, 19:41
Posty: 106 (1/4)
Auto: Mazda cx9

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy