Pompa wtryskowa a brud w baku?

Postprzez Przemek Lee » 15 gru 2017, 11:32

Mam nastepujący problem.
Mazda Premacy DiTD (101 km). Wymieniłem silnik razem z pompą wtryskową. Silnik był jeżdżony dwa lata z przepaloną uszczelką pod głowicą, w końcowej fazie ledwo odpalał, obroty na biegu jałowym spadały na 400-500 obrotów. Nie odpalał po rozgrzaniu silnika. Na zimnym jako tako. Decyzja: wymiana i silnika i pompy. Dodatkowo urwała się rura wlewu paliwa, w puszce na filtr paliwa było dużo syfu.
Zadanie dla mechanika:
1) Wymiana silnika razem z pompą
2) Czyszczenie zbiornika paliwa
Po wymianie auto jeździ pięknie przez 5 dni. Poziom paliwa schodzi na rezerwę, od razu zaczynają się problemy, paliła na pół obrotu, teraz na kilka, a następnie objawy jak z wcześniejszą pompą, odpalanie tylko po odłączeniu czujnika temperetury bloku silnika.
Pytam się miechanika: "Czyściłeś bak?" "Czyściłem".
Sprawdzam śruby, czy był smok wyjmowany, nic nie było ruszane, czyli bak nie był czyszczony.
Auto następnie jeżdzone przez 4 miesiące przy pomocy włącznika/wyłącznika czujnika temperatury bloku silnika. 50% mocy, przerywanie przy 1500-2500 obrotów, po. Wczoraj kaput, już nie odpala, holowanie.

1) Ponieważ problem się powtórzył, czy syf w baku może mieć wpływ na pracę pompy wtryskowej?
2) Wymienić bak na nowy, kupić/zregenerować pompę i spróbować jeszcze raz? Mechanik od pomp twierdzi, że wystarczy wymiana zaworu SPV, w co nie wierzę.
3) Czy jazda przez 4 miesiące na podwyższonej dawce paliwa (wyłącznik temp. bloku silnika) mogła mieć destrukcyjny wpływ na sam silnik i dlaczego?
Auto ma porobione dopiero co wszystkie rdze, zawieszenie, sprzęgło, szkoda oddawać na złom. Gotowym podjąć ostatnią próbę ratunku, ale mechanicy u nas tacy, że jak trzeba było wymienić pompę wtryskową, to wymienili rozrząd, wyczyścić bak, to mówi że wyczyścił, a nie wyczyścił. Dramat.
Przemek Lee
 

Postprzez Neonixos666 » 17 gru 2017, 22:48

sprawdź filtr paliwa.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9471 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy