Diesel i problemowe odpalanie.

Postprzez lukaszol1985 » 6 gru 2013, 09:43

Witam.
Jestem nowy na forum, do tej pory tylko czytałem i zdążyłem się tylko przywitać jakiś czas temu.

Mam problem ze swoją premacy, odkąd ją kupiłem(wrzesień 2013) było z nią tak że nie zawsze odpalała za pierwszym razem tylko gdy zimny silnik na ciepłym zero problemów, wygląda to tak że odpala lecz tak jakby nie mogła wyłapać obrotów i silnik gaśnie za drugim razem odpala tak samo i po chwili podnosi obroty. Autem jeździ żona jej zdarzało się to bardzo rzadko mi częściej(myślę że dłużej trzymała na rozruszniku) teraz gdy temperatury są niższe zdarza się to częściej.

Poczytałem trochę forum i próbowałem znaleźć problem, lecz z mizernym skutkiem. Wymienione zostały filtry paliwa i powietrza jak również rozrząd, przed wymianą i po, takie same rezultaty. Przed odpalaniem próbowałem pod pompować pompką ręczna na filtrze lecz jest ona zawsze twarda tak jakby było zawsze ciśnienie i brak rezultatów. sprawdzałem też przekaźnik b5b4 lecz wygląda on jak nowy zarówno wewnątrz jak i zewnątrz styki.

Przyczyny dopatrywałem się również w chipie alpin że jest być może nie dopracowany, lecz gdy poczytałem że jest to chip montowany przez mazdę to wykluczyłem taką możliwość, dziś odłączyłem jednak ten chip ale jeszcze nie próbowałem odpalać go na zimno bez chipa, jedyne co stwierdziłem po przejażdżce że autko zrobiło się mułowate, Czy prawidłowe odłączenie chipa polega na odpięciu kostki przy chipie? czy należało by odłączyć coś jeszcze?

Dodam że autko potrafi przykopcić na czarno podczas ruszania na jedynce i dwójce, raczej na zimnym silniku. Lecz w tym problemu się nie dopatruje.

Dodam że z usług mechaników kiedyś korzystałem rzadko i auta mi rzadko nawalały, przed mazdą miałem opla który nie psuł się przez dwa lata dopóki nie pojechałem do mechanika wymienić łączniki stabilizatorów, mechanik ten jest niezwykle kumaty i tani, ale po wizycie u niego auto zaczęło często nawalać do tego stopnia że sprzedałem opla i kupiłem mazdę.
Moim zdaniem ten mechanik pomagał oplowi łapać usterki, lecz za rękę go nigdy nie złapałem...

Dlatego teraz problemy chciałbym rozwiązać sam i nie korzystać z usług mechaników, dlatego proszę o pomoc :)

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 28 lis 2013, 23:12
Posty: 7
Skąd: Myślibórz
Auto: Mazda Premacy diesel 90KM. 2000r.

Postprzez Yard » 6 gru 2013, 18:34

lukaszol1985 napisał(a):potrafi przykopcić na czarno podczas ruszania na jedynce i dwójce, raczej na zimnym silniku.

Daj jakiś preparat do czyszczenia wtrysków.
Sprawdź czy lepiej zapali jak dłużej i np. dwa razy podgrzejesz świece.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez lukaszol1985 » 6 gru 2013, 20:39

Zaleje autko do pełna po 10tym i doleje jakiś przeczyszczasz, tylko muszę poczytać co tu dobrego zaaplikować.
Jeśli chodzi o świece to już próbowałem 2 razy grzać a nawet 3 i nie robiło to różnicy.

Dziś znowu sprawdziłem przekaźniki, b5b4 był czyściutki ale mimo to wyczyściłem styki w srodku i na zewnątrz i podgiąłem je trochę, ale za to przekaźnik zielony który znajduje się pod b5b4 z napisem denso ten miał podgrzane styki i też go przeczyściłem i podgiąłem styki. następne palenie jutro 5 rano, sprawdzę czy są efekty.
Początkujący
 
Od: 28 lis 2013, 23:12
Posty: 7
Skąd: Myślibórz
Auto: Mazda Premacy diesel 90KM. 2000r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy