traci chwilowo moc pali się lampka silnika

Postprzez wiwaldi7 » 18 maja 2013, 13:33

mam problem ze swoją mazdą premacy 2.0 disel 101km 2004r,mianowicie od czasu do czasu zapalała mi się lampka silnika i gasła z 6 miesięcy paliła się cały czas byłem w mazdzie to powiedzieli mi że powinienem zacząć od przewodów masowych czyszczenie nie zrobiłem mój błąd teraz wsiadam do auta bo na co dzień użytkowane jest przez moją żonę jadę a tu zaczęła mi się dławić brak mocy zajechałem na statoil wlałem wachę 25l przejechałem 5km lampka zgasła ale nadal mam podczas dodawania gazu lekkie szarpanie brak czasami mocy,na parkingu wrzuciłem na luz zaciognełem ręczny i dodałem gaz strasznie zaczęła się kopcić z wydechu dodam że jestem umówiony na wymianę oleju filtrów bo co prawda kilometrach mam jeszcze czas 3 tys ale przeważnie co roku czy przejechane czy nie staram się wymieniać a dokładnie 4 kwietnia będzie rok od poprzedniej wymiany.Bardzo proszę o dobre rady z góry wielkie dzięki.Pozdrawiam.
wiwaldi7
 

Postprzez Neonixos666 » 18 maja 2013, 14:45

o jakiej lampce mówisz? Pierwsze co trzeba sprawdzić to czy nie zacina się zawór egr oraz czy sterowanie turbosprężarką jest prawidłowe.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9477 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez wiwaldi7 » 26 lut 2014, 13:39

przepraszam że nie odpisywałem ale straciłem już nadzieję że auto będzie sprawne chodzi mi o palącą się kontrolkę silnika i dostaje zadyszki czasami szarpie delikatnie wtedy jak zmienię na drugi bieg dopiero za chwilę redukcja i jedzie normalnie tylu mechaników mówiło mi że a to przewody do czyszczenia a to przepustnica a to jeszcze coś innego ja już zgłupiałem plis pomocy.
wiwaldi7
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy