Mazda premacy 2005 zapach spalenizny w aucie

Postprzez losiekpierwszy » 26 paź 2021, 16:18

Witam pisze z takim pytaniem, jakies dwa tygodnie temu w mojej mazdzie premacy z nawiewuw pojawil się zapach jakby wylewanego asfaltu czy spalenizny i na zewnatrz tez go bylo czuć typowo przy podszybiu, okazało się ze gdzieś jest wyciek oleju i stad ten zapach, mechanik zlokalizował to jako uszczelka klawiatury, została wymieniona silnik umyty, ale okazało się ze podczas jazdy nadal czuc ten zapach, wrociłem do mechanika powiedział że silnik umyty ale gddzies ten olej jeszcze moze byc i sie musi do końca wypalić, a żeby tak było to dobrze by było żeby auto codziennie tak z powiedzmy 4 dni robiło po 20-30 km , czy to możliwe że dopiero po jakimś czasie ten zapach zniknie czy jednak coś moze byc nie tak innego ? dodam że autem jezdzi zona i raczej nie robi tyle km dziennie tymbardziej codziennie nie jezdzi autem, bede wdzięczny za pomoc , pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 26 paź 2021, 16:02
Posty: 4 (1/0)
Auto: Mazda Premacy 1.8 benzyna

Postprzez zadra » 26 paź 2021, 16:40

Sprawdź, czy masz zamontowaną gumową uszczelkę na grodzi silnikowej – separującą podszybie od smrodów silnika.
Powinna być taka "gruba mięsista" jak na krawędziach drzwi i bagażnika.
Może mechanik zdjął i zapomniał założyć.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3152 (35/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez losiekpierwszy » 26 paź 2021, 16:46

ok zobacze, a jesli bedzie to czy możliwe jest to ze ten olej i zapach może się utrzymywac jeszcze jakiś czas po wymiane uszczelki i umyciu silnika z oleju ??
Początkujący
 
Od: 26 paź 2021, 16:02
Posty: 4 (1/0)
Auto: Mazda Premacy 1.8 benzyna

Postprzez losiekpierwszy » 27 paź 2021, 21:05

Witam, sprawdziłem uszczelka jest
Początkujący
 
Od: 26 paź 2021, 16:02
Posty: 4 (1/0)
Auto: Mazda Premacy 1.8 benzyna

Postprzez zadra » 27 paź 2021, 21:35

może brakuje jakiejś zaślepki w grodzi silnikowej i zapachy przenikają do kabiny..
Nie powinno być tak, że zapachy silnika czuć w kabinie, to nie czasy żuka czy nysy...
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3152 (35/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez losiekpierwszy » 6 lis 2021, 13:06

Chyba znalazłem odpowiedź, podszybie plastikowe ma którym są mocowane wycieraczki nie przylegać do szyby, nie wiee czy tam oryginalnie nie powinno być jakiejś uszczelki? I wlatuje tam pełno liści itp i typowo w tym miejscu jesl ten zapach, czy to możliwe że to będzie to?
Początkujący
 
Od: 26 paź 2021, 16:02
Posty: 4 (1/0)
Auto: Mazda Premacy 1.8 benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy