Silniki FP

Postprzez memorvs » 30 cze 2018, 15:40

Cześć, nie widziałem nigdzie w dziale informacji na temat tego czy silniki FP zarówno 100-konne jak i 114-konne mają taki sam blok silnika widziałem tylko wzmiankę na temat tego że różnią się kolektorem ssącym i ECU.

Czy ktoś ma pojęcie czy te bloki są takie same?

Drugie pytanie dotyczy układu zapłonowego widziałem masę silników z "cewkofajkami" i kablami WN, widziałem, że zarówno te jednostki słabsze i mocniejsza potrafią mieć taki sam układ zapłonowy tzn. 114 potrafi mieć i kable WN i cewkofajki, ale też te 100-konne potrafią mieć cewkofajki i kable WN. Czy te silniki są nie wiem może jakieś przedliftowe albo poliftowe ? Czemu są raz takie raz takie układy montowane, zdjęcia widziałem ze znanego portalu aukcyjnego więc sprzedający mogą mieć jakieś sprzeczne informacje.
Początkujący
 
Od: 21 cze 2014, 17:13
Posty: 1
Auto: Toyota Celica T23 2000r./ Mazda MX5 NBFL 2004r.

Postprzez Neonixos666 » 17 wrz 2018, 22:05

Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Yard » 18 wrz 2018, 10:41

Obrazek

Dla przypomnienia

W czasie pisania postu, nad nim na czerwono było napisane

Zanim założysz nowy temat, zapoznaj się z regulaminem działów Modelowych.
Pamiętaj również o regulaminie całego forum.

--------------------------------------------------------------------
Proszę o zapoznanie się z zasadami panującymi na forum

1. W pierwszej kolejności szukamy wątków nas interesujących... do tego celu proszę użyć wyszukiwarki.
2. Czytamy je.
3. Jeżeli nie znaleźliśmy odpowiedzi na nasz problem, to zadajemy nasze pytanie na końcu tego wątku.
4. Jeżeli nie ma takiego tematu, wtedy możemy założyć nowy w odpowiednim dziale, nadając mu tytuł, który określa problem.
5. Jeden problem, jeden wątek.
6. Jeśli dobrze nazwiesz temat problemu to na dole strony otrzymasz listę podobnych tematów.
-------------------------------------------------------------------
Tytuły wątków

Powinny być formułowane w precyzyjny i zrozumiały sposób. Staraj się zawrzeć w tytule wyrazy, które najlepiej oddadzą temat wypowiedzi i w późniejszym czasie ułatwią odszukanie wątku, zacznij go z wielkiej litery. Niedopuszczalne są nieprecyzyjne tematy w rodzaju: „Mam problem!”, „Co to może być?” lub nazwa elementu.
----------------------------------------------------------------------------
Proszę pisać w odpowiednich działach. Zgodnie z podziałem forum. Polecam lekturę wątku: Podział forum.
-------------------------------------------------------------------
Moderator
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy