Czujnik temperatury zewnętrznej

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Malmirus » 10 gru 2009, 20:20

Czy ktoś zna rezystancję czujnika temperatury zewnętrznej tego za przednią antrapą.
Wymieniłem ostatnio licznik i na środkowym wyświetlaczu doszła funkcja temperatury
intalacja jest ale brak czujnika, wpinałem rezystoru od 1000-3000 omów ale bez zmian, ciągle miga -40 C.
Malmirus
 

Postprzez wiesiek3d » 11 gru 2009, 01:01

Kolego a znasz regulamin? Uzupełnij temat.
Jakie autko i co za licznik ?
Pozdrawiam Wiesiek.
VW JETTA
HONDA SEVEN FIFTY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2008, 09:43
Posty: 99 (0/1)
Skąd: Rybnik woj.śląskie
Auto: VW JETTA

Postprzez say » 11 gru 2009, 09:48

Malmirus, niestety teraz trochę moralizatorsko, porządek musi być. Widzę, że jesteś "nowy" na forum i powinieneś poznać pewne zasady :).
Poprawiłem za Ciebie temat, który nie był sformułowany zgodnie z pkt. 4 Regulaminu pisania na forum.

Polecam na początek lekturę:
Witaj na forum MazdaSpeed | FAQ i Regulamin
Praktyczny poradnik dla nowych Forumowiczów i nie tylko.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez wiesiek3d » 11 gru 2009, 14:44

Dzięki say ,nie przypominam sobie aby diesle miały wyświetlanie temperatury w liczniku (brak kompa pokładowego)
Pozdrawiam Wiesiek.
VW JETTA
HONDA SEVEN FIFTY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2008, 09:43
Posty: 99 (0/1)
Skąd: Rybnik woj.śląskie
Auto: VW JETTA

Postprzez Malmirus » 11 gru 2009, 20:21

Przepraszam za zły początek.
Napewno miały wyświetlanie temperatury . Licznik jest od Mazdy 323 DITD co widać po obrotomierzu ma tą samą wartość zaznaczoną na czerwono co wszystkie DITD. Wyświetlacz w części zegarowej(pod licznikiem prędkości) jest trochę wyższy i właśnie w górnej części jest wyświetlana wartość temperatury. Dodatkowo doszło mi zapalanie światła w przedziale pasażerskim po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, oraz po otwarciu zamka.Nie posiadałem i nie posiadam komputera ani wyświetlacza pod obrotomierzem.
Tak czy inaczej chodzi mi o rezystancje tego czujnika który jest taki sam w 90% Mazd
Malmirus
 

Postprzez Yard » 12 gru 2009, 17:43

Malmirus napisał(a): Dodatkowo doszło mi zapalanie światła w przedziale pasażerskim po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, oraz po otwarciu zamka.

Przecież to normalne. Jeśli nie miałeś tego to znaczy, że było zepsute. Ktoś grzebał.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez wiesiek3d » 13 gru 2009, 18:14

Jeszcze raz napisze i ostatni w Premacy DITD nie ma wyświetlania temperatury.
Licznik masz nieoryginalny bo z 323.
Pozdrawiam Wiesiek.
VW JETTA
HONDA SEVEN FIFTY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2008, 09:43
Posty: 99 (0/1)
Skąd: Rybnik woj.śląskie
Auto: VW JETTA

Postprzez Tomii » 1 sie 2010, 22:01

Witam, chciałem troszkę odgrzać temat bo ugrzązłem. Jestem właśnie w trakcie reaktywacji klimatyzacji (climatronic) w mojej Madzi (Premacy 2004r. 1,8i 100KM). Już podczas eksploatacji zdziwiło mnie, że na komputerze nie pokazuje mi temperatury zewnętrznej powietrza. Ostatnio zacząłem likwidować nieszczelności przewodów klimatyzacji i zauważyłem właśnie brak czujnika temperatury przed chłodnicą klimatyzacji. Moje pytanie dotyczy montażu czujnika, gdyż nie mam zielonego pojęcia gdzie on fabrycznie jest podłączony (nie posiadam żadnych schematów elektryki do autka, a bez nich to nawet nie wiem gdzie zacząć). Poza tym chciałem się zapytać czy po podłączeniu czujnika potrzebne będzie jakiekolwiek programowanie komputerka Madzi aby wskazywała aktualną temperaturę na wyświetlaczu (czy wystarczy tylko podłączyć tam gdzie potrzeba i tyle), a najważniejsze czy climatronic też nie będzie wymagał jakiegoś zaprogramowania od nowa po podłączeniu tego czujnika, gdyż z tego co mi się wydaje także współpracuje z nim?
Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki jak by tutaj w miare sprawnie ogarnąć ten problem i za wszelką pomoc.

P.S Lepiej kupić nowy czujnik czy używany??

Dzięki i pozdrawiam ;)
...
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 kwi 2008, 13:13
Posty: 17
Skąd: Police
Auto: Premacy 1.8i 04r.

Postprzez Yard » 1 sie 2010, 22:39

Wszystkie odpowiedzi w ksiązce napraw dla wersji benzynowych na mojej stronie. Niestety po rosyjsku. (Dlatego kiedyś uczyli rosyjskiego ponieważ wiedzieli, że będziemy jeżdzić Premacy ) ;)
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez Tomii » 2 sie 2010, 08:07

:) hehe...oki jak wrócę z pracy do domu to spróbuję coś ogarnąć ten rosyjski...w końcu rysunki są chyba podobne tylko opisy inniejsze :P jak sobie nie poradzę to będę pytać dalej...dzieki
...
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 kwi 2008, 13:13
Posty: 17
Skąd: Police
Auto: Premacy 1.8i 04r.

Postprzez Tomii » 18 sie 2010, 18:22

ok skończyło się na tym, że przy montażu czujnika w mojej Madzi musiałem wymienić wszystkie przewody klimatyzacji :( (okazało się, że było przy nich coś majstrowane i nieszczelne były – trochę kasy poleciało, no ale cóż jak mus to mus)...mam pytanko...podłączyłem czujnik i nic, żadnego efektu na komputerku pokładowym...czy muszę teraz interweniować w komputer aby uaktywnić ten czujnik?? sprawdzałem i czujnik sprawny...zgłupiałem troszkę i nie wiem co mam robić...miał ktoś taką przypadłość??

ps: a czy ktoś wie dokąd idą i od czego są dwa przewody (zielono-różowy i brązowo-żółty), które idą razem w wiązce z przewodami (żółto-zielony i szaro-czarny), które wg. schematu podłączone są do tegoż felernego czujnika temperatury zewnętrznej (sprawdziłem miernikiem na kostkach w panelu klimy i się zgadzają)...u mnie cztery te przewody idą razem przy chłodnicy...do tych dwóch ostatnich podłączyłem czujnik bazując na schemacie a te dwa pierwsze są ucięte i nie wiem od czego są, a na schematach nie mogę ich znaleźć...jeśli ktoś miałby jakiekolwiek pojęcie o tych przewodach to bardzo by mi pomógł...

pozdrawiam


ok Panowie...poradziłem sobie z klimatyzacją :) hula elegancko (trochę gimnastyki było ale dałem radę)...ale dalej mam problem z tym czujnikiem temperatury...podłączyłem zgodnie ze schematem, resetowałem komputerek pokładowy jak opisano w innym temacie i...dupa, nie pokazuje mi temperatury na wyświetlaczu...czeka mnie wizyta w serwisie aby uaktywnić ten czujnik czy jest jakiś sposób aby samemu tego dokonać?? podpowiedzcie coś...

pozdrawiam...
...
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 kwi 2008, 13:13
Posty: 17
Skąd: Police
Auto: Premacy 1.8i 04r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy