Brak świateł mijania i drogowych – rozwiązane

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez bartek2105 » 12 lip 2014, 17:35

Witam kolegów, wiem że tego typu usterka jest opisywana na milion sposobów, ale akurat nie ma rozwiazania dla mnie:( mam nadzieje ze ktos zdola mi pomóc, jeśli wybrałem zły dział prosze admina o przeniesienie.
Otóż wczoraj straciłem swiatła mijania i drogowe, ludzie mi mrugali a ja nie wiedzialem o co chodzi dopoki sie nie zatrzymalem i nie sprawdzilem.
Mam swiatla pozycyjne, awaryjne, brak drogowych i mijania. rozebralem przekaznik, podmienialem go, wszystkie zarowki wymienilem, rozebralem przelacznik zespolony(w mojej madzi jest tylko jedna czesc odczepiana, ta od swiatel) i probowalem stykac na krotko te trzy styki ktore tam sie znajduja przy kostce, ale nic tylko pojawiaja sie pozycyjne. sprawdzalem prad ktory dochodzi do przekaznika, jest tam 12v, nie do konca wiem w ktorych pinach powinienem sprawdzic?? Moze ktos ma schemat tej kostki przy kierownicy??
z gory dzieki za pomoc
moje auto to mazda premacy 2003r 2.0DITD 101km

hej wszystkim, dalej sie bawie ze swiatlami. Nie mam tyle kasy dla mechanika zeby mi to rozwiazal o co tu chodzi, a po drugie lubie takie zagadki :)
dzis porobilem fotki :) mam pare pytan do osob ktore sie troche na tym znaja i chcialyby pomoc :)
Doszedlem ze przy rozebranym przekazniku po dotknieciu go(zwarciu) swiatla sa, tylko silniczek prawej lampy buczy, tak jakby sie ustawial(dodam filmik ponizej). pewnie to bedzie ta przyczyna, ale po wypieciu wtyczki i tak swiatel brak.
Jak mozna sprawdzic przelacznik zespolony? otoz co z czym zewrzec? sa tam tylko trzy kabelki, bialy to masa, zolty 12v i czerwony 5v. masa i zolty daja postojowki. sprawdzalem wszystkie piny w tej kostce i wszedzie jest prad( a juz myslalem ze podmienie jakis kabelek i bedzie dobrze:( )


Ostatnie pytanko: czy to normalne ze po wyjeciu jednego bezpiecznika od swiatel i sprawdzeniu miernikiem jest tam w obu pinach 12v?? jak wyjme dwa to jest ok? czy tak ma byc?

4f5cfbd3e713c.jpg
172b7c30b9a97.jpg
3533d93b8fe06.jpg
b6642e8bc5301.jpg
d78e20e29e87b.jpg



gdyby tylko ktos mogl podpowiedziec, za co mam sie jeszcze zabrac??

1d57579418d46.jpg

winien byl ten kabelek czerwony z pomaranczowym paseczkiem :) poscilem nowy kabelek i wszystko hula jak ta lala. pare dni poswiecenia ale jaka satysfakcja jak sie samemu naprawi:) mam nadzieje ze komus pomoge, rozwiazujac moj problem na forum <faja> pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 6 sty 2014, 22:45
Posty: 6
Auto: Mazda 6 2.0 D 2002rok 121 KM

Postprzez tkalita » 7 lis 2015, 09:46

Problem z światłami mijania Mazda Premacy 1.8 100kM 2004rok:
Po przekręceniu manetki w pozycję świateł mijania na desce rozdzielczej zapala się lampka świateł drogowych jednak ani mijania ani drogowe w tej pozycji manetki nie świecą. Dodam że wszystkie pozostałe światła tj. drogowe(po przełączeniu na drogowe), pozycyjne (przód i tył), przeciwmgielne oraz stop działają.
Posprawdzałem bezpieczniki, przekaźniki w skrzynce pod maską, wymieniłem żarówki na nowe i nic.
Co może być przyczyną takiej awarii?
Czy ma ktoś schemat instalacji świateł do tego auta?
tkalita
 

Postprzez Yard » 7 lis 2015, 12:20

Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez tkalita » 11 lis 2015, 11:02

I problem rozwiązany. Zwarcie w kostce :D
tkalita
 

Postprzez yuu » 8 kwi 2017, 21:03

Witam.
Mam taki sam problem jak autor postu. Światła znikneły nagle ( inni kierowcy migali że nie ma ),
Żarówki dobre bezpieczniki tak samo te czarne kostki też a świateł brak, co do tego przewodu to niejestem pewienn czy go wymieniać niemam jak go sprawdzić a bardziej nie wiem jak ( i jak sie nie myle to połowe auta rozebrać aby się dokopąć do drugiego końca, a druga sprawa umnie jest koloru zielonego, ale to może zależne od wersji i roku produkcji. Może macie jakieś pomysły co moge sprawdzić jeszcze. Przed przystąpieniem do wymiany przewodu, jeśli to on.
yuu
 

Postprzez damibyd » 18 cze 2017, 11:39

Witam również mam problem ze światłami mijania i drogowymi.
Pozostały mi tylko światła pozycyjne i tzw. "Flasch"-mogę mrugnąć drogowymi.
U mnie również w kostce pod przełącznikiem zespolonym jest kabelek koloru zielonego który pod nogami kierowcy z lewej strony zmienia się w kostce w czerwono-żółty.
Kabel jest dobry od przełącznika aż po przekaźnik pod maską.
Zastanawia mnie gdzie wędruje kabel czerwono-czarny z przełącznika zespolonego nie mogę go zlokalizować?? <co?> <co?> To on odpowiada za przełączenie na światła mijania znika gdzieś we wiązce pod kokpitem <co?>
20170618_102327.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2013, 10:55
Posty: 36 (0/3)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda Premacy CP Sportive 2.0 16V 2003r
LPG STAG 4+

Postprzez DanBilzerian » 23 sty 2019, 16:52

Odgrzewam kotleta.


@damibyd

Mam identyczny problem jak udało się go rozwiązać ?

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 13 sie 2017, 09:05
Posty: 3
Auto: Mazda 626 1998 FS 115 KM Hatchback

Postprzez DanBilzerian » 31 sty 2019, 09:20

Powodem były przetarte dwa przewody w wiązce biegnącej wzdłuż podstawy akumulatora.
Początkujący
 
Od: 13 sie 2017, 09:05
Posty: 3
Auto: Mazda 626 1998 FS 115 KM Hatchback

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy