bixenon H4

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez koss » 5 wrz 2011, 22:04

Mam zamiar zamontować w Premacy coś takiego:

http://www.xenonowe.pl/index.php?MENU=oferta&id=14

Czy komp nie będzie czasem wykrywał innego oświetlenia i rzucał błędami? Słyszałem, że czasem się tak dzieje.
 
Od: 29 gru 2010, 15:14
Posty: 66

Postprzez ThoMB » 5 wrz 2011, 22:40

Nasze autka nie mają oświetlenia sterowanego komputerem (tak jak np auta na O), zatem komp sam z siebie nic nie zrobi. Natomiast częstotliwość pracy przetwornicy palnika zwłaszcza jak jest marnej jakości może wprowadzać do instalacji różne syfy, a to z kolei może powodować różnego rodzaju dziwne "rzeczy".

Druga sprawa, pierwszy napotkany patrol policji zatrzyma ci dowód rejestracyjny, ponieważ klosze lamp ksenonowych mają odpowiednie znaki homologacyjne, których na naszych nie uświadczysz, no i teoretycznie powinny być zamontowane systemy samooczyszczania i samopoziomowania, w przeciwnym razie – no właśnie trzecia sprawa, takie wynalazki powodują tylko oślepianie kierowców – a to już było moje, być może niepotrzebne zdanie na ten temat.
Na stronie tego przedmiotu nie ma słowa o homologacji na ten produkt (bo nigdy jej nie otrzyma) zatem montaż czegoś takiego w aucie już jest nielegalny.

Mimo wszystko, Powodzenia!
Pozdrowionka!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2009, 08:21
Posty: 42
Skąd: Jelcz-Laskowice / Wrocław
Auto: Premacy '02 DiTD 2.0 101KM 7-os

Postprzez Marianek » 6 wrz 2011, 06:32

Moje zdanie jest takie ze jak widzę takie przeróbki to mnie szlag trafia jak jadę z naprzeciwka i szczerze życzę takiemu żeby wylądował w rowie zanim wyląduje ktoś kogo on oślepi.
A tak na marginesie większość normalnych ludzi nazywa to wiejskim tuningiem,
nie wspominając ze światła takiego auta wyglądają do pupy.
Chcesz lepsze światło kup Philipsy ice blue ja takie używam i jest lepiej niż na białych.
Pozdrawiam
Marian
Ostatnio edytowano 6 wrz 2011, 14:49 przez Marianek, łącznie edytowano 1 raz
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Yard » 6 wrz 2011, 08:10

Polecam żarówki , które mają najlepszy rozkład światła na drodze.
Osram H4 NightBreaker PLUS + 90% światła – ok 26 zł
Philips H4 X-Treme Vision +100% – ok 37 zł
... i efekt jest lepszy i nikt nam nie zakwestionuje tego, ani policja ani ubezpieczyciel.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez say » 6 wrz 2011, 08:45

Wszystko pięknie, macie rację, ale zapominacie dodać, że mamy żarówki 2in1 czyli mijania z drogowymi (2 żarniki), po założeniu takiego wynalazku (a fuj) nie będzie drogowych? Lepiej samemu (lub oddać komuś kto się tego podejmie :P) rozebrać klosze, wyczyścić, wypolerować plastik i założyć porządne żarówki, aczkolwiek mi Tungsram'y wystarczają – świetne i tanie.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez koss » 6 wrz 2011, 09:46

kolego ThoMB, dziękuję za konkretną odpowiedź na konkretne pytanie. co do reszty, spodziewałem się, nawet nie chce mi się z tym polemizować. zgłębiłem temat i wiem na co się porywam. nie ma szans na oślepianie (technologia wykonania) a jeśli się okaże, że granica światła-cienia się przesunęła (małe szanse) to ten zestaw wyleci. aktualnie mam Philips BlueVision Ultra, ale to i tak nie jest to.

kolego say (a fuj ;) to są bixenony, światła drogowe realizowane są poprzez przesunięcie palnika w profilowanej osłonie.
 
Od: 29 gru 2010, 15:14
Posty: 66

Postprzez say » 6 wrz 2011, 09:56

No tak, mea culpa, ignorancja czasem gorsza od...Nie zmienia to faktu, że znacznie lepiej jest doprowadzić lampy do stanu "jak nowe". O przeróbkach "zwykłe > xenon" głośno wszędzie i tylu zwolenników co przeciwników ( jak diesel kontra benzyna :D). Moim zdaniem, konstrukcja naszych lamp (rozbierałem) powoduje, że taka przeróbka będzie bardzo niekomfortowa dla innych użytkowników dróg. Jeszcze jedno, jak bardzo grzeją się takie bixenony?
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez koss » 6 wrz 2011, 09:59

mniej od halogenów (35W). jak już wspominałem, oślepianie zdyskwalifikuje ten zestaw, niestety muszę to sprawdzić osobiście (nikt na YT nie zamieścił wideo z Premacy H4 bixenon)
 
Od: 29 gru 2010, 15:14
Posty: 66

Postprzez ThoMB » 6 wrz 2011, 16:12

Osobiście nie polecam takich zestawów bo nie mam o nich zdania, na logikę biorąc nie jest to dobry substytut dla H4.
Również uważam, że fabryczne oświetlenie jest do <dupa> , ale na przerobienie świateł na ksenony z prawdziwego zdarzenia mnie nie stać i ratuję się wspomnianymi już wyżej Osram'ami lub Philips Nightguide DoubleLife, ewentualnie eXTreme.
Pozdrowionka!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2009, 08:21
Posty: 42
Skąd: Jelcz-Laskowice / Wrocław
Auto: Premacy '02 DiTD 2.0 101KM 7-os

Postprzez say » 6 wrz 2011, 19:25

ThoMB napisał(a):Również uważam, że fabryczne oświetlenie jest do <dupa>
Mam odmienne zdanie, ale może wynika ono ze stanu przednich lamp.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez ThoMB » 6 wrz 2011, 19:43

say napisał(a):Mam odmienne zdanie, ale może wynika ono ze stanu przednich lamp.


Klosze i odbłyśniki mam niemalże dziewicze.
Fakt, źle się wyraziłem, nasze lampy jak na h4 świecą nadzwyczaj dobrze.
H4 nie jest jednak idealnym rozwiązaniem dlatego wymyślili h7 i aż dziw mnie bierze, że w naszych Premaskach ich zabrakło.
Ostatnio edytowano 7 wrz 2011, 05:41 przez ThoMB, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrowionka!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2009, 08:21
Posty: 42
Skąd: Jelcz-Laskowice / Wrocław
Auto: Premacy '02 DiTD 2.0 101KM 7-os

Postprzez Mr.Jabu » 6 wrz 2011, 21:58

Do autora wątku.
Podejrzewam, że chęć zamontowania tego typu żarówek w aucie wynika z faktu ze odnosisz wrażenie iż Twoje światła są złe i słabo świecą.
Twoje światła są dobre, złe mają ci co jadą z naprzeciwka.

Fragment poniżej już nie do autora wątku lecz bardziej ogólnie

Powracając w ubiegłym roku ze Wszystkich Świętych musiałem sie kilka razy zatrzymać po drodze by dać odpocząć oczom, bo może co trzeci samochód jadący z naprzeciwka miał w miarę prawidłowe światła.
To jest jakaś ogolnopolska masakra. Jeżdża samochody z zezem zbieżnym i rozbieżnym. Są również specjaliści którzy najprawdopodobniej nie wiedzą, że należy przełączać długie na krótkie i jeżdżą na długich, trzeba im walnąć po gałach swoimi długimi żeby sobie przypomnieli że mają krótkie.
Powiem krótko SORRY, ale gdy widzę takiego specjalistę z naprzeciwka to mi sie nóż w kieszeni otwiera szczególnie że jestem z kieleckiego, a tak najchętniej to bym mu te jego światełka młotkiem wyregulował.
Przepraszam jeśli ktoś poczuł sie dotknięty ale ta sprawa bardzo mnie wnerwia, a sezon właśnie sie zaczyna.
Codziennie bezpłatne badanie dna oka po kilka razy dziennie to dla mnie stanowczo za dużo.
Forumowicz
 
Od: 3 sie 2010, 22:36
Posty: 40
Skąd: Kleryków
Auto: Premacy 2001 DiTD 74Kw

Postprzez Yard » 6 wrz 2011, 22:46

Obrazek
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez wac_ns » 7 wrz 2011, 10:16

Zestaw: Pasta polerska + papier wodny 2000 – cena allegro 3,60zł czyszczenie czas 30 minut.
Zarówka OSRAM NIGHT BREAKER PLUS – wymiana czas 5 minut.

I nie trzeba Bixenonów <czytaj>
[img]http://www.wac.zum.pl/mazdaspeed1.jpg[/img]

MOJA MADZIA.... http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=60481&highlight=premacy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2008, 09:22
Posty: 375
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda Premacy 2005(74KW-104KM)

Postprzez damage.inc » 7 wrz 2011, 14:14

say napisał(a):Wszystko pięknie, macie rację, ale zapominacie dodać, że mamy żarówki 2in1 czyli mijania z drogowymi (2 żarniki), po założeniu takiego wynalazku (a fuj) nie będzie drogowych? Lepiej samemu (lub oddać komuś kto się tego podejmie :P) rozebrać klosze, wyczyścić, wypolerować plastik i założyć porządne żarówki, aczkolwiek mi Tungsram'y wystarczają – świetne i tanie.


zgodzę się z tą opinia, testowałem, różne żarówki od drogich Philips, poprzez średnio drogie Osramy do tanich Tungsram, i te ostatnie są wg mnie najlepsze.

Nie mówiąc że trafia człowieka, jak z przeciwka jedzie samochód z niby ksenonami, święcącymi w kosmos, oślepiającymi gorzej niż lampa na przesłuchaniu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2011, 23:59
Posty: 291 (0/4)
Skąd: Okolice Sulęcina
Auto: Premacy FP 1840, 114km 2000r.

Postprzez Yard » 7 wrz 2011, 20:50

Zakupiłem coś takiego.
http://www.turtlewax.com.pl/sklep/clear ... -p-40.html
Na początek papier 500, 1000, 1500, 2000, a potem ten płyn. Efekt doskonały. Sam preparat pomógł też na delikatne zarysowania na szybie.

Teraz czas na znalezienie rozwiązania jak przeszlifować szkła od przeciwmgielnych.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy