Aux w fabrycznym radiu Premacy przed liftem

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez brccrx » 22 cze 2011, 00:12

Kinio28 napisał(a):Jakiś pomysł jak w mx-5 2002r 1.6 – "multi function audio system" oszukać radio, że podłączony jest odtwarzacz kaset? Próbuję zrobić to co Ty, przylutowałem już kabelki (mam nadzieję, że w odpowiednie miejsce :D ) ale nie mam pomysłu co zrobić, żeby była jakakolwiek reakcja na naciśnięcie przycisku radio.


Jezeli masz odtwarzacz kasetowy w tym radiu to go zamknij na stale bez kasety w srodku i wtedy naciskajas przycisk radio-automatycznie przelaczy cie na radio a jak nacisniesz tape to wroci do odtwarzania kasety (ktorej de facto tam nie ma)
Daj zdjecia radia w srodku i z zewnatrz to ci podpowiem co i jak. Najlepiej zdjecia plytki krzemowej z drogiej strony tam gdzie wlutowales kabelki tez. Moze cos wymyslimy.
Pozdrawiam
nic tak w zyciu nie cieszy jak dzwiek VTEC-a bez wydechu o poranku

AUX w fabrycznym radiu Premacy przed liftem
viewtopic.php?f=121&t=118848
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2011, 15:05
Posty: 83 (1/0)
Skąd: Longford IRL
Auto: Ford Transit SWB 2.0 2001r
Mitsubishi FTO 1.3 Turbo 1997
Mitsubishi FTO 2.0 v6 Mivec 2000 Version R.
Honda CRX 1.5 1989....

Postprzez Kinio28 » 22 cze 2011, 00:37

Odtwarzacza kasetowego nie mam niestety.
Zmieniłem koncept. Przylutowałem się do kanałów idących z odtwarzacza cd.
Przetestowałem i działa. W momencie kiedy na jacku nie puszczam żadnej muzyki mogę odtwarzać spokojnie płytę na którą mam ochotę. Kiedy puszczam coś przez jack wkładam płytę z nagranymi pustymi piosenkami. (przynajmniej taki jest koncept – właśnie tworzę takie piosenki za pomocą windowsowego rejestratora dźwięki z wyciszonym mikrofonem :) )
Dam znać czy zadziała i w razie gdyby ktoś miał ochotę się tym zająć to zrobię zdjęcia. Uprzedzam tylko, że w jest trochę roboty z rozbieraniem tego radia.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 15 cze 2011, 21:56
Posty: 10

Postprzez Piotr Raczkowski » 22 cze 2011, 08:36

znalazłem coś takiego w BJ może się komuś przyda viewtopic.php?f=115&t=103222&start=0&hilit=aux
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2009, 18:25
Posty: 535
Skąd: Kłodzko
Auto: premacy 99r 101KM pb/lpg

Postprzez brccrx » 22 cze 2011, 09:15

Kinio28 napisał(a):Odtwarzacza kasetowego nie mam niestety.
Zmieniłem koncept. Przylutowałem się do kanałów idących z odtwarzacza cd.
Przetestowałem i działa. W momencie kiedy na jacku nie puszczam żadnej muzyki mogę odtwarzać spokojnie płytę na którą mam ochotę. Kiedy puszczam coś przez jack wkładam płytę z nagranymi pustymi piosenkami. (przynajmniej taki jest koncept – właśnie tworzę takie piosenki za pomocą windowsowego rejestratora dźwięki z wyciszonym mikrofonem :) )
Dam znać czy zadziała i w razie gdyby ktoś miał ochotę się tym zająć to zrobię zdjęcia. Uprzedzam tylko, że w jest trochę roboty z rozbieraniem tego radia.


Gdzies na forum wyczytalem ze szybciej sie zajezdza laser w ten sposob, ale to pewnie porownanie rzedu 3-5 lat he he.
Innego wyjscia dla ciebie nie widze jak tylko pozostac przy sposobie z czysta plyta bo AM tez szumi i musialbys sygnal najpierw jakos wyciszyc (czytaj przerwac gdzies sciezki LiP kanalu).
Droga sprawa to ze pewnie radio ma swoj kanal jako jeden wspolny (FM i AM).
Mam pomysl-moze zamknij kieszen cd na pusto? bez plyty.
Pozdrawiam
nic tak w zyciu nie cieszy jak dzwiek VTEC-a bez wydechu o poranku

AUX w fabrycznym radiu Premacy przed liftem
viewtopic.php?f=121&t=118848
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2011, 15:05
Posty: 83 (1/0)
Skąd: Longford IRL
Auto: Ford Transit SWB 2.0 2001r
Mitsubishi FTO 1.3 Turbo 1997
Mitsubishi FTO 2.0 v6 Mivec 2000 Version R.
Honda CRX 1.5 1989....

Postprzez Enzoo » 22 cze 2011, 09:43

Zabieram się za przeróbkę. Mam jeszcze pytanie do kolegi brccrx.
W innym wątku kolega flinio poradził tak

5. Teraz musimy odłączyć napęd kaset, i wymusić sygnały odpowiedzialne za obecność kasety. Najprościej to odłączyć silniczek napędzający kasety, oraz odłączyć głowicę od tego przedwzmcniacza, żeby nie było zbytnich szumów...

Czy dobrze jest odłączyć głowicę przedwzmacniacza? A jeśli tak chodzi zapewne o odlutowanie kabelków?.. :)
MAZDA PREMACY – Coche de la familia japonesa / Stwórzmy wspólnie PORADNIK pompy DENSO do DiTD http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=89&t=41713&start=360
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 cze 2010, 14:06
Posty: 153 (4/0)
Skąd: Północna Wielkopolska
Auto: Premacy '00 RF2A 90 KM sprzedana :(
Premacy '05 FP 100 KM

Postprzez brccrx » 22 cze 2011, 13:26

Enzoo napisał(a):Zabieram się za przeróbkę. Mam jeszcze pytanie do kolegi brccrx.
W innym wątku kolega flinio poradził tak

5. Teraz musimy odłączyć napęd kaset, i wymusić sygnały odpowiedzialne za obecność kasety. Najprościej to odłączyć silniczek napędzający kasety, oraz odłączyć głowicę od tego przedwzmcniacza, żeby nie było zbytnich szumów...

Czy dobrze jest odłączyć głowicę przedwzmacniacza? A jeśli tak chodzi zapewne o odlutowanie kabelków?.. :)


tak jak w poradniku przetnij kabelek od silniczka a glowice zostaw w spokoju bo zadnego szmeru nie slychac-sprawdzone

a mechanizm kasety zamknij na pusto i masz sygnal wymuszony
Zrob jak w poradniku a bedziesz pan zadowolony :)
Pozdrawiam
nic tak w zyciu nie cieszy jak dzwiek VTEC-a bez wydechu o poranku

AUX w fabrycznym radiu Premacy przed liftem
viewtopic.php?f=121&t=118848
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2011, 15:05
Posty: 83 (1/0)
Skąd: Longford IRL
Auto: Ford Transit SWB 2.0 2001r
Mitsubishi FTO 1.3 Turbo 1997
Mitsubishi FTO 2.0 v6 Mivec 2000 Version R.
Honda CRX 1.5 1989....

Postprzez Kinio28 » 22 cze 2011, 15:18

No niestety w moim pomyśle nie przewidziałem, że na wybojach w momencie gdy czysta płyta się zatrzymuje muzyka z auxa razem z nia <glupek2> ..
brccrx napisał(a):Mam pomysl-moze zamknij kieszen cd na pusto? bez plyty.

Spróbuję czegoś takiego właśnie. Jak nie to chyba pozostaje mi kombinować jak oszukać radio, ze ma odtwarzacz kaset :).

EDIT:
Nie mam pomysłu jak to zrobić. Udało mi się nawet na siłę wyjąć płytę przy wyłączonym odtwarzaczu ale po podłączeniu wraca od razu do pozycji bezpłytowej..
Jakieś sugestie?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 15 cze 2011, 21:56
Posty: 10

Postprzez brccrx » 22 cze 2011, 16:47

Kinio28 napisał(a):No niestety w moim pomyśle nie przewidziałem, że na wybojach w momencie gdy czysta płyta się zatrzymuje muzyka z auxa razem z nia <glupek2> ..


wciskales pause?
tylko strzelam :)
nic tak w zyciu nie cieszy jak dzwiek VTEC-a bez wydechu o poranku

AUX w fabrycznym radiu Premacy przed liftem
viewtopic.php?f=121&t=118848
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2011, 15:05
Posty: 83 (1/0)
Skąd: Longford IRL
Auto: Ford Transit SWB 2.0 2001r
Mitsubishi FTO 1.3 Turbo 1997
Mitsubishi FTO 2.0 v6 Mivec 2000 Version R.
Honda CRX 1.5 1989....

Postprzez Kinio28 » 22 cze 2011, 17:42

Mam to radio, które kolega zamieścił w tym: viewtopic.php?f=115&t=103222&hilit=aux temacie.
Niestety nie ma przycisku pauzy. Chociaż nie sprawdzałem co robią wszystkie przyciski podczas odtwarzania cd. Poklikam :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 15 cze 2011, 21:56
Posty: 10

Postprzez brccrx » 22 cze 2011, 22:24

Kinio28 napisał(a):No niestety w moim pomyśle nie przewidziałem, że na wybojach w momencie gdy czysta płyta się zatrzymuje muzyka z auxa razem z nia <glupek2> ..


Jeszcze jedno mnie meczy, nie powinna muzyka z aux zanikac na wybojach bo twoj sygnal nie jest wrazliwy na wstrzasy (chyba ze podpioles discmana).
Po mojemu trzeba znalezc miejsce gdzie w radiu jest sygnal audio przed procesorem dzwieku na kondensatorach i bedzie po sprawie, czy mozesz zrobic zdjecie gdzie przylutowales kabelki na plytce?
To jest ze starego radia z kaseta
Obrazek
Pozdrawiam
nic tak w zyciu nie cieszy jak dzwiek VTEC-a bez wydechu o poranku

AUX w fabrycznym radiu Premacy przed liftem
viewtopic.php?f=121&t=118848
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2011, 15:05
Posty: 83 (1/0)
Skąd: Longford IRL
Auto: Ford Transit SWB 2.0 2001r
Mitsubishi FTO 1.3 Turbo 1997
Mitsubishi FTO 2.0 v6 Mivec 2000 Version R.
Honda CRX 1.5 1989....

Postprzez Kinio28 » 29 cze 2011, 13:14

Poddaję się. Nawet jak uda mi się wpiąć w miejsce gdzie sygnał nie będzie zanikał to nic mi to nie da bo cd wypluwa płytę raz na jakiś czas. Żadna przyjemność gdy trzeba się z tym tak użerać..
Z tego co czytałem to nawet w Miacie nie powinno się tak dziać, więc prawdopodobnie jest już zmęczony laser po dziewięciu latach.
Niestety ale chyba będę skłaniał się do transmitera fm.. Może nie będzie tragedii jakościowej biorąc pod uwagę hałas jaki mx-5'tka wydaje podczas jazdy :).
Chyba, że ktoś wpadnie na pomysł jak oszukać cd rom, że ma płytę albo radio, że ma podłączony moduł kaset.
PS
Przenieście może ten temat do car audio. Wątpię, żeby dużo osób szukających info na ten temat wchodziło w dział Premacy a informacje z tego tematu są przydatne we wszystkich modelach radia.

EDIT:
Wyjąłem moduł cd i przedmuchałem sprężonym powietrzem i wyczyściłem laser wacikiem na patyczku do uszu :). Przestał kompletnie reagować na wyboje. Czasem płyta zatrzyma się jak jest jakaś większa dziura ale to i tak na mniej niż sekundę, więc to nie problem. <jupi>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 15 cze 2011, 21:56
Posty: 10

Postprzez brccrx » 2 lip 2011, 16:21

Kinio28 napisał(a):EDIT:
Wyjąłem moduł cd i przedmuchałem sprężonym powietrzem i wyczyściłem laser wacikiem na patyczku do uszu :). Przestał kompletnie reagować na wyboje. Czasem płyta zatrzyma się jak jest jakaś większa dziura ale to i tak na mniej niż sekundę, więc to nie problem. <jupi>


gratulacje <spoko>

P.S.
Popieram pomysł z przeniesieniem do car audio, wiec prozba do moderatorow o przeniesienie tematu.
Pozdrawiam
nic tak w zyciu nie cieszy jak dzwiek VTEC-a bez wydechu o poranku

AUX w fabrycznym radiu Premacy przed liftem
viewtopic.php?f=121&t=118848
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2011, 15:05
Posty: 83 (1/0)
Skąd: Longford IRL
Auto: Ford Transit SWB 2.0 2001r
Mitsubishi FTO 1.3 Turbo 1997
Mitsubishi FTO 2.0 v6 Mivec 2000 Version R.
Honda CRX 1.5 1989....

Postprzez kolarek » 21 sie 2011, 16:04

Witam.A jak wygląda prawa podłączenia powiedzmy odtwarzacza MP3 pod fabryczny AUX?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 sty 2011, 19:03
Posty: 28 (0/1)
Skąd: DSR- Środa Śląska
Auto: MAZDA PREMACY '99 2,0 DiTD

Postprzez zuczek3011 » 23 sie 2011, 22:18

Ja zamontowałem dzisiaj we współpracy z niedalekim elektronikiem AUX w moim radiu. Wlutowane jest w innym miejscu (zdjęcie wykorzystane):
Obrazek
Wreszcie można się cieszyć czystą muzyką z MP3 :D , a nie z jakichś transmiterów.
Produkuję pokrowce samochodowe klasyczne, tuningowe i eko-skóra z alcantarą praktycznie do każdego modelu w Polsce.
http://www.pokrowce.net
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 maja 2009, 20:03
Posty: 121
Skąd: Czersk - pomorskie
Auto: Premacy 1,8 101 KM 1999r.

Postprzez Enzoo » 24 sie 2011, 08:58

A dlaczego wybraliście inne miejsce?
MAZDA PREMACY – Coche de la familia japonesa / Stwórzmy wspólnie PORADNIK pompy DENSO do DiTD http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=89&t=41713&start=360
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 cze 2010, 14:06
Posty: 153 (4/0)
Skąd: Północna Wielkopolska
Auto: Premacy '00 RF2A 90 KM sprzedana :(
Premacy '05 FP 100 KM

Postprzez zuczek3011 » 24 sie 2011, 10:02

Podczas pracy nie mieliśmy dostępu do tego forum, żeby ściągnąć :) Stwierdziliśmy, że sami poszukamy. Metoda prosta: wystarczy palcem jeździć po całym układzie przy włączonym radiu i słuchać, kiedy głośniki zatrzeszczą. Było kilka takich punktów. Potem tylko przykładanie kabelkami sygnału do tych punktów, żeby znaleźć, gdzie będzie najlepszy dźwięk. W sumie między miejscem, gdzie my się wlutowaliśmy, a miejscem zaproponowanym przez kolegę nie było dużej różnicy. Jest jednak taki efekt (który zauważyliśmy po złożeniu wszystkiego), że po podłączeniu źródła dźwięku następuje prawie całkowite wyciszenie sygnału z FM bez przełączania. Nie wiem, czy przy tamtym podłączeniu jest tak samo.
Produkuję pokrowce samochodowe klasyczne, tuningowe i eko-skóra z alcantarą praktycznie do każdego modelu w Polsce.
http://www.pokrowce.net
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 maja 2009, 20:03
Posty: 121
Skąd: Czersk - pomorskie
Auto: Premacy 1,8 101 KM 1999r.

Postprzez Piotr Raczkowski » 26 sie 2011, 08:45

zuczek3011 napisał(a):Jest jednak taki efekt (który zauważyliśmy po złożeniu wszystkiego), że po podłączeniu źródła dźwięku następuje prawie całkowite wyciszenie sygnału z FM bez przełączania. Nie wiem, czy przy tamtym podłączeniu jest tak samo.

przy wlutowaniu zaproponowanym przez kolegę brccrx sygnał FM nie zanika u mnie działa i słucham ulubionej muzy :D
jeszcze raz DZIĘKI
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2009, 18:25
Posty: 535
Skąd: Kłodzko
Auto: premacy 99r 101KM pb/lpg

Postprzez zuczek3011 » 26 sie 2011, 11:34

Piotr Raczkowski napisał(a):przy wlutowaniu zaproponowanym przez kolegę brccrx sygnał FM nie zanika u mnie działa i słucham ulubionej muzy :D
jeszcze raz DZIĘKI

Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiałeś. Podczas słuchania radia, kiedy chcę włączyć dźwięk z zewnętrznego źródła (w moim przypadku z telefonu) wystarczy podłączyć JACK do telefonu i włączyć muzykę – automatycznie wycisza się sygnał z FM, słychać tylko muzykę z telefonu. Kiedy chcę posłuchać radia, wystarczy zatrzymać muzykę w telefonie. Sygnał FM wycisza się zatem wtedy, gdy jest sygnał z JACKA. Jedyną niedogodnością jest to, że radio załącza się w przerwie pomiędzy utworami.
Produkuję pokrowce samochodowe klasyczne, tuningowe i eko-skóra z alcantarą praktycznie do każdego modelu w Polsce.
http://www.pokrowce.net
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 maja 2009, 20:03
Posty: 121
Skąd: Czersk - pomorskie
Auto: Premacy 1,8 101 KM 1999r.

Postprzez Elmerwawa » 29 sie 2011, 20:39

orientuje się ktoś czy podobną operacje można przeprowadzić w po lifcie ?
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2011, 13:35
Posty: 211
Skąd: Gdańsk
Auto: M6 2.0CITD 136km

Postprzez Piotr Raczkowski » 30 sie 2011, 08:35

zuczek3011 napisał(a):Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiałeś. Podczas słuchania radia, kiedy chcę włączyć dźwięk z zewnętrznego źródła (w moim przypadku z telefonu) wystarczy podłączyć JACK do telefonu i włączyć muzykę – automatycznie wycisza się sygnał z FM, słychać tylko muzykę z telefonu. Kiedy chcę posłuchać radia, wystarczy zatrzymać muzykę w telefonie. Sygnał FM wycisza się zatem wtedy, gdy jest sygnał z JACKA. Jedyną niedogodnością jest to, że radio załącza się w przerwie pomiędzy utworami.

a w opisanym wyżej trzeba przełączyć z FM na TAPE
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2009, 18:25
Posty: 535
Skąd: Kłodzko
Auto: premacy 99r 101KM pb/lpg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy