Miganie kontrolki SRS – od poduszek (air bagów)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez maaniu » 7 maja 2013, 22:51

witam ponownie
posprawdzalem wszystkie mozliwe wtyczki i wygladaja ze nie sa poluzowane,-nadal mruga w sekwencji raz dlugo i dwa razy krotkie sygnaly,i teraz pozostaje mi odciac ten kabelek czarny o ktorym mowa jest tu na forum tyle ze to dotyczy bledu nr47(o ile dobrze pamietam),chociaz z drugiej strony jesli go przetne i zailozuje i okaze sie ze nic to nie pomolo to moge go spowrotem polaczyc i bedzie ok-czy dobrze mysle?czy tez cos innego moze mi wyskakiwac(mam na mysli inny blad?)
a moze ma ktos jakis pomysl co tu zrobic?bo wymiana maty to srednio mi tu pasuje-o kase chodzi <płacze>
pozdrawiam i czekam na jakies pomysly <ok>
Początkujący
 
Od: 27 kwi 2013, 22:44
Posty: 6
Auto: mazda premacy 1.8 +BRC ,2002r

Postprzez kabe » 10 maja 2013, 16:24

http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... Cera+mazda
na przykład coś takiego , ale bierz pod uwagę że oprócz kasy chodzi też o bezpieczeństwo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2011, 18:14
Posty: 74
Skąd: Gorlice
Auto: Premacy 2.0 ditd, 2000r, RF2A 90 km

Postprzez maaniu » 12 maja 2013, 21:04

Dzieki kabe za odpowiedz
chcialbym zeby i bezpiecznie bylo-po zamontowaniu tego emulatora pasazera tylko kontrolka nie bedzie swiecila czy tez przy stuknieciu wybuchaja dwie poduchy nawet jesli nie bedzie pasazera?,czy tez cos innego sie dzieje wtedy?
a co z tym symulatorem maty -on dziala tak samo czy tez do czegos innego sluzy
dzieki wielkie i pozdrawiam :)
Początkujący
 
Od: 27 kwi 2013, 22:44
Posty: 6
Auto: mazda premacy 1.8 +BRC ,2002r

Postprzez McMan » 13 maja 2013, 06:46

Hej,

tu znajdziesz trochę o emulatorach i ich działaniu.. --> red premacy przypadkiem <oczko>

a tu dowód że działają --> dzwonek z emulatorem

tylko ten Twój numer błędu coś się mi nie zgadza <co?>

pzdr
Ostatnio edytowano 30 kwi 2014, 15:36 przez Yard, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zbędne cytowanie poprzedzającego postu
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2008, 10:34
Posty: 314 (1/2)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BL
Nissan..

Postprzez maaniu » 13 maja 2013, 23:00

Witaj McMan
dzieki za posta ,ale szczerze mowiacto mi gwozdzia wbiles tym ze nr bledu nie zgadza Ci sie – :( a miga mi tak ze raz dluzej a pozniej dwa razy krotko i tak w kolko <płacze> ,wychodzi mi ze to 12,no i jak zamowie ten emulator to myslisz ze to nic nie pomoze?tzn ze bedzie caly czasto samo czyli bedzie mrugac??? :(
to ja juz nie wiem czy go zamawiac?masz jakies pomysly na to jeszcze ?
dzieki
Początkujący
 
Od: 27 kwi 2013, 22:44
Posty: 6
Auto: mazda premacy 1.8 +BRC ,2002r

Postprzez kabe » 17 maja 2013, 22:30

chyba najlepiej popytać jakiegoś elektryka o co chodzi . A próbowałeś odłączyć klemę minusową od aku i wykasować błędy ?
Ostatnio edytowano 30 kwi 2014, 15:37 przez Yard, łącznie edytowano 1 raz
Powód: aktualizacja
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2011, 18:14
Posty: 74
Skąd: Gorlice
Auto: Premacy 2.0 ditd, 2000r, RF2A 90 km

Postprzez maaniu » 2 cze 2013, 00:20

witam ponownie wkoncu znalazlem chwile czasu i dzis "zabralem "sie za sprawdzenie tej maty-rozlaczylem klame i porozpinalem wszystkie kostki pod fotelem pasazera a takze pod kierowcy fotelem takze (tak na wszelki wypadek)rozpalem tapicerke i faktycznie mata ,a raczej ta szara gabka na tej macie byla troche pofaldowana na srodku ponaciagalem ja troche i zlozylem calosc do kupy-cala operacja trwala moze 20 minut-i podlaczylem aku i ....to samo miga tak jak migala tzn 1 raz dludi i dwa krotkie sygnaly <płacze> ,i co tu zrobic?czy wykasowanie bledu odbywa sie tak samo jak przy kasowaniu bledow -check engine",bo tak robilem i nic nie skasowalo mi ,ewentualnie moge podciac czarny kabelek ale czy to cos da bo z tego co czytalem to tyczy sie to bledu 47 a ja mam 12 :(
czy ma ktos jakies pomysly czy tez mata do wymiany jest(ewentualnie ten emulator wchodzi w rachube
pozdro

przez maaniu » 4 lipca 2013, o 23:58

Witam ponownie-niestety "walczylem"z ta migajaca kontrolka I nic nie wskuralem-a probowalem -mate odklejalem I poprawialem pod tapicerka,probowalem zanlezc ten magiczny czarny kabelek-bez skutku,bo na waszej fotorelacji widac kostki ale inne niz u mnie sa,(a elektrykiem jestem slabym ,wiec nie chce tam namieszac:((,wiec postanowilem kupic ten emulator-z allegro zadzwonilem do Pana I spytalem sie czy jak zamontuje ten "sprzecik "to czy problem zniknie(zaznaczylem ze mam blad nr 12)a na forum piszecie ze pomaga w bledach nr 47 I 48,pan powiedzial mi ze nie jest pewny ale mam zadzwonic "jutro"bo bedzie kolega to on powie bo sie zna,
jak myslicie bo jednak 110zl pieszo nie chodzi a zwrocic nie bede mogl,pomoze to czy tez nie
pozdrawiam I prosze o jakas odpowiedz bo juz mnie krew zalewa jak patrze na ta choinke:((
Początkujący
 
Od: 27 kwi 2013, 22:44
Posty: 6
Auto: mazda premacy 1.8 +BRC ,2002r

Postprzez Yard » 5 lip 2013, 07:01

maaniu napisał(a):mam blad nr 12)a na forum piszecie ze pomaga w bledach nr 47 I 48,

sam sobie odpowiedziałeś :)

Proszę zgodnie z regulaminem używać polskich znaków diakrytycznych
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 21:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez tomek99mazda » 6 paź 2013, 12:27

Miałem też problem z miganiem kontrolek od poduszek i maty fotela pasażera ,rozłączyłem akumulator ,kostka przy tunelu w okolicy pedału gazu pierwsza z prawej czarny kabelek ciach później odłączyć białą kostkę pod fotelem ,podłączyć akumulator ,tyle że po przekręceniu zapłonu czerwona się zapala i po chwili gaśnie prawidłowo a pomarańczowa wcale czy tak powinno być myślałem że będzie tak jak z czerwoną
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2011, 20:01
Posty: 62
Skąd: Gostyń
Auto: Premacy 1,8 16 v 101 Km 99r

Postprzez Marek Płock » 11 mar 2014, 14:31

Mam szybkie pytanie:
Czy może ktoś miał styczność z tym emulatorem (działa/nie działa?):
http://sterowniki.co/?26,emulator-maty-mazda-z-led
Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2009, 20:45
Posty: 59
Skąd: Płock
Auto: Mazda Premacy 2000
2.0 TDI 66kW

Postprzez tomek99mazda » 18 maja 2015, 13:17

Mam pytanie czy jak zrobilem wedlug instrukcji ciecia przewodu .kostka biala pod fotelem pasazera rozlaczona.czy np.podczas wypadku zadzialaja obydwie przednie .czy pasazera jest wogole aktywna
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2011, 20:01
Posty: 62
Skąd: Gostyń
Auto: Premacy 1,8 16 v 101 Km 99r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy