Miganie kontrolki SRS – od poduszek (air bagów)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez dudi261 » 27 sty 2011, 14:52

W twoim przypadku jest to awaria maty w siedzisku pasażera. Dla przypomnienia kody błędów AIR BAG.

1 : (SRS control module) : Wiring, open/short circuit, SRS control module
2 : (SRS control module) : SRS control module
3 : (Supply voltage) : Wiring, fuses, SRS control module
6 : (Driver's airbag) : Wiring, open/short circuit, driver's airbag, spiral cable, SRS control module
7 : (Passenger's airbag) : Wiring, open/short circuit, passenger's airbag, SRS control module
11 : (Pyrotechnic pretensioners, driver's side) : Wiring, open/short circuit, pyrotechnic pretensioner, SRS control module
12 : (Pyrotechnic pretensioners, passenger's side) : Wiring, open/short circuit, pyrotechnic pretensioner, SRS control module
22 : (Side crash sensor, driver's side) : Wiring, open/short circuit, crash sensor, SRS control module
25 : (Side crash sensor, driver's side) : Wiring, open/short circuit, crash sensor, SRS control module
26 : (Side airbag, driver's side) : Wiring, open/short circuit, side airbag, SRS control module
32 : (Side crash sensor, passenger's side) : Wiring, open/short circuit, crash sensor, SRS control module
35 : (Side crash sensor, passenger's side) : Wiring, open/short circuit, crash sensor, SRS control module
37 : (Side airbag, passenger's side) : Wiring, open/short circuit, side airbag, SRS control module
44 : (Passenger's seat pressure sensor) : Wiring, short circuit, seat pressure sensor, SRS control module
45 : (Passenger's seat pressure sensor) : Wiring, open circuit, seat pressure sensor, SRS control module
46 : (Deactivation warning lamp) : Wiring, open/short circuit, warning lamp, fuses, SRS control module
47 : (Passenger's seat pressure sensor) : Seat pressure sensor
48 : (Passenger's seat pressure sensor) : Seat pressure sensor
91 : (SRS warning lamp) : Wiring, open/short circuit, warning lamp, fuses, SRS control module
dudi261
 

Postprzez redjin » 22 kwi 2011, 22:41

Witam. nowy na forum więc proszę moderatora o wyrozumiałość.
przeczytałem sporo postów o kontrolkach airbag- nie znalazłem rozwiązania swojego problemu.
lecz wszystko po kolei- jeśli dobrze dedukuje kody odczytuje się ilością mignięć- dziesiątki to długie mignięcia, jedności to krótkie- jeśli tak jest to opiszę mój problem- po zapłonie kontrolki ładnie gasną po ok 5 sec (obie gasną i pomarańczowa i czerwona airbag a po zapaleniu silnika czasem mruga do mnie czerwona (czasem- nie zawsze- nie potrafię stwierdzić czemu nie cały czas, choć częściej miga niż nie miga :( ) jeśli poprawnie rozumuję to dostaję kod 22 (2 długie, 2 krótkie)
i teraz wielka prośba do użytkowników forum- czym to spowodowane może być? nie miałem kraksy, nie wiem gdzie grzebać i czy można ??? proszę o pomoc. kod zaczął wyskakiwać "tak O" żadne wydarzenie tego nie poprzedziło.
redjin
 

Postprzez Yard » 23 kwi 2011, 08:50

Przede wszystkim sprawdź połączenia.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez redjin » 23 kwi 2011, 11:09

jeśli można prosił bym konkretniej- gdzie te połączenia? kostka pod siedzeniem kierowcy? czy można bez obawy wywalenia poduchy to odpinać? może to lamerskie pytania, ale o elektronice samochodowej mam takie samo pojęcie jak o święceniach kapłańskich ;)
redjin
 

Postprzez mati_03 » 21 sie 2011, 21:40

Witam, jestem nowy na forum, w lipcu kupiłem Mazde Premacy 2.0 ditd z 2004r. autko sprawuje się bez zarzutu, tylko ostatnio musiałem wyciągnąć tylne siedzenia i teraz podczas jazdy mruga kontrolka poduszki powietrznej. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy trzeba coś zrobić? Pod żadnym siedzeniem nie było kabla ani kostki którą trzeba by odpiąć, sprawdziłem kostki pod przednimi siedzeniami i wszystko jest ok, co teraz sprawdzić/zrobić ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2011, 17:58
Posty: 100
Skąd: Bytom

Postprzez McMan » 22 sie 2011, 09:02

mati_03 napisał(a):Witam, jestem nowy na forum, w lipcu kupiłem Mazde Premacy 2.0 ditd z 2004r. autko sprawuje się bez zarzutu, tylko ostatnio musiałem wyciągnąć tylne siedzenia i teraz podczas jazdy mruga kontrolka poduszki powietrznej. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy trzeba coś zrobić? Pod żadnym siedzeniem nie było kabla ani kostki którą trzeba by odpiąć, sprawdziłem kostki pod przednimi siedzeniami i wszystko jest ok, co teraz sprawdzić/zrobić ?


pewnie mruga w jakiejś konkretnej sekwencji – sprawdź w jakiej, a potem poszukaj na forum co to za błąd.
Gmeranie przy tylnych fotelach nie powinno mieć żadnego wpływu na system SRS AIRBAG.
Mi przychodzi do głowy, że może przy aranżacji wnętrza oparłeś się kolanem o siedzisko pasażera, bądź położyłeś tam coś ciężkiego o niewielkiej powierzchni i wyrzuciło błąd maty wykrywającej pasażera.
U mnie właśnie tak się stało, gdy żona klękała na siedzisku, żeby coś tam podać, czy poprawić dziecku na tylnym fotelu – niestety błąd od tego czasu się powtarzał i musiałem zastosować emulator tej maty.. <oczy>
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2008, 11:34
Posty: 314 (1/2)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BL
Nissan..

Postprzez mati_03 » 22 sie 2011, 13:13

dzięki za odpowiedź ;) zaraz jadę do pracy więc zobacze w jakiej sekwencji miga i potem poszukam o co chodzi

22 sie 2011 23:20 Edit:

tak więc kontrolka mruga w sekwencji: 3 razy dłużej się zaświeci i po chwili przerwy dwa razy szybciej po dłuższej przerwie na nowo

Nie piszemy postu pod postem, edytujemy istniejący.
say
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2011, 17:58
Posty: 100
Skąd: Bytom

Postprzez kolarek » 20 mar 2012, 13:01

Witam.
Umieszczam ten post edytowany już dwa razy bo w dziale Modele / Mazda6 / 626 / MX-6 / Xedos 6 / GF / GW nikt nie odpowiedział.Może tu ktoś podzieli się swoją wiedzą <co?>

"Zainspirowany usuwaniem "choinki" airbag w naszych Madziach zabrałem się do dzieła(u mnie był kod 47).Wypiąłem masę akumulatora,rozładowałem szczątkowe napięcie przez włączenie świateł i trzymanie stopu przez ponad minutę.Następnie wypiąłem wtyczkę i ciachnąłem czarny kabelek.Wypiąłem żółtą wtyczkę pod fotelem i podłączyłem aku.No i po włączeniu zapłonu zonk zaczęło migać kod 45 później 47 i w tym momencie zwątpiłem.Zanurkowałem pod fotel i dopiero zobaczyłem za szufladą białą wtyczkę .Rozłączyłem ją i po włączeniu zapłonu wielka ulga kontrolka pasażera(żólta) nie świeci a czerwona po chwili zgasła.Tak więc potwierdzam,że w Madzi Premacy DiTD 1999 patent działa.Pozdrawiam

Radocha nie trwała długo.Dziwna sprawa bo dopóki świeciła rezerwa paliwa to było ok.Po zatankowaniu i zgaśnięciu kontrolki rezerwy czerwona kontrolka zaczęła mrugać kod 2x szybko i tak w koło. Jakieś sugestie

Kolejne podejście do tematu: wypiąłem żółtą kostkę z przodu fotela i pojawił się kod 37 .Połączyłem ją z powrotem i znowu dwa szybkie mignięcia przerwa ok.4 sekundy itd.czyli jak poprzednio.Może ktoś to wyjaśnić?"
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 sty 2011, 19:03
Posty: 28 (0/1)
Skąd: DSR- Środa Śląska
Auto: MAZDA PREMACY '99 2,0 DiTD

Postprzez cyrek18c » 10 sie 2012, 19:05

Witam mam taki problem gdyz w mojej premacy nieraz po zapaleniu(nie zawsze) miga czerwona kontrolka od poduszki i swieci pomaranczowa rowniez od poduszki(poduszek). Co moze byc nie tak. Auto ne bylo bite.
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2011, 22:16
Posty: 31
Skąd: Podkarpacie Jarosław
Auto: Premacy 2001 DITD

Postprzez rav 75 » 10 sie 2012, 19:41

Stawiam na czujnik zajętości fotela.Zwróć uwagę ile razy mignie,jak naprawić sprawdź w dziale BJ.
rav 75
 

Postprzez josif666 » 10 sie 2012, 23:03

Długie to dziesiątki a krótkie to jedności i masz 2-cyfrowy kod błędu.
Jak 47 (prawdopodobnie) to cztery długie i siedem krótkich.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2008, 15:56
Posty: 35
Skąd: Swarzędz
Auto: BYŁA: 626 GF/GW 2.0 DiTD (110KM)
JEST Premacy, 1.8 (101 KM), 1999r

Postprzez cyrek18c » 12 sie 2012, 17:00

A w premacy jest czujnik zajetosci fotela? MIga czerwona krotko ze 4 razy. co to za bledy i skad sie biora?
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2011, 22:16
Posty: 31
Skąd: Podkarpacie Jarosław
Auto: Premacy 2001 DITD

Postprzez Marianek » 12 sie 2012, 17:45

cyrek18c napisał(a):A w premacy jest czujnik zajetosci fotela?

Jest
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez cyrek18c » 13 sie 2012, 12:46

W ktorym miejscu jest ta wtyczka zeby zobaczyc czy nie poluzowana jest.
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2011, 22:16
Posty: 31
Skąd: Podkarpacie Jarosław
Auto: Premacy 2001 DITD

Postprzez rav 75 » 13 sie 2012, 20:31

Pod fotelem pasażera masz 2 wtyczki. Żółta-poducha, biała [3 piny] mata. Jeśli o to pytasz.
rav 75
 

Postprzez cyrek18c » 20 sie 2012, 23:01

josif666 napisał(a):Długie to dziesiątki a krótkie to jedności i masz 2-cyfrowy kod błędu.
Jak 47 (prawdopodobnie) to cztery długie i siedem krótkich.


Fakt. Co to za blad i co z tym zrobic?
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2011, 22:16
Posty: 31
Skąd: Podkarpacie Jarosław
Auto: Premacy 2001 DITD

Postprzez rav 75 » 22 sie 2012, 06:03

Poczytaj sobie na ten temat w dziale bj-" poradnik bj-tkowicza,fotorelacje i naprawy". Dość obszernie jest tam wszystko opisane.
rav 75
 

Postprzez maaniu » 28 kwi 2013, 00:14

Witam serdecznie-jestem nowym na tym forum i posiadaczem Mazdy premacy 1,8 +BRC rok 2002,no i mam maly problem z poduszka powietrza ,pare dni temu zaswiecila mi czerwona kontrolka (miga mi raz dlugo i dwa razy krotko-to chyba 12 -a z waszego opisu wynika ze to jest- "(Pyrotechnic pretensioners, passenger's side) : Wiring, open/short circuit, pyrotechnic pretensioner, SRS control module",ale co to jest i jak to ugrysc czy te kabelki mam rozciac i bedzie ok,
dodam ze z dnia na dzien zaczela mrugac ,pozdrawiam i prosze o jakas podpowiedz <płacze>
Początkujący
 
Od: 27 kwi 2013, 23:44
Posty: 6
Auto: mazda premacy 1.8 +BRC ,2002r

Postprzez zbynio_50 » 6 maja 2013, 14:50

Dzień dobry.
Podczas sprzątania auta córka nacisnęła kolanami na fotel pasażera. Od tego momentu nie gasną kontrolki poduszek, żółta świeci, czerwona mruga. Sami wiecie jakie to jest wnerwiające :)
Może ktoś podpowie co robić ? Dzięki serdeczne.
Początkujący
 
Od: 7 lip 2010, 18:52
Posty: 17
Skąd: Chorzów
Auto: Mazda Premacy 2.0 Disel DITD

Postprzez zbynio_50 » 6 maja 2013, 22:31

Dzięki kol. Kabe. O dziwo, problem sam po dwóch dniach mrugania ustąpił :)))
Początkujący
 
Od: 7 lip 2010, 18:52
Posty: 17
Skąd: Chorzów
Auto: Mazda Premacy 2.0 Disel DITD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy