Wymiana silniczka regulacji świateł – Premacy po liftingu

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez say » 2 lip 2011, 13:59

Ważna jest średnica główki, wydaje mi się że powinien pasować, na oko wygląda identycznie (rubi, maila przeczytałem).
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez JanuszB307 » 25 wrz 2011, 12:12

Witam,
super fotorelacja "say".

Mam pytanko odnośnie tych silniczków na fotorelacji,
jakie dokładnie posiadają one numery ?? jeden jest nieczytelny :/

Mam zamontowany taki silniczek z identyczną ekektroniką i obudową o numerze 0 307 853 313 (882) w Maździe 6 2002r. i poszukuję zamienników jakie można zamiast tego stosować.

Z góry dzięki za pomoc.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 lut 2011, 23:18
Posty: 18
Auto: Mazda 6 2.0 DIESEL 2002r. 121KM (89kW) Hatchback

Postprzez say » 25 wrz 2011, 17:03

Witam, podaję numery:

0 307 853 313 (882)
F 014 003 816 (882)

O ewentualnych, pasujących "zamiennikach", pisałem na poprzedniej stronie.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez ThoMB » 8 gru 2011, 21:15

Witam. Odświeżam temat.

Na początku roku wymieniałem prawą lampę na uszkodzenie silniczka. Kupiona lampa wyglądała na idealną z małym przebiegiem, wszystko działało jak trzeba więc byłem dobrej myśli i ... i <dupa> uszkodziła się kolejna.

Przyszła pora na podjęcie próby naprawy pierwszej, uszkodzonej lampy.
Wczoraj rozkleiłem klosz, wyjąłem silniczek i dzisiaj udało mi się go naprawić. Prawdopodobnie przez to, że nie używamy zbyt często regulacji świateł w swoich autkach oraz auto narażone jest na tortury (wiadomo, nasze drogi), od drgań w potencjometrze wyciera się warstwa grafitu co powoduje jego przerwę. Podjąłem próbę jego reanimacji poprzez konserwację i delikatne podgięcie blaszek stykowych na boki wytarć – udał się, ale nie jestem pewny co do trwałości takiej naprawy i nie będę montował tego silniczka do swojej lampy; sam potencjometr jest nietypowy i będzie problem z jego zakupem. Zamówiłem tutaj ostatnią sztukę podróby silniczka o nr podanym na poprzedniej stronie wątku – co z tego wyjdzie, zobaczymy.
Pozdrowionka!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2009, 08:21
Posty: 42
Skąd: Jelcz-Laskowice / Wrocław
Auto: Premacy '02 DiTD 2.0 101KM 7-os

Postprzez mati_03 » 20 sty 2013, 19:20

Mnie również dotknął problem zepsutego silniczka, wczoraj rozebrałem lampę i dzisiaj rano pojechałem na giełde. Okazało się, że pasuje silniczek z fiata stilo oraz prawdopodobnie z corsy C bo wyglądal identyko. Ja kupiłem ten od stilo, wszystko pasuje i działa.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2011, 17:58
Posty: 100
Skąd: Bytom

Postprzez damibyd » 24 gru 2013, 12:49

Witam mam od wczoraj podobny problem z silniczkiem z prawej strony u mnie na pozycji górnej reflektora słychać brzęczenie jak poruszam wtyczką od żarówki to na chwilę ustaje, w dolnej pozycji reflektora brzęczenia nie słychać.
Czy ma ktoś może dokładniejsze zdjęcia tego silniczka interesuje mnie widok od góry i od tyłu (gniazdo) ponieważ będę szukał zamiennika. Przeszukałem "wujka google" i mam problem ze znalezieniem oryginałów, może ktoś potwierdzić czy pasują zamienniki od VW wygląd ze zdjęć taki sam tylko numery się różnią.
allegro.jpg
Ostatnio edytowano 1 mar 2015, 11:26 przez damibyd, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2013, 10:55
Posty: 36 (0/3)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda Premacy CP Sportive 2.0 16V 2003r
LPG STAG 4+

Postprzez damibyd » 19 sty 2014, 01:35

Witajcie ponownie, sam sobie odpowiedziałem na pytanie,
otóż w sklepie z częściami do VW w Bydgoszczy zakupiłem silniczek.
Mieli oryginał od VW który kosztował 135PLN i zamiennik za 89PLN oczywiście zakupiłem zamiennik, gołym okiem wyglądał tak samo jak mój uszkodzony.
Ale była mała różnica między nowym a uszkodzonym, otóż ten biały trzpień który się wysuwa i wsuwa w zamienniku jest dłuższy o jakieś 2-3 mm to za dużo.
100_4468.JPG

bo z moich testów wynika że praca trzpienia w całym zakresie to też zaledwie 2-3mm.
Obawiałem się że reflektor będzie świeci za wysoko. Postanowiłem rozebrać oba silniczki ten nowy i ten uszkodzony.
100_4465.JPG

Okazało się że w środku niczym się nie różnią. W starym elektronika lutowana jest metodą przewlekania a w nowym smd czyli powierzchniowo i tyle.
100_4463.JPG

100_4464.JPG

Postanowiłem więc przełożyć płytkę z elektroniką bo to na niej jest potencjometr który prawdopodobnie się uszkodził.
Pasuje 1 do 1!!!!


Zamieszczam kilka dodatkowych zdjęć z wymiany posiadam wersję Sportive więc pod zderzakiem jest kilka śrub które trzeba odkręcić
100_4488.JPG

nadkole
100_4487.JPG

Dwie śruby pod nadkolem
100_4481.JPG

śruby pod zderzakiem
100_4480.JPG

Proponuje odkręcić śrubę również z drugiej strony auta wtedy zderzak bardziej się obniży
Teraz najważniejsze u mnie w zderzaku było jeszcze dodatkowe mocowanie o którym dowiedziałem się po tym jak zostało przeze mnie urwane <glupek2>
100_4475.JPG

miejsce docelowe w zderzaku
100_4476.JPG

Wydaje mi się że jest to uchwyt który ustawia zderzak w czasie produkcji na swoim miejscu i po za tym nie ma on innej funkcji.
Po skręceniu wszystkiego z powrotem nie ma żadnej różnicy w sztywności zderzaka między prawą a lewą stroną a jak się do tego dostać, żeby nie urwać to nie mam pojęcia.

a i jeszcze jedno Kolega Say używał suszarki, ja używałem opalarki nagrzałem aż zrobiła się lampa ciepła, wyłączałem opalarkę i rozsuwałem za pomocą noża.
Jest to zadanie dla cierpliwych od momentu pojawienia się w garażu do momentu wyciągnięcia silniczka zajęło mi to 2,5 godziny a potem złożenie z powrotem to już szybciej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2013, 10:55
Posty: 36 (0/3)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda Premacy CP Sportive 2.0 16V 2003r
LPG STAG 4+

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy