Premacy CP 03 FP-jaśniejące światła przy dodaniu gazu,check engine,słychac obroty w radiu

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Bo_Lo » 1 sty 2018, 18:38

W jednym momencie pojawiło mi się kilka problemów i myslę ze mogą być powiązane.Zacznę od tego że od jakiegoś czasu zauważyłem że kilka razy ciężej kreciła rano(aku nowy) i że przy przegazówce lampy i lampka w podsufitówce też się mocniej świeci jak dodam gazu ,ostatnio założylem do fabrycznego radia moduł USB/SD/BT taki jak w tym wątku(wyprowadzony aux miałem już wcześniej i nie było problemów)
viewtopic.php?f=397&t=146398
Dzisiaj pierwszy raz od montażu odpaliłem mazdę i pojechałem na wycieczkę,zauważyłem że pali się check engine a na fali AM pod którą mam podłączony czytnik słychać z głośników lekkie brzęczenie rosnące wraz z obrotami.Czy te 3 rzeczy mogą być powiązane?
Czytnik ma zasilanie z plusa po stacyjce wzięte z wiązki radia a masa bezposrednio do nadwozia. W plusa jest wlutowany regulator napiecia ustawiony na 11,80v
taki:
http://allegro.pl/mini-zasilacz-przetwo ... NjFiODI%3D



http://allegro.pl/modul-odtwarzacz-mp3- ... NzU1Mjg%3D
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 18:59
Posty: 4378 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez Piotr Raczkowski » 3 sty 2018, 08:30

zacznij od sprawdzenia napięcia
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2009, 17:25
Posty: 535
Skąd: Kłodzko
Auto: premacy 99r 101KM pb/lpg

Postprzez rafal18 » 3 sty 2018, 11:18

Tak jak napisał poprzednik napięcie bez obciążenia, pod obciążeniem ( więcej odbiorników światła itp)
a także odłącz swoją przetwornicę i wtedy zbadaj sytuację. opisywane przez Ciebie objawy pojawiają się
kiedy gdzieś jest "słabe połączenie z masą" więc posprawdzaj połączenie silnika z masą oraz inne masowe połącznia.. Na oko ciężko to ocenić więc trzeba odkręcić, wyczyścić, przykręcić póżniej ew. zabezp. jakąś chemią. Poza tym sprawdź połączenie plusa do rozrusznika.
Początkujący
 
Od: 3 sty 2018, 10:13
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda 626 GF sedan
2.0 benz. FS, 85kw(115KM)
rok 1998.
Nissan Primera P11GT 110kW(150KM)

Postprzez Bo_Lo » 3 sty 2018, 11:48

Jak pogoda pozwoli to tak zrobię .Na razie chęci zgasł . :)
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 18:59
Posty: 4378 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez krajes » 1 lut 2018, 10:54

Ta dołożona elektronika sieje Ci po obwodzie. Mam podobnie (czasami) po montażu ledowych pozycyjnych z aliexpress i jak włączam ładowarkę usb do telefonu.
Forumowicz
 
Od: 19 sie 2008, 16:11
Posty: 32
Skąd: WARSZAWA
Auto: MAZDA Premacy 1.8 2002r.
LPG: STAG Qnext Plus + Barracuda + ACR01

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy